Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

20 minutes ago, uini said:

ja pre svega pisem o teranju whitea ovde na temi i na internetu a onda zatim i o nedostatku razumevanja za to sto se desava ukrajini. 

 

klub je uradio sta je naumio a white izrazio svoje misljenje o tom potezu, nakon tekme, u svoje licno ime. 

 

nebitno, nekome je licemerje sto se ceo svet sada buni a na akcije amera i natoa cute. meni je licemerje kada zalimo sebe a u slucaju drugih podsecamo na nas slucaj. 

 

svako ima pravo na misljenje, pa tako i white. 

Naravno da ima. Ja samo sinoc bio misljenja da ce to pokvariti odnose u timu. I danas mislim da to nece biti bas lako dovesti u red i da ce se mozda praviti kompromisi jer zamene za White ili, ne daj Boze i Woltersa, nemamo. To je ok meni, ali trebalo bi da se poprica malo minimalno sa White da mu se objasni zasto i kako je donesena odluka. Takodje mu je valjda jasno da Srbija nije USA, kao sto to nije bila ni Litvanija kad je tamo igrao. Druga zemlja, drugi obicaji i drugi rituali. Neko kleci, neko vice, neko cuti, neko tvituje. Malo se prilagoditi nije na odmet.

16 minutes ago, Mile1 said:

White jos nije bivsi igrac? 

Realno Covic propustio ozbiljan zicer da padne jedno Kataizovanje

 

Mislim da tu Covic ne bi nista ustedeo. I Katai je dobio nogu uz isplacen ugovor.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Cavani said:

Crnci u Americi imaju veca prava i generalno zive u vecoj demokratiji nego 70 posto ljudi na svetu, pa se samo za njih kleci evo godinama.

Odmah te proglase za rasistu ako neces da klecis svaki put kad ti se kaze, postalo je toliko usiljeno i agresivno insistiranje na tome. 

 

 

bezveze mi je sad da ponavljam u krug delove ili sve ono što sam napisao jer mi stižu citati;

ovo gore što si napisao je relativizovanje neke specifične teme zbog koje se pobunila pre svega crna populacija u americi, zatim ljudi svih rasa koji to smatraju ispravnim u americi, pa zatim isto to na potezu ceo svet.

 

ne moraš da klečiš ako ne želiš, kao što neki i nisu, bilo da su crni ili bilo koje boje kože.

 

što se tiče tvoje prve rečenice, ona je 1/1 primer onoga što sam napisao u prvom postu: protest protiv sistematskog nasilja usa policije prema crnoj populaciji al' neko pametan se dosetio da kaže "ne treba black lives matter, već all lives matter"

 

na toj tvojoj rečenici možemo relativizovati bilo kakav problem, agresiju, nepravdu, pojedinačnu ili kolektivnu.

bilo da pričamo o životu, sportu ili nečem trećem

 

_________ ima veća prava i generalno ____________ nego 70% _________ u ___________ pa se samo za njih _____________evo godinama.

 

---

meni je samo tužno da mi, građani srbije smatramo da je strašno što smo bombardovani bez osude drugih (nije da su se rusi pretrgli na temu btw : )) a onda smo okej sa tim da se to i drugima dešava (i još gore), jer se to nama i mnogima pre / posle desilo.

 

opet kažem, svako ima pravo na mišljenje, pa i white.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Postoji naziv za ovo sto radis. Zove se whataboutism. 

Najlakse je nekome ovo spakovati jer prosto nemas odgovor na niti jednu stvar. Ok, ubedi sebe da si u pravu sto ovo sto pisem tako shvatas, ali onda probaj smisleno da odgovoris na ove stvari. 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo sa White family objavama dok se još ni kući nije vratio ostavilo jako gorak ukus. Sada mi one crveno bele čarape i apartman prepun zvezdinih grbova deluju jako izveštačeno iako znam da nije fer to ovako povezivati. Njegovo je pravo da privatno bude i LGBT, član sekte pa i zamenik Kešelju u SNS-u...ali ona objava je, kako god da je okreneš, ispala prilično sebična, nekolegijalna i daleko od svake forme timskog spirita za jednog preiskusnog internacionalca u 30 godini. Tim će ako uprava to podrži preći preko ovoga ali znam bar dvojicu kolega koji su mu ovo sigurno i lično zamerili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

@uini

"ne moraš da klečiš ako ne želiš, kao što neki i nisu, bilo da su crni ili bilo koje boje kože."

