Jump to content

3x3 basket - Tokio 2020


Recommended Posts

1 minute ago, McLeod said:

 

Au brate gde ti zivis. Ajde da je to sad, nego maltene 10 godina tako, jos od atletskog prvenstva kad su ih kaznili zbog dopinga.

 

Ma de brate, malo pratim sportove van kosarke, niti vesti citam. 😄 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, McLeod said:

 

Au brate gde ti zivis. Ajde da je to sad, nego maltene 10 godina tako, jos od atletskog prvenstva kad su ih kaznili zbog dopinga.

al svakako ce se na kraju medalje pripisivati rusiji, kaj ne?

ovo vise mu dodje kao one trake na sramotu?

 

on topic

u 2 na es rusija-holandija

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, diego said:

Mislim da je najveci "problem" sto nasi ljudi, zaslepljeni prethodnim uspesima kosarkasa, gledaju na ovaj sport sa odredjenom dozom potcenjivanja, tj. misle da igraju "drugorazredni" igraci ili propali kosarkasi. Ljudi ne shvataju da je "basket", koliko god popularan medju profi kosarkasima (vecina je pocela karijeru upravo preko basketa), i koji na treningu ili iz hobija rade upravo neku formu basketa na jednom kosu, ipak se time ne bave profesionalno za razliku od ovih ljudi koji su tome posvetili karijere. To je npr. kao "decije razmisljanje" koji ne uzimaju za ozbiljne one anonimne majstore sto zongliraju loptu i koji su toj vestini posvetili ceo zivot, pa komentarisu u stilu zamisli kako bi tek Ronaldo ili Mesi izvodili te finte, a ova dvojica jadni naucili tek par trikova da se ne obrukaju kad treba da se odradi neka svecanost ili prezentacija.

 

To uopšte nije potcenjivanje nego je jednostavno tako, ovaj sport jeste neki derivat košarke i ne da je drugorazredni nego trećerazredni u odnosu na nju. Može da se izdvoji i neka nova zasebna disciplina (npr "amerikanca", "put oko sveta", "seven up" i slično) i da to jednog dana postane globalno priznat i olimpijski sport, ne menja činjenicu da je trećerazredni derivat košarke. Naravno, daleko od toga da je lako biti među najboljima na svetu i u "putu oko sveta" al daleko je teže biti ispodprosečan profesionalni košarkaš. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobise Rusi. Da ne upisujemo unapred pobedu protiv njih (iako sam ja upisao Holandjanima), ovo sada je bilo prilicno dobro. Moguce da su jutros pustili mec niz vodu jer nisu mogli mnogo da dobiju. U svakom slucaju bolje za nas, pa da vidimo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ханибалија said:

Pocrkali Rusi, da su se igrali produžeci ne bi ni izlazili. 

Jesu bili umorniji, ali nisu igrali odbranu jer je svaki sledeci faul jednostavno bio prevelika kazna. Vise se isplati da ne igras odbranu nego da rizikujes da dobijes 10. faul. Kad su vec vodili mogli su sebi to da dopuste i sacuvaju snagu za napad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

To uopšte nije potcenjivanje nego je jednostavno tako, ovaj sport jeste neki derivat košarke i ne da je drugorazredni nego trećerazredni u odnosu na nju. Može da se izdvoji i neka nova zasebna disciplina (npr "amerikanca", "put oko sveta", "seven up" i slično) i da to jednog dana postane globalno priznat i olimpijski sport, ne menja činjenicu da je trećerazredni derivat košarke. Naravno, daleko od toga da je lako biti među najboljima na svetu i u "putu oko sveta" al daleko je teže biti ispodprosečan profesionalni košarkaš. 

Upravo ovoj izjavom potcenjujes sport, i takmicare u njemu, koliko god da je to nova stvar, ili kako ti kazes "derivat". Mozda su i trke na 100m pocele kao "derivat" 400m, futsal je poceo kao derivat fudbala itd. A da ne pricamo o tome da je basket globalna stvar i fenomen, i da svaka zemlja "pika basket" na jednom kosu, mnogo vise nego kosarku, bas poput fudbala na malom terenu. I aj sad da se "poseremo" na trud ovih momaka i da kazemo da su "drugorazredni kosarkasi", a ljudi su izabrali basket za profesionalan put, kao sto oni kosarkasi igraju drugi sport. 

Edited by diego
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nije to poseravanje nego nazivanje stvari pravim imenom. Neloša pojava u carstvu lažne političke korektnosti.

 

Za početak, nije tačno da se više igra na jednom košu nego na dva, posebno ne manjom loptom i po 3x3 pravilima.

Kako god, po tvom avataru vidim da si ogorcen sto su Ameri kurac u ovom sportu 🤪 Nista, ti prati NBA i Jokaru, ja cu Buluta, mirna Backa. 😉

  • Ha-ha 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Del Piero said:

Vise se isplati da ne igras odbranu nego da rizikujes da dobijes 10. faul.

Šta donosi 10. faul? Slabo gledam basket, uglavnom kad su veća takmičenja pa ne znam najbolje pravila. Kada je ispunjen bonus?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knipex said:

Šta donosi 10. faul? Slabo gledam basket, uglavnom kad su veća takmičenja pa ne znam najbolje pravila. Kada je ispunjen bonus?

Bonus je ispunjen sa 6 faulova. Sedmi donosi dva bacanja (sto mu dodje kao tri u kosarci) i tako do devetog, a deseti donosi dva bacanja i loptu sa strane. Deluje prestrogo, ali eto, verovatno da malo smanje tucu koje ima poprilicno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Del Piero said:

Bonus je ispunjen sa 6 faulova. Sedmi donosi dva bacanja (sto mu dodje kao tri u kosarci) i tako do devetog, a deseti donosi dva bacanja i loptu sa strane. Deluje prestrogo, ali eto, verovatno da malo smanje tucu koje ima poprilicno.

Valjda je to namjera, ali zato na početku svi udaraju sekirice, a kasnije kad neko krene na ulaz samo mu se sklone.

Link to comment
Share on other sites

Tek sada vidim rezultat, veliko iznenađenje znači Rusi opet, nadam se ne tako teškom meču, mada nije lako dobiti 2x istu ekipu na takmičenju.

Vi koji ste gledali, ko je bio bolji?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...