Jump to content

Ostali sportovi - Tokio 2020


Recommended Posts

Nakon sto su svetski #1 i #6 odustali od takmicenja zbog COVID-a, na kraju prve runde u golfu bez glavnih favorita u top10. 

Iznenadjujuce, vodi Straka sa -8 ali nije realno ocekivati da zadrzi taj nivo igre, ni priblizno, ali ako zadrzi solidan nivo igre odlican prvi dan mu moze doneti borbu za medalju. Od mogucih favorita iz senke, najbolje se kotiraju Carlos Ortiz sa -5 i Casey sa -4.

 

Glavni favoriti nisu imali los dan, under par su, samo su neki drugi igraci imali dosta bolji dan od njih.

Xander, Patric Reed i Matsuyama su na -3 dok je mozda i prvi favorit turnira, Morikawa na -2.

Isti rezultat ima i Rory, mada za Rorija -2 je vrhunski rezultat posto je u bas losoj formi u poslednje vreme.

 

Od ostalih igraca koji bi mogli da iznenade i umesaju se u borbu za medalju, Lowry/Fleetwood/Nieman, svi su na -1.

 

Najvise je podbacio Justin Thomas (#4), sigurno najzvucnije ime koje na kraju prvog dana nije under par.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najblizi kolega(fanatik za stoni tenis i ozbiljan igrač) i ja gledamo u kancelariji, on navija za Kineza ja za Ovčarova.
I na onaj poen, izlete mi telefon, proleteo je kroz celu kancelariju.

Inače ovih dana me detaljnije uputio u sam stoni tenis i kako funkcioniše, pre svega kineski stoni tenis.
On voli taj koncept blue partner, zato što je ruthless, meni je to bolesno.

Link to comment
Share on other sites

Koji ludak prenosi stoni tenis na Eurosportu 🤣🤣🤣.

Melje ceo meč, a tamo je i neka žena koja izgovori možda pet rečenica za meč i u meču za bronzu on melje, melje i melje, i pita je u jednom trenutku, kako ti izgleda ovo, a ona mu odgovori izgleda da bronza ide u Japan, i onda on nastavi da melje 🤣🤣🤣🤣

Upravo idebpriča kako se zaljubio u stoni tenis kada je prvi putnu ruci držao profesionalni reket.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam malo ispratio BMX trke. Dosta zanimljivo za gledanje. Staze su sa blagim usponima i padovima tako da često "lete", trke su oko minut i bude tu i obilaženja često. Takmiče se u trkama od 6 vozača. Voze se 3 trke i pozicija koju zauzmete je broj bodova koji dobijate. Ko ima najmanje pobednik je. U slučaju istog broja bodova tek onda se gleda vreme.

 

Jedina mana je što između trka koje traju minut dva ima jedno 5-6 minuta dok ne krene druga. Meni danas nije smetalo jer mi je sve novo ali mislim da bi me ovo ekstra nerviralo da to pratim redovno. U svakom slučaju lep sport da isprati na OI.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Don Juan said:

Koji ludak prenosi stoni tenis na Eurosportu 🤣🤣🤣.

 

 

Puno je ludaka tamo... pre neki dan prenos skokova u vodu i pred kraj Kinezi (koji vode u tom trenutku) imaju los skok i majstor komentarise "izgleda da je Kinezima usla voda u usi" :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Darth Steva said:

 

Puno je ludaka tamo... pre neki dan prenos skokova u vodu i pred kraj Kinezi (koji vode u tom trenutku) imaju los skok i majstor komentarise "izgleda da je Kinezima usla voda u usi" :classic_biggrin:

Ovaj što je prenosio stoni tenis nije naš, ovo što ti kažeš mi liči na našeg 🤣

Elem, onaj što radi Odbojku na ES, a radi i na Sport klubu, je jedan od boljih komentatora generalno u Srbiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlicno finale u strelicarstvu za zene... Ruskinja vodila 5:3 ali na kraju bio shoot-off i Koreja uzima zlato (An San je i polufinale prosla kroz shoot-off).

Da li je doslo vreme da u Parizu dodje kraj dominacije Koreje i dobijemo nove pobednike... u mnogo duela na ovim Igrama su bili na ivici poraza ali uvek su se izvlacili.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Steva said:

Da li je doslo vreme da u Parizu dodje kraj dominacije Koreje i dobijemo nove pobednike... u mnogo duela na ovim Igrama su bili na ivici poraza ali uvek su se izvlacili.

