Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

16 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Sve 5 osim za bold.

Sasvim je legitimno tvrditi da su ovo Radonjicevi porazi. On je trener pobogu, dal je to tacno ili ne to je druga stvar i sa time se mogu sloziti ili ne, ali valjda i on moze da vodi utakmicu lose kao sto je spremi maestralno. Isto tako cinjenica je da mi zavrsnice igramo jako lose, skoro pa je to cela 4/4 u kojoj srljamo i igramo bez nekog plana. 

 

Sinoc kao nekome ko sasvim povrsno poznaje kosarku nikako nije jasno vadjenje Holinsa i Voltersa posle 5 minuta utakmice kada masakriraju Zenit. Verujem ja da je Radonjic imao najbolju nameru nije sigurno na Ostojinom platnom spisku, ali taj potez meni nema logike. Problem nastaje kada to neko napise a kao kontra agrument ide pasivna agresija ONI SU ZENIT SKUPLJI 2000 PUTA RADONJA BOG KOSARKE URADI TI BOLJE ko sto je meni neki lik napisao sto ja nisam doveo igraca boljeg od Holinsa 😄

 

Poenta moja koju hocu da iskazem ne znam ni sam uspevam li, je da je ovo forum na kome pisu ljudi koji gledaju kosarku, neki vise neki manje, neki se bave istom, neki profi neki amaterski i svi imamo dupe i misljenje i nije problem kada idu jedno na drugo, problem nastaje kada se ukrste, pa neko kaze Markovic promasaj zbog toga i toga a kontraargument je imas boljeg da dovedes?

Samo bih stavio znake " " ovde. Da ne ulazim u širu priču, ali ne razumem zašto ako se neko ne slaže sa drugim, mora odmah da kopa rov i zauzima kategorički isključivu poziciju. A možda je ipak forum (svaki) ogledalo društva. I ne vidim razlog da iko i išta bude izuzeto od kritike. Neko je potkrepi bolje ili gore, ali ne mora da se "ućutkuje". Nismo u crkvi ili jednopartijskom sistemu, gde se dogma ne preispituje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Pa da. Kako mozes unapred da znas da li ce protivnik igrati sa ovim ili onim igracima, ko ima 5 licnih, ko se povredio, kome nije dan... isto tako i sa nase strane. To su sve varijable koje prave milion kombinacija i trener to treba da uzme u obzir i nacrta ili potpuno novu akciju ili koriguje uigranu ili jednostavno ih potseti sta ko treba da uradi

👍

 

Zato sto kod uigrane akcije je mnogo bitnije da si uigran od toga ko je od protivnicke petorke na parketu. Ko god da je u prednosti si jer svako zna svoju ulogu, dok je odbrana nespremna i mora da se prilagodi u momentu.

I kad uigravas akciju ne uigravas samo sa istim igracima vec i sa zamenama, pa ako neko ima 5 licnih i njegova zamena vrlo dobro zna sta radi. Neretko i u toku meca plejmejker poziva na odredjenu akciju nevezano od petorke jer svih 12 igraca zna sta ta akcija podrazumeva i sta je cija uloga. 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, realno *w said:

 

 

Sve mi je logičnije od ovoga što smo gledali juče.

 

Igraš neverovatno intenzivnu odbranu, sa strašnim trošenjem igrača, a onda zadnjih 9 minuta utakmice ne napraviš nijednu izmenu. Isceđena petorka potpuno, ne znam šta se tu može očekivati.

 

Ma samo pbp kad se pogleda, vidi se ta raznovrsnost Volters - Kalina - Volters - Kalina, i tako u krug. Ajde protiv Efesa si probao, dao si tri poena iz 10ak poseda, ajde sada da probaš nešto drugo.

Umesto toga, ne da niste videli to nešto drugo u završnici regularnog dela, nego se nije našlo vremena ni u produžecima. Još luđe.

 

 

 

24 minutes ago, realno *w said:

 

 

Sve mi je logičnije od ovoga što smo gledali juče.

 

Igraš neverovatno intenzivnu odbranu, sa strašnim trošenjem igrača, a onda zadnjih 9 minuta utakmice ne napraviš nijednu izmenu. Isceđena petorka potpuno, ne znam šta se tu može očekivati.

 

Ma samo pbp kad se pogleda, vidi se ta raznovrsnost Volters - Kalina - Volters - Kalina, i tako u krug. 

