Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

2 hours ago, zastotako said:

Ulm je strasno povezan sa americkim agencijama, stoji u kontaktu direkto sa nekoliko NBA FOa, i svake godine trener i najmanje 1 exekutivac provode leti celi mesec u Las Vegasu (vec sigurno 20 godina) gde nije samo letnja liga nego gde agencije odrzavaju campove i gde se sretnes svaki dan na business meetingu sa gomilom vaznih likova. Felicio je bio direktnu nudjen od strane agencije na osnovu tih dugogodisnjih odnosa. Igrac i agencij znaju da ne moze da ubode garantovani ugovor, cilj je sredina gde ima prime status, gde se igra slobodno, player friendly, novac nije uopste bitan, nekih 250000 $, bez out klauzule, igrac zeli da do kraja sezone ostaje u Ulmu. Niko nije primetio da je Ulm na slican nacin posle pocetka sezone dobio Thornwella, decko minimum top 10 igrac u celov evropi na 2/3. Problem je sto je cela infrastruktura (treneri, management, gledaoci, medije) u regionu needukovana, nesofisticirana, lenja. Koliko svake godine anylytics napreduje, toliko se manje barata time ovde.

Samo da dodam da je Ulm krenuo u pricu i sa mladjim kategorijama, dovodjenjem dece sa svih strana, nesto kao sto spanski klubovi rade.

Uz ozbiljnu infrastrukturu koju imaju to bi moglo da da rezultate. Ne znam kakav im je strucni kadar, al jebiga Svabo je to, sta god radi, ozbiljno to radi.

Link to comment
Share on other sites

Sta ste se toliko okomili na Saleta pa lepo je rekao covek da je Zvezda njegova ljubav a u principu jebes onoga koga volis tako je oduvek bilo.

Doduse ja bih mu isto tako zvizdao bez namere da oralno penetriram ali sada kad sam cuo da ce u Zvezdinom odelu da ide na f 4 sam totalno u konfuziji, nisam nacisto nikako, sjeba mi covek stav ili ga je bar doveo u pitanje.

U principu se aklamativno slazem sa redosledom dogadjaja koje je Uini gore negde napisao s tim da bih ja dodao jednu premisu a to je da kad se vec kunes u Zvezdastvo a ekipa je pocela da ti se raspada trebao si brale sam da ponudis ostavku i da testiras raspolozenje u klubu jali kod igraca jali kod uprave, sve ostalo je ko u Njegosa, missim u postu na koji se pozivam.

Pa jedan Saso Filipovski je dao U KKP ostavku ni na koji nacin povezan sa Partizanom kao moralni cin kad mu je ekipa igrala onako kako je igrala.

I ako posle ovih igrackih i trenerskih epizoda jos jednom posegnemo za Saletom legendom to ce biti kraj moga navijanja za Zvezdu, svestan sam da nikome to nije bitno osim mojoj zeni koja ce i u terminima utakmica da ima normalnog sagovornika, mislim ovo normalnog shvatite vise kao uporedbenu kategoriju nego apsolutnu vrednost

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, L' Imperatore said:

Ništa. A ne vidim ni kako je povezano sa ovim što pričamo za Obradovića.  Pošto ja nisam nijednom rekao da Čovič laže da je obezbedio sredstva za pojačanja i da bi Radonjić trebao da izađe i kaže da ih nije bilo.

 

Pa po meni je problem u ova dva boldovana dela, gde i ti jednom pričaš deo ugovora, pa posle kažeš ceo ugovor. Po mom mišljenju, razuman dogovor između kluba, i legende tog kluba je ovo prvo. Znači isplata, dok se ne pronadje novi angažman. A problem (po meni) je što su rekli da je Obradović naplatio čitav ugovor + tražio i bonuse.

I ok, i da je naplatio celi ugovor, uredu. Ali posle toga, zajebi više priču o ljubavi i zvezdinim odelima...

 

Povezano je, u oba slucaja samo direktor kluba govori a obojica se prave mutavi... 

