Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Pravo da vam rečem jebe mi se hoćemo li igrati EL dogodine. Niti imamo domaću bazu, niti skauting, niti para za dovoljan broj provjerenih stranaca. Nama je Evrokup po mjeri, iako je i to prevelik zalogaj za neke igrače iz ovog rostera. 

 

Volio bih da osvojimo ABA isključivo i samo zbog trofeja. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, PERICA!!! said:

Previse smo sveli igru na Kalinićevo silovanje. To ne mogu da istrpe ni sudije cijelu godinu.

Aham,ne bi ni on imao u proseku 7 izgubljenih da mu igraci ne daju 20 povratnih lopti pri isteku svaku utakmicu,igraci doslovno nekada gledaju samo u njega a kos ni krajickom oka,kapiram zato je dosao ali Radonja pls.

Nego,jel se seca neko poslednjeg Vajtovog kosa a da nije kucanje?Ozbiljno,pokusajte.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva antipropaganda kosarke. Muka mi je od ove utakmice. Gubis 6 lopti u prvih 7 napada drugog poluvremena. I to na fundamentalne stvari. Postovanje lopte jedna velika nula. Pre svih Kalinica. Gubi lopte kao da igra poslednji basket ispred zgrade pred mrak, kad sve postaje polurevijalno. Radonjic ne reaguje, a momku treba jedno spustanje na zemlju vec neko vreme.

 

Branio sam tokom sezone i Radonjica i Luku i Kuzmica. Nisam ocekivao da ovoliko padnu, a ocigledno nije ni nas trener. Pa sad jurimo top8 sa Davidovcem na 5. Neozbiljno je slaba rec.   

 

Okrecemo se ABA ligi, za bolje i nismo trenutno.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Jebiga, nismo za TOP 8, cak ni kad nam se ovako otvori situacija, kao sad sa ruskim klubovima. Treba biti realan i reci da nisu ovi padovi slucajnost, jer traju vec citave sezone, jednostavno smo takva ekipa, nepredvidiva, nemamo nekog mamojeba sem Kaline koji to prvi put igra u karijeri. Zato me ni ne cudi sto nekad drknemo neku jacu ekipu, a onda izgubimo od sest igraca Panatenaikosa i slicno.

 

Sad fokus na ABA ligu, ali da budemo dostojanstveni u ova poslednja dva kola i da probamo da izvucemo neku pobedu. 

 

Morace Vajt ozbiljno da oznoji guzicu u plejofu protiv Partizana, jer je ovo za sad Borisha mod i to ne onaj naelektirsani Borisa, nego onaj kome se i ne igra bas nesto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darko Pancev said:

Imamo zadrtog glupog trenera koji ne ume i uz to nema sa kime ! Realno nismo ni za 12u El ,sad kad cujem u izjavama da su zadovoljni sezonom u El oterati ih sve iz kluba onda!

Mozes ovo na kulturniji nacin da kazes...

Just now, NikadProtivKaline said:

luka index 15

ima li ko jaci 💪💪
neka se spremi zalgiris

Ima Kalina.

Link to comment
Share on other sites

Neuspesna kampanja u EL.

Volim Radonju kao brata, ali mora se reci da je katastrofalno selektovao tim, sa jedinim ciljem da se bude prvi u selu. Nema opravdanja za povrede ili budzet, odvalili su nas Obradovic i Trinkijeri sa tek malo vecim budzetom. 

Nedopustivo je da imamo samo jednog crnog igraca, 5-6 penzionera ni malo jeftinih, da nismo razigrali nijednog mladog igraca, nikakvu osnovu za dalje.. 

Videcemo da li cemo biti prvi opet u selu ili ce biti potpuni debakl.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Fala kurcu da je završno ovo mučenje i brukanje po Evropi. 

 

Mada je to bilo jasno i kada smo doveli Pefija na biciklu™ i odlučili da budemo jedini tim u Evropi koji nema beka skorera u timu, i kada smo odlučili da zbog 50K igramo bez centra.

 

Usput, samo da ponovim tvrdnju da ništa više nećemo osvojiti ove godine, jer krvava kolena ne mogu da nadomeste talenat. A imali smo priliku da ponovo budemo gazde makar na sopstvenom bunjištu, ali smo je sopstvenom glupošću i nesposobnošću uprave prokockali.

