Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Rokgvalopulos- Promites

Kalaizakis- Promites

Mladi umeju da ubodu

Harison Turk Telekom instant kvalitet

2 minutes ago, uini said:

 

opet kažem, izbaci nekoga od hollins-kalinari-kuzmić osovine, pa ćeš da vidiš kako izgleda ta timska odbrana, pogotovo džoni/wolters na perimetru.

mi igramo vrhunsku timsku odbranu baš zato što imamo 3-4 defanzivna outliera. džaba ti najpodmazanije defanzivne kretnje ekipe ako nemaš baje koje to mogu da pokriju na ključnim tačkama.

 

često neko voli da napiše kako je odbrana stvar volje i truda.

meni je to isto kao da neko kaže što volim da pogodim koš, ako puno voliš i ubacivaćeš.

 

nema veze, verovatno bi radonjić ili u nedostatku njega na forumu, neko kao princeton i nekolicina ozbiljnijih poznavalaca basketsportsa, mogli da puštaju video defanzive pa da opali freeze frame svaki put kada je ključno tokom jednog napada & cele tekme ono što ova tri pomenuta igrača urade da osujete napade protivnika.

Bez obzira na to što navodiš u ovom timu on je minus igrač. Kad na Kalinu i Kuza dodaš Vajta timska odbrana neće trpeti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa valjda smo za sve ove godine naucili da je osnova Radonjine igre odbrana perimetra + centar koji to isprati.

Zato se Kuz i forsirao sve vreme i zato Holins nece nigde ... bar ne do kraja sezone. U prilog tome ide i dolazak Stefana Markovica

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, NikadProtivKaline said:

nije 0/3 razlog poraza

problem je sto holins kontinuirano od pocetka sezone ne pronalazi nacin da pomogne ekipi napadacki

kalina jeste sinoc sutirao 1/7 ali je pre neki dan dao 25p uz dobre procente, i nas je glavni napadac od pocetka sezone

holins nista

verujem da se tu ocekivalo vise od njega, ali sto neko juce napisa, verujem da najbolje opisuje situaciju - sindrom sporednog igraca

druga greska je pokusaj promocije dobrica u loyda, sto smo videli koliko ima smisla

tu se radonja verovatno poveo sa onih poslednjih mesec-dva prosle sezone gde ga je ognjen stvarno solidno menjao, bar u domacim okvirima

ali avaj

Šta je i kako Radonjic zamislio naše je da naģađamo, ja na primer vidim da je Kalina taj glavni igrač u napadu a da su druga i treca opcija trebalo da budu Dobric i Ivanovic. Sticajem mnogih okolnosti to i nije bas tako pa kuburimo sa igrom u napadu. Naravno da sam i ja očekivao i nadao se da Holins pogodi onu trojku ali nisam razočaran njegovom igrom. Juče je promašio, pogodice neki drugi put to je košarka. Uvek se na forumu trazi "krivac" dešava se čak i kad pobedimo da se traži najslabija karika u ekipi umesto da se pohvali trud svih igrača. Pogotovo je ludnica na lajvu gde pršti od "stručnih" komentara likova koji za loptom nikad nisu potrčali.

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

Jbg igrali smo i ranije sa Radonjom istu ovakvu ratničku košarku i niko se nije žalio. Nešto se ne sjećam da smo imali slične procente za 3, ima li neko te podatke? 

 

Navodno smo u njegovoj drugoj sezoni pod njegovim vodjstvom imali losije procente oko 29%, dok smo u poslednjoj sezoni sutirali oko 40%.

 

Ako me secanje ne vara.

