Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

3 hours ago, pavijan2 said:

neki su se stvarno uziveli u ulogu menadzera.

 

Drugar, da postaviš Devila za sportskog direktora sa istim budžetom, imao bi kud i kamo konkurentniji i neuporedivo smisleniji tim, takođe sa odličnom hemijom, i da ponovim, za iste novce. Možeš u dupe da se opkladš.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, pavijan2 said:

kako mi mozemo da uticemo na to?

kad smo 18/19 igrali EC dogodio se neki iskorak?

jbg, mi tada nismo mogli da dovedemo serhi rodrigeza i karl hajnsa i objasnimo im nas koncept i oni ga prihvate na keca za 3 milke djuture. ne verujem ni da bi sada bio takav slucaj.

oslanjanjanje na mladje snage i cekanje 5 godina da bude neskog rezultata opet nista ne bi donelo. sve sto vredi i pokaze naznaku kvaliteta otici ce posle prve sezone.

general radonjic i njegova vojska. hard difens end tranzisn ofens je neki nas maksimum.

Mi navijači možemo da ispunimo halu i dajemo podršku timu na taj način, ali i preko pisane i izgovorene reči.

Drugi način uticaja, osim ako neko ne izvadi par miliona evra ili uđe u neko telo kluba gde se kao nešto o nečemu odlučuje, ne postoji.

Svaka čast Radonji, ono što je on uradio u svojim mandatima je epohalno, sa akcentom na svrgavanje Partizana sa trona regionalne lige i dominaciju u istoj. Postavio je neke osnove i njih se pridržava i dalje. Koliko god to donosilo solidne rezultate u prethodnom periodu, ipak se može pomisliti da nije dovoljno napredovao, evoluirao u svojim shvatanjima košarke.

Jeste da ulazim u domen teoretisanja, ali moram da napišem da je meni u poslednjih 10-11 godina Zvezda najbolje izgledala pod Tomićem. Tu mislim na sve oko kluba. I samu igru kojoj je i dalje odbrana davala ton, ali i shvatanje da se moraju imati igrači koji mogu nešto i da ubace u koš. Ne jedan, već više njih. Skauting oko dovođenja igrača je bio sjajan, kada se pogleda odnos cena - kvalitet. Sjajna tranzicija i ulivanje poverenja igračima. Trener koji je mogao da ima jako visok plafon, a sa njim i mi kao klub, pričam o EL. E sad, šta se tu desilo oko onog njegovog naglog odlaska i dalje nije jasno, valjda ćemo jednog dana saznati.

Poenta je da nisu krvava kolena jedini koncept koji može jedan finansijski inferioran tim dovesti u poziciju da se ozbiljno uključi u borbu za plej-of EL. Ima i do znanja, konstantne edukacije, prilagođavanja, praćenja trendova, hrabrosti i davanja šanse mlađim igračima, bez kojih mi ne možemo ništa, jer nemamo para da nam u timu bude 10 stranaca. Imam uverenje da bi Tomić u periodu od 3-4 godine konstantnog rada u KKCZ napravio ozbiljnu priču, no kao što sam napisao - to je sve domen teoretisanja i šao mi je što to nikada nećemo proveriti u praksi.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@madafaka73zasto je dejan radonjic jedini trener koji je u zvezdinom/covicevom sistemu izdrzao duze od jednog leta? 

verovatno zato sto je jedini koji ima zeludac da izdrzi tako nesto. uz sve ostale kvalitete.

tomiceva era - ucesce u EC srednje zalosno. toliko od njega na evropskom nivou. skauting oko dovodjenja igraca- jedan pun pogodak bili beron.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, pavijan2 said:

@madafaka73zasto je dejan radonjic jedini trener koji je u zvezdinom/covicevom sistemu izdrzao duze od jednog leta? 

verovatno zato sto je jedini koji ima zeludac da izdrzi tako nesto. uz sve ostale kvalitete.

tomiceva era - ucesce u EC srednje zalosno. toliko od njega na evropskom nivou. skauting oko dovodjenja igraca- jedan pun pogodak bili beron.

