Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

očigledno nerešiv problem koji imamo je što će u nekom trenutku (a sada se ispostavilo u presudnom)

lopta u rotaciji opet morati da dođe do slobodnog beka šutera koji se zove upravo Holins.

i Pefi uber kamenjar je uspeo da ubaci jednu krštenu kada nam je to trebalo kao vazduh.

 

ako se već ispostavilo da Holins kod nas ne može u napadu da isporuči ono što je radio u prethodne dve sezone, i to ni blizu tih procenata, neverovatna je odluka da se na taj deficit u napadu dovede upravo veteran Pefi.

Znam da ćemo to da verovatno da naplatimo u plej-ofu ABA lige ali generalno - jednom jajarski potez u doselekciji EL tima.

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tvrda tekma, naš stil igre ali jednostavno je pobedila kvalitetnija i nemerljivo šuterski bolja ekipa. Hayes je bio x faktor iako smo dobar zadatak odradili na Mirotiću. I Smits je bio nezgodan za čuvanje jer je dobar atleta. Nije teško zaključiti šta je presudilo kad se pogleda procenat šuta za 3 i 1. Idemo dalje, Bajern bi mogao da padne, oni su svakako ekipa koja se može pobediti. Hollins nažalost ima klasičan sindrom sporednog igrača, ali mislim da ekipu nikako ne treba dirati više, eventualno neki centar, Kuzmić je danas promašio boga oca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Njihov osmi ili deveti igrač Smits nam ubaci 11 poena bez promašaja... dobro je Radonja zaustavio nosioce, ali ovaj je iskočio večeras... Jokubaitis ne daje toliko poena, ali je brz i ima odličan pas, uvek nađe slobodnog igrača na šutu ili na ziceru...

 

Ispada da bismo ih dobili da smo ubacili bacanja i samo 2 trojke više... 

Edited by Issey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzoni mora da prestane da ulazi u reket. Malo su komicni njegovi pokusaji da na 3-4 metara od kosa sutira iz mesta preko protivnickih igraca. Ti sutevi uglavnom lome tablu.

 

Njegova igra je sut za 3, sut sa poludistance i prodor kad se otvori prostor. Ali verovatno forsira neke stvari koje nisu dobre jer ne dolazi do poena iz svojih pozicija.

 

Tesko je sad nesto reci u odbranu Hollinsa. Ovo je premalo od njega u napadu, minimum minimuma. Mozda je pogresno reci da mora da pogodi otvoren sut jer ce i Curry promasiti kad tad kad je sam, ali Hollins mora makar da izgleda kao da ce pogoditi taj sut, ako me razumete.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wingwalker said:

očigledno nerešiv problem koji imamo je što će u nekom trenutku (a sada se ispostavilo u presudnom)

lopta u rotaciji opet morati da dođe do slobodnog beka šutera koji se zove upravo Holins.

i Pefi uber kamenjar je uspeo da ubaci jednu krštenu kada nam je to trebalo kao vazduh.

 

 

cisto da znas kako je ta jedna pefijeva krstena - jedna od tri (u 20 pokusaja od 6 igraca) koju smo ubacili. 

 

tri trojke je total rez a osim te pefijeve trice, niko nije ni ubacio kada nam je trebalo, tako da to trpanje holinsa nece uciniti da nam bude bolje na temu. 

 

nije mogao da sutne ni wolters, ni kalina, ni ivanovic ili neko peti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Del Piero said:

Dzoni mora da prestane da ulazi u reket. Malo su komicni njegovi pokusaji da na 3-4 metara od kosa sutira iz mesta preko protivnickih igraca. Ti sutevi uglavnom lome tablu.

 

Njegova igra je sut za 3, sut sa poludistance i prodor kad se otvori prostor. Ali verovatno forsira neke stvari koje nisu dobre jer ne dolazi do poena iz svojih pozicija.

 

Tesko je sad nesto reci u odbranu Hollinsa. Ovo je premalo od njega u napadu, minimum minimuma. Mozda je pogresno reci da mora da pogodi otvoren sut jer ce i Curry promasiti kad tad kad je sam, ali Hollins mora makar da izgleda kao da ce pogoditi taj sut, ako me razumete.

