Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

U mini-ciklusu od 3 poslednja meča u EL trojke šutiramo sa odličnim procentom od 43.5%. Dva smo izgubili, jedan dobili.

Ciklus od 3 meča pre toga smo trojke šutirali loših 26.8%. Dva dobili, jedan izgubili.

A jedan ciklus od 3 meča pre toga, trojke smo šutirali boljih 33.8% i sva 3 izgubili.

 

I može tako da se ide unazad do početka sezone, a neće se naći nikakva korelacija između našeg procenta za 3 i odnosa pobeda i poraza. Ovo pišem zbog cenjenih kolega sa foruma koji su ovaj naš segment napadačke igre apostrofirali kao veliki, da ne kažem najveći problem. Iako je bilo jasno da nije tako posmatrajući i poznavajući Radonjin sistem igre, evo malo i brojki da upotpune ovu priču i nadam se završe diskusiju na tu temu do kraja sezone,

 

Ako pogledamo zbirno ovih poslednjih 9 mečeva, mi imamo skor 3/6.

Gledajući statistiku iz pobeda, ni procenat protivničkog šuta iz igre nije bio veliki faktor. Tako npr, mi smo dobili Zenit kada su oni šutirali očajnih 35% iz igre, ali i Oly koji je imao sjajnih 54%. Bajern je imao 45%, što nije previše dobro, ali ni loše da bi mu se pripisao odlučujući imact na rezultat.

Ukupni broj skokova takođe nije faktor, jer smo u ove tri pobede nadskakani od Bajerna (27 prema 35) i Zenita (32 prema 33), dok smo sa Olimpijakosom bili egal (27 oba tima).

As/To ratio takođe ne govori ništa, da ne smaram i sa tim brojkama. Na sva tri meča smo ili bili egal ili u minusu po broju asista, uz malu prednost u TO na našu stranu.

 

U ovih 6 poraza, skok možda može biti dobar pokazatelj. Ukupno smo imali 19 skokova manje. Samo Zenit je imao 16 skokova više, ostali po 4-5, a nadskakali smo samo Efes (+8 skokova) i bili egal sa Barsom i tako donekle popravili ovaj loš statistički trend u skorašnjim porazima. Može se izvući zaklučak da je nama neophodan makar egal odnos skokova da bi bili konkurentni za pobedu u EL. Procenat šuta protivnika za 2 u ovih 6 mečava kaže da smo jako loše branili šut unutar linije za 3. Par puta je procenat protivnika išao i preko 70%, u većini slučajeva preko 60%, a to je nedopustivo ako se želi pobeda u EL.

 

Analizirajući ove podatke, može se steći neki utisak šta je razlog naših poraza, gledano kroz statse, a stavljajući po strani kvalitet našeg rostera u odnosu na protivnika. Kod pobeda je to manje vidljivo, pa verujem da to zavisi od stvari koje se ne vide kroz brojke. Tu prvenstveno mislim na nivo energije sa kojom tim igra posebno u završnicama, kao i mirnu ruku naših igrača u momentima kada se lomi meč.

 

 

edit

ispravljeno: Oly umesto Žalgiris

zeznuo me Wolkup 🙂

 

 

Edited by madafaka73
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...