Tomicev EC je bio srednje zalostan zato sto je i tad kao i sad bio fokus na Aba. U jednom trenutku smo imali skor u grupi 5:1, a zavrsili sa 6:4 i umesto lakse prohodnosti upali smo kasnije valjda u grupu sa Valensijom i Unikahom. Ako gresim neka me neko ispravi. Tada nikad nije ni bio prioritet na EC, vec iskljucivo da se izgazi Buducnost i Partizan koji je poceo da se podize pod Trinkijem. 

 

Jedan pogodak, a Stratos, Faje?! 

 

Meni su sve sezone od 16:14 bas srednje zalosne, ili bolje reci propadanje u sivilo. I ova sezona u El je meni jedva za prelaznu ocenu. Zasto? Pa vec smo igrali top 8, vec smo imali pozitivan skor 16:14 i normalno je da se covek nada necemu, nekom napretku. Ljudski je, ali ne, mi i ove godine bi svoju odiseju zavrsili u decembru i januaru da ne bese rata. Tako da, jos jedna vec vidjena sezona u El. 

 

Alimpije, decko pocetnik, je imao u jednom trenutku 11:14! Imao jos uvek aktivnu borbu za plej of, ali je tada vec bila serija sa Mornarom i tu je sve preusmereno na Aba, razumljivo. Ispade da je od te poslednje Radonjine sezone do danas upravo Alimpijeva ekipa bila najduze "ziva" u igri za top 8.... Neverovatno. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

@madafaka73zasto je dejan radonjic jedini trener koji je u zvezdinom/covicevom sistemu izdrzao duze od jednog leta? 

verovatno zato sto je jedini koji ima zeludac da izdrzi tako nesto. uz sve ostale kvalitete.

tomiceva era - ucesce u EC srednje zalosno. toliko od njega na evropskom nivou. skauting oko dovodjenja igraca- jedan pun pogodak bili beron.

To je pitanje pre svega za Čovića, jer je on jedini zajednički imenilac u toj jednačini koja se rasteže preko 10 godina.

 

Da li neki od trenera ima želudac ili ne bi trebalo da bude pitanje za gastroenterologa, a ne ključni argument kod selekcije istih. Samo spominjanje stomaka kao argumenta, koje je na mestu btw, govori koliko smo neozbiljno radili u prethodnom periodu pod Čovićem.

 

Ne možemo pričati ni o kakvoj "eri Tomića", jer na žalost čovek nije ostao dovoljno dugo u klubu. Možemo pričati o periodu između jula 2018. i oktobra 2019, što je malo više od godinu dana u klubu. Takođe, ne znam koliko je takmičenje u EC te godine merodavno za ocenu njegovog rada, jer je očigledno full fokus bio na povratak u EL, odnosno ABA ligu, koja je osvojena uz samo jedan poraz u ligaškom delu (rezultatski nebitan meč protiv Cedevite u gostima, ako se dobro sećam) i pobede nad Trinkijevim Partizanom u naletu u polu-finalu, te Podgoričanima u finalu sa čuvenih 100 razlike u tri meča kod kuće.

 

Ako posmatramo tadašnji roster i neke prethodne pod Radonjićem, pa i ovogodišnji, teško da možemo reći da je Tomić tu bio u prednosti kada je kvalitet u pitanju. Ono što je Milan sjajno radio je uklapanje svakog pojedinca u tim, gde su Baron, Faye, Ragland, KC, a posebno Perper jako dobro korišćeni. Upravo bih želeo da povučem paralelu Kalina - Perper i naglasim da i pored očigledne prednosti u kvalitetu koja je na strani Kaline, moj osećaj kaže da je Perper bolje korišćen i da je bio više koristan za tim Milana Tomića, nego što je to slučaj sa Kalinom i ovogodišnjim timom Zvezde. Ragland je bio dobar, skoro 11 poena i 6 asista u ABA, uz skoro 50% šuta iz igre i solidnu odbranu. Poređenja radi, naš najkonstantniji igrač ove sezone i neko ko igra na njegovoj poziciji, Wolters, ima 8,5 ppg i 3.7 asista za sada u ABA.