U praksi nije tako, odmah te optuze za rasizam. Bilo je vec price o tome kada nasi fudbaler nisu klecali po ko zna koji put i nakon nekoliko godina, kad je vec preslo u pomodarstvo. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, uini said:

 

bezveze mi je sad da ponavljam u krug delove ili sve ono što sam napisao jer mi stižu citati;

ovo gore što si napisao je relativizovanje neke specifične teme zbog koje se pobunila pre svega crna populacija u americi, zatim ljudi svih rasa koji to smatraju ispravnim u americi, pa zatim isto to na potezu ceo svet.

 

ne moraš da klečiš ako ne želiš, kao što neki i nisu, bilo da su crni ili bilo koje boje kože.

 

što se tiče tvoje prve rečenice, ona je 1/1 primer onoga što sam napisao u prvom postu: protest protiv sistematskog nasilja usa policije prema crnoj populaciji al' neko pametan se dosetio da kaže "ne treba black lives matter, već all lives matter"

 

na toj tvojoj rečenici možemo relativizovati bilo kakav problem, agresiju, nepravdu, pojedinačnu ili kolektivnu.

bilo da pričamo o životu, sportu ili nečem trećem

 

_________ ima veća prava i generalno ____________ nego 70% _________ u ___________ pa se samo za njih _____________evo godinama.

 

---

meni je samo tužno da mi, građani srbije smatramo da je strašno što smo bombardovani bez osude drugih (nije da su se rusi pretrgli na temu btw : )) a onda smo okej sa tim da se to i drugima dešava (i još gore), jer se to nama i mnogima pre / posle desilo.

 

opet kažem, svako ima pravo na mišljenje, pa i white.

Imas tri vrste kod nas. Majmuni ce reci da ako usa moze svuda da roka bombe, onda mogu i Rusi. Drugi ce reci da im je zao Ukrajinaca i da saosecaju sa njima jer znaju kako je bilo nama. Treci imaju isti stav kao drugi samo sto dodaju na to i veliki osecaj nepravde jer je ogromnu vecinu sveta boleo kurac za patnje i stradanja ovde i od nato bombi i od albanskog divljanja u martu. I druga i treca vrsta su apsolutno u pravu.

U ex yu zemljama su i dan danas alergicni na mnogo sta iz Srbije. Ok, u necemu i opravdano. Ali, zato bi valjda trebalo da nasim kosarkasima u onoj jebenoj hali sve zaigra od ponosa dok im stoka mase nato zastavom i psuje zemlju. Ne klub, nego zemlju!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

+ odusevljenje hrabrom i istorijskom borbom protiv mrskog okupatora koji je hteo da nas prisili da nosimo transparent protiv rata

srbija!

Jbg sad, Kalina je onomad drzao poruku protiv rata. Nismo drzali juce, valjda smo za rat svi, sem Vajta. Naravno, psovacina Srbije i mahanje simbolom klanice na ovim prostorima je normalno.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sector said:

Za nas što smo ispali iz forme praćenja fudbala - šta se desilo sa Kataijem? 

Добио отказ у ЛА због неких објава његове жене на инстаграму кад је било оно БЛМ. Може се рећи да је његова жена заслужна што се вратио код нас.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

Tim će ako uprava to podrži preći preko ovoga ali znam bar dvojicu kolega koji su mu ovo sigurno i lično zamerili.

 

zamerili u smislu toga da se na tviteru oglasio sa porukom da je tako naređeno? 

ja ne znam da li je iko mogao da zaključi išta drugačije, sigurno se nisu igrači spontano dogovorili kada su videli transparent.

