Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 minute ago, uini said:

 

ajde polako & sa razumevanjem:

ako sam trener koji nema skauting službu, ja ću birati one koje ja znam.

 

ne možeš kriviti radonjića što ne radi tuđ posao. on treba da se konsultuje, ima eventualno neko pravo veta ali ne može on da ti traži igrače po svetu

 

E to. Uz ipak malu ispravku da Radonjic previse malo igraca zna s obzirom da nije od juce u trenerskom poslu. Valjda i on gleda neku utakmicu nevezano za Zvezdu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, NikadProtivKaline said:

mozda bi startna trojka bio dobric

a da se dovede pravi bek, koji ume da spusti loptu na parketi i kreira, pre svega za sebe

ovo i ja mislim, dobric moze jedino biti neka trojka, on kao sg izgleda kao bambi na ledu, kad mora da dribla ili ne daj bobe da odigra 1 na 1 to je prava borba sa loptom. imam slicno ali nesto umerenije za kalinu i njegovu almighty pointforward projektovanu ulogu, on nam je pojeo milionce a pitanje je koliko je to bilo pametno, potpisali smo elitnog sidekicka/role playera za top klubove i stavili ga u poziciju u kojoj nikada nije bio i nece ni biti, ogroman usage gde mora da pokusava i ono sto ne zna i ne moze pa usled toga gubi lopte, pada u odbrani, potpuno je izgubio one odlike racionalnog i inteligentnog igraca. za nas je bilo bolje da smo taj milion potrosili na 2 igraca od 500 000 i ako bi izbegli neki totalni zajeb sa njima dobili bi mnogo izbalansiraniji roster

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

To dodatno govori u prilog onome što pišem. I prosječan poznavalac zna za Felicia. Ovi što treba da znaju izgleda da ne znaju.

 

jasno ali kada je već tako, onda pomislim da li je prepreka bila neke druge prirode ako on nije razmatran u zvezdi ali ni nekim agilnijim klubovima?

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

To dodatno govori u prilog onome što pišem. I prosječan poznavalac zna za Felicia. Ovi što treba da znaju izgleda da ne znaju.

 

Prosečan poznavaoc zna i za Virtus i kako je naše zadnje tkz pojačanje igralo zadnje dve godine, a onda ga niko nije hteo, ni Student iz Donje Kutine dok se nismo pojavili mi da ga častimo nenadnim novcima za unuke i čukun unuke.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

s'tim što je felicio poznat i deci od 12 godina starosti pa na gore. kod njega sigurno nije bila situacija da neko treba da ga otkrije klubu

(samo se nadovezujem na tvoj post, nije da nešto oponiram)

Upravo je to problem, niko se u klubu ne bavi tim poslom.

E sad, kad se pojavi tako neki igrač u Ulmu, Bursi ... onda je kasno jer mora da se plati obeštećenje, a tu se pojavljuju i veliki klubovi koji mogu da plate.

CSKA je platio 100k za Freeman-a. Mora da se radi na drugi način ... ko pre devojci. Bogatim klubovima na treba neki skauting, oni kupuju sve što se dokaže na EL nivou.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

a mozda je moglo i ovako:

minus: pefi, holins, cirbes, simon - to je milionche

plus: loydoliki bek i centar - za ukupno milion(druga godina ugovora se ne racuna u ovogodisnji budzet, kako si ti naveo u svom primeru)



Mnogo je milion da koštaju ova četvorica. 
Ne znam kolike su im plate ali ako se stvarno toliko plaća za njih onda u klubu nemaju 2 grama mozga i nije ni čudo što smo nabili 7-8 miliona duga

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

sve kapiram ali ni za felicia ti ne treba skauting.

mogao sam ja da prikupim 300 časova video-materijala, editujem kako mi kažu i prosledim nekome ko se razume u basket a odlučuje nešto na temu u klubu

Smem da se kladim da Radonjić nikad nije čuo za njega, i ne treba ... to bi trebalo neko drugi da mu pripremi na kraju sezone, 20-ak zanimljivih igrača koji imaju EL potencijal.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Smem da se kladim da Radonjić nikad nije čuo za njega, i ne treba ... to bi trebalo neko drugi da mu pripremi na kraju sezone, 20-ak zanimljivih igrača koji imaju EL potencijal.