 

Daleko od toga da je Bili jedini pogodak Tomića. Navedeni Perper je bio ključni igrač Zvezde u toj sezoni, pravi lider tima, uz Raglanda koji je u potpunosti opravdao ulogu i poverenje koji su mu dati. Faye je davao neviđenu energiju na parketu i svoj manjak kvaliteta u poređenju, recimo, sa Whiteom od ove sezone, kompenzovao borbom i odsustvom straha, ali i respekta za jače od sebe protivnike. KC nam je praktično doneo titulu u KLS te sezone kada smo dobili Partizan u finalu sa 3:1 u pobedama. Posebno izdvajam dovođenje Lorenza Browna na početku sledeće sezone, koji je po meni najkompletniji plej koji je igrao u Zvezdi u novijoj istoriji. A g. Šakota je takođe objasnio neke stvari oko skautinga kada je na sredini sezone doveo Puntera. Dakle, ima igrača, samo neko to treba da vidi i proceni. Bojim se da Radonji to nije jača strana.

 

Još samo ovo. Ako se dobro sećam, Tomić je jedini trener koji je davao pravu šansu Simaniću (oko 19min po meču na 27 utakmica) uz odlične procente šuta (61,45,92) i samo su Ragland, Ojo i Baron imali veću minutažu. To je za svaku pohvalu samo po sebi i ko zna kako bi razvoj Simanića tekao da je Tomić ostao do kraja svog trogodišnjeg ugovora. Nenadić (10) i Radanov (8 min) su takođe imali prostora da pokažu šta znaju i da se nametnu. I na samom kraju, ne treba zaboraviti da je Milan morao da se nosi sa balastom zvanim Filip, koji je došao da malo trenira sa ekipom i popuni broj, a na kraju zaseo na back up pleja evroligaške ekipe i uspeo da bude njen najgori igrač po statistikama.

 

Kreacija, mogućnost prilagođavanja, praćenje modernih trendova u košarci, dobar skauting kod dovođenja igrača, inkorporiranje pojedinaca u tim, jasno definisane uloge i ovlašćenja - sve je to bio forte Milana Tomića. Minus mu je bio slab stomak, zbog čega je izgleda i otišao u momentu kada je trebao da naplati plodove svog rada i etablira se u legitimnog EL trenera.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@madafaka73

ako govorimo samo o radonjinim manama, a samo o vrlinama ostalih trenera onda ce on biti najgori trener u zvezdi u ovih 10 godina iza milivoja lazica. 

to naravno nije istina. radonja je ubedljivo najbolji  trener zvezde u ovih 10 godina. istina nije ni imao neku konkurenciju. ako bi bilo moguce uporedjivati razlicite epohe, verovatno jedan od najboljih u zvezdinoj istoriji.

era milana tomica zavrsava se cuvenom recenicom "igrajte sta hocete". to je sve sto treba da znamo o njemu. naravno mnogo korektnije od celafute obradovica, ali nedostojno jednog trenera kkcz.

njegov skauting- jedino bili beron predstavlja pravu iskopinu. perperoglu, regland i KC su proverereni EL igraci. faje je pokazao da nema sta da trazi na EL nivou.

bolje koriscenje perpera nego kaline -perper je  u svojoj 35. godini zivota bolji napadac nego sto je kalina ikad bio. uz revijalno igranje EC i 10 utakmica u ABA koje imaju tezinu i igranje samo napada to jos vise dolazi do izrazaja. jbg kalina svaka 2-3 dana 30 minuta pusta krv na terenu protiv EL babaroga.