 

 

Kljuc svega, apsolutno nista ne bih dodao. Vec drugu utakmicu za redom, Radonja ovako gubi dobijeno. Njegova neflekisibilnost i zakucanost za nesto sto mu se ucini da je funkcionlano, je bas WTF. i umesto da se radujem praznicima sa porodicom, ja vec drugo "jutro posle" zaredom hocu sebi "gace za izedem".🤨

Ne, ne mogu da budem srecan sto smo stalno "u igri" i gotovo redovno ga izduvamo.Stoji da imamo limitiran roster, stoji da i takvi predstavljamo tvrd orah za sve, ali mi je muka od toga, da se to zavrsi uglavnom porazom u kome se nismo obrukali, zato sto nas trener taj limitirani roster dodatno limitira u finisima utakmica svojom nefleksibilnoscu😔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radonja je doveo ovu ekipu da igra egal sa svim legitimnim kandidatima za F4 i zbog toga ima veliko poštovanje od mene…

 

Sinoć ipak moram konstatovati da je ponovo “pregoreo” u završnici…

 

5 minuta produžetka, koliko mi se čini bez izmene…

 

White zaboravljen, ima i kvaliteta i iskustva da u onako tesnoj završnici, gdje je sav fokus na Kalini i Voltersu, da doprinos nekim “back door” utrčavanjem, šutem i na kraju krajeva skokom u odbrani…

 

Tri poslednja napada u završnici uzimamo trojku preko ruke… U situaciji bonusa, pritiska pune hale, potpuno neprihvatljivo…

 

Mada, da budemo pošteni, jedno pogođeno slobodno nas je delilo da ne kritikujemo nikoga…

 

Sudije u završnici, ponovo slepe na veliki broj sumnjivih situacija…

 

IMAMO NAJGORE SUĐENJE I U EVROLIGI I U ABA LIGI!!!

 

Sve u svemu igramo mnogo poštenu košarku koju nažalost stanje na tabeli ne oslikava…

 

#ZVEZDAIZNADSVIH

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Naravno da je i on grešio. Nekad su mu te izmene šablonske i vođene pre svega željom da raspodeli minutažu, da uvede druge igrače u utakmicu.

Meni je najveći propust to što igramo bunker poslednje minute , ali ne mogu da procenim u kojoj meri je i to iznuđeno

Iznuđeno, rekao bih. Uslovljeno time da nemamo individualne kreativnosti u napadu i igrača koji može 1 na 1 da napravi višak. I to se najbolje vidi što često tokom utakmice završavamo napad kad je sat u crvenom. A kad protivnik stisne u odbrani (Efes npr + sudije), mi se sasvim pogubimo. E zato nam je potreban (kao i svakom timu po mom mišljenju) jedan pulenoliki.

Link to comment
Share on other sites

@L' Imperatore Markovic stari rutiner? Ivanovic se ne bi snasao na njihovu jaku odbranu ali Markovic stari rutiner bi se snasao 😀😀.  Dada, to je nas zadnji vezni ulazi da "zatvara" utakmice a ne da damo kos vise. Zato nam se i dese ovakve zavrsnice, daj brani kos, dati ga necemo. Kao fudbal da igramo bogte. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

 

Sve mi je logičnije od ovoga što smo gledali juče.

 

Igraš neverovatno intenzivnu odbranu, sa strašnim trošenjem igrača, a onda zadnjih 9 minuta utakmice ne napraviš nijednu izmenu. Isceđena petorka potpuno, ne znam šta se tu može očekivati.

 

Ma samo pbp kad se pogleda, vidi se ta raznovrsnost Volters - Kalina - Volters - Kalina, i tako u krug. Ajde protiv Efesa si probao, dao si tri poena iz 10ak poseda, ajde sada da probaš nešto drugo.

Umesto toga, ne da niste videli to nešto drugo u završnici regularnog dela, nego se nije našlo vremena ni u produžecima. Još luđe.

 

 

 

I ja mislim da je bila greška i nisam ni branio tu odluku da se ne menja zadnjih 9 minuta.

 

Ja sam pisao više generalno o tome kakvo je stanje na forumu posle maltene svakog poraza i šta se može pročitati. A to je da šta god da se uradi, kad izgubiš, ono drugo bi bilo bolje i donelo pobedu. Zato sam dao onaj primer sa Ivanovićem i Markovićem protiv Efesa. Kad izgubiš sa Markovićem, glup si jer jedini koji može da izmisli poene je Džoni. Kad izgubiš sa Džonijem, glup si jer nemože on da izdrži tu tuču i finišu i nemože da odbrani ni moju babu. Zaključak, kad izgubiš, uvek si izabrao pogrešnu opciju, a ona druga je bila prava. Barem tako tvrdi forum.

