Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

bolje biti boranija u el, i osvojati aba ligu, nego biti boranija u ec-u i ne osvajati aba ligu.:default_coffee:

za ovo sto vecina prizeljkuje, neki iskoraci u el,  treba licenca i stabilan budzet.

to je realnost, sve ostalo je sviranje pishi.

Edited by n4l1m
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nismo uspeli u nečemu što 99% navijača nije ni očekivalo pred početak sezone, posebno posle traljave doselekcije, Ok, odstranjivanjem ruskih timova se otvorila šansa, ali ne samo za nas, već i za sve ostale klubove koji su bili već prežaljeni. Zato "čudni" rezultati i neočekivane pobede nekih timova, pokušali su svi ti timovi da gurnu do svojih limita pa šta bude. U te klubove ubrajam i nas i molim vas de se ne piše o nekoj unapred predanoj utakmici, jer toga nije bilo pod Radonjom i u potpuno determinisanim situacijama oko našeg plasmana u plej-of EL. Znam, jer sam lično pizdeo iks puta zašto se ostavlja maksimum na terenu u EL kada nam ta pobeda ne znači ništa, zašto trošimo igrače, rizikujemo povrede itd, a ovamo nas čeka žurka u ABA za koji dan. Prva četvrtina je bila pokazatelj da smo došli da pokušamo da pobedimo. Radonjini tajm-auti koji su se ređali kao na traci takođe. Jednostavno, zafalilo je energije i snage da se nadomeste naša dva najbolja defanzivca na perimetru, koji usput mogu nešto i da ubace u koš. To je bilo vidljivo i protiv Albe, gde ceo meč nismo uspeli da limitiramo njihovu spoljnu liniju, posebno Maodo Loa koji nam je i došao glave.

 

Ja se slažem da nam je ofanzivni playbook siromašan i odavno pročitan. To je uslovljeno pre svega ovakvom selekcijom i doselekcijom tima, uz izuzetak oko Whitea koji je posle povrede pola starog igrača, ako je i toliko. Da li zbog manjka novca, tvrdoglavosti ili nečeg trećeg, tokom sezone se odustalo od dovođenja novih i eventualnog odstranjivanja prisutnih igrača, pa je pokušano u okviru rostera koji je bio na raspolaganju da se prave neke nove kombinacija. Pefi i DeDa su bili najveće žrtve ovih usputnih pokušaja, ali smo videli da small ball sa Dedom na 5, igra sa 2 ballhandlera, pokušaj sa Džonijem na beku šuteru nisu doneli ništa specijalno na duge staze, već tek po neki bljesak koji je bio dovoljan za sporadične pobede kada su se poklopile sve kockice.

 

Mi bez Holija i Laze nemamo šta da tražimo u ABA. Ne samo u finalu, već i u polufinalu. Cedoli i Partizan su dve po kvalitetu i stilu igre vrlo slične ekipe i za obe nam treba ful roster, uključujući i doprinose Simonovića i Cirbesa, ako je to uopšte teorijski moguće. Ako budemo kompletni i zdravi, mislim da smo i dalje favoriti za titulu u regionu, iako treba biti jako oprezan zbog raznih igrica van terena i meke sile koju jedan klub ima, hoće i zna kako da primeni.

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Licenca jeste važna ali svakako loš izgovor da se bez licence ne može igrati top8. U aba ligi imamo nekoliko jačih utakmica godišnje, mimo plej ofa. Većina timova ima budzet na nivou jednog pristojnog igrača. 

 

Budzet jeste važan, ali kad baciš solidan novac na jednog penzionera Markovića, onda kuknjava na manjak novca pada u vodu. 

 

Treba nama malo više struke i hrabrosti u klubu, praviti selekciju tima ovako kako mi radimo može bilo ko sa foruma. 

 

I ne znam o kakvom skidanju gaća i tankovanju se priča, gledamo li iste mečeve? Igrači su dali maksimum, potpuni fokus je bio na EL mečeve ali žestok manjak kvaliteta je vidljiv iz aviona. 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Perkos2 said:

Treba znači skinuti gaće u Minhenu već u 15 minutu? 

a gde si to procitao?

i da smo bili kompletni, tesko da bi u minkenu pobedili, a da ne govorim o 3 pobede u 3 utakmice u el u razmaku za 7 dana..

