Jump to content

Ostali sportovi - Tokio 2020


Recommended Posts

Sinoć sam gledao surfovanje. Majko moja koja dosada od sporta. Gledao sam ga isključivo što ga nikad do sada nisam gledao a na OI volim pažnju da poklanjam baš takvim sportovima.

 

Naime meč traje 30 minuta i za to vreme gledamo dva takmičara kako leže na daskama jedno 25 minuta a recimo nekih 5 minuta aktivno surfuju i onda im sudije dodeljuju poene za izvedeno. Odgledah tri meča i rezultati se kreću od 7-8 koliko je imao jedan poraženi do 17. Verovatno ću na ovim OI ispratiti do kraja i više nikad neću ovo gledati. Ovo je verovatno jedan od onih sportova koji su dosadni za gledanje ali vrlo interesantni za upražnjavanje. Ovo osim drugih surfera retko ko će da prati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Del Piero said:

I ja sam pustio malo da vidim kako izgleda, deluje kao da snimaju random ljude kako se kupaju.

Dobro je, nije do mene. Ja sam počeo da gledam i shvatio da gledam uglavnom more i talase....

Možda je uživo drugačije, ali ovo je uspelo da zajebe i golf po dinamici.

Link to comment
Share on other sites

gledo malo zensko dizanje tegova..

missim jebo ti taj sport ne znas sta ces pre sjebati od zglobova.. plus sto moz da izgines, i to bukvalno..

uglavnom lomljava na 115kg, dok se nije pojavila likusa iz tajpeha chun koja je najvise i slim, i ko iz pi*ke digla 125, pa 133kg.. pokusala da obori wr sa 141kg, al tu i ona zamalo ne izginu..

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Don Juan said:

Dobro je, nije do mene. Ja sam počeo da gledam i shvatio da gledam uglavnom more i talase....

Možda je uživo drugačije, ali ovo je uspelo da zajebe i golf po dinamici.

Ne zezaj, nedavno sam počeo golf da gledam i super mi je. Mada još nisam sasvim siguran u pravila...

 

A što se surfinga tiče, kako bi se sad OI organizovale u nekom gradu koji nije blizu okeana? Tipa, Berlin ili Moskva? Da li postoje umjetne staze za surfing?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, quentin said:

Ne zezaj, nedavno sam počeo golf da gledam i super mi je. Mada još nisam sasvim siguran u pravila...

 

 

Bravo.. nisam hteo da hejtujem Dona ali dobro je sto si ti 😄 jedva cekam da krene takmicenje u cetvrtak.

Ja sam poceo da pratim golf pre jedno 4 godine, onako s vremena na vreme kada uhvatim ali u poslednje 2 bas ono detaljno ispratim celu sezonu a ne samo Major turnire. Na primer, mnogo mi je zanimljiviji sport od tenisa za pracenje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Darth Steva said:

 

Bravo.. nisam hteo da hejtujem Dona ali dobro je sto si ti 😄 jedva cekam da krene takmicenje u cetvrtak.

Ja sam poceo da pratim golf pre jedno 4 godine, onako s vremena na vreme kada uhvatim ali u poslednje 2 bas ono detaljno ispratim celu sezonu a ne samo Major turnire. Na primer, mnogo mi je zanimljiviji sport od tenisa za pracenje.

 

Dobro de, izvinjavam se za golf 😄

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Surfing je smor jbg, ali mislim da i vreme nije sjajno za to. Nekako na ovoj plazi gde se takmice su talasi srednje velicine ali preblizu, valjda je takva konfiguracija dna, jebem li ga od cega sve zavisi.

 

Kad gledas surfing po Australiji, sunce pici, veliki talasi ali i velika razdaljina izmedju njih, pa imaju vremena da ga uhvate.

 

Ovde plivaju preko 3-4 talasa da uhvate pravi, crknu u procesu i onda nista.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, quentin said:

A što se surfinga tiče, kako bi se sad OI organizovale u nekom gradu koji nije blizu okeana? Tipa, Berlin ili Moskva? Da li postoje umjetne staze za surfing?