Link to comment
Share on other sites

Super je ovo što igramo u poslednje vreme, slucaj Novo Mesto nije nikad pravi reper, zaista liči na smislenu i organizovanu košarku. Ono što posebno prija i raduje je što Radonjić iznova nalazi načina da oživi igrače za koje se već pomisli da su nepovratno mrtvi i otpisani. Sad je u tom procesu Davidovac a boga mi i Marković, za koga mi lično nije ni iznenadjenje ali se bilo javilo već neko većinsko mišljenje da je promašaj. On je već sad postao korisniji i pouzdaniji igrac od Ivanovića, svakako neće imati meč ko što Džoni može da utrpa 15ak-20 poena ali već se javlja neki kontinuitet i stabilnost sa Pefijem na terenu. 
Sinoć zaista odlična borba i super utakmica ali jednostavno boli kad zbog "gluposti" kao što su slobodna bacanja izgubiš utakmicu protiv trenutno najbolje ekipe u EL, koja je pri tome brutalno šutirala za 3 i imala strašan doprinos nekih igrača od kojih se to baš nije navikla. Mada imam utisak da nas onaj Smits uvek sahrani. A u principu ono što je sinoć on bio za Barselonu to je trebalo za nas da bude Vajt, ali avaj... 
Kalinić je baš oličenje pravog lidera, i kad ga ne ide znaš da neće odustati ali da će vrlo retko povući ekipu dole, mora doći period kada će sve pogadjati, a obično to počne da se dešva kad je i najbitnije. Malo mu se umorio tu partner u podnošenju tereta, Volters, ali mislim da će Marković i tu značiti. 

Zaista nema šta da se zameri ni igračima, ni stručnom štabu sa Radonjićem na čelu osim tih nesretnih penala. Nikad mi generalno neće biti jasan pomalo taj volšeban stav dobrog dela Evrope prema slobodnim bacanjima i promašajima istih, nekako se godinama preko toga olako prelazi, pomene se kao statistički podatak i jbga izgubili smo, loše smo šutirali penale, ali retko ko se studioznije pozabavi time sa ciljem da ispravi tako jeftin nedostatak. Možda se za Amere kažu da su glupi oko mnogih stvari, ali kod njih to ne prolazi tek tako, proučili su koliko je to olako i jeftino prosutih poena po utakmici pa uspevaju i najvećim panjevima da podignu procenat sa linije slobodnih bacanja. 
A u ovom našem slučaju ne prolazi ni ti neki argumenti da su čvrsta košarka i jaka odbrana uzročnik problema, pa mi smo sinoć najlošije šutirali u 1/4 a kako je utakmica odmicala to se popravljalo. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sector said:

Jbg igrali smo i ranije sa Radonjom istu ovakvu ratničku košarku i niko se nije žalio. Nešto se ne sjećam da smo imali slične procente za 3, ima li neko te podatke? 

 

 

Jel sam ti na ignore listi? 😄 

 

Bas o tome sam napisao post par strana unazad (juce). 

👇

 

11 hours ago, Kooineeperk said:

Nije vise samo ni Holins suterski problem, manje-vise svi su. Mozda je to potrosnja u odbrani ali prosto je neverovatno da smo bas toliko losi. Pa igrala se odbrana i u prethodnim Radonjinim sezonama. Nece ni zamena Holinsa jednim vrhunskim suterom resiti stvar jer ako ostali nastave da kamenjare protivnik ce prosto samo braniti Holinsovu zamenu i nece neke velike razlike biti. 

 

Moramo kolektivno da izadjemo iz kanala. 

 

Mi sutiramo 27.8% za 3p, inace smo imali sezone uvek izmedju 33% i 39% i samo jednom smo bili losi sa 29.5% (druga EL sezona Radonje). 

 

 

 

13 minutes ago, Dr.J said:

Navodno smo u njegovoj drugoj sezoni pod njegovim vodjstvom imali losije procente oko 29%, dok smo u poslednjoj sezoni sutirali oko 40%.

 

Ako me secanje ne vara.

 

Priblizno tako. 

 

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Holinsa jeste da se preteruje u kritici ali to je i očekivano kod navijača. Kritika je uvek žešća kod igrača od koga si mnogo očekivao a mišljenja si da si dobio malo. Čak takvi igrači umeju da budu na nišanu i kad nisu krivi. Ja od njega ne tražim mnogo u napadu, nego malo, a to malo može biti značajno za tim. Pre svega mislim na šut za 3, da podigne procente. Nešto drugo i ne možemo očekivati. 

 

Inače, tranzicija nam je daleko od nivoa na kojem je bila u prvom Radonjinom mandatu. Malo poena iz kontri, a uzimajući u obzir odbranu kakvu igramo ti laki poeni bi nam dobrodošli.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo juče odigrali fantastičnu utakmicu u kojoj nismo imali niti malo sreće da pogodimo bar jednom kad je trebalo.

Imali smo sigurno 4,5 situacija kada je moglo da bude koš i faul i nijednom nije ušla lopta.

Promašili smo sigurno 4,5 zicera i neverovatnih 9 slobodnih bacanja.

