Jump to content

Košarka - Tokio 2020


Recommended Posts

Moram reci da je ona nedosudjena silazna Blazicu totalno ubila momentum Slovencima i vratila utakmicu u ravnotezu, u odlicnoj su seriji bili tada. Jeste da je nakon toga isla i greska protiv Francuza i tehnicka iz toga, ali nije uporedivo, ova prva je psiholoski znacila mnogo vise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Nije realno to sto pricate za Prepelica. On je uvek bio pravolinijski prodor igrac koji koristi brzinu, nece se odjednom pretvoriti u De Coloa koji zna sve fore. 

 

Uz to, nije tu ni bilo puno prostora za neko usporavanje, Luwawu je bio blizu, Heurtel je pomagao iz kornera, tesko da bi se to bolje zavrsilo. Da je uhvatio malo kasnije dvokorak mogao bi da ode na drugi obruc i to bi bio kraj. Ovako jbg, Batum je heroj dana zasluzeno.

 

Da, i ja sam prvo bio u fazonu da je baš ameterski krenuo na ulaz, s cvetom u kosi, ali kad pogledaš jedino je opcija to da je kasnije uhvatio dvokorak i otišao na drugi. Jbg, shit happens, nije kao da uvek mora da postoji neki krivac.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Sa 22 godine odveo prosjecnu reprezentaciju do polufinala OI i na jednu loptu od finala protiv dosta kvalitetnije ekipe i opet ne valja. Citavu tekmu secira odbranu Francuza kako pozeli, normalno je da poenterski ucinak ne bude na nivou kad protivnik citavu koncepciju posveto tebi, rotira 3 NBA atlete na tebi sa sve Gobertom pod kosem. Luka je top 3 kosarkas svijeta vec sad, a kad ako sredi jos malo probleme s kondicijom nece mu biti ravnog. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma skroz rezonski, izvukli su Gobera reket nezaštićen, ko bi rekao da Batum sa svojih stotinu ljeta stiže ono i lepi bez faula.. Inače, Batum igra OI kao tata i zahvaljujući njemu su ovde. Francuzi ipak kvalitetniji iako su se nudili ovde. Slovenija na srce mogla i do finala. I naravno na Luku, da nije njega ne bi ni kvalifikacije prošli. Ja bih uvek birao šut nego ulaz ali ovo je skroz rezonski i bukvalno je koji cm, sreća i Batum prebacio tas na vagi.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, realno *w said:

Ma da, Batum je ovca koja bi se zakucala u njega da je ovaj usporio... 😄

 

Pričamo o jednom od najinteligentnijih igrača ikada, kada je odbrana u pitanju.

Kada imas onoliko pocetnog prostora fore jednostavno moras da das kos, na koji god nacin.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Manu said:

Luka pod hitno da smanji sa poli parizerom ako misli da ostvari deo onoga sto moze u karijeri

 

baš smo pričali pre neki dan fritrou i ja = i zaključili smo da bez ove mase ne bi bio toliko dobar koliko je sad.

što se umora tiče, igrao je 36min 35sec, nema boga da se ne umori za to vreme, pa makar bio fit k'o maneken

 

i to svaki napad preko njega pa se u odbrani bori da uzme skok

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cavani said:

Kada imas onoliko pocetnog prostora fore jednostavno moras da das kos, na koji god nacin.

 

Ne postoji početni prostor. Batum je zalepljen za njega sve vreme, i savršeno ga prati. Tih jedva pola koraka koje Klemen pravi kada se podiže na polaganje Batum nadoknađuje dužinom ruku.

 

Bilo koji igrač će ti reći da je lakše položiti kaa imaš odbrambenog sa strane, na ramenu, nego kada ti je u mrtvom uglu, na leđima, kao ovde.

 

 

 

Pogledaj na ovoj slici koliki prostor pokriva Batum sa ovim ručerdama:

 

slika.png

 

Pola koraka prednosti nulirano, čak i više od toga.

 

 

Edited by realno *w
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, oubrevo. said:

 

baš smo pričali pre neki dan fritrou i ja = i zaključili smo da bez ove mase ne bi bio toliko dobar koliko je sad.