Ovo sam se i ja pitala. Doduše ako već ima kajak/kanu na divljim vodama ili kako se već zove, mogu valjda nešto i za surfovanje da naprave.

Inače je mnogo lepše gledati surfere na Havajima i sličnim mestima, jeste ista dinamika ali more je prelepo pa dođe odmor za oči. Ovo mutno, prljavo, nikom na pamet ne bi palo da se kupa i bez talasa.

 

Moram i da pohvalim komentatorku koja prenosi skokove u vodu na ES. Žena zna šta priča, sve lepo objasni a ima i prijatan glas. Pravi odmor za uši od onoga na šta su nas navikli.

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Kad pocinje bezbol takmicenje?

 

Danas se zavrsava softball tako da sutra krece baseball ali je sistem takmicenja klasican mindfuck... grupe, dve runde eliminacija, dva repasaza i tek onda stignes do SF a ukupno ima samo 6 ekipa 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Moja 2 centa o tzv eSports na OI.

 

Za bilo koju delatnost na svetu potreban je rad, veština i talenat. Tako je i sa bilo kojim sportom, esportom, kuvanjem, bavljenjem pravom ili računovodstvom, programiranjem, turpijanjem noktiju, masažom, igranjem crvenih rukavica ili zanimljive geografije itd. Pa ipak, nije sve sport. Niko ne može osporiti ogromnu i sve više narastajuću popularnost esporta, daleko veću i po razmerama i po nagradnim fondovima od 80% olimpijskih sportova. Pa ipak, to nije sport ili je makar u istoj meri sport kao i bavljenje npr advokaturom, koja takođe zahteva psihičku spremu velikog nivoa da bi bio uspešan, a kamoli svetski nivo. 

 

To što esport u nazivu ima "sport" je isto kao što se kriminalna grupa Velje nevolje zove "principi" ili što Siniša Mali stavlja ispred svog imena "dr", jednom rečju - niđe veze.

 

A svakako da u nečemu što je mnogo masovnije od nečeg drugog je teže biti uspešan i svetska klasa u tom prvom. Pa je tako teže biti uspešan u esportsu nego u nekom levom olimpijskom sportu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

Ovo sam se i ja pitala. Doduše ako već ima kajak/kanu na divljim vodama ili kako se već zove, mogu valjda nešto i za surfovanje da naprave.

Inače je mnogo lepše gledati surfere na Havajima i sličnim mestima, jeste ista dinamika ali more je prelepo pa dođe odmor za oči. Ovo mutno, prljavo, nikom na pamet ne bi palo da se kupa i bez talasa.

 

Moram i da pohvalim komentatorku koja prenosi skokove u vodu na ES. Žena zna šta priča, sve lepo objasni a ima i prijatan glas. Pravi odmor za uši od onoga na šta su nas navikli.

 

Pa evo, sledeće su u Parizu, a takmičenje u surfovanju će biti u Francuskoj Polineziji tj. na Tahitiju 😄 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pustih konjici sport na RTS, kad ono komentator Lazo Bakmaz 😊

2 minutes ago, Green23 said:

Pa evo, sledeće su u Parizu, a takmičenje u surfovanju će biti u Francuskoj Polineziji tj. na Tahitiju 😄 

Tamo gde su testirali atomske bombe. Mudro 😆

Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Juan said:

Pustih konjici sport na RTS, kad ono komentator Lazo Bakmaz 😊

 

Jeste, tu je i Laza od miloste zvani "Trans market" (zbog jedne stare izjave da Dusan Tadic po "Trans marketu" vredi 5 miliona evra).

 

Nego, kako bese, cheerleading je olimpijski sport od narednih igara ili je i sad tu?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

Ne ES -4K odbojka Koreja - Kenija a ide komentar softbola USA - Japan ... :classic_laugh:

Tako su i mene zajebali kada sam gledao plivanje a išao zvuk sa mačevanja. Totalno me bacio u rebus 😁

Edited by Don Juan
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...