Teško da može bilo koja ekipa da se pobedi sa toliko promašaja,a sigurno ne može i možda budući šampion EL.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, ispljuvali smo sve naše igrače i trenera, naravno prednjači Hollins, a našlo se načina da se provuče i Dobrić kroz priču, onako usput, iako dečko nije odigrao ni minut. DeDa se stidljivo hvali, oprezno se piše o tome da je sastavio (tek) tri utakmice na dobrom, tj. EL nivou. Posle pobede euforija, posle poraza potop. Ništa novo.

 

Valjda su se glave ohladile, pa neće više biti toga, pa rekoh da napišem malo o timu protiv koga smo sinoć igrali, trenutnom lideru u EL i jednom od najvećih konkurenata za titulu prvaka Evrope ove godine.

 

Barsa je u prvih 45 sekundi meča pokazala dve ideje od kojih je jedna bila konstanta tokom celog meča (defanzivno davljenje Woltersa), a druga privremena, ali takođe efikasna (napadanje Kalinića preko iznenađujućeg startera Martineza). Ispostavilo se da im je to, uz raspoloženog Sanlija, bilo dovoljno za inicijalno pravljenje razlike u rezultatu, koje je prilično odredilo tok meča, odnosno stavilo Barsu u lagodnu situaciju sa manje pritiska, a nama produbilo ionako prisutnu početnu nervozu, oličenu u prvom promašenom šutu (ziceru Kuza). Šaras je skautirao nekoliko naših ofanzivnih postavki, imao je igrače koji su znali da to sve zatvore i bili smo prinuđeni da sa komplikovanijih timskih kretnji pređemo na prostije, a neretko i da improvizujemo u napadu. S obzirom na naš ofanzivni potencijal, moglo se pretpostaviti da ćemo u takvoj situaciji porađati poene. Minijature sa Kalinom su počele da prolaze tek u drugom poluvremenu, a jedini konstantan problem smo im pravili sa Lukom i njegovim sjajnim osećajem za igru na postu. Na žalost, problemi sa faulovima su mu skratili minutažu, a nama umanjili šanse za pobedu. Pored stopiranja naših primarnih akcija, Barsa nam je sjajno zaustavila protok lopte, odigrala vrlo agresivno u odbrani, što je sve rezultiralo sa naših tek 10 asista. Šaras pokazuje i ove godine da ume od jednog na oko nezgrapnog beka (Jokubaitis) napraviti sasvim legitimnog EL pleja (sjajna rola u odbrani. uz 5 asista), kao što je u Žalgirisu uradio sa Walkupom. Očigledno umorni Mirotić je ostavljen na klupi duže nego što je bilo ko očekivao, ali upravu tu se pokazuje prava Barsina snaga - iz drugog plana iskaču pre svih Smits i Hayes-Davis koji praktično drže Barsinu glavu iznad vode do kraja meča, što poenterski (ukupno 25 poena), što kroz skokove (ukupno 12).

 

Ostaje velika šteta što našu dobru odbranu nad udarnim poenterskim triom Barse (Mirotić, Kuric, Laprovittola), koji su zajedno ubacili samo 6 šuteva iz igre, kao i sjajnu deny igru nad Exumom (nije šutnuo na koš za 15 minuta igre), nismo krunisali pobedom, ali kao što napisah, to je snaga Barse, čiji svaki igrač u rosteru ima načina da doprinese svom timu, kada vedetama ne ide. I Šaras, kao nejperspektivniji trener u Evropi trenutno, koji znalački i racionalno vodi svoj tim do pobeda. Eto, igrali smo protiv verovatno najjačeg tima u EL po kvalitetu i po formi i bili u igri za pobedu malte ne do poslednjeg minuta. Nisu ušle trojke Kaline, Markovića i Hollinsa, ona Kurica jeste. I to je razlika koja je na kraju presudila. Ja više od toga stvarno ne mogu da tražim od ovog i ovakvog našeg tima.

 

Odmoriti se koliko je moguće i napasti Bajern u petak, svakako će biti umorniji od nas jer imaju dan manje za rekuperaciju, plus putuju. Svaki meč u EL je mali rat, svaka pobeda je zaista veliki uspeh. Jako i motivisano kao i do sada, pa dokle stignemo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

I dalje sam pod utiskom meca.

Ajd nas los sut za 3 i bacanja..

Nego koliko smo zatvorili Mirotica i Kjurika.

