Jump to content

UEFA Europa League


Xpert

Recommended Posts

14 minutes ago, L' Imperatore said:

Kada UEFA bude updejtovala sistem nacionalnog koeficienta, mislim da če nas prvo uzeti za primer  kad budu pričali o tome koliko je prošli sistem bio loš. 

 

Sramotne predstave.

Zašto, ko nam je poklonio neki koef? Sve je to zarađeno na terenu. Klubovi iz drugih zemalja su bili gori od nas i to je to.

 

Druga stvar je što kad dobijemo osnovu za neki napredak, uglavnom se maznu pare na brzinu a klubovi odu dođavola. Desilo se slično i u Rumuniji svojevremeno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Zašto, ko nam je poklonio neki koef? Sve je to zarađeno na terenu. Klubovi iz drugih zemalja su bili gori od nas i to je to.

 

Druga stvar je što kad dobijemo osnovu za neki napredak, uglavnom se maznu pare na brzinu a klubovi odu dođavola. Desilo se slično i u Rumuniji svojevremeno.

 

Ne kažem da je neko poklonio. Jeste to zarađeno, po trenutnim pravilima.

 

Ali po mom mišljenju, taj sistem jeste spreman za reviziju, ako jedna država kroz njega zaradi 3 prime mesta u evropskim takmičenjima. Da bi nakon toga 2 od ta 3 tima odma pokazala da su totalno nedorasli tom rangu takmičenja.

 

Mada, jesi u pravu da veči deo problema najverovatnije leži u "bolje vrabac u ruci, nego golub na krovu" razmišljanju

Link to comment
Share on other sites

Palanački mentalitet naseg pre svega rukovodstva. Daj pare,sad i odmah...idealna prilika da se ućari. Pogledajte TSC...prodali Ratkova za 5 mil...i umesto da nadograde prošlogodišnji tim i ulože neka sredstva, oni ne da nisu to učinili, nego slabiji. Doveli pojačanje iz Loznice, neke povratnike iz Letonije.

Čukaricki isto..pogledajte ulazak u sezonu....pre par dana IMT ih razbio...

I oni osetno slabiji.

Šta reći za Partizan...oni i kada su ulazili u LS,oni nisu ni dinara ulagali...nego su gledali da prodaju na prvu ponudu....neka me neko ispravi od navijača Partizana, mislim da su jednom ulozili i to doveli golmana Ilića,  posle Njukasla...nešto mizerno ...

 

Ovde nisu sportski motivi i ciljevi u pitanju, nego zarada, gde se pojedinci koji nemaju veze sa sportom bogate.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pazi, mi smo imali godinama dva tima u grupama, često su dogurali i do proleća, pobeđivali timove čak i iz jačih liga. Dakle, bili smo uspešniji od konkurencije.

 

E, sad, pravo pitanje je zašto smo imali samo dva kluba, a sad ostajemo na jednom. FKP je pre nekoliko godina prošao ove Dance a sad primamo petardu. Ako se nastavi tako, brzo ćemo skliznuti, zato je sistem bodova dobar. Nagrađuje konstantnost a ako muljaš kao naši klubovi nećeš se dugo igrati sa "velikim dečacima".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vlaDixXx said:

Sta kazu strucnjaci, propada Ajaks posle Tadica 

 

Oni napravise jos mladju ekipu, samo 3 stranca u postavi, pregrst mladih igraca

 

Dinamo samo 2 stranca, ne dovode krseve iz drugih liga holandije, francuske

 

 

A daj brt, ne mozes porediti te slucajeve...
Ajaks ima vrv najjacu fudbalsku akademiju na svetu, 100 puta veci budzet od Partizana, istoriju razvijanja igraca za najvisi svetski nivo, pa cak i sopstveno ucestvovanje u toj konkurenciji, o njihovoj velicini i reputaciji da ne pricam...

 

...a i taj Dinamo plati igraca 3M iz jebene Lokomotive ZG. S druge strane, Partizan obara klupski rekord transferom Saldanje za 1,3M, a vrv nije ni toliko placen, nego su oprali pare xD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, No name said:

neka me neko ispravi od navijača Partizana, mislim da su jednom ulozili i to doveli golmana Ilića,  posle Njukasla...nešto mizerno ...

Ne, to je bilo 2010. kad smo ušli u LŠ sa ulaganjem od 30.000 za tog Ilića. A onda sledeće godine pre kvalifikacija prodamo Stefana Savića i naravno ispadnemo. Jajarenje kako si ga opisao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, vlaDixXx said:

Sta kazu strucnjaci, propada Ajaks posle Tadica 

 

Oni napravise jos mladju ekipu, samo 3 stranca u postavi, pregrst mladih igraca

 

Dinamo samo 2 stranca, ne dovode krseve iz drugih liga holandije, francuske

 

 

Nebi tako podcenjivački gledao na te lige, pogotovo na Francusku. Pa eto, dva od tri najbolja ovogodišnja pojačanja u JSL, dolaze upravo iz te lige.