 

41 minutes ago, NikadProtivKaline said:

jos samo da nadjes neki post da potkrepis ove tvrdnje

 

Nisi me razumeo. Nisam hteo da kažem da je neko napisao da ništa ne valja. Nego da se ono što valja, maltene komplet ignoriše a izrazit fokus se stavlja na negativu. Što jest do neke mere razumljivo, jer ti to prvo padne u oči, posebno nakon utakmice kad su glave još vruče. Ali jbg, ja mislim da bi na ovom mestu ipak moglo biti malo više realnosti i balansa. Pošto posle utamice ovde kad uđeš, situacija se ne razlikuje mnogo od one u komentarima na kuriru ili informeru

 

22 minutes ago, Dl91 said:

@L' Imperatore Markovic stari rutiner? Ivanovic se ne bi snasao na njihovu jaku odbranu ali Markovic stari rutiner bi se snasao 😀😀.  Dada, to je nas zadnji vezni ulazi da "zatvara" utakmice a ne da damo kos vise. Zato nam se i dese ovakve zavrsnice, daj brani kos, dati ga necemo. Kao fudbal da igramo bogte. 

 

Trebao sam da stavim " ". Ne mislim ja da je Marković stari rutiner, nego mislim da bi tako bio predstavljen, da je ubačen Ivanović i izgubio utakmicu. Pola ljudi bi se pitalo, zašto je Marković stari rutiner , uopšte doveden ako ne za situacije kad treba privesti tekmu kraju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Losmi17 said:

Bas mi je zao Nejta i Kaline.

Izgibose ljudi a najcesce ne dobijaju nagradu.

Da se zahvale treneru i predsedniku sto su onemogucili to, i sto ce malo ili malo vise faliti za jedan dobar zajednicki uspeh.

 

Dobice oni nagradu u vidu narednog ugovora, videces naredne sezone. Meni je zao navijaca Zvezde. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi smo najgori navijaci u EL. Malo nas deli od pobede nad dva giganta i sve bi bilodrugacije i odmah pljuvacina.Holins da tri trojke ili cetiri onda se nadje neko novi i tako u nedogled. Poistovecuju se sa Alimpijem crnim..priziva se Salo,JOB i ostali qrci. Igraci su bre dali svoj maksimum kao i trener,to sto bi neki da osvoje EL i budu u top8 je smesno,moze se desiti ali treba dosta kockica da seslozi kao u nekim mecevima

 

Genijalno vam je napisao Medo i potpisujem svaku rec. Nije vam ovo igrica, ljudi dali maksimum,igramo mozda i najlepsu kosarku..u sezoni i sta sad.

 

Neki bi Pulene, JOBOVE i ostale qrce...zaista pretuzni navijaci..mene je sramota vas samih...Cestitam igracima za svaku kap znoja,njima je najteze a ne vama...jer su oni izgubili a ne vi...da potonemo i da igramo FLS..i u qrac.

 

Jos jednom, svaka cast igracima, strucnom stabu..i hvala vam sto dajete maksimum svaki mec!!!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, L' Imperatore said:

Nisi me razumeo. Nisam hteo da kažem da je neko napisao da ništa ne valja. Nego da se ono što valja, maltene komplet ignoriše a izrazit fokus se stavlja na negativu. Što jest do neke mere razumljivo, jer ti to prvo padne u oči, posebno nakon utakmice kad su glave još vruče. Ali jbg, ja mislim da bi na ovom mestu ipak moglo biti malo više realnosti i balansa. Pošto posle utamice ovde kad uđeš, situacija se ne razlikuje mnogo od one u komentarima na kuriru ili informeru

sta znam, meni je sasvim razumljivo i logicno da se nakon tekme pise o razlozima poraza

posebno ako su to neke iste stvari koje se ponavljaju od pocetka sezone

i mogle su mozda da se promene, ali nisu...ili zbog fejla u doselekciji, ili zbog radonjine tvrdoglavosti...nije ni mnogo bitan razlog

ali to jeste nesto sto je aktuelno i sto, po meni, mora biti tema na jednom kosarkaskom pdf

 

i ne bih rekao da su to informer komentari

ako odes tamo, mislim da ces pre naci one tipa "ma sta ti znas bolje od radonje, cirbi bog" i sl. komentare

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 

Zato sto kod uigrane akcije je mnogo bitnije da si uigran od toga ko je od protivnicke petorke na parketu. Ko god da je u prednosti si jer svako zna svoju ulogu, dok je odbrana nespremna i mora da se prilagodi u momentu.

I kad uigravas akciju ne uigravas samo sa istim igracima vec i sa zamenama, pa ako neko ima 5 licnih i njegova zamena vrlo dobro zna sta radi. Neretko i u toku meca plejmejker poziva na odredjenu akciju nevezano od petorke jer svih 12 igraca zna sta ta akcija podrazumeva i sta je cija uloga. 

 

 

Daaa, daaa, recimo Biliju je svejedno da li ga cuva Volters ili recimo neko duzih ruku (Holins, Lazarevic) preko koga ne moze da sutne tek tako... 

 

Da zavrsim pricu: naravno da ekipe imaju uigrane akcije. Naravno da ih treniraju. Ali isto tako, naravno da ce trener uzeti tajmaut i crtati im tu istu akciju makar za svaki slucaj (da se neko nesto ne istripuje jer je u momentu zaboravio) ili da je modifikuje u momentu u skladu sa situacijom.