 

PS

 

Ništa ovde ni zdrav Holiins ni Lazić ne bi promenili, niti će promeniti ako se oporave.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Markoss said:

Jebiga, nismo za TOP 8, cak ni kad nam se ovako otvori situacija, kao sad sa ruskim klubovima. Treba biti realan i reci da nisu ovi padovi slucajnost, jer traju vec citave sezone, jednostavno smo takva ekipa, nepredvidiva, nemamo nekog mamojeba sem Kaline koji to prvi put igra u karijeri. Zato me ni ne cudi sto nekad drknemo neku jacu ekipu, a onda izgubimo od sest igraca Panatenaikosa i slicno.

 

Sad fokus na ABA ligu, ali da budemo dostojanstveni u ova poslednja dva kola i da probamo da izvucemo neku pobedu. 

 

Morace Vajt ozbiljno da oznoji guzicu u plejofu protiv Partizana, jer je ovo za sad Borisha mod i to ne onaj naelektirsani Borisa, nego onaj kome se i ne igra bas nesto. 

Batali znojave guzice daj neki kos da se postigne(dadne).

Borisa je prerastao ove nase fore,on je imao 30 pre neki dan,7 od 8 za tri a mi imamo barem 5 igraca koji ne bi juniorima dali toliko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treba li boljeg opisa nase koncepcije igre i ogranicenosti naseg tima i trenera, od cinjenice da lesina Markovic glumi kosarkasa na terenu do 3 minuta pred kraj na -25 i nesto, a ovo dete sedi na klupi i bleji .I onda ga ubaci 2 minuta pred kraj, i dete ne pipne loptu do kraja, dok Dzoni onanise 20 sekundi napada i onda baci Mitru na 4 metra od kosa da nesto izvede.Corsokak od igre, od vizije i od ambicija, na stranu krvava kolena i borba, mora malo vizije, hrabrosti i ideje za buducnost, a mi nemamo nista od navedenog🙄

Ok, ajde da osvojimo ABA radi trofeja, ali ako cemo ovakvi kakvi smo poslednjih 5 sezona da igramo EL, mozda bolje i da je preskocimo u buducnosti

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

A možda je ipak realnost da smo mi pre u grupi klubova sa Albom, Fenerom, Asvelom, Baskonijom, Žalgirisom i PAO-om, nego sa Barsom, Realom i Efesom ili čak Bajernom i Monakom? Večeras baš ništa nije bilo kako treba ali bilo je odličnih utakmica ove sezone. To što smo preslabi za kik boks ne znači da nismo prejaki za rokenrol.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sta smo mi naucili iz ove El kampanje a pogotovo iz ove utakmice. 

Prvo, na krvava kolena ekipu mora da ide jedan plej koji je carobnjak tipa Marcus ilI Teo ili plej  koji je general parketa tipa Jovic, Nelson ili mozda Markovic pre 10 godina. Vanilica je super plej i trebalo je da ga uparimo sa takvim profilom igraca, cak bih ja radije gledao slabiju neku slabiju verziju Voltersa ali sa floor generalom ili madjinicarem u paru. 


Drugo, za krvava kolena, posle ispunjavanja prvog uslova, nista manje bitno nije i da imas centra koji nije splavar i pricuena cetvorka, vec samo jak igrac, sa ok post igrom i koji moze da posprema zicera i odbitke. 

 

Trece, Evroliga ne trpi penzionere i nespremne igrace.  Da smo mi ispunili prva dva uslova, mogli bi da dodjemo cak i do F4 iako na ostalim pozicijama imamo mlake igrace. Znaci, falili su nam centar i floor general ili madjionicar na pleju da ucini nas krvavovokolenaski ruster smislenim. 

 

Sad malo o igracima 

 

Lazic- najosporavaniji igrac u Zvezdinom dresu, redovno na tapetu jer ne daje po 10ppg. Evo vidimo kakvi smo bez Lazica i koliko je taj covek zapravo jedan veeliki ali veliki sraf za nas stil igre. To sto on donosi ne mozemo da nadomestimo. 

Hollins- najosporavaniji ove sezone, a zapravo kad mu je proradio sut, jedan od retkih nasih El igraca. Odbrana je na top nivou evrolige i kad na to dodamo dobar sut za tri  i utrcavanja, plus energiju koju donosimo, shvatamo da je za nas cak bitniji Hollins u takvom izdanju nego svi ostali osim mozda Kaline kad je u top top formi. 