 

lik je igrao nba neko vreme, igrao za repku.

zaista nije neki basketaš iz g-league budžaka ili neke opskurne evropske lige pa da ga ne znaju

 

ali opet pitam - jebeš zvezdu, zašto ga niko drugi nije pokupio sve do ulma?

pričam naravno napamet ali mene to uvek natera da pomislim kako postoji neki razlog za izbegavanje, bilo od strane kluba ili od strane igrača

 

(možda je neki ludak i neradnik pa ga klubovi neće a možda misli da je najvažnije da negde nabije statistiku i hajlajce pa onda da potpiše za ozbiljniji klub, pojma nemam)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ridji said:

Mnogo je milion da koštaju ova četvorica. 
Ne znam kolike su im plate ali ako se stvarno toliko plaća za njih onda u klubu nemaju 2 grama mozga i nije ni čudo što smo nabili 7-8 miliona duga

koliko ti mislis da kostaju?

moja racunica je holins 400k, pefi 400k, cirbes + simon 200

jedino moze pefi da bude nesto manje posto nije cela sezona

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Problem je što mi nemamo dovoljno vizije. Transfer politika nam se svela samo na poznata i provjerena imena. Moramo da gledamo šire, da iskopavamo igrače iz raznih izvora. Ja sad ne znam ko tu vodi glavnu riječ, Radonjić ili Čović, nemam te informacije. Znam samo da je ovaj roster dosta prozaičan i star. Felisio je završio u Ulmu, prosječnom EC klubu. Nemamo nijednog talenta na rosteru. KKP ih ima dosta, Mega isto, kod nas i u FMP nula. 

Mislim da obojica imaju svojeg udela. Čović definitivno voli da se petlja u transfer politiku i svakako je prividno da ima igrače koje simpatiše i koje je tokom ovih godina lično on voleo da vidi u Zvezdi ali da nismo imali sezonu sa Tomićem, pa i onu sa pokušajem zbiranja naših igrača sa koledža, pa da kažemo da je možda on taj koji ide samo na poznata i proverena lica. Svakako je pre to Radonjićev pečat da voli samo poznato da ima

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko ima Pefi ali zdrav razum mi kaže ~150k. 

 

Ako je stvarno 350-400k onda onaj ko ga je doveo treba iz svog dzepa da ga plati. Čovjek ne može više ni ispred zgrade da igra. 

 

I na kraju ako je to tačno, kako neko može ovdje da priča o nemaštini igrača na tržištu kad se toliko love baci na jednog penzionera. Botovanje level 100.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Zašto Pefija niko nije hteo?

 

Pitam za drugara. Za Stefa mi jasno, ali Pefi zdrav prav, reprezentativac...kako niko ne uze tu šansu?

 

zato što je mator a ne stari dobro, imajući u vidu njegove kvalitete i nedostatke. a ima i određenu reputaciju koja garantuje određenu cenu.

međutim, ne vidim kakve veze to ima sa diskusijom o christiano feliciu? kankkunen smatra da radonjić ili neko drugi ko se pita u klubu, nije čuo & video felicia, ja mislim da je to nemoguće.

 

ja sam među prvima ovde na temi bio preneražen dovođenjem pefija a onda i racionalizovao tu odluku. meni se ta odluka nije dopala ali mogu da razumem šta je bio (neuspeli) pokušaj na temu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

lik je igrao nba neko vreme, igrao za repku.

zaista nije neki basketaš iz g-league budžaka ili neke opskurne evropske lige pa da ga ne znaju

 

ali opet pitam - jebeš zvezdu, zašto ga niko drugi nije pokupio sve do ulma?

pričam naravno napamet ali mene to uvek natera da pomislim kako postoji neki razlog za izbegavanje, bilo od strane kluba ili od strane igrača

 

(možda je neki ludak i neradnik pa ga klubovi neće a možda misli da je najvažnije da negde nabije statistiku i hajlajce pa onda da potpiše za ozbiljniji klub, pojma nemam)

Šta znam, to je opet deo ozbiljnog skautinga ... njemu je 30-a godina bez evropskog iskustva :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

edit

 

meni je uz svo uvažavanje različitog mišljenja i dalje smešno da su glavni krivci treći plej i treći centar, odnosno, da je to ono što je sjebalo koncept. 

pri tome taj treći centar otprilike ne košta ništa (pošto ovde uvek ta neka imaginarna lova bude problem pre ili kasnije)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, mmajstor said:

 

Radi se o tome da mi uopste nemamo nesto preterano mnogo legendi i sa i bez titranja jajca. A sto se ostalog tice ja se ne bi bavio dok ne procitam ugovor i vidim korespodentne isplate. Nije valjda da verujes Covicu koji nas je vec bezocno lagao izjavom da je potpisan sporazumni raskid a nije... kako mu vise i na dalje verovati? 