Mirota jos jednom potvrdjuje koliko mu tesko ide kad naidje na tvrdo, maltene ga ponistio Deki Davidovac.

Morali su da ga spasavaju Paterniko i druga dva bandita sa and one situacijama, ili nekim izmisljenim faulovima od bloka. Ta 3 klosara su na drugoj strani propustila bar 3 situacije s mnogo jacim kontaktom za and one.

Isto tako su Luku izbacili iz meca u prvom poluvremenu, a bio je nas najbolji igrac. I to za prilicno benigne kontakt, u utakmici koja je prstala od inteziteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Holins sve i da popravi procente šuta za tri, to mogu biti samo šutevi iz one Lon Wolf pozicije od sinoć, jer iz driblinga da je hitne ne ume...nakon istrčavanja iz bloka ne ume takodje jer vuče za sobom čuvara kao prikolicu...i iskreno, ne sećam se da je jednu ubo kada je bilo tvrdo. Kalini su od početka sezone najmanje 5-6 trojki izašle iz koša, Nejt kad nije u formi uglavnom baci kraću ali bar je to taj pravac...a Holins frustira ne samo zbog loših procenata, već što su to jezivo neprecizni šutevi koje on uzima isprepadan kao grlica. Zato ne razumem pozivanje na strpljenje čak i sada u decembru. Možda bi trebali da postavimo neki damage control limit i da on ne bude na parketu u tesnim završnicama jer kada neko od naših bude u problemu pri isteku napada, poslaće školski loptu prvom slobodnom igraču a to je verovatno Ostin Usamljeni. Nek radi šta zna ali smisla je bez da mu u završnicama razigravamo šut u EL i tamo u januaru, februaru...

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Milos 3.14 said:

Svi napadaju Holinsa jer ne isporučuje ono za šta je plaćen jer je jedini bez učinka u napadu i jer bi sve ovo što on radi mogao da radi i Dangubić. 

Ne znam nikog ko bi bio srećan da smo umesto Holinsa letos doveli Dangubu, ali bilo bi bolje, trenutno je pouzdaniji spot so šuter.

 

Simonović u sezoni ima 2.4 poena za 13.0 minuta, uz 33.3% iz igre i isto toliko za tri

 

Marković (na 10 utakmica) ima 2.9 poena za 15.8 minuta, uz 34.6% iz igre i 17.6% za tri

 

Lazić ima 3.8 poena za 16.5 minuta, uz 36.8% iz igre i 27.5% za tri

 

Davidovac ima 4.8 poena za 18.8 minuta, uz 37.0% iz igre i 26.9% za tri

 

Hollins ima 7.5 poena za 19.6 minuta, uz 37.9% iz igre i 29.8% za tri

 

Kuzmić ima 8.0 poena za 19.1 minut, uz 64.3% iz igre i 53.1% sa bacanja

 

Mitrović ima 9.2 poena za 19.8 minuta, uz 62.9% iz igre i 63.8% sa bacanja

 

Dobrić ima 9.4 poena za 22.5 minuta, uz 40.1% iz igre i 28.6% za tri

 

Ivanović ima 9.6 poena za 19.7 minuta, uz 35.1% iz igre i 27.0% za tri

 

Wolters ima 10.4 poena za 22.1 minut, uz 54.7% iz igre i 35.9% za tri

 

Kalinić ima 12.5 poena za 28.2 minuta, uz 46.0% iz igre i 38.1% za tri

 

 

 

Znači to da je Holins jedini bez učinka u napadu nije ni blizu istini: svi sem Kaline, Voltersa i naravno centara imaju užasne procente (mada su i Kuzova bacanja neuobičajeno loša), Dobrić i naročito Ivanović su solidno nabili ppg isključivo na volume, s tim što potonji ume da iznudi faul i ima solidan plejmejking, Dobrić naravno ni to.