što se umora tiče, igrao je 36min 35sec, nema boga da se ne umori za to vreme, pa makar bio fit k'o maneken

 

i to svaki napad preko njega pa se u odbrani bori da uzme skok

Ja mislim da je dosta problematicno da Luka ovoliko ostaje bez snage obzirom na to kako igra odbranu. 'Igra' je prejaka rec, uvek cuva najlosijeg igraca (danas se Luwawu proslavio preko njega) i vecinu napada provodi u reketu cekajuci skok, tako da se ne slazem ni sa time da on nesto gine na skoku. Trosi se u napadu puno, nema sta, ali ja mislim da nije moguce trositi manje snage u odbrani od ovoga sto on radi.

 

Za masu se slazem, to je njegov zastitni snak, ta telesina, ali postoje nacini da zadrzi masu a unapredi kondiciju i generalno fizicku spremu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, oubrevo. said:

 

baš smo pričali pre neki dan fritrou i ja = i zaključili smo da bez ove mase ne bi bio toliko dobar koliko je sad.

što se umora tiče, igrao je 36min 35sec, nema boga da se ne umori za to vreme, pa makar bio fit k'o maneken

 

i to svaki napad preko njega pa se u odbrani bori da uzme skok

 

Ovo sad je vise prica za NBA temu ali nema veze.

 

Ja ne mislim uopste da Luka treba da smanji kilazu, vec procenat masti i da treba da obraca vise paznje na ishranu. Snaga uopste ne mora da pati ako dodje do povecanja kondicije.

Slusao sam previse prica i video previse slika o tome koliko ne vodi racuna. Ne verujem da ce ikada doci do nivoa da drzi spartansku ishranu cele godine, ali sto pre shvati da ga to sputava siguran sam da ce uraditi nesto po tom pitanju posto se iz svakog meca koji igra vidi koliku zelju za pobedom uvek ima.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Francuzi su na bukvalno svakoj poziciji osim na poziciji prve zvezde jači od Slovenije. Ovo je sad stvarno odlaženje u sitna crevca šta je i kako trebalo drugačije. Možda bi za Slovence bolje bilo da se Luka više usredsredio na poentiranje umesto na razigravnje ekipe (fenomenalnih 18 asistencija) a verovatno ne bi. Francuzi često ne briljiraju sa napadačkim idejama ali su defanzivno i atletski godinama glavna sila pored USA i nije tek tako natrpati njima 30+, posebno ako se odbrana skoro isključivo sprema samo za tebe. 

 

Puna kapa će Slovencima biti i bronza, ako do nje dođu, a svakako nisu favoriti protiv Australije.

 

Mislim da se šanse Francuza da dva puta dobiju Amere sa KD na jednom turniru mere u promilima, ali hajde da vidimo.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Cavani said:

FB-IMG-1628170529746.jpg

 

Koliko lepa fotografija, i koliko samo vredi. Žao mi je zbog Luke, Prepeliča, Blažiča i cele ekipe Slovenije, stvarno igraju srcem. Od autsajdera u kvalifikacijama do polufinala OI, to je samo za poštovanje.

 

Inače, sad vidim da je dečko imao 18 ass... Uopšte nisam imala utisak da ih je imao toliko, nisam mu pratila statistiku tokom utakmice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Navijao sam baš za Slovence, šteta. Ovako laički, mislim da bi možda i imali neku šansu u finalu protiv Amera, uz naravno brutalnu partiju Dončića, koja je danas ipak izostala. Ovako im visi i bronca, očekujem tu baš zanimljivu utakmicu, u finalu mislim da Ameri rješavaju prilično rutinski Francuze.

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Inače, zanimljivo je da će se finale igrati pre meča za bronzu.

 

NBC ofc, nije da je jedino prilagođavanje US prime timeu.

Link to comment
Share on other sites

Prepelic je morao drugacije da reaguje jer je imao i 2.5sekunde..ono bi ga i Huertel izblokirao a ne Batum.

 

Nazalost, Fra ce da dominira Evropom narednih bar 15 godina, tek im dolaze generacije koje ce biti i bolje od ove i onih prethodnih..prosto previse talenata.

 

Morali su ranije zavrsavati napad jer je bilo -1 samo, mogao je skok da radi,pa i ako je uhvati Gober treba dati oba..svakako je Doncic morao nesto i dati, ne moze dva puta Prepelic da donese pobede na velikim igrama. 

 

Slovenija ima isto solidne mlade generacije..bice oni blizu medalje uvek..pa cak i bez Doncica..bar na Evropskom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...