Jump to content

3x3 basket - Tokio 2020


Recommended Posts

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Cekaj, na ovom turniru igra samo ovih osam ekipa? Gde su Ameri, Juzna Amerika, Afrika pa i Kanada,Australija??

?

Amere izbacila Holandija, Brazil Francuska, pa i oni ispali. Kanada takođe u kvalifikacijama, ali u grupama...

Nema kontinemtalnih mesta, nego se učesnici biraju po osnovu nacionalnog koeficijenta, tako da najbolje 4 reprezentacije idu direktno, tri kroz kvalifikacijr i domaćin. Australija i afričke zemlje imaju preslabe reprezentacije ili 3x3 klubove i imaju loš rejting.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Juan said:

Amere izbacila Holandija, Brazil Francuska, pa i oni ispali. Kanada takođe u kvalifikacijama, ali u grupama...

Nema kontinemtalnih mesta, nego se učesnici biraju po osnovu nacionalnog koeficijenta, tako da najbolje 4 reprezentacije idu direktno, tri kroz kvalifikacijr i domaćin. Australija i afričke zemlje imaju preslabe reprezentacije ili 3x3 klubove i imaju loš rejting.

Hvala,los sistem takmicenja i to bas. Od ovog sto sam gledao, tanko je to sve..Belgiju bi pogubili i ovi moji iz kraja :))  Mada, 1/2 jedan mec,moze biti svasta kako god okrenes..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Hvala,los sistem takmicenja i to bas. Od ovog sto sam gledao, tanko je to sve..Belgiju bi pogubili i ovi moji iz kraja :))  Mada, 1/2 jedan mec,moze biti svasta kako god okrenes..

Bulut i LosmiSK nisu isto na terenu. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Valjda se neće dosetiti neka ekipa da naturalizuje ovog Sprivelovog ortaka iz Mitrovice što se useravao Bulutu u život.

Nek ga pita neko od novinara koji citaju toping kako se proveo na turniru u SM, ako ih nije sramota.

Deckonja je tad igrao drugu ligu, a Bulat ni to nije mogao.

Over and out.
Link to comment
Share on other sites

Kolko smarate jbt slab kvalitet pa slab kvalitet - sto se nije kvalifikovao neko ko je bolji? A da li ste mozda pomislili da je balans ekipa ujednaceniji nego pre, pa imamo tvrdje utakmice, i manje prostora za egzibicije i tecniju igru? Bulut je svetska zvezda, svugde samo osim kod nas, natrpa covek 15 poena po utakmici, daje odlucujuce poene, koseve u poslednjim sekundama, a mi jedino sto umemo da komentarisemo je da "niko od ozbiljnih zemalja ne igra ovaj sport",  "da je slab kvalitet turnira" i sl. Ovi nasi jebu ceo svet vec 6-7 godina u ovom sportu, i nemaju nameru da stanu, da sam neka vlast naredio bih medijima da pisu o njima vise nego o dzokejima i konjskim timarima :kece:, i organizovao im docek ispred Skupstine.

Edited by diego
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Sprivel said:


Nek ga pita neko od novinara koji citaju toping kako se proveo na turniru u SM, ako ih nije sramota.

Deckonja je tad igrao drugu ligu, a Bulat ni to nije mogao.

Over and out.

Jel to u stilu Lole Smiljanica "ako ih nije sramota"? 😀

Salu na stranu, napredaku igri i to u svakom sportu je sasvim realna stvar, kapiram da je Bulut do toga sto je danas u ovakvom basketu dosao ozbiljnim radom. Bio nekad druga liga ili ispod, sad je ispred citave plejade konkurenata.

Link to comment
Share on other sites

Just now, zorex said:

NY Times ispratio 3x3 turnir finim tekstom o Dušanu, deluje mi da više ljudi zna za njega po svetu nego ovde.

 

3x3 Basketball Is a New Sport, but It Already Has a GOAT

Ne bi tako pisali da znaju za Sremsku Mitrovicu 😁

Just now, quentin said:

Izgubili Poljaci od Belgije, i sad koliko shvatam ispadaju, a u nekim projekcijama trebalo je da uzmu zlato.

Neka, antipatičan mi je onaj njihov Amerikanac.

Ispali su.

Link to comment
Share on other sites

Ali su ispali i Kinezi 🤣

1 minute ago, Del Piero said:

Upravo su Kinezi izgubili od Japana, a sa pobedom bi izbacili njih i Poljake. Sada su sve tri reprezentacije na po dve pobede i jedna od njih je 6. A ko da ga jebem, ne pise nista na sajtu,

Japan ide dalje.

Poljaci su ispali za jedan koš.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Juan said:

Ali su ispali i Kinezi 🤣

Japan ide dalje.

Poljaci su ispali za jedan koš.

Ispali su i Kinezi i Japanci a u 1/4 idu Poljaci

 

Ispravka: ipak Japan ide a Poljska ispada. Jbt na par mjesta razlicite informacije

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

U Srbiji izgleda dosta ljudi ljubomorno na Buluta jer je ozbiljno shvatio sport koji je većini rekreacija i zezancija.

Jebiga, dečko je stavio sva jaja u jednu korpu još dok je 3x3 bio vrlo daleko od statusa koji danas ima i kad je priča o olimpijskim igrama mogla da zvuči samo kao vic.

Što se mene tiče, zaslužuje poštovanje i dubok naklon.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, zorex said:

NY Times ispratio 3x3 turnir finim tekstom o Dušanu, deluje mi da više ljudi zna za njega po svetu nego ovde.

 

3x3 Basketball Is a New Sport, but It Already Has a GOAT

 

odličan tekst.

 

na koju foru su ratkov i vasić drugi i treći? baš mi izgledaju kao suri šljakeri

 

https://fiba3x3.com/en/rankings/individual.html

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, quentin said:

U Srbiji izgleda dosta ljudi ljubomorno na Buluta jer je ozbiljno shvatio sport koji je većini rekreacija i zezancija.

Jebiga, dečko je stavio sva jaja u jednu korpu još dok je 3x3 bio vrlo daleko od statusa koji danas ima i kad je priča o olimpijskim igrama mogla da zvuči samo kao vic.

Što se mene tiče, zaslužuje poštovanje i dubok naklon.

Ja imam jednog rođaka koji je rodom iz Dervente i koji je pičio prvu ligu Slovenije u košarci 3-4 godine, a sad je oformio 3x3 ekipu. Vidim da igraju solidno, osvajaju neke turnire po regionu i šibnem mu poruku da pitam šta misli o ekipi Srbije na OI. Čovek mi bukvalno odgovori "drugi nivo". 

 

Sada ima love u tom sportu, verujem da bi mnogi ušli u tu priču i uzimali lovu, da je toliko lako.

 

Za Poljake igra Zamojski, dugogodišnji vođa reprezentacije, igrao čovek par godina EL a jednu sezonu imao 13 ppg

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Oi! said:

Pa ipak je to sport koji je usko povezan sa košarkom, doživeće još veću ekspanziju pred sledeće OI. 

Smešno je govoriti kako je lako probiti se. 

3x3 će, mislim, biti nešto kao parovi u tenisu. Ko na vrijeme shvati da nije za veliku košarku i specijalizuje se za 3x3, može dosta da uradi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...