Mitrovic- Da se ne lazemo, i mene je odusevio, rekoh to, obravio ga je Radonja, uboli smo sa centrom za male pare. Al ne lezi vraze. kao treci centar bi pokidao sezonu, kao drugi/prvi centar je vise od pucnja, ne u nogu, vec u slepoocnicu.  Inferioran u svim segmetnima za El nivo, pogotovo u defanzivi. Da je ostao kao treci centar za iznenadjenja i probijanja zone, pun kapa, ovako, vise stete nego koristi. 

Kuzmic- Ne znam, svaka cast za zastitu reketa, odlican defanzivni centar, u napadu je tiha jeza, za drugog centra sasvim ok, al mora da se upari sa prvim sto nije slucaj kod nas.  

Davidovac-Sporadicni igrac oduvek, odigrao je svojih par dobrih tekmi, i sad ce nestati do eventualnog polufinala i finala Aba Lige  i Kls-a. JEdnostavno takav je igrac, ne mozes da se oslonis na njega da konstatno isporucuje 

White- vrhunski ubod, to smo mislili do povrede  i stvarno je igrao odlicno. Posle toga, to vise nije isti igrac. Posle onakve stravicne povrede, plus sto on nije karakter koji ce brzo da zaboravi sve to, na njega mozemo racunati tek sledece sezone. Ova sezone je maltene bacena u vodu sto se njega tice.   

Kalinic- Svaka cast na vracanju u Zvezdu, jedan od retkih koji  je zaista pokazao da voli Zvezdu  ane samo prazne price. Medjutim, evidentno je da je takav lik, koji pocne da sili i raspada se jer hoce da sve bude dobro i da sve konce drzi u svojim rukama, ali jednostavno, ovaj tim je lose sklopljen i njegove frustarcije izbijaju na povrsinu. Nema hladnu glavu, samo ide dalje u ambis. Bice on pravi, ne krivim ga toliko za sve sto radi, mentalitet mu je takav, od silne zelje je izgore, poludeo i poceo da bude kontraproduktivan i da radi stvari koje ne zna.  

Dobric-. Sporadicni skorer sa uzasno losom odbranom, od sjaja do ocaja, slicno kao i Davidovac. Ne znam kako ga u mladjim selekcijama nisu naucili da koristi i desnu ruku, bar neki minimum minimuma, da ne bude kao tudja. Opet da jesu. igrao bi ko zna gde. 

Cirbes- O njemu je suvisno govoriti, svi smo sve znali, ne znam da li treba da je sramota njega sto je takav ili nas sto smo ga takvog potpisali.

Walters- Svaka cast, sve zna i radi. Nema neki vrhunski segment ali je nas najbolji igrac u napadu, master of all jack of none.  

Ivanovic- Najvece razocaranje, mada, mi iz Aba lige za El treba da uzimamo samo vrhunske defanzivce a napadace da trazimo preko bare. Realno, to sto on trpa protivnike u Abi ne znaci da moze da radi to na El nivou. Pritom je slab u odbrani osim tih nekih sporadicnih kradja lopti. Opet, nije toliko napadacki potentan da vredi da ga imamo i krijemo u odbrani posto ne moze da isporuci u napadu vise nego sto gubimo u odbrani. A nas sistem se zasniva na odbrani. 

Markovic- Sramota je sto smo ga potpisali. Nekad je fer prema sebi i prema timu da kazes da ne mozes vise da igras kosarku na El nivou i da neces da se brukas. Ako zapodes neki Ec klub zabodes, ako ne nista.  

Simonovic- On i ne zna zasto je tu, krajnje  je nebitan za nas u ovoj sezoni.  

Lazarevic-Izuzetno koristan kad se igra kako treba i kad se ekipa ne raspada. 

  

 

E sad, Markovic, Cirbes, Ivanovic, Simonovic. To sve kad  saberemo, to su solidne parice za 2 dobra igraca. Ili za jednog solidnog centra i jednog vrhunskog pleja ili bek sutera. Zasto mi to nismo uradili, ne znam. Sami smo se sebe zajebali, iako smo i sa ovom ekipom mogli do Top8 da su tu Lazic i Hollins.  

 

 

Sve u svemu, mi cemo svakako uzeti Abu i verovatno Kls. Pa za sledecu sezonu da se spremimo kako dolikuje za El. 

 

Plej da deli minute sa Voltersom. Volters, Topic 

Guduric, Dobric 

Kalinic, Hollins 

White, 4-ka mozda onaj iz Igokee, Davidovac, 

Prvi centar, Kuzmic, Mitrovic 

  

Mi ovako mozemo da se sibamo sa svima cele sezone. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...