Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Pa nama treba centar koji ce da utice, pozitivno.

 

Kakav je to review "makar nije zasrao"

 

Imamo ozbiljnih problema pod kosem. Cedevita Olimpija nas je unistila pod kosem. Luka nema snagu da cuva centre, kad je on na terenu treba da igramo brzu kosarku. Kuzmic je pak prespor. Na low postu je dobar 1-1 defanzivac, ali kad brani pik je kao baba spor. U napadu beskoristan.

 

Mi prakticno imamo dve pozicije u petorci sa kojih imamo bas slab doprinos. A u celom rosteru nemamo klasicnu dvojku. O cemu mi pricamo?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedan Jamar Smith od 100 ljeta rešavao bi mnogo toga u mesto Pefija, kombo sa 45% za tri i korektnim pregledom igre, i neki centar iz Izraela/Italije/g lige, ne treba biti genije pa pobolšati ekipu za 10/20%, a to je ono što nekad donosi prevagu sa rivalima sličnog kvaliteta, neizvesne zavrsnice itd. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Kuz i Mitar su nam drzali glavu iznad vode dosta dugo. Ipak kvalitet sa too EL centrima ne mogu da iznesu i to je jasno. Zato i jesmo 13ti.

 

Po rosteru ki smo sigurno medju najgorim ekipama, po imenima tako da ove igre su nas maksimum svidjalo se to nekom ili ne.

 

Glupo je misliti da imamo pare, da imamo dovodili bi mi bolje igrace. Dva kluba iz Bga da oba budu na sisi drzave i da imaju dobre budzete je idiotski i pokusavati. 

 

Na ovaj tim da imas nekog Loyda i Noka..moglo bi se pisati o PO. Ovako ne na zalost.

 

Realno je da uzmememo ABA, ako ne, remont kompletan. Mada po meni mora svakako, ali to zavisi i od drzave, privatizacije itd...a videcemo i sta kaze nadzorni odbor jel ima novaca????

Link to comment
Share on other sites

Pocinje sinoc prenos..Sasa O ulazi u halu.."ocekivano" je izvizdan. Kamera snima krupnije dvojicu..pa,orangutana (mozda su eminentni clanovi Voxa,otkud znam?) koji mu vicu "U usta te jebem!"
Jel stvarno Sasa O zasluzio da mu se TO vice? Da ga jebete u usta?! Pa,ako jeste,serem se ja u takve navijace. Onako,na veliko se serendam. I onda dodje Laki i mrtav 'ladan napise ovde "mi smo palanacki klub". Laki,koji posle toga doda da je "posle duzeg vremena motivisan da ode u halu i **** sve po spisku" bivsem treneru. Ne,Laki (& osatali koji delite njegov svetonazor,a mnogo vas je ovde) - nismo mi palanacki klub..mi smo mentalna seljana..a kurcimo se nekim laznim progresivizmom.

Izvinjavam se na recniku. Nisam imao nameru da ikoga licno uvredim,ali mnogo su mi zasmetale sinocne scene,kao i pisanje koje takve postupke podstice ili opravdava.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

1. Ovaj tim na svakoj EL utakmici daje svoj maksimum.

2.Ovaj trener na svakoj EL utakmici daje svoj maksimum.

Da li je to dovoljno za rezultate koje hor forumskih stručnjaka zahteva? Najčešće nije.

Ali šta se ovoj grupi ljudi koji čine KK CZ može zameriti sem što nisu bolji košarkaši? Praktično ništa.

Igraju konkurentnu košarku sa timovima boljim od sebe.

Posle jučerašnjeg blagog nervnog sloma, ko zna kojeg po redu, odlučio sam da jednostavno samo uživam u ovome što nam naša Zvezda prikazuje. Ako pri tome bude i neka pobeda eto sreće do neba.

Ovima što priželjkuju EC neka dobro razmisle šta žele.

Mi u tom slučaju nećemo imati tim koji će se boriti za titulu EC, već u najboljem slučaju za Top8.

Nekako mi je draže da gledam kako gubimo od Reala, a nekad ga i pobedimo, nego da se koljemo sa Tuti fruti Bursom i ostalim Tornjevima.

 

  • Like 4
  • Thanks 3
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

edit

 

meni je uz svo uvažavanje različitog mišljenja i dalje smešno da su glavni krivci treći plej i treći centar, odnosno, da je to ono što je sjebalo koncept. 

pri tome taj treći centar otprilike ne košta ništa (pošto ovde uvek ta neka imaginarna lova bude problem pre ili kasnije)

Taj treci plej ima 350k ove godine.

Treci centar verovatno ne vise od 100k.

Al nije poenta u trecem centru vec sto nam fali prvi.

I eto samo bez ta 2 penzosa, imali bismo cirka 500k eur. A to je jedan ozbiljan igrac.