 

Drugi bold zasto u mnozini... ko su rekli? Ako je rekao samo Covic pa zar nam nije inicijalno rekao da je obavljen sporazumni raskid? Znaci lagao nas je a ti mu i dalje verujes... pa stvarno ne razumem, zar ti nije do sad jasno da ce u svakom trenutku reci ono sto njemu odgovara da bi sto vise umanjio odgovornost za svoje greske?

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, L' Imperatore said:

Čović je barem ispričao svoju stran priče. Saša Obradović je imao svo vreme ovoga sveta da ga do sada postavi na laž. Nije to učinio.

 

Pored toga, šta češ da veruješ ili nečeš je stvar ličnog izbora. A da bi došao do odluke, razmatraš više faktora. I ko je rekao, i šta je rekao, i koliko je to logično, i šta druga strana kaže, a i ostale informacije i znanja koja su ti dostupna...

Ovde je ljudima glavni kontrargument, Čović je to rekao, znači laž je. S tim da večina tih istih ljudi nema nikakvih problema da Čoviću veruje neke druge stvari. Recimo, bilo je para za centra i beka šutera... Zanimljivo kako tu više ne važi da je Čović obična lažovčina.

 

 

Ništa. A ne vidim ni kako je povezano sa ovim što pričamo za Obradovića.  Pošto ja nisam nijednom rekao da Čovič laže da je obezbedio sredstva za pojačanja i da bi Radonjić trebao da izađe i kaže da ih nije bilo.

Covic je neko ko zna kad tacno sta da kaze, ko tacno zna da jase na odredjenim talasima uglavnom negativne energije da ne kazem mrznje prema odredjenom pojedincu, bio to Bokan, Sasha, Vujosevic, sudije i ko vec nije bio. Ovim mi ne pada na pamet da aboliram Vujosevica i njegovo ponasanje. 

 

Mozda je on u pravu sto se tice te situacije, stvarno ne znam, ali mi je neverovatno koliko lako su pojedini, da ne kazem vecina navijaca Zvezde, uzeli tu Covicevu istinu kao jedinu pravu i neoborivu, i daa je Sasha Zvezdin neprijatelj i dusmanin broj jedan. Zaista ne znam ko je u pravu, meni nije pravo sto je tako sve ispalo, smatram da je trebalo da mu se da sansa do kraja sezone, jer njegova situacija neodoljivo podseca na ovu Radonjicevu, imali su slicnu razliku u odnosu pobeda i poraza u El, dosta izgubljenih utakmica na loptu, dve, i sto se sad popularno prica, nepostojanje resenja na trzistu. Samo se Radonjicu sad sve uzima kao olaksavajuca okolnost, a Sasha je celava prevara. Pa covece, trpeli smo Alimpija celu sezonu do Klsa, pucala je svlacionica, toliko da su kolale price da je Alimpije popio koju sljagu od nekog igraca. 

 

I ponovicu jos jednom, kod Obrodovica nismo imali domaci teren, tu publiku koja nam daje energiju, kojom mozemo da damo i 150% i pobedimo kvalitetnijeg rivala. Aj sad pitanje za sve ovde, sta mislite kako bi ova trenutna Zvezda pod Radonjicem stajala da igra pred praznim tribinama? Da li bi iscupali pobede protiv Asvela i Olija ovde npr? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Guru said:

 

Često prizivani scenario u kome mi umesto npr. Holinsa dovodimo one way talentovanog beka, znači da ostajemo bez verovatno najboljeg defanzivca na perimetru.

 

 

 

 

Često prizivani scenario je bio u stvari dovođenje još jednog beka, većina je želela komba 2/1, bez terenja Holinsa  (live temu ne računam) jer je i kada je šuterski u kanalu defanzivno je koristan.

 

I ono što si zaboravio da pomeneš u čitavoj analizi jeste činjenica da smo umesto toga dobili kurac na biciklu, tj Stefana Markovića.