Jbg, verujem da je to bila njemu medvedja usluga da ima takvo sudjenje u Abi, u Futuri. Svaki ulaz iznudi faul ili na granici da se svira. Sad pokusava nesto slicno, ne ide, ovde su prave zveri i pusta se neretko i jaca i ostrija igra. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Del Piero said:

 

 

Tesko je sad nesto reci u odbranu Hollinsa. Ovo je premalo od njega u napadu, minimum minimuma. Mozda je pogresno reci da mora da pogodi otvoren sut jer ce i Curry promasiti kad tad kad je sam, ali Hollins mora makar da izgleda kao da ce pogoditi taj sut, ako me razumete.

mislim da je jedina stvar zbog cega ga gazda vec nije silbovao/mekelovao/tompsonovao to sto se cini da je perfektan match-up za Puntera te bi nam u toj eventualnoj seriji sa Partizanom bio mnogo bitan bez da bilo sta ubacuje

Edited by Satan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jebiga, bolno, jer je jako malo falilo. Uzasno frustrira nemoc u sutu i koliko god Holins bio elitni defanzivac i simpatican lik, on je najveci kiks pri selekciji. Jedan dobar trojkas nas deli od legitimne top 8 ekipe, a s nekim ludakom tipa Panter/Kvinsi bih smeo f4 da potpisem.

 

Jedna od onih utakmica gde se potrefi 16 nekakvih stvari, a da samo jedna nije, mozda bi otislo na nasu stranu:

 

- Kalina odigra najgore poluvreme u zivotu

- Promasimo pun kufer bacanja

- Promasimo pun kufer otvorenih trojki

- Ivanovic se ukakio

- Holins se ukakio

- Njihovi Holinsi isporuce partije sezone (Smits, Hejs)

- Njihov Gusic ubaci dve trojke (Martinez)

- Nas ponajbolji suter, Dobric, se preventivno odmara jer jer prekjuce imao 37.3 temperaturu

 

I sto me je najvise izludelo - Radonjic se ne seti celindza za kljucni aut na kraju pred Mirotinih 2+1, gde je trebalo da bude nasa lopta. Pa kad ce ga traziti ako ne sad?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije vise samo ni Holins suterski problem, manje-vise svi su. Mozda je to potrosnja u odbrani ali prosto je neverovatno da smo bas toliko losi. Pa igrala se odbrana i u prethodnim Radonjinim sezonama. Nece ni zamena Holinsa jednim vrhunskim suterom resiti stvar jer ako ostali nastave da kamenjare protivnik ce prosto samo braniti Holinsovu zamenu i nece neke velike razlike biti. 

 

Moramo kolektivno da izadjemo iz kanala. 

 

Mi sutiramo 27.8% za 3p, inace smo imali sezone uvek izmedju 33% i 39% i samo jednom smo bili losi sa 29.5% (druga EL sezona Radonje). 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Del Piero said:

pogodi otvoren sut jer ce i Curry promasiti kad tad kad je sam, ali Hollins mora makar da izgleda kao da ce pogoditi taj sut, ako me razumete.

Da ali Curry promasi kad je sam kad tad a Hollins obrnuto, on pogodi kad taad! To je glavni problem.       

 

Inace, je l' zna neko provereno da li ce Vajt i Dobric biti spremni za Bajern? Dosta bi nam znacili i oni i da dodje centar konacno, svak cast Cirbesu na sekvenci od par minuta  u drugoj cetvrtini i prizeljkivao sam da udje opet, medjutim, cim je opet usao tako su poceli da se setaju kroz reket  i daju nam lake poene, ipak on tesko da moze sta ponuditi na El nivou. 

 

Polako sa Kuzmicem, vec sledecu ce biti bolji, nije on uopste los sveukupno, jbg, nije mu dan. 

 

I ne razumem zasto nije igrao Lazarevic, taj momak bi u trecoj cetvrtini dosta znacio u odbrani, cini se da smo izgubili jos jednog jako zahvalnog defanzivca. 

 

Najveci zal je sto su sudije pokrale onaj aut kad smo mogli da izjednacimo i sto Lazic nije bio na Hollinsovom mestu da sutne onu trojku i stavi tacku na utakmicu. Laza ono daje 9 od 10 puta jer ima muda. 

 

 

Takodje sve pohvale za kapitena Lazica, nula poena ali kad je bio u igri, Barselona nije mogla da organizuje napad a jednom su jedva preneli loptu. Da me neko pita da li bih pre Lebrona ili Lazica u utakmici koja odlucuje nesto, uzeo bih Lazica! Nestvarno pametan i fizicki dobar defanzivac. 


Radonja da zove Djenku ili Jaku sto je pre moguce. Pa da se pisete isto kao i za Mitrovica i posle da se cudite kako nisu zaboravili da igraju! 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...