A predsednik kaze da i sad ima budzeta za igraca ali strucni stab nije nasao adekvatne.

Radonjic je potpuno zastranio.

Gori je od mazge.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drug Crni said:

 Kamera snima krupnije dvojicu..pa,orangutana (mozda su eminentni clanovi Voxa,otkud znam?) koji mu vicu "U usta te jebem!"
Jel stvarno Sasa O zasluzio da mu se TO vice? Da ga jebete u usta?! Pa,ako jeste,serem se ja u takve navijace. 

 

možda samo žude za gej seksom ali ne umeju to da izraze na prikladan način?

Just now, Losmi17 said:

Taj treci plej ima 350k ove godine.

 

nevezano za bilo šta, ja se samo uvek zapitam kako neko može biti siguran u takve tvrdnje?

100x smo pročitali ovde da neko igra za kikiriki kada tako klubu odgovara ili da je neko skup k'o sam đavo kada opet tako odgovara.

 

a onda neki samradžiski ili bjelica kođtaju više od schilba na batu.

 

nebitno, samo ne bih uzimao sve te upise i ispise kao bog-zna-kakav aksiom, pošto i ti ljudi dobiju od nekoga info, nije kao da gledaju u ugovor pa pišu

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Pa nama treba centar koji ce da utice, pozitivno.

 

Kakav je to review "makar nije zasrao"


Opet kažem, mi smo i bez toga koji će da utiče pozitivno igrali dobro i došli na domak pobeda protiv Zenita, Asvela, Efesa i Monaka. Nije nam nedostajao taj neko da utiče da

pobedimo te utakmice, morali smo barem 3 od njih 4 da završimo trijumfalno ovakvi kakvi smo. 

Ne kažem da nam ne trebaju bolji igrači, višak kvaliteta nikad ne škodi, već da nije primarni problem što je Radonjić omašio sa nekim igračima već što je omašio sa vodjenjem utakmica, odredjenim petorkama i postavkama u pojedinim delovima meča

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drug Crni said:

Pocinje sinoc prenos..Sasa O ulazi u halu.."ocekivano" je izvizdan. Kamera snima krupnije dvojicu..pa,orangutana (mozda su eminentni clanovi Voxa,otkud znam?) koji mu vicu "U usta te jebem!"
Jel stvarno Sasa O zasluzio da mu se TO vice? Da ga jebete u usta?! Pa,ako jeste,serem se ja u takve navijace. Onako,na veliko se serendam. I onda dodje Laki i mrtav 'ladan napise ovde "mi smo palanacki klub". Laki,koji posle toga doda da je "posle duzeg vremena motivisan da ode u halu i **** sve po spisku" bivsem treneru. Ne,Laki (& osatali koji delite njegov svetonazor,a mnogo vas je ovde) - nismo mi palanacki klub..mi smo mentalna seljana..a kurcimo se nekim laznim progresivizmom.

Izvinjavam se na recniku. Nisam imao nameru da ikoga licno uvredim,ali mnogo su mi zasmetale sinocne scene,kao i pisanje koje takve postupke podstice ili opravdava.

 

Meni se učinilo da je neko isto tako Luku žestoko napušio u drugom poluvremenu kad je napravio onu grešku na polovini. Baš je odjeknulo.

 

Ne ide mi u glavu da neko može doći na sportski događaj da napušava svoje igrače i gađa sudiju u glavu. Žao mi je što dijelim klub sa takvim idiotima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa da. I dodjemo do zakljucka da je nama za mnogo veci uspeh falio jedan, eventualno dva kasvetna igraca...

 

A ja cu cak da idem korak dalje i da kazem da nam je falila i bolja kompozicija tima. Sve u svemu, sve to ne bi zahtevalo mnogo veca ulaganja. Eno napisao, cini mi se, @Cavani iznad nasu strukturu tima. Imamo 100 krilnih igraca, pola cetvorke i nula dvojki.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

možda samo žude za gej seksom ali ne umeju to da izraze na prikladan način?

 

nevezano za bilo šta, ja se samo uvek zapitam kako neko može biti siguran u takve tvrdnje?

100x smo pročitali ovde da neko igra za kikiriki kada tako klubu odgovara ili da je neko skup k'o sam đavo kada opet tako odgovara.

 

a onda neki samradžiski ili bjelica kođtaju više od schilba na batu.

 

nebitno, samo ne bih uzimao sve te upise i ispise kao bog-zna-kakav aksiom, pošto i ti ljudi dobiju od nekoga info, nije kao da gledaju u ugovor pa pišu

Informacija je od nekog ko je jako blizak njemu.

Kad sam saznao, kad se nisam slogirao.

Posto pises da startni bek ne moze time da se plati, samo cu ti reci pefi i cirbes jednako startni bek.

Eto sta nam je mazga odradila.