balast zvani mali filip- tomic je vise puta izjavio da mali gnom zasluzuje svoje mesto u zvezdi, da je odlican igrac ... da li je to izjavljivao da bi mu bilo lakse ili je stvarno tako mislio, ne znam. obe solucije su  samo otezavajuca okolnost pri proceni njegovog trenerskog znanja.

sansa simanicu - simanic posle njegove najbolje sezone sezonu 19/20 pocinje kao cetvrta opcija na cetvorci. jbs tu sansu.

sakotin skauting- deda objasnio. doveo kalina lukasa koji nigde ne igra pitaj qrac koliko vremena i posle kaze pa on je meni rekao da je igrao.

radonjin skauting- ako upotrebimo ista merila koja si ti koristio za tomica i sakotu onda je radonja skautirao markusa vilijamsa, cirbesa, kvinsija, kinzija. igrace koji po kvalitetu prevazilaze sve koje su dovedeni za vreme tomica i sakote. naravno, ni to nije prava istina. istina je da je radonja otvoren za kvalitetne napadace. nekad je za njih bilo para. danas ih nema. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, necke said:

Po svemu gore napisanom ja ne znam šta bi Radonji da onomad dovede Kvinsija i pruži šansu Guduri.. 😂

Sklon sam da verujem da je Covicevo maslo bio Kvinsi. Sezona nam je bila pred ponorom, bukvalno smo se raspadali u El. Himki nas je pregazio 37 razlike, prezaljeni smo bili. 

 

I onda dolazi Miler koji je verovatno promenio tok sezone. Koliko me secanje sluzi, na prošlom forumu je bila prica kako se Covic mesa u rad i Vukoicica, pa i Radonjica u prvih sezonu, dve. 

 

Kada covek pogleda ovu sezonu, u kojoj se Radonja pitao sigurno za sve(nema smisla da se sad bilo ko mesa dokazanom treneru) , jasno se vidi kome on veruje, i koji tip igraca dovodi. Igrace koje vec poznaje dugo, kao Mitar, Markovic, Kalinic, Volters... I igrace koji su Dzenkinsoliki, tj. Holinsa. 

 

Opet, cini mi se da nikad ne bi dovodio igrace kao Beron, i Stratos. To je ono sto meni bode oci, svaka cast za defanzivu, ali neko mora i da ubaci loptu u kos, a mi ove godine to nemamo. Dali smo tu ulogu coveku koji to nikad nije radi, ko je elitni prasinar, a ne egzekutor. O Kalinicu naravno govorim. 

 

Defanzivno, to sve deluje super u vecem delu sezone(ma sta super, sjajno) , ali u onim kljucnim trenucima, kada se lomi tesna utakmica fali inspiracija, fali kvalitet koji Radonja ponekad olako zapostavlja. Mnogo smo patili zbog toga ove sezone. Fali ti igrac za te zavrsnice, Kalina to nije, nikad nije ni bio. I to je to, meni se cini da je on tvrdoglav  u tom delu, ne moze da balansira izmedju vrhunske odbrane i da istrpis makar jednog "kosarkasa" tj trpaca. Da imas lika samo za to, da mu je to prevashodno i osnovno. Tu se meni cini da Radonji nedostaje malo vece fleksibilnosti. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2022 at 11:28 PM, Laki21 said:

 

To je zbog toga što sem njega, Vanilice u nekim situacijama i Ivanovića nemamo igrača koji je u stanju da ostvari prednost u igri 1-1.

Posledica toga je što na kraj lopta završi kod onog u kog saigrači imaju najviše poverenja a to je Kalinić kome to opet nije forte i naravno posledica je ovo gore.