 

Sve što je trebalo ovom timu je taj igrač i atletičan centar. Tu se doslovce čitava priča završava, džaba gomile upotrebljenih reči. Ne postoji način da se opravda ova gadost sa Pefijem i Cirbesom.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

PS

 

S tim što bi Cirbes u nekim varijantama čak mogao i biti koristan, kada bi se fizički doveo u red, a ne da nakon 7 (sedam) minuta igre u prvom poluvremnu u drugom ne može da uđe u igru "jer ga sve boli".

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Laki21 said:

PS

 

S tim što bi Cirbes u nekim varijantama čak mogao i biti koristan, kada bi se fizički doveo u red, a ne da nakon 7 (sedam) minuta igre u prvom poluvremnu u drugom ne može da uđe u igru "jer ga sve boli".

Jel zahebavaš, il je stvarno to rekao. :smiley13:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Profaarmor said:

U principu se aklamativno slazem sa redosledom dogadjaja koje je Uini gore negde napisao s tim da bih ja dodao jednu premisu a to je da kad se vec kunes u Zvezdastvo a ekipa je pocela da ti se raspada trebao si brale sam da ponudis ostavku i da testiras raspolozenje u klubu jali kod igraca jali kod uprave, sve ostalo je ko u Njegosa, missim u postu na koji se pozivam.

Pa jedan Saso Filipovski je dao U KKP ostavku ni na koji nacin povezan sa Partizanom kao moralni cin kad mu je ekipa igrala onako kako je igrala.

 

Bas su ti za izjednacavanje Saso Filipovski sa nekim sedmim mestom i ovaj drugi sa prvim mestom u Aba ligi. Ajd da smo mi navikli na konstantno ucesce u top8 pa i da razumem ovakvo razmisljanje da nam svaki trener na pocetku sezone, cim vidi da ce se jako tesko izboriti u naredni krug, automatski dati ostavku. Kao Tomic, ma igrajte se sami. Ne znam samo koga vise mozemo i dovesti za trenera kad smo ih sve vec potrosili Verovatno onog iz Cibone... do prvih meceva u EL. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Često prizivani scenario je bio u stvari dovođenje još jednog beka, većina je želela komba 2/1, bez terenja Holinsa  (live temu ne računam) jer je i kada je šuterski u kanalu defanzivno je koristan.

 

Yeah, right... Terao se Holins itekako na ovom topiku, posebno u periodu kada se šuterski raspadao.

 

 

1 hour ago, Laki21 said:

Sve što je trebalo ovom timu je taj igrač i atletičan centar. Tu se doslovce čitava priča završava, džaba gomile upotrebljenih reči.

 

Koji taj igrač i koji atletičan centar? 

 

 

1 hour ago, Laki21 said:

Ne postoji način da se opravda ova gadost sa Pefijem i Cirbesom.

 

 

Ne znam samo gde si u postu video pravdanje te gadosti.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Gudura said:

Kaze drugar koji je sinoc bio na utakmici (ja nisam Bogu hvala, jer sam van BG), da je ovo jedno veliko sranje i kaze, fuj, ovo je ekipa bez karaktera.

Ne bih se slozio, ovo je ekipa bez talenta, sa gomilom krvavokolenasa, rubnih EL i uglavnom EC igraca, uz par penzionera koji nisu ni za ABA ligu.

Kad se tome doda nas trener koji je divan covek i veoma analitican strucnjak, koji je ekspert da skautira protivnika, i postavi utakmicu, ali i jedno neflekisibilno stvorenje i konzervativac, koji se plasi bilo kakvog izlazenja iz sablona, i koji je sa vodjenjem utakmice, kad stvari ne idu kako je startno zamislio, na Vi, gledamo ovo sto gledamo.

Najbolji igrac nam je elitni EL prasinar, a ostali su prasinari, veliki fajteri, ali sa malo talenta. Nema igraca van sablona, nema pravog talenta, i sve se svodi na borbu, koja nas dovodi da smo stalno blizu, ali to uglavnom nije dovoljno. Ovaj tim nema ni jednog Milera, Gudurica ili Jenkinsa iz prajma, koji ce malo izaci iz opanaka, i uneti vic u igru.