Teško. Ova Korejka će za 3 godine biti još jača. 

Link to comment
Share on other sites

Ima i toga... a ima da su oni prosto neverovatni, na svake Igre posalju neku novu koja je bolja od one sto je osvojila zlato na prethodnim Igrama tako da se ne bih iznenadio da u Parizu An bude ona slabija u ekipi.

 

Svaka im cast, uzivanje ih je gledati,

Edited by Darth Steva
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Darth Steva said:

Nakon sto su svetski #1 i #6 odustali od takmicenja zbog COVID-a, na kraju prve runde u golfu bez glavnih favorita u top10. 

Iznenadjujuce, vodi Straka sa -8 ali nije realno ocekivati da zadrzi taj nivo igre, ni priblizno, ali ako zadrzi solidan nivo igre odlican prvi dan mu moze doneti borbu za medalju. Od mogucih favorita iz senke, najbolje se kotiraju Carlos Ortiz sa -6 i Casey sa -4.

 

Glavni favoriti nisu imali los dan, under par su, samo su neki drugi igraci imali dosta bolji dan od njih.

Xander, Patric Reed i Matsuyama su na -3 dok je mozda i prvi favorit turnira, Morikawa na -2.

Isti rezultat ima i Rory, mada za Rorija -2 je vrhunski rezultat posto je u bas losoj formi u poslednje vreme.

 

Od ostalih igraca koji bi mogli da iznenade i umesaju se u borbu za medalju, Lowry/Fleetwood/Nieman, svi su na -1.

 

Najvise je podbacio Justin Thomas (#4), sigurno najzvucnije ime koje na kraju prvog dana nije under par.

 

Drugi dan prekinut zbog vremena ali vecina je zavrsila tako da nece biti mnogo razlike u konacnom skoru i ako se nastavi kasnije.

 

Sta je radio danas Xander :Hail: dva puta eagle i na kraju dana -8, za ukupni skor -11 i prvo mesto.

Carlos Ortiz zadrzao nivo od juce (uz male oscilacije na front9 nekoliko bogey-a uz birdie i eagle) i na kraju dana je na drugom mestu sa -10.

Straki ocekivano pao level ali se nije samoubio danas (par tokom drugom dana) tako da ostaje na -8 i u borbi za medalju.

 

Matsuyama (-8), Rory i Lowry (na -7) imali vrhunske partije danas i ozbiljno se ukljucili u borbu za medalje s tim sto Matsuyama ima jos dve rupe da odigra. Casey je bio na jucerasnjem nivou, danas opet under par (-3) i ostaje u borbi za medalju sa -7.

 

Patrick Reed, Fleetwood, Niemann i Morikawa ponovili solidne partije (svi su under par drugog dana) i trenutno su na -3 tako da ce im trebati dva vrhunska dana ako zele da dodju do medalje.

 

Justin Thomas igra toliko da ne bude u plusu, mnogo oscilacija da bi se cak i razmatrao kao moguci osvajac medalje. Bilo je dosta birdie-a danas ali jedan double bogey i nekoliko bogey-a su ponistili sve sto je dobro uradio... epilog, samo -1 uz jos jednu rupu do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Ma Long je doktor stonog tenisa. Posle Rija, zlato i u Tokiju, prvi igrac dvostruki olimpijski sampion. Verovatno i najbolji igrac u istoriji ovog sporta.

 

 

Izmedju ostalog treba reci i da je Dima Ovcarov kao autsajder posle velike borbe osvojio bronzu. Drago mi je za ovog coveka, godinama je u vrhu i uvek mu je nesto malo falilo da bude rame uz rame sa Kinezima. Najelegantniji backhand od kada pratim ovaj sport.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stoka, pobedjuju kad kloniraju i blueprint-uju protivnike.
To nije sport, to je fasizam.

Gledamo kolega i ja mec za trece mesto, i prica mi kakav put razvojni je imao ovaj mali klinac iz Tajpeja, i da je on vec 2 puta pobedio Ma Longa u 3 susreta.
I ja u fazonu "Znaci on ce bude mnogo dobar..." a kolega me gleda "Džaba mu, što ih je pobedio pobedio ih je, neće više da im prismrdi, može da bude dobar koliko hoće"
Što je najgore, ovaj moj kolega ih voli i navija za njih, zato što su ruthless pobednici.