 

 

Pa da,to je jasno kao dan,mislim nama su bekovi Laza,Ogi i Holins sve tanko u driblingu a Markovic je za EL u 0,5 brzini,slow motion bez suta,separaciju ne stvara ni u snovima.Pritom ja sam od Ivanovica ocekivao barem tu trpacku stranu ali sam se pomirio sa sudbinom kad sam video da on na gostovanju protiv Krke zabelezi 0 poena sa katastrofalnim izgubljenim loptama.U toj utakmici je npr mogao da pobegne od naseg ritma koji mu objektivno nikako ne odgovara(da je ubrzao igru i pogodio 2 trojke u ranom napadu Radonjic mu sigurno ne bi zamerio sto nam je tako spasao utakmicu) pa opet nije nista uradio a u EL mrka kapa,glavno oruzije-poludistanca mu je nepostojeca jer ne moze da prebaci protivnika  i sto nema centra sa kojim ce da igra.

Dakle od svih nasih bekova samo Nejt zna da uradi nesto sa loptom u rukama.

 

 

Inace Melo Trimble je bio razmatran za beka,midzet trpac jakog skilla ali je uleteo Holins koji je izvisio svuda za ugovor jer se seljakao u G ligi bas dugo pa su svi vec sklopili timove.Tako da kao i za centra neke stvari su se jednostavno tako zadesile,nije bas ni ovako planiran tim,kao da Radonja ne bi voleo Noka...

On 4/2/2022 at 1:19 AM, Laki21 said:

 

Dakle, para ima, ali mozga nema.

 

 

To je BILO donekle tačno, sada se već nazire sistem mada je daleko od nečeg uhodanog.

No, Partizan je dovođenjem Lesora napravio nenadoknadivu prednost u reketu i tu smo izgubili šanse za trofeje.

 

Ne zbog toga što je Lesor bog zna kakav igrač, šta više, košarkaški IQ mu je u debelom minusu, ali ima ono što mi nemammo I NE MOŽEMO DA NADOKNADIMO NI NA KAKAV NAČIN na toj poziciji - sjajnu atletiku. 

 

Za Kuzmića je prebrz, za Luku presnažan. Tu će oni steći prednost u skoku i poenima pod košem gde nemamo odgovor niti ćemo ga imati.

I neće tu biti potrebne sudije, mada će i to verovatno rešiti, jednstavno će ukupno veći kvalitet presuditi.

 

Svega toga naravno ne bi bilo da je doveden, npr, Noko, ili bilo koju drugi igrač sličnih atletskih karakteristika.

 

No 50K evra je bilo nepremostivo, a svaku od tih novčanica ćemo iskijati na nos, jednu po jednu.

Pusticemo Lazarevica da ga igrize,nikakav problem.

Salu na stranu jeste Lesor problem ali bi bio veci da ima sut spolja,takvi igraci nama zadaju muke tj nema ko da ih cuva.Nije sto nas je sad natrpao(da znam da je sad igrao na 4 ) nego sam i pre to mislio, Rubita nema ko da brani kod nas,Kuz nema sanse a Mitar nikada nije imao neku brzinu nogu i nekako naivno pusta sut igracima,verovatno jer ga zaobidju lako,ne znam u cemu je stvar.Zato mislim da bi nama mnogo vise problema pravio i Ledej i Alen na 5 ovako stavis Kuza na Lesora i sta?Ovaj jeste brzi ali van reketa nije dao kos ne pamti.Pritom Lesor je koliko mi se cini mnogo slabiji nego u mandatu kod nas samo sudije sviraju neke smesne faulove nad njim pa postaje pretnja dole.

Meni je potencijalni problem petorka koju sad Zeljko isprobava a to je Ledej na 3 a Alen na 4, Lesor 5,igrao je i Koprivica Lesor Ledej ova mi je manje opasna jer imamo mi mesa ali ne znam da li imamo one koje mogu da brane i to i sut za 3.

 

 

 

Sezonski zakljucak je ovo sto @n4l1m prica,ja neke stvari necu pre kraja sezone ali eto on je koncizno rekao situaciju.