 

20 minutes ago, RatzenStadt said:

 

A daj brt, ne mozes porediti te slucajeve...
Ajaks ima vrv najjacu fudbalsku akademiju na svetu, 100 puta veci budzet od Partizana, istoriju razvijanja igraca za najvisi svetski nivo, pa cak i sopstveno ucestvovanje u toj konkurenciji, o njihovoj velicini i reputaciji da ne pricam...

 

...a i taj Dinamo plati igraca 3M iz jebene Lokomotive ZG. S druge strane, Partizan obara klupski rekord transferom Saldanje za 1,3M, a vrv nije ni toliko placen, nego su oprali pare xD

 

😬

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

Kada UEFA bude updejtovala sistem nacionalnog koeficienta, mislim da če nas prvo uzeti za primer  kad budu pričali o tome koliko je prošli sistem bio loš. 

 

Sramotne predstave.

Dobar je sistem. Vi ste zaslužili biti tu gdje jeste. Ali jednostavno, da bi se održali na poziciji na koju ste vi došli, trebaju vam bar 3 kluba skupljati bodove. Ili 2 moraju raditi baš vrhunske rezultate da bi vukli još 3. A to je, s financijama koje imaju vaši klubovi, u kontinuitetu gotovo nemoguće. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2023 at 12:56 PM, Bugl Khan said:

Ivanušec je, po meni, 70-80% da ide. Livaković 50%, Petković pojma nemam. 

S Livijem nije problem klauzula, nego naći klub koji će mu dati dobru paru, mjesto prvog golmana i koji ima neko ime i rezultatske ambicije. 

Nešto se pita i igrača. A i Osijek nije baš oduševljen prodavat Dinamu. 

Eto. Fenerbahce. Ispunjava sve uvjete. Plaća vjerojatno znatno veća nego u Dinamu, neupitno mjesto na golu, najveći klub u Turskoj, koji svake godine ganja naslov prvaka i uglavnom igra Europu. 

Link to comment
Share on other sites

Olimpijakos sjajno igra

 

golman Paschalakis, 34 godine, sve sto moze brani

 

u odbrani Freire, 29 godina, neprelazan za igrace Cukarickog

 

sredinu majstorski drzi Ibora, 35 godina, dosao iz Levantea, pre toga igrao za Viljareal, svaki napad ide preko njega

 

tu je i legenda kluba, Fortunis, 30 godina, strasan volej

 

kvalitete u spicu demonstrira sjajni El Kaabi sa 2 gola, 30 godina

 

nijedan mlad igrac, tim po mom ukusu

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2023 at 3:46 PM, Bugl Khan said:

Jakira smo htjeli dok je bio u Zrinjskom. Ali je lik šamarao ligu tamo pa je odbio. A poslije ga ugrabila Rijeka. Jer mi smo imali vrhunskog trenera tada. Čačića

Ispravak. Nije Jakir odbio nego su borbe za vlast bile u punom jeku. Glava je htio Jakira, a struja kontra njega je dovela Kopića koji je skoro prosuo naslov (u 3 derbija s Hajdukom je uzeo bod ja mislim, znam da je na Maksimiru igrao skoro pa bunker, i izgubio). Onda je doveden Čačić da spasi situaciju. Kad je Jakir postao slobodan, Čačić je imao povjerenje da povede Dinamo u novu sezonu i nove pobjede. Očekivano, nije dugo trajao.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pantelia said:

Olimpijakos sjajno igra

 

golman Paschalakis, 34 godine, sve sto moze brani

 

u odbrani Freire, 29 godina, neprelazan za igrace Cukarickog

 

sredinu majstorski drzi Ibora, 35 godina, dosao iz Levantea, pre toga igrao za Viljareal, svaki napad ide preko njega

 

tu je i legenda kluba, Fortunis, 30 godina, strasan volej

 

kvalitete u spicu demonstrira sjajni El Kaabi sa 2 gola, 30 godina

 

nijedan mlad igrac, tim po mom ukusu

Ti si anti @vlaDixXx !

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Браво Чука богами. Ако ништа колико толико активан резултат за неку борбу у реваншу, бар са стране Олимпијакоса да не дођу да гњаве неко да играју фудбал и да се она публика која дође у Лесковцу не смори :lol_2:

 

Интересантан овај аисистент Чукаричког, да игра у Олимпијакосу гарант би био једно два и по пута бољи. Бољи саиграчи, бољи тренер, какав такав систем у игри. И голман спасао неколико чистих голова. Добри рефлекси.

 

Чукарички се усрао био на почетку због атмосфере и притиска, но како време пролазило ем Олимпијакос спустио гас ем се они ослободили па су неки као отпор и покушали да пруже. Имали су среће да им се поништи четврти гол Олимпијакоса.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...