Ovo je nakaradno i previse konzervativno sastavljena ekipa, i to je pre svega Radonjiceva krivica, i budzet tu nije primarni problem. Pefi Markovic u ovoj mrtvackoj fazi, je samo "cherry on top", na ceo prezvakani koncept kojim smo usli u sezonu.

Problem je tunelski vid, a tu bojim se leka nema

 

 

Strašno koliko ljudi se slaže sa ovim bljuvotinama. 

 

Postala mi je muka kakva se sranja i pljuvačina pišu na ovom pdf-u,ali ovo je jedan od gorih koje sam pročitao.

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

 

Strašno koliko ljudi se slaže sa ovim bljuvotinama. 

 

Postala mi je muka kakva se sranja i pljuvačina pišu na ovom pdf-u,ali ovo je jedan od gorih koje sam pročitao.

 

 

 

Sta nije tacno?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, propolis said:

 

Strašno koliko ljudi se slaže sa ovim bljuvotinama. 

 

Postala mi je muka kakva se sranja i pljuvačina pišu na ovom pdf-u,ali ovo je jedan od gorih koje sam pročitao.

 

ali kao sve go prašinar a onda poentira sa ovaj tim nema (nakon par nabrojanih) jenkinsa iz prajma 🙃

čarls mikelanđelo dženkins smo ga zvali. veliki umetnik.

 

 

3 hours ago, Crni said:

Sta nije tacno?

 

uglavnom ništa. i ono što jeste je toliko banalizovano da je prestalo biti

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mmajstor said:

 

Bas su ti za izjednacavanje Saso Filipovski sa nekim sedmim mestom i ovaj drugi sa prvim mestom u Aba ligi. Ajd da smo mi navikli na konstantno ucesce u top8 pa i da razumem ovakvo razmisljanje da nam svaki trener na pocetku sezone, cim vidi da ce se jako tesko izboriti u naredni krug, automatski dati ostavku. Kao Tomic, ma igrajte se sami. Ne znam samo koga vise mozemo i dovesti za trenera kad smo ih sve vec potrosili Verovatno onog iz Cibone... do prvih meceva u EL. 

Vidi ovako, ako vadis iz konteksta sigurno da nisu, ova uporedba sa Filipovskim je sluzila samo da pokazem da ima i ljudi koji imaju moralni integritet, ispustio sam ekipu . ne znam gde bijem, igre nema ni na vidiku, palim brate, nema veze stoi imam ughovor, kod ovog naseg sam imao utisak da se drzao za klupu dok su ga iznosili iz Pionira, samo nemojte da masete sa tim statistikama ko je koliko imao pobeda i na kom mestu je bio u tom nekom preseku, svi smo videli na sta je licio nas tim u to doba, sutne JOB u petoj sekundi napada Salo se okrene i zavali samarcinu Dobricu nemoj ko boga te molim, trebalo je da ga istrpimo, tako? pa bi dosli do tih visina  na  kojima je pominjani Filipovski obitavao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da jbt, sve je sranje jer nismo u top 8 kao da smo redovni tamo sve ove godine.

Pri tome suvereno prvi u regionu gde su nikad jači Cedevita, Budućnost i Partizan. Cedevita mi je jača od one najjače Pulen/Bilan ere, Budućnost je na nivou one što je igrala EL, Partizan bar deset godina nije bio jači.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Drug Crni said:

Pocinje sinoc prenos..Sasa O ulazi u halu.."ocekivano" je izvizdan. Kamera snima krupnije dvojicu..pa,orangutana (mozda su eminentni clanovi Voxa,otkud znam?) koji mu vicu "U usta te jebem!"
Jel stvarno Sasa O zasluzio da mu se TO vice? Da ga jebete u usta?! Pa,ako jeste,serem se ja u takve navijace. Onako,na veliko se serendam. I onda dodje Laki i mrtav 'ladan napise ovde "mi smo palanacki klub". Laki,koji posle toga doda da je "posle duzeg vremena motivisan da ode u halu i **** sve po spisku" bivsem treneru. Ne,Laki (& osatali koji delite njegov svetonazor,a mnogo vas je ovde) - nismo mi palanacki klub..mi smo mentalna seljana..a kurcimo se nekim laznim progresivizmom.