 

teško mi je da poverujem kako je white jedini igrač iz rostera koji ima ovakvo mišljenje, pa u tom smislu i ne mislim da timski duh može biti neokrnjen na ovakvu temu.

 

usput, nije white stao sa igračima žalgirisa, pa da je kao nešto prodao ekipu, nego je izneo svoj stav na tviteru.

 

16 minutes ago, berti said:

Jbg sad, Kalina je onomad drzao poruku protiv rata. Nismo drzali juce, valjda smo za rat svi, sem Vajta. Naravno, psovacina Srbije i mahanje simbolom klanice na ovim prostorima je normalno.

 

:ideja:

 

zvezda lepo nosi na tekme urolan baner u bojama kluba (može i grb, ne mora) na kojem piše "stop the war / zaustavite rat (ćirilično)"

..pa kad im ponude da se pridruže nečem što uprava smatra kao neprikladno, oni (može i pre a mogu i da sačekaju nepristojnu ponudu ako su za cliffhanger) kažu "neka hvala, imamo svoj transparent".

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, berti said:

Jbg sad, Kalina je onomad drzao poruku protiv rata. Nismo drzali juce, valjda smo za rat svi, sem Vajta. Naravno, psovacina Srbije i mahanje simbolom klanice na ovim prostorima je normalno.

Od pocetka rata u Ukrajini su svakoj utakmici u Pioniru igraci drzali neutralnu poruku protiv rata, a ne samo na onoj slici Kalinica i Panterke.

Edited by drakon1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Političkim porukama bilo koje vrste apsolutno nije mesto na sportskim borilištima. Niko nikada nema pravo da zameri sportistima što su odbili da drže politički transparent bilo koje sadržine, pogotovo ne licemeri koji su namerno, radi provokacije, napravili transparent u ovakvoj formi, u isto vreme organizujući Nato zastave na tribinama i vređanje Srbije.

Da i ne pominjem kako te iste Litvance baš zabole za Ukrajinu, nego samo gledaju svoj interes i vode se onom izrekom "neprijatelj moga neprijatelja je moj prijatelj" i da su na mestu Srbije bili bi veći rusofili od samih Rusa.

 

Edited by Stiletto87
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

zamerili u smislu toga da se na tviteru oglasio sa porukom da je tako naređeno? 

ja ne znam da li je iko mogao da zaključi išta drugačije, sigurno se nisu igrači spontano dogovorili kada su videli transparent.

 

teško mi je da poverujem kako je white jedini igrač iz rostera koji ima ovakvo mišljenje, pa u tom smislu i ne mislim da timski duh može biti neokrnjen na ovakvu temu.

 

usput, nije white stao sa igračima žalgirisa, pa da je kao nešto prodao ekipu, nego je izneo svoj stav na tviteru.

 

 

:ideja:

 

zvezda lepo nosi na tekme urolan baner u bojama kluba (može i grb, ne mora) na kojem piše "stop the war / zaustavite rat (ćirilično)"

..pa kad im ponude da se pridruže nečem što uprava smatra kao neprikladno, oni (može i pre a mogu i da sačekaju nepristojnu ponudu ako su za cliffhanger) kažu "neka hvala, imamo svoj transparent".

Pa neko valjda treba u klubu ili iz centrale u Beogradu ili na licu mesta donese odluku.

 

Ako White nije jedini, onda je "opasnost" da se team spirit narusi rekao bih veca nego da je on jedini. Bilo kako bilo, nadam se da se ovo nece dalje rasplamsavati. Mislim ipak, da je njegov tweet bio kontroverzan zbog nacina i trenutka objavljivanja. Mada, s druge strane, ko to ne podrzava nece nikad biti saglasan sa tim sta je uradio.