Poznato je da ofanzivni talenat kosta pa kako mi da idemo tim pravcem?Da gradimo neki izbalansiran tim i gajimo napad i da se jurimo sa Partizanom koji ima tim pun prvoklasnih ofanzivaca.Pa kako smo mogli bolje od njih u tom segmentu,nikako zato su krvava kolena jedina opcija(uvek su i bila).Spominje se i Popovic umesto Simona itd,dobro i mi dovedemo Popovica a oni Tristana iz Reala i sta sad?Na kvalitetu gubimo i hemiju gubimo,nisu to prazne price nego evo i Nejt verovatno ne bi dosao i igrao ovako dobro da ne zna bukvalno 90% ljudi u klubu.

 

Ne znam o kakvom iskoraku ljudi pricaju kad bi balans izmedju napada i odbrane nas samo urusio,mi ne mozemo da sastavimo kvalitetniju ekipu od Cedevite a kamoli od Monaka koji nam je bio konkurent za iskorak u EL. Mi tu trku ne mozemo da pobedimo ni u ABA zato pokusavamo da igramo neku drugu igru,neku drugu trku, u narodu poznatije kao krvava kolena i hemija.Jednostavno to nam je jedina racionalna opcija.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, necke said:

Po svemu gore napisanom ja ne znam šta bi Radonji da onomad dovede Kvinsija i pruži šansu Guduri.. 😂

Gudura je već bio prežaljen sa spremnom pozajmicom u MZT iz Skopja. Onda se povredio Dangubić na duži period, pa je Gudura ostao u Zvezdi samo zbog toga.

 

17 minutes ago, pavijan2 said:

@madafaka73

ako govorimo samo o radonjinim manama, a samo o vrlinama ostalih trenera onda ce on biti najgori trener u zvezdi u ovih 10 godina iza milivoja lazica. 

to naravno nije istina. radonja je ubedljivo najbolji  trener zvezde u ovih 10 godina. istina nije ni imao neku konkurenciju. ako bi bilo moguce uporedjivati razlicite epohe, verovatno jedan od najboljih u zvezdinoj istoriji.

era milana tomica zavrsava se cuvenom recenicom "igrajte sta hocete". to je sve sto treba da znamo o njemu. naravno mnogo korektnije od celafute obradovica, ali nedostojno jednog trenera kkcz.

njegov skauting- jedino bili beron predstavlja pravu iskopinu. perperoglu, regland i KC su proverereni EL igraci. faje je pokazao da nema sta da trazi na EL nivou.

bolje koriscenje perpera nego kaline -perper je  u svojoj 35. godini zivota bolji napadac nego sto je kalina ikad bio. uz revijalno igranje EC i 10 utakmica u ABA koje imaju tezinu i igranje samo napada to jos vise dolazi do izrazaja. jbg kalina svaka 2-3 dana 30 minuta pusta krv na terenu protiv EL babaroga.

balast zvani mali filip- tomic je vise puta izjavio da mali gnom zasluzuje svoje mesto u zvezdi, da je odlican igrac ... da li je to izjavljivao da bi mu bilo lakse ili je stvarno tako mislio, ne znam. obe solucije su  samo otezavajuca okolnost pri proceni njegovog trenerskog znanja.

sansa simanicu - simanic posle njegove najbolje sezone sezonu 19/20 pocinje kao cetvrta opcija na cetvorci. jbs tu sansu.

sakotin skauting- deda objasnio. doveo kalina lukasa koji nigde ne igra pitaj qrac koliko vremena i posle kaze pa on je meni rekao da je igrao.

radonjin skauting- ako upotrebimo ista merila koja si ti koristio za tomica i sakotu onda je radonja skautirao markusa vilijamsa, cirbesa, kvinsija, kinzija. igrace koji po kvalitetu prevazilaze sve koje su dovedeni za vreme tomica i sakote. naravno, ni to nije prava istina. istina je da je radonja otvoren za kvalitetne napadace. nekad je za njih bilo para. danas ih nema. 