Izvinjavam se na recniku. Nisam imao nameru da ikoga licno uvredim,ali mnogo su mi zasmetale sinocne scene,kao i pisanje koje takve postupke podstice ili opravdava.

sve je to zasluzio samo zbog onog bonusa za kup

Dobro je sto su navijaci prepoznali situaciju i izvizdali celavu prevaru

  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Profaarmor said:

Vidi ovako, ako vadis iz konteksta sigurno da nisu, ova uporedba sa Filipovskim je sluzila samo da pokazem da ima i ljudi koji imaju moralni integritet, ispustio sam ekipu . ne znam gde bijem, igre nema ni na vidiku, palim brate, nema veze stoi imam ughovor, 

 

čekaj, zamisli igrača koji je potpisao na 2+1 sezonu, igra ispod očekivanja kluba tri meseca (zapravo mesecipo ali nema veze) = i kaže, palim brate, nema veze što imam ugovor + dogovorićemo se da mi ne isplatite sve. jesi li čuo za takav slučaj, bilo da se neki igrač zaklinje na ljubav xy klubu ili je došao strogo profesionalno?

 

lik (ćelafuto) odbije trogodišnji ugovor od monaka, jer je već dao reč čoviću, on ga otpusti nakon tri meseca i kao gnjida, tražio sve pare.

da li iko ovde ima neku svest o tome koliko je teško imati siguran posao, neki prihod ili svi ovde bacamo novac i spaljujemo u kaminu kada nam nestane drva?

 

nije on bre sedeo ovde sezonu i kusur, poginuo u takmičenjima koje je trebalo osvojiti i pravio se lud; tri meseca je bio trener.

 

čuj moralni integritet, nađite mi takve likove pa da krenemo da im pravimo polako spomenik moralnih gromada.

a najveća fora je što niko ne dovodi u pitanje moralni integritet ljudi koji odlučuju u ime zvezde JER NIKO NIJE IZNAD ZVEZDE pa onda može da se radi ili kaže štagod, sve dok je to u interesu kluba.

 

voleo bih tebe da vidim da dođeš - ne u neku random firmu, nego u zvezdu - tako što si odbio deal od tri godine sa jednako dobrom ali sigurnijom firmom - i čova ti nakon tri meseca uruči otkaz, iako imaš zagarantovane dve godine.

 

već vidim kako oprađtaš pola i više para i izvinjavaš se što nisi sam otišao. kako da ne.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, propolis said:

Strašno koliko ljudi se slaže sa ovim bljuvotinama. 

 

Postala mi je muka kakva se sranja i pljuvačina pišu na ovom pdf-u,ali ovo je jedan od gorih koje sam pročitao.

koje bljuvotine, o cemu ti pricas?

da ekipi nedostaje talenta?

da je primarni i verovatno jedini motiv kod selekcije bio krvava kolena?

da imamo par penzionera koji se slepaju uz ekipu?

da je trener dobar strucnjak i odlican u nekim segmentima, ali apsolutno nefleksibilan i konzervativan?

 

sta od navedenog nije tacno?

 

meni je stvarno muka od tolikog botovanja

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

koje bljuvotine, o cemu ti pricas?

 

eno ti guruov post na prethodnoj strani, razložno i artikulisano odgovoreno.

---

a još oko ćelafuta & čove da dodam: čova preko decenije vodi zvezdu i naplaćuje uredno korišćenje fmp infrastrukture, to je ono što znamo, ne znamo koliko.

to je normalno, jer čovo je biznismen a svi ostali treba da predaju svoje pare kada komitet za neuspeh dokaže da si neuspešan a tvrdiš da voliš klub.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...