 

Ali meni je nejasno ako recimo Čović laže za tu isplatu čitavog ugovora, šta sprečava Obradovića da izađe ili napiše bilogde - to je laž. S obzirom koliko navodno voli Zvezdu, verovatno mu teško pada to da ga navijači vide kako ga več vide. A glavni razlog je to na koji način se rastao od kluba. Zašto onda to nebi pokušao da promeni, jednim jasnim demantom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

edit

 

meni je uz svo uvažavanje različitog mišljenja i dalje smešno da su glavni krivci treći plej i treći centar, odnosno, da je to ono što je sjebalo koncept. 

pri tome taj treći centar otprilike ne košta ništa (pošto ovde uvek ta neka imaginarna lova bude problem pre ili kasnije)

 

Zato sto mi imamo jednog drugog centra i dva treca. Nama je trebao prvi centar. Za pleja se slazem, tu smo dobro popunjeni. Pefi ionako ne treba da ima neke znacajne minute, a u plej ofu mozda nesto i uradi iz iskustva.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ali meni je nejasno ako recimo Čović laže za tu isplatu čitavog ugovora, šta sprečava Obradovića da izađe ili napiše bilogde - to je laž. S obzirom koliko navodno voli Zvezdu, verovatno mu teško pada to da ga navijači vide kako ga več vide. A glavni razlog je to na koji način se rastao od kluba. Zašto onda to nebi pokušao da promeni, jednim jasnim demantom?

Baš mu treba rijaliti sa Čovićem, valjda svi znamo kako to izgleda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, uini said:

edit

 

meni je uz svo uvažavanje različitog mišljenja i dalje smešno da su glavni krivci treći plej i treći centar, odnosno, da je to ono što je sjebalo koncept. 

pri tome taj treći centar otprilike ne košta ništa (pošto ovde uvek ta neka imaginarna lova bude problem pre ili kasnije)

Aman ljudi moji, pa problem je sto nije dosao PRVI centar i startni Bek koji moze da sam iskreira sebi poene. Problem je sto je umesto njih dosao zna se vec ko. Takodje, imamo buljuk trojki gde niko ne moze loptu da vodi a uz veeeeliku muku sami sebi iskreiraju poene, i to bas ruzno izgleda cak i kosarkaskim laicima.

 

Mitrovic uz svo uvazavanje inteligencije njegove nije za toliku minutazu na centru, moze da se koristi u nekim situacijama ali vidimo kako to izgleda kada se on racuna kao ozbiljna opcija na 5 u kontinuitetu. Sve dodje na svoje, i sve zafrkancije sa selekcijom. Kuzmic decko nije za prvu peticu, ovo nije 2015/16 godina, decko nije ni senka bivseg igraca. Cirbes... sta reci.

 

Znaci, po milijarditi put, mi nemamo startnu PETICU I DVOJKU. Krivci su Radonjic i Covic u paketu i to je to. 

 

Takodje, zasto Davidovac nije dobio sansu juce? Lazarevic na tribinama? 

 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ne treba mu reality. Običan statement, gde kaže da to što govori Čović nije istina. Ovo je prava istina, bla bla bla. Neču se više oglašavati povodom ovoga. I čao

 

rekao je u SK intervjuu da se zahvalio monaku na ponuđenom trogodišnjem ugovoru jer je dao reč zvezdi. 

ako su ga nakon toga izotkivali iz 2+1 ugovora nakon tri meseca, nekako je logično da je rešio da uzme svaki cent.

mislim, meni bi bilo logično i bez toga ali ja sam poznati kreten.

1 minute ago, Dl91 said:

Aman ljudi moji, pa problem je sto nije dosao PRVI centar i startni Bek koji moze da sam iskreira sebi poene. Problem je sto je umesto njih dosao zna se vec ko.

 

 

ne može startni bek da košta kao pefi. onda na to još treba da dođe i prvi centar.

vrtimo se u krug, kao što rekoh - ako dodaš milionče+ na ovo što si potrošio, onda dovedeš i startnog beka i prvog centra.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...