 

Što se tiče odbrane, ključni igrači na perimetru su upravo Holins i Lazić, jer jedino oni mogu da uguše protivničke ball handler-e, značajno poremete prenos lopte i organizaciju napada, probijaju/obilaze blokove, a Holins i oteža šuteve zahvaljujući dužini. Marković u ovoj fazi karijere igra odbranu na iskustvo, effort i sajz, ali ne može više da pritiska po celom terenu i ostane ispred bržih ball handler-a, pa mu više odgovara da brani dvojke pa čak i trojke. Kalina je naravno elitni EL defanzivac pre svega na strani pomoći i 1 na 1 sa krilima, a ove sezone ima i ogromnu ulogu i nenormalnu potrošnju u napadu, tako da je jasno zašto ga još ne trošimo i na protivničkim ball handler-ima. Kuzmić je fenomenalan u odbrani pika, iskakanju, zaklanjaju pogleda/skraćivanju uglova, pravovremenom recover-u, na postu je isto odličan, zaštita obruča mu već nije kao u prajmu... Svi ostali igrači su ispodprosečni do prosečni defanzivci, mahom zbog prilično loših fizikalija za nivo na kome igramo (Volters, Ivanović, Davidovac, Mitrović, Simonović), ili u slučaju Dobrića zbog nižeg bball IQ-a (mada i ne baš najsjajnijih lateralnih kretnji).

 

Šilbovanje Holinsa bi naravno bilo trademark KKCZ potez jer stranac-> plata -> ne pravi razliku, al' bi time ostali bez jednog od ukupno dvojice igrača koji nam drže odbranu perimetra i tako osakatili ono što nas jedino i čini (koliko toliko) relevantnim u EL. Ideja da bi nas jedan šuter umesto Holinsa toliko podigao napadački mi je presmešna, posebno kada se pogleda kako maltene cela ekipa šutira. Da nam je makar dostupan neki Lojd ili igrač sličnog kvaliteta i karakteristika onda bi i imalo rezona, mada bi u našem sistemu i tada itekako imalo mesta za Holinsa (pre nego za ovakvog Dobrića). 

 

P.S. Pouzdani spot up šuter Dangubić u sezoni ima 3.7 poena za 16.2 minuta, uz 34.5% iz igre i 27.3% za tri.

 

  • Like 12
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Jel sam ti na ignore listi? 😄 

 

Bas o tome sam napisao post par strana unazad (juce). 

👇

 

 

Jbg u moru postova se zagubi, ko će sve pohvatati. 🤷‍♂️ Još sad kad krene navalica sa rsb foruma. :D

 

Elem, kao što sam i pretpostavljao, uzrok naših problema na šutu je selekcija a ne umor od jake odbrane.

 

Btw, mislim da niko ne pljuje igrače zbog poraza od najjače ekipe u Evropi već ljudi žale što smo epski kamenjarili pa je zbog otvorenih promašaja propala sjajna timska igra u oba pravca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Guru said:

 

Simonović u sezoni ima 2.4 poena za 13.0 minuta, uz 33.3% iz igre i isto toliko za tri

 

Marković (na 10 utakmica) ima 2.9 poena za 15.8 minuta, uz 34.6% iz igre i 17.6% za tri

 

Lazić ima 3.8 poena za 16.5 minuta, uz 36.8% iz igre i 27.5% za tri

 

Davidovac ima 4.8 poena za 18.8 minuta, uz 37.0% iz igre i 26.9% za tri

 

Hollins ima 7.5 poena za 19.6 minuta, uz 37.9% iz igre i 29.8% za tri

 

Kuzmić ima 8.0 poena za 19.1 minut, uz 64.3% iz igre i 53.1% sa bacanja

 

Mitrović ima 9.2 poena za 19.8 minuta, uz 62.9% iz igre i 63.8% sa bacanja

 

Dobrić ima 9.4 poena za 22.5 minuta, uz 40.1% iz igre i 28.6% za tri

 

Ivanović ima 9.6 poena za 19.7 minuta, uz 35.1% iz igre i 27.0% za tri

 

Wolters ima 10.4 poena za 22.1 minut, uz 54.7% iz igre i 35.9% za tri

 

Kalinić ima 12.5 poena za 28.2 minuta, uz 46.0% iz igre i 38.1% za tri

 

 

 

Znači to da je Holins jedini bez učinka u napadu nije ni blizu istini: svi sem Kaline, Voltersa i naravno centara imaju užasne procente (mada su i Kuzova bacanja neuobičajeno loša), Dobrić i naročito Ivanović su solidno nabili ppg isključivo na volume, s tim što potonji ume da iznudi faul i ima solidan plejmejking, Dobrić naravno ni to.