A da ne pominjem i simonovica pride.

Nakarikali se amateri, umesto da se dovede jedan krsten igrac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

А нисте размишљали о томе да би тај неки бек умјесто Пефија и центар умјесто Цирбеса пореметили атмосферу у свлачионици? 😁

Е онда не само да бисмо остали без топ 8 него бисмо остали и без коуча. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Гио94 said:

А нисте размишљали о томе да би тај неки бек умјесто Пефија и центар умјесто Цирбеса пореметили атмосферу у свлачионици? 😁

Е онда не само да бисмо остали без топ 8 него бисмо остали и без коуча. 

Da li si siguran da atmosfera nije poremećena dolaskom Markovića i Cirbesa ?  Pogotovo ako su tačne neke cifre koje se ovde pominju

Link to comment
Share on other sites

Ма спрдам се. А чисто сумњам да Цирбес игра за неку нарочиту суму. 

Марковић је вјероватно папрено плаћен, и све се потајно надам да ће клуб гледати да изађе из уговора са њим на крају сезоне ако овако настави. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kankkunen said:

Šta očekivati kad je strategija kluba za EL "Šta uradimo"  i to se prepisuje već 10-ak godina.

Bas tako, s tim da su iz godine u godinu ocekivanja cigana navijaca jednako visoka iako ih svake nove sezone demantuje sam klub tj odgovorni za ciljeve u El/strategije za postizanje istih.

Naravno da je vise faktora, ali ovu smo pesmu slusali nekoliko godina za redom tj od Radonjinog poslednjeg odlaska kada ga je nasledio Alimpijevic. A nastavak sage "zelimo iskorak" sledi, pitanje je samo u kom takmicenju.

Edited by Manoly
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaboravlja se cesto, ja prvi, da je nama ogromni teret na ledjima nedostatak A licence i da nam gotovo cela sezona i buducnost kluba staje u plej of Aba lige gde nas cekaju nenormalni mecevi sa Buducnosti i Partizanom u kojima neki inostrani igraci kojima je to nepoznato mozda ne bi mogli da se snadju na pravi nacin, a ostanak bez trofeja Aba lige i samim tim plasmana u EL bi bio veliki udarac za klub. Verujem da je i to razlog zasto se sa manje rizika sastavlja ekipa i oslanja se na proverene igrace za ovakve meceve koji znaju da u njima nije samo kosarka u pitanju, nego svasta nesto sto nema veze samo sa terenom. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, СтелаРоса said:

Zaboravlja se cesto, ja prvi, da je nama ogromni teret na ledjima nedostatak A licence i da nam gotovo cela sezona i buducnost kluba staje u plej of Aba lige gde nas cekaju nenormalni mecevi sa Buducnosti i Partizanom u kojima neki inostrani igraci kojima je to nepoznato mozda ne bi mogli da se snadju na pravi nacin, a ostanak bez trofeja Aba lige i samim tim plasmana u EL bi bio veliki udarac za klub. Verujem da je i to razlog zasto se sa manje rizika sastavlja ekipa i oslanja se na proverene igrace za ovakve meceve koji znaju da u njima nije samo kosarka u pitanju, nego svasta nesto sto nema veze samo sa terenom. 

 

Jos jedan razlog vise da se ima najkvalitetniji i najsiri roster. Nas tim je najoptereciniji od svih iako ni evrokup ekipama sad nije slab raspored. Ali onda zaista ne dovodis Cirbesa.

 

Nemaju ni Partizan ni Buducnost A licence, niti ce ih imati.

 

Nemam problem sa provereno dobrim igracima. Imam sa provereno losim. 

 

No dobro, da zanemarimo sva slaganja i neslaganja. Sta je konkretno cilj u tome da se svake godine krvnicki boris u aba samo da bi od evrolige odustao u januaru? Iskorak mora da se napravi, kad tad, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

А нисте размишљали о томе да би тај неки бек умјесто Пефија и центар умјесто Цирбеса пореметили атмосферу у свлачионици? [emoji16]

Е онда не само да бисмо остали без топ 8 него бисмо остали и без коуча. 

Bez zajebancije ali tu dvojicu imaginarnih igrača bi trenirao Radonjić. Svi ga znamo, da ima svoje bubice, rotacije, izmene, sisteme... Nije ovo igrica menadžer, fali ti šuta, nađeš nekog sa dobrim šutem i eto ga bingo i top 8 here we go.

Potpisao je Pefija i Cirbesa, njih je od ponuđenih hteo, i oni nešto koštaju tako da je Čox tu u pravu tj. da je trebalo i više love našlo bi se samo da je bilo ponude koja odgovara struci.