 

Ideja ti je ok. Imati urolan baner za ovakve situacije dok ovo sranje od rata traje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@drakon1, ja ne verujem da je i domaća postava 100% za ovaj potez a na njih imamo i nekolicinu stranaca, tj amera i švabu na poziciji motivatora.

kao što i ovde imamo različita viđenja na ovu ili neke relativno srodne teme, tako ih verovatno ima i među 15ak ljudi koji su poslom košarkaši.

neki ljudi vole da kažu javno svoj stav, neki ne vole.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

@drakon1, ja ne verujem da je i domaća postava 100% za ovaj potez a na njih imamo i nekolicinu stranaca, tj amera i švabu na poziciji motivatora.

kao što i ovde imamo različita viđenja na ovu ili neke relativno srodne teme, tako ih verovatno ima i među 15ak ljudi koji su poslom košarkaši.

neki ljudi vole da kažu javno svoj stav, neki ne vole.

 

 

Sigurno si u pravu. Ali, o ovome treba da klub da odluci, a ne pojedinci. Jer nije sigurno ni da svi Ameri ili Nemci gledaju unisono na te stvari. Misljenje gdje. White i supruga joj ne mora da bude istovetno Woltersovom i/ili Hollinsovom.

Link to comment
Share on other sites

Jedino što Vajtu zameram je ona kriminalna odbrana koju je juče igrao, gde ga nije ubacio u koš samo onaj ko nije pokušao.

Trojke su mu juče ulazile, sledeći put možda uđu, a možda i neće, ali celokupni utisak katastrofa.

Šta misli o ratu, NATO paktu, Ukrajini, Srbiji me ne zanima.

Edited by pavijan2
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drakon1 said:

Sigurno si u pravu. Ali, o ovome treba da klub da odluci, a ne pojedinci. Jer nije sigurno ni da svi Ameri ili Nemci gledaju unisono na te stvari. Misljenje gdje. White i supruga joj ne mora da bude istovetno Woltersovom i/ili Hollinsovom.

 

naravno, možda je hollins za pravednički putinov džihad, otkud znam. 

samo, ukoliko već imamo kao klub kategoričko mišljenje šta je okej da držimo a šta ne a ujedno nismo razmislili o opcijama (meni je trebalo 45sekundi za onu sa tailor-made banerom), onda ne mislim da treba tražiti od igrača da imaju zavet ćutanja kada govore u svoje ime, jer nije kao da će nešto time napraviti problem klubu.

 

ja samo kažem da mi navijači, ne bi trebalo da budemo gnevni na whitea; niti nas je nečim uvredio, niti zajeb'o.

 

dešavalo se i da naš rival donese odluku da igrači nose rip aca mutavi majice. valjda da bi zaštitili sebe, igrače, koga sve već.

da je neki igrač tada rekao na tviteru "ja nisam za odavanje počasti navijaču", verovatno bi to prihvatili sa oduševljenjem i ne bi razmišljali o tome da li će narušiti atmosferu u ekipi. daklem, okej je da kolektivno odbiješ, nije okej biti gnevan na igrača koji je na licu mesta bio kooperativan a zatim u svoje ime rekao da se ne slaže. tako ja gledam na stvari, neko drugi će drugačije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam da cemo protiv Efesa odifrati ozbiljno i probati da dobijemo. Na ovom nivou nema nebitnih utakmica. 

 

Uzas logika da PO Aba lige krene tek sredinom maja. Jes da je bilo tako i prosle godine, ali bas glupost. 

 

Ok bice vremema za odmor, ali ne treba protcenjivati ni uigranost koja lako moze da se zaboravi jer metar dana necemo igrati utakmicu sem sparinga sa FMP-om. Ali i ovo nam ide donekle u prilog jer ce Lazic i Holins da se full oporave do tad - bar se nadam.

Link to comment
Share on other sites

Jbg sad, Kalina je onomad drzao poruku protiv rata. Nismo drzali juce, valjda smo za rat svi, sem Vajta. Naravno, psovacina Srbije i mahanje simbolom klanice na ovim prostorima je normalno.
Ispalo da je i njegov zema Nejtara za rat. Bratina uvek bijo.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...