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, n4l1m said:

bolje biti boranija u el, i osvojati aba ligu, nego biti boranija u ec-u i ne osvajati aba ligu.:default_coffee:

za ovo sto vecina prizeljkuje, neki iskoraci u el,  treba licenca i stabilan budzet.

to je realnost, sve ostalo je sviranje pishi.

Dusko Radovic cuci u tebi

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

Ako je izbor izmedju toga da narednih 5 godina sigurno uzmemo 5 aba trofeja i svih 5 puta brzo izvisimo za EL plej of ili da tih pet godina bude sve otvoreno... Uvek za drugu varijantu

Problem je što taj izbor ne postoji.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, berti said:

Jbg, onda nam EL samo bespotrebno umara igrace za aba ligu.

Jbg, od 31 utakmice u EL ove sezone ja sam uživao u 25-26,

bez obzira na rezultat.

Posle 15-ak utakmica sam bio bukvalno oduševljen. Malo li je?

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pavijan2 said:

Jbg, od 31 utakmice u EL ove sezone ja sam uživao u 25-26,

bez obzira na rezultat.

Posle 15-ak utakmica sam bio bukvalno oduševljen. Malo li je?

 

 

 

 

Nije malo navijacima dok ne osvoje Istanbul 91'i onda na krkace stave covica, vucica, keselja i sunturlica i kazu hvala...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pavijan2 said:

Jbg, od 31 utakmice u EL ove sezone ja sam uživao u 25-26,

bez obzira na rezultat.

Posle 15-ak utakmica sam bio bukvalno oduševljen. Malo li je?

 

 

 

 

Jbg, ipak treba iskorak u odnosu na neki ponos, odusevljenje... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, berti said:

Jbg, ipak treba iskorak u odnosu na neki ponos, odusevljenje... 

kako mi mozemo da uticemo na to?

kad smo 18/19 igrali EC dogodio se neki iskorak?

jbg, mi tada nismo mogli da dovedemo serhi rodrigeza i karl hajnsa i objasnimo im nas koncept i oni ga prihvate na keca za 3 milke djuture. ne verujem ni da bi sada bio takav slucaj.

oslanjanjanje na mladje snage i cekanje 5 godina da bude neskog rezultata opet nista ne bi donelo. sve sto vredi i pokaze naznaku kvaliteta otici ce posle prve sezone.

general radonjic i njegova vojska. hard difens end tranzisn ofens je neki nas maksimum.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, pavijan2 said:

kako mi mozemo da uticemo na to?

kad smo 18/19 igrali EC dogodio se neki iskorak?

jbg, mi tada nismo mogli da dovedemo serhi rodrigeza i karl hajnsa i objasnimo im nas koncept i oni ga prihvate na keca za 3 milke djuture. ne verujem ni da bi sada bio takav slucaj.

oslanjanjanje na mladje snage i cekanje 5 godina da bude neskog rezultata opet nista ne bi donelo. sve sto vredi i pokaze naznaku kvaliteta otici ce posle prve sezone.

general radonjic i njegova vojska. hard difens end tranzisn ofens je neki nas maksimum.

kidamo ... :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Naš maksimum je sezona 16/17 kada smo nezasluženo izvisili za 8 u zadnjem kolu i da se Jović nije povrijedio mogli smo se potući za F4. 

 

Ali pitanje kada ćemo opet imati takvu domaću osnovu. Nama se predugo vuku Dobrić i Deda kao udarne domaće snage iako su realno Evrokup igrači koji tek povremeno bljesnu u EL. Znače nam mnogo za domaće trofeje ali za iste se borimo sa EC timovima. 

 

Sa ovako slabom domaćom bazom mi smo prinuđeni na veći broj stranaca za koje opet nemamo para da valjaju a ni kapaciteta/znanja da češće ubadamo nekog Lorenza, Berona, Djenku. 

 

Da stvar bude gora nama je najmlađi igrač koji dobija minute Lazarević a on ima već 25 godina i tehnički je predaleko od EL nivoa. Realno ako se ne dese neke baš velike promjene ne vjerujem da ćemo opet biti neki faktor u EL. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...