 

Što se tiče odbrane, ključni igrači na perimetru su upravo Holins i Lazić, jer jedino oni mogu da uguše protivničke ball handler-e, značajno poremete prenos lopte i organizaciju napada, probijaju/obilaze blokove, a Holins i oteža šuteve zahvaljujući dužini. Marković u ovoj fazi karijere igra odbranu na iskustvo, effort i sajz, ali ne može više da pritiska po celom terenu i ostane ispred bržih ball handler-a, pa mu više odgovara da brani dvojke pa čak i trojke. Kalina je naravno elitni EL defanzivac pre svega na strani pomoći i 1 na 1 sa krilima, a ove sezone ima i ogromnu ulogu i nenormalnu potrošnju u napadu, tako da je jasno zašto ga još ne trošimo i na protivničkim ball handler-ima. Kuzmić je fenomenalan u odbrani pika, iskakanju, zaklanjaju pogleda/skraćivanju uglova, pravovremenom recover-u, na postu je isto odličan, zaštita obruča mu već nije kao u prajmu... Svi ostali igrači su ispodprosečni do prosečni defanzivci, mahom zbog prilično loših fizikalija za nivo na kome igramo (Volters, Ivanović, Davidovac, Mitrović, Simonović), ili u slučaju Dobrića zbog nižeg bball IQ-a (mada i ne baš najsjajnijih lateralnih kretnji).

 

Šilbovanje Holinsa bi naravno bilo trademark KKCZ potez jer stranac-> plata -> ne pravi razliku, al' bi time ostali bez jednog od ukupno dvojice igrača koji nam drže odbranu perimetra i tako osakatili ono što nas jedino i čini (koliko toliko) relevantnim u EL. Ideja da bi nas jedan šuter umesto Holinsa toliko podigao napadački mi je presmešna, posebno kada se pogleda kako maltene cela ekipa šutira. Da nam je makar dostupan neki Lojd ili igrač sličnog kvaliteta i karakteristika onda bi i imalo rezona, mada bi u našem sistemu i tada itekako imalo mesta za Holinsa (pre nego za ovakvog Dobrića). 

 

P.S. Pouzdani spot up šuter Dangubić u sezoni ima 3.7 poena za 16.2 minuta, uz 34.5% iz igre i 27.3% za tri.

 

 

 

Radonja je ovog svestan,ali Čović nije tako da bi bilo dobro da on to pročita da ne podlegne pritisku raznoraznih "stručnjaka".

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, propolis said:

 

Kako ti ne kapiras da je ciganjski prelazni rok konstantno otvoren i svima je mač nad glavom,uvek 😎

 

Hehe. Ma kapiram ja, nego mi je posle onakve borbe baš bilo bezveze što smo odma krenuli sa tim.

 

3 hours ago, Sector said:

 

jbg ne volim da komentarišem igrače na osnovu posljednjeg utiska, mislio sam da pričamo o procentu na nivou sezone

 

Holins je promašaj osim ukoliko ubrzo ne dođe do nekog velikog zaokreta. Na stranu što ne može nikakvu prednost da napravi u napadu, njegovi šutevi iz dobrih pozicija nisu ni blizu da uđu

 

Pa upravo to radimo od samog završetka utakmice. Da se je Hollins sakrio, a na tu trojku digao neko drugi i promašio, imali bi danas 95% manje postova o Hollinsu.

 

2 hours ago, Dr.J said:

Jbg, nije napravio pomak za 3 meseca igranja.

 

Dve lose, jedna dobra, tri lose pa jedna odlicna u aba, pa opet dve lose i u krug...

 

Nisam ja zadovoljan ni njegovom odbranom, pogotovo sinoc, pravio je neke pocetnicke greske. Na stranu sut koji je bio krimilmalan, cim je izbacio videlo se da nema sanse da udje.

 

Nema tu mnogo price, centar i 2/1 igrac sa oko 40% suta za 3 mogu da izmene tok sezone. Ako ostane ovako, bice i dalje puno oscilacija i opet ce se desavati da gubimo dobijene utakmice.

 

Ubedjen sam, da je usla ona za izjednacenje bio bi to njihov kraj.

 

 

 

Koje početne greške? Tamo gde je napravio ličnu u probijanju kroz blok, jbg, tako mi (a pogotovo on i Lazić) igramo tu odbranu. I na osnovu takve odbrane remetimo ritam protivničkog napada. On ovde čak nije puno ni kasnio, nego je uručenje bilo dobro i nije mogao da izbegne faul. A milimteri tu odlučuju, pravi se ovakvom odbranom pritisak, uspaniči se centar, pomeri se u bloku i napravi faul u napadu. Koa što je Sanli to uradio malo kasnije na Laziću.