 

Ali ti "nikada to nisi razumeo". 

 

---

 

Sledece sto ocekujemo od tebe je i da nam kazes kako je Kalinic trebao da sutira bacanja, jer ti verovatno i to znas bolje, nesto tu u mehanici suta ne valja, jel da? Posto si pokazao da znas bolje da vodis klub i bolji statut da sastavis, da znas da budes bolji trener od svih trenera ovog sveta i da tvojoj ekipi ne treba tajmaut da im na tabli nacrtas sta ce igrati u bitnim momentima. Ostalo je jos samo da budes bolji igrac od eto, recimo, Kaline. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mmajstor said:

 

Dobice oni nagradu u vidu narednog ugovora, videces naredne sezone. Meni je zao navijaca Zvezde. 

Slazem se.

Ali rekao bih da kalina gori u sebi. Momak je borac i pobednik, prilicno je ovo nefer prema njemu i nejtu.

 

Ps- team djuras i maravich za sve postove od sinoc. Iz nekog razloga mi lajkovi ne rade 😂

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

Tuga je sto nama fali bukvalno jedan kvalitetan  igrac za ozbiljnije rezultate, dobar bek ili atletican centar, a doveden je Markovic koji doprinosi isto ili manje kao Uskokovic, zato su ljudi sa pravom razocarani. 

Tacno je da Radonjic ima najtanji roster u EL, ali je tacno i da ga je sam birao.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Rekao Radonja da je valjda zavrsen trejd medju EL timovima.

 

Ne znam sto ste tako strogi prema Noku.

 

Igrao je momacki, nije se stedeo.

Nisu svi sposobni da igraju, a da im kasne plate.

 

Ja mislim da je pogresio, ali sta sad.

 

Vrv bih i ja izabrala Valensiju pre Zvezde, kad se sve pogleda, da sam bila na njegovom mestu.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BojanaCZV said:

Rekao Radonja da je valjda zavrsen trejd medju EL timovima.

 

Ne znam sto ste tako strogi prema Noku.

 

Igrao je momacki, nije se stedeo.

Nisu svi sposobni da igraju, a da im kasne plate.

 

Ja mislim da je pogresio, ali sta sad.

 

Vrv bih i ja izabrala Valensiju pre Zvezde, kad se sve pogleda, da sam bila na njegovom mestu.

Sto smo strogi?

Ozivis nekoga, trpis ga, lecis, on stane na noge i odje*e te za manje para?

Uopste mi ga nije zao...

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mi smo najgori navijaci u EL. Malo nas deli od pobede nad dva giganta i sve bi bilo drugacije i odmah pljuvacina.Holins da tri trojke ili cetiri onda se nadje neko novi i tako u nedogled. Poistovecuju se sa Alimpijem crnim..priziva se Salo,JOB i ostali qrci. Igraci su bre dali svoj maksimum kao i trener,to sto bi neki da osvoje EL i budu u top8 je smesno,moze se desiti ali treba dosta kockica da seslozi kao u nekim mecevima

 

 

 

On 2/27/2021 at 10:11 PM, Dropkick Murphys said:

Kad Obradović izgubi u završnici - luzerski mentalitet, ispustili smo dobijeno, ne možemo ništa kad je gusto. 

Kad Radonjić izgubi u završnici - bili smo na korak do pobede

he he

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Crni said:

Sto smo strogi?

Ozivis nekoga, trpis ga, lecis, on stane na noge i odje*e te za manje para?

Uopste mi ga nije zao...

Ovo nije tačno. Mi njega nismo potpisali zbog zdravstvenih problema.

Čovek se potom lečio u Americi, što nije imalo nikakve veze sa Zvezdom, pa je tek kasnije doveden

kad je prošao lekarske. Odigrao korektno i otišao dalje svojim putem kao i Lojd, Volden ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Devil In My Pants said:

Doneo titulu, sta je on to ostao duzan bilo kome?

Ko kaze da je duzan?

Pownta je da mi ga prosto nije zao🤷‍♂️

1 minute ago, Kankkunen said:

Ovo nije tačno. Mi njega nismo potpisali zbog zdravstvenih problema.

Čovek se potom lečio u Americi, što nije imalo nikakve veze sa Zvezdom, pa je tek kasnije doveden

kad je prošao lekarske. Odigrao korektno i otišao dalje svojim putem kao i Lojd, Volden ...

Sto ga drugi Evroligas nije potpisao tada? 

Mi smo bili profesionalni, tek kad je dobio zeleno svetlo da moze da se bavi kosarkom, potpisali smo ga... po tebi nije usluga da das nekome sansu u sred sezone, koji nije pipnuo mesecima loptu, i koji se logicno raspadao do tog finala sa Bud.?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...