Ne znam da l je recency bias, ali meni su upravo postali najodvratniji od svih sportova, i svega što sam video.
Bukvalno da spojiš dopingovanje američkih košarkaša, simuliranje neymara i nekakvih španaca, da svi budu bolidi kao Pepe... ne bi mi bilo toliko odvratni kao ovi.
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBender said:

Stoka, pobedjuju kad kloniraju i blueprint-uju protivnike.
To nije sport, to je fasizam.

Gledamo kolega i ja mec za trece mesto, i prica mi kakav put razvojni je imao ovaj mali klinac iz Tajpeja, i da je on vec 2 puta pobedio Ma Longa u 3 susreta.
I ja u fazonu "Znaci on ce bude mnogo dobar..." a kolega me gleda "Džaba mu, što ih je pobedio pobedio ih je, neće više da im prismrdi, može da bude dobar koliko hoće"
Što je najgore, ovaj moj kolega ih voli i navija za njih, zato što su ruthless pobednici.

Ne znam da l je recency bias, ali meni su upravo postali najodvratniji od svih sportova, i svega što sam video.
Bukvalno da spojiš dopingovanje američkih košarkaša, simuliranje neymara i nekakvih španaca, da svi budu bolidi kao Pepe... ne bi mi bilo toliko odvratni kao ovi.
 

 

Mislim da je ovo dobar uvod za duel sa @McLeod -om.

 

 

Nemojte nas iznevjeriti.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Barkley#34 said:

Može li malo više objašnjenja šta tačno rade, za nas koji pojma nemamo o tome.

Odredjen deo odlicnih, do vrhunskih, igraca u Kini u odredjenom momentu dobiju jedan zadatak, a to je da stalno treniraju kako bi postali blue partner za one bas naj najbolje.

U prevodu, Kina ih "pita" da tipa 2 god svaki dan treniraju kako bi postali replika nekog nemačkog stonotenisera, ili drugog nekineza. Kopira se stil, tendencije, ulazu ogromna sredstva za prikupljanje podataka i stvaranja modela. To se toliko sistemski radi da nece npr odmah Ma Long da krene da "otkljucava" tu igru, nego se regrutuju neki drugi dobri igraci, da sto vise razviju model koji pobedjuje tog nekog dobrog nekineza, da bi sto vise dostavili Ma Longu. To ide u toj meri da se radi na razvoju matarijala za reket, pa se to testira. Ogromna masinerija se tu sistemski priprema. Nadignu zilion ljudi.

Tako je i u muskom i zenskom stonotenisu.

Ovaj klinac sto je sad bio cetvrti je izaso sa nekim svojim stilom, igra na svoj nacin, nisu stigli da ga isprate od manjih nogu (to lakse rade sa Nemcima) jer je kako kaze moj kolega "izaso iz podruma".

Ali vec su stvorili model igre protiv njega. Ima on 2 pobede protiv Ma Longa u 3 meca do sad. Al znalo se da su se "pripremili" za njega za ove OI.

Neka Japanka se tako pojavila, osvojila sve jednu godinu, sa nekim stilom. Nadigli odmah sve da sto pre naprave bukvalno reket koji ce da je "probija"

 

Da napomenem, ovo je apsolutno nepritrasna prica, jer moj kolega ne samo da je fanatik za stoni tenis (snima se kako igra da bi se ispravljao, placa trenera i da igraju i da gledaju snimke, daje ogromne novce za rekete, sklapa reket na osnovu svoje igre, testira gume za forhend/bek, testira drvo za drske, prati sve inovacije, sva takmicenja), vec je i ogroman fan toga sto rade Kinezi. On navija za Kineze i svidja mu se sto to rade, jer ruthless pragmaticno, a on voli to.

I kaze da Kinezi igraju sve na snagu(brzinu, i najtezi su im reketi) i taktiku, tj data koji dobijaju. Kako on kaze "ne zamlacuju se da budu kreativni, inovativni sa tehnikama... Ako hoces kreativne igrace, to nece nadjes kod Kineza, al ja to volim, zajebi filozofiranje sa nekom tehnikom".

 

 

Edited by BattleBender
  • Like 3
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

Wow...

Jedna od gotivnijih priča na forumu.

 

Nisam znao da to ide dotle u stonom tenisu.

Baš sam se smrznuo od ove priče sad.

 

 

 

Znači ako se ja, recimo, npr. pojavim sa novom tehnikom mogao bi da ih iznenadim na nekoj olimpijadi.. 🙂

 

Sutra kupujem sto za stoni tenis i idem u podrum, izlazim tek za tri godine u Parizu.. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...