 

Dao sam ti like jer si napisao jedan dobro balansiran post u kome ima dosta istine. Ono u šta nisam imao nameru da se pretvori naša diskusija je: ko je bolji - Radonja ili Tomić? Za to poređenje nemamo dovoljno materijala, jer je Tomić izgurao samo jednu sezonu + 2,3 meseca sledeće, dok je Radonja sinonim za "setite se gde smo bili 2011" period. Radonja ima svoju eru i svoj trademark folizofije igre, pa i rezultate, Tomić je tek zagrebao po površini. Dakle, ne može se porediti. Ono šta mogu i šta hoću, a to sam i pisao, je da kažem svoje lične impresije po pitanju obojice trenera. Valda imam pravo da smatram da bi Tomić ostavio dubok trag u KKCZ da je izgurao 3 vezane sezone. Način odlaska Milana Tomića je odraz njegvoog karaktera, pa čak i da je on ekskluzivni krivac za to, ne može se na osnovu toga ocenjivati njegovo znanje košarke i trenerskog posla, baš kao što ne može ni ono Saše Obradovića na osnovu načina na koji je otišao. Pazi, rečenica "to nije dostojno trenera KKCZ" za obojicu navedenih trenera je krajnje proizvoljna i bazirana na stvarima koje su van košarke i tiču se međuljudskih odnosa u Zvezdi, gde vedri i oblači jedan čovek u deceniji i više. Taj nedostojan po nas trener ima šansu da uvede svoj tim na F4 EL, došavši u klub u polusezoni. I sve dok budemo merili ko je dobar čovek, a ko "đubre" i dok nam to bude bio najvažniji kriterijum po kome ocenjujemo kakav je ko trener, vrtećemo se u krugu u kome se nalazimo 11 godina. Ponekad nas centripetalna sila povuče prema centru, ali uglavnom smo pod dejstvom centrifuge koja nas udaljava od istog.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je za Kvinsija zapravo zasluzan ,,prijatelj'' kluba i jedan od boljih forumasa koji se bavi skautingom. D-rose i Celtic sa pokojnoj Rsb-a imaju tacne informacije. Uglavnom, uprava je jedva namolila Dr-a da uzme Kvinsija. Guduric kao sto kazete, bio spreman za Mzt. Kinzi nije za primer, jer Kinzi je izrazito dobar defanzivac. Jedino je Markusa uzeo a da je slabiji defanzivac. Nema sumnje  da pod Radonjom igramo najkontretnijin basket u smislu da se sibamo sa svima, al opet nema sumnje da uvek pod njim imamo mnogo ofanzivno limitiranih igraca sto nas ogranicava da napravimo dalji iskorak. Opet, Radonja od svih nasih trenera u poslednjih mnogo godina najgore sastavlja tim ali sa druge strane najvise izvlaci iz igraca. 

 

 

 

Kako bi narusili hemiju ako imamo Popovica umesto Simonovica, znajuci da bi Simon i dalje bio tu uz klupu kao sto je i sada?

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Redstar0356 said:

Pa sta nas sprecava da imamo domacu osnovu u El? 

Prosle godine Rocesti I Kolom zajedno nisu jeftiniji od Nedovica npr.  

Danas Simonovic, Cirbes, Markovic zajedno  vrv nisu  jeftiniji od npr Gudurica, bek sutera koji bi nam dosta znacio.  

kakve su ti ovo procene majke ti?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Redstar0356 said:

Odokativne. Zasto mislis da Guduric nece pristati da igra za 500.000 da bude glavni uz Kalinu?

ja se slazem sa delom da vazda bacamo solidne pare na poluigrace

ali potcenjujes cifre koje imaju nedovic i gudura

druga stvar, ako je kalina resio da bude blize porodici i da popust, to nije neko pravilo koje moze da se primeni na sve...vec izuzetak

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Redstar0356 said:

Odokativne. Zasto mislis da Guduric nece pristati da igra za 500.000 da bude glavni uz Kalinu?

Zato sto moze da uzme 1 milion po sezoni prosle,ove i sledece!

 

I da tu istu ulogu ima u klubu sa EL titulom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...