Jump to content

Košarka - Tokio 2020


Recommended Posts

Samo da izjavim za dnevnik.

Amerikanci retko dosadna ekipa, nikad neka bezveznija grupa igrača nije osvojila neko prvenstvo / OI.

 

Kontam, da bez KD ni medalju ne bi osvojili.

 

Europsko prvenstvo je ipak najjače takmičenje na svetu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Piksi said:

 

Nadam se, da ne čeka ovo za nekoliko sati i Luku & co.

 

thybulle je pored jruea, verovatno najidealniji da malo uspori luku, da ne radi baš šta hoće. tu je i ingles malo da ga odmeni

 

po meni su australijanci favoriti ali obe ekipe su sigurno jako motivisane da uzmu bronzu, svako iz svojih razloga. polovini australijske ekipe je ovo jedinstvena šansa za medalju i to onoj uglavnom boljoj polovini

Link to comment
Share on other sites

Devojke su dale svoj maksimum i sve što su uradile ovih godina, pa i ove godine je za respekt.

Da je neko 2014 rekao da ćemo do 2021 imati dva zlata na EP, dva polufinala OI uz jednu bronzu, taj neko bi bio proglašen ludim.

Bravo devojke i hvala za sve.

  • Like 10
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo devojke, za sve. ❤️  nikada nije bilo upitno, ali nekad telo neće da sluša. Svaka čast i Marini kakvu šampionsku generaciju je stvorila i vodila do velikih uspeha. Sada očekujemo neke nove klinke koje su gledale ove šampionke i motivisale se. ☺️

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Franuskinje su nam vratile sa merom, unistivsi nas sa trojkama u drugom poluvremenu. Bas veliki pad u igri nasih cura, gde su suterski bili daleko ispod svojih mogucnosti. Steta sto je jedna takva utakmica morala da dodje bas u mecu za medalju. Iskreno, videlo se od pocetka ovog turnira da smo u padu forme u odnosu na EP, pa je i ovaj ulazak u polufinale realno veliki uspeh.

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Juan said:

Devojke su dale svoj maksimum i sve što su uradile ovih godina, pa i ove godine je za respekt.

Da je neko 2014 rekao da ćemo do 2021 imati dva zlata na EP, dva polufinala OI uz jednu bronzu, taj neko bi bio proglašen ludim.

Bravo devojke i hvala za sve.

 

Momci nemaju ni to.

 

Po mom misljenju, njihovi uspesi uopste nisu medijski izneseni na pravi nacin.

I tu ne mislim na pravljenje pritiska, nego su devojke zaista postigle nestvaran uspeh, meni nije ni jasno gde su ove devojke i trenirale kosarku.

 

Ali bitno je da imamo tonu tekstova kako se jasu konji, kako Bobi baca asistencije i snima reklame..

 

To je bila jedna neverovatna skupina prvenstveno osoba, Marina je radila izvanredan posao. Jelena je sa bebom od 3 meseca igrala za Srbiju, sto je nadrealna cinjenica.

 

One su jedna pregotivna ekipa i ja ne mogu da ih zamislim bez Sonje i Jelene.

 

Jednom recju, mnogo ce mi nedostajati ova ekipa, a tek ce se videti koliko je tesko bilo ostvarivati ove rezultate.

 

Devojke, HVALA ❤

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Don Juan said:

Da je neko 2014 rekao da ćemo do 2021 imati dva zlata na EP, dva polufinala OI uz jednu bronzu, taj neko bi bio proglašen ludim.

Bravo devojke i hvala za sve.

Imamo i bronzu sa EP '19, kod nas se igralo.

2 minutes ago, BojanaCZV said:

meni nije ni jasno gde su ove devojke i trenirale kosarku.

Uslovi za zensku kosarku su dosta bolji od neke 2014., 2015. Tada je Djilas bio predsednik KSS i on je to pogurao. Tu mislim na pripreme reprezentacije i te propratne stvari. Da ne duzim, evo ko hoce da pogleda kako je cela ta prica pocela.

 

 

ima dva dela

 

u par navrata je Djilas bio pohvaljen, cudi me da su pustili to na rtsu

:lol_2:

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Odgledah upravo snimak SAD - FRA, nisam veliki poznavalac košarke, ali čini mi se da je ovo neka druga dimenzija igre, prelaziti za 4-5 sekundi u napad i sigurno rešavati situacije, pritom odlična odbrana, divim se SAD-u svaki put kada ih gledam na OI, sve čestitke, potpuno očekivano i zasluženo. Vrhunski turnir za Francusku, dokazali su svoj kvalitet, čak i uhvatili priključak na 5 min pred kraj, ali brzo su ih ugasili Amerikanci. 

 

Što se naših devojaka tiče, glavu gore, Francuskinjama je sve išlo od ruke, ostaje žal zbog medalje, ali šta da se radi i 4. mesto je ogroman uspeh. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala devojkama za sve poslednjih godina, naravno i za ovo leto, zlato na EP i polufinale OI je ogorman uspeh.

U Tokiju ipak nisu zasluzile da osvoje medalju, čak je nakon svega prikazanog i ovo polufinale premija, da ne kažem više od zasluzenog. Sve sto smo napravili je ludilo u 4/4 kojim smo dobili Kinu u 1/4-finalu. Mimo toga turnir je bio veoma loš, nedostajalo je energije, ponekad i motivacije a psihološka priprema je bila nikakva tj nepostojeća. Maljkoviceva se u jednoj izjavi, čini mi se posle Koreje, žalila kako je glava problem, kako je nedopustivo da se bude nemotivisan na OI, da ako same OI nisu dovoljna motivacija da ona ne može da motiviše nikog… Sto nije bilo fer prema igračica jer prva Marina nije delovala fokusirana i energična kao na nekim predjasnjim takmičenjima. 
Mislim da je polufinale malo zamaskiralo situaciju i da bi pale neke prozivke da nije do njega došlo jer realno stvari nisu funkcionisale kako treba, niti smo izgledali pripremljeno za ovaj turnir. Sa druge strane znamo šta se desilo sa Sonjom, videlo se da je pauza i netreniranje zbog korone ostavilo velikog traga, nije bila fizički spremna i nije bila u stanju da igra na svom nivou. A bez Sonje ovo je sasvim druga ekipa.

 

Jos jednom hvala devojkama za sve ostvareno do sada, posebno onima koje se budu oprostile od reprezentacije.

  • Like 6
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...