Tako da kad pričate o dva imaginarna igrača i eto top 8, pije vodu ali onda i sa drugim trenerom i celom koncepcijom. I onda može se ispostavi da imamo šut i skok ali škripi u odbrani. Pa onda bi nam samo malo bolje odbrane nedostajalo za top 8 i tako u krug. Da li vidite koliko je to na dugom štapu?!

A da imamo i Radonjinu odbranu, i lojdolikog i prvog centra, i Kalinu, i šut pa mislim onda ni titula EL nije daleko.

Imamo to što imamo, realno nismo imali sreće sa povredama i koronom možda je moglo bolje u EL ali osnovni cilj je domaći trofeji i pored svega je realan.

Prvi ja sam pričao ranije i nervirao se zašto se ne napada, ne top 8, nego F4. Mislim da se moralo hrabrije u bar 2,3 EL sezone. I tu podjednako mislim i na Radonjića i na Čovića.

Ali ova sezona to nije, povrede, korona, malo sreće, 4,5 poraza na jednu loptu, doselekcija nije pomogla..

Ostaju domaći trofeji, najvažniji cilj ove godine a uzimajući u obzir uzdizanje Partizana, i važniji nego svih prethodnih..

Što se tiče odnosa Saše i Nebojše, načuo sam da mu i nije Čox dao otkaz nego da je stiglo sa "viših instanci" ali u svakom slučaju je moglo to bolje da se odradi. Mada nije ni Gargamel naivan u celoj priči.

A što se tiče Čovićeve najave o kupovini još dva igrača pa se mnogi ponadali..

Valjda se za sve ove godine zna njegov modus operandi.. Rečeno je samo zbog toga da Ostoja u strahu još pazari.

Možda je smešno, nije ni Ostoja toliko glup ali prosto tako Čox funkcioniše.

Verovatno mu se nasmejao brk kada su uzeli Lesora, u fazonu al' sam ih zajebao. Zajebao nas ili njih, tanka je linija..

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

ABA više nema prohodnost ka EL, i ko zna šta će se dešavati sa formatom EL u skorijoj budućnosti, neke promene su vrlo moguće.

Kad smo već kod ovoga, ovaj sistem EK mi se mnogo dopada, i mislim da je to probna vežba da se takav sistem primeni i u EL. Mogućnost dopune ekipa je dostupna a sve ekipe bi imale takmičarski motiv do kraja grupne faze. S tim što bi čak i broj utakmica bio uveliko manji, te ne bi bilo blowouta jer ekipe odustaju od borbe iz razloga što imaju još 30+ mečeva za popravni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Jos jedan razlog vise da se ima najkvalitetniji i najsiri roster. Nas tim je najoptereciniji od svih iako ni evrokup ekipama sad nije slab raspored. Ali onda zaista ne dovodis Cirbesa.

 

Nemaju ni Partizan ni Buducnost A licence, niti ce ih imati.

 

Nemam problem sa provereno dobrim igracima. Imam sa provereno losim. 

 

Nama cela sezona staje u tih nekoliko utakmica plej ofa Aba lige, a tada cemo se osloniti na najboljih 12 igraca, a poznavajuci Radonjica verovatno i na manje. To je ako pricamo o sirini rostera. E sad, sta znaci najkvalitetniji roster? Mi smo imali i kvalitetniji i siri roster pre dve sezone (sezona koja je prekinuta zbog covid19), a da li bi se smeo tada kladiti na tu ekipu da ce uzeti Aba ligu? Ja ne bih. A za ovu sam siguran da uzima, iako imamo jace konkurente nego te sezone. 

 

Da li je ovaj roster mogao bolje i pametnije da se popuni? Pa naravno da jeste, uvek se ispostavi da nam je negde nesto falilo. Ali da li ova ekipa kada napises 12 najboljih na papir uliva sigurnost pred odlucujuce meceve sezone? Meni itekako uliva.

 

Quote

No dobro, da zanemarimo sva slaganja i neslaganja. Sta je konkretno cilj u tome da se svake godine krvnicki boris u aba samo da bi od evrolige odustao u januaru? Iskorak mora da se napravi, kad tad, zar ne?

Naravno da mora da se napravi iskorak jer ce nastavak ovakvih rezultata doprineti smanjivanju zainteresovanosti i posete na mecevima naseg KK, a to ce direktno uticati i na smanjivanje motivacije svih u klubu, ne samo igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ABA više nema prohodnost ka EL, i ko zna šta će se dešavati sa formatom EL u skorijoj budućnosti, neke promene su vrlo moguće.
Nema. Ali nezvanično wc ide Aba šampionu. To je najverovatniji scenario ali ne i jedini mogući. Nezvanično, zbog slučaja da postane šampion Igokea ili neki drugi manji tim pa da mogu da se ograde. Moguće su naravno i promene i sve ali to je to što trenutno imamo. Dok je tako na nama je da uradimo što je do nas i potvrdimo da smo najbolji klub u regionu.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...