 

A ako govorimo o onom faulu ispod koša, e tu se vidi koliko je timski požrtvovan. Barca nam je nekoliko puta prodala te fore sa blokovima u ledja našim visokim igračima, gde su oni posle toga dolazili do lakih koševa. Hollins je prepoznao jednu takvu situaciju, ostavio Kurica kojeg je lovio kroz blok, i pokušao da pomogne svom visokom igraču tako da poremeti njihovog koji bi se inače otvorio za otvoreno polaganje.

 

Btw, koje smo mi to dobijene utakmice dobijali? Sve što smo izgubili u EL, il su nas ljudi satrali od samog početka, ili smo se na srce vratili u igru i ostali malo kratki.

 

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Slažem se da je Holins jedan od 4-5 vrhunskih tj.dobrih defanzivca u timu a da su ostali solidni do loši.

Međutim, poenta je da mi igramo timsku odbranu i da tu i Deda , Džoni i Luka ne izgledaju loše jer se igra timski. Holins doprinosi i u toj timskoj defanzivi i individualno i za to kapa dole, ali ako uzmemo u obzir da je i Vajtu defanziva forte stvarno ne vidim što bi bio problem da dođe neko kurčevit ko se ne plaši da je šutne i ko pogađa svaku treću tricu, a da nije bušan u odbrani.

Bukvalno Evrokup igrač za 10-15 minuta bi nam značio. 

Ostajem pri mišljenju da bi na ovu ekipu bilo bolje da imamo  igrača koji je prosek na obe strane terena nego Holinsa koji je je vrhunski na jednoj strani, a rupa na drugoj. 

 

Timska odbrana se zasniva na odličnoj individualnoj odbrani. U našem slučaju, pritisak na vanjskim igračima od Hollinsa i Lazića, uz dobru pnr osovinu sa Kuzmićem. + Kalina. Zato ovi nabrojani imaju mogučnost da se sakriju u toj timskoj odbrani. Baš zbog ovih jakih temeja koje sam spomenuo. Stavi ti Džonija i Natea na njihove ball handlere, pa da vidimo kako onda izgleda ta naša timska odbrana. Raspali bi se neviđeno.

 

Mislim da je več pisao Guru ranije kako je radonja u selekciji več napravio mnogo kompromisa sa igračima koji nominalno nisu baš skroz po njegovom ukusu. Tako da se još jednog "svog" sigurno neče odreči.

 

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Evo neko je spominjao Jaku.

Znači sporadičan šuter, energy guy koji bi nekad zaletanjima u odbrani i napadu gubio utakmice, a nekad dobijao i radije bih njega gledao nego Holinsa.

Da ne pričam koliko bi nam značio Prepelič ni ne znam gde igra. 

 

Dobijem koptivnjaču svaki put kad čujem da nema igrača koji bi mogli da igraju EL 15 minuta, da nisu čunj u odbrani i da ubodu svaku treću tricu.

 

Dangubić, Jaka, Prepelić... Ti kako si krenuo doči češ do Lipovog da zaokružiš listu ko bi nam bolje radio posao od Hollinsa.

 

1 hour ago, Sector said:

Jbg igrali smo i ranije sa Radonjom istu ovakvu ratničku košarku i niko se nije žalio. Nešto se ne sjećam da smo imali slične procente za 3, ima li neko te podatke? 

 

 

😂

 

Jbg, s obzirom da si opasan troll, neznam dal se ovde šališ ili ne. 

 

1 hour ago, Ridji said:




Zaista nema šta da se zameri ni igračima, ni stručnom štabu sa Radonjićem na čelu osim tih nesretnih penala. Nikad mi generalno neće biti jasan pomalo taj volšeban stav dobrog dela Evrope prema slobodnim bacanjima i promašajima istih, nekako se godinama preko toga olako prelazi, pomene se kao statistički podatak i jbga izgubili smo, loše smo šutirali penale, ali retko ko se studioznije pozabavi time sa ciljem da ispravi tako jeftin nedostatak. Možda se za Amere kažu da su glupi oko mnogih stvari, ali kod njih to ne prolazi tek tako, proučili su koliko je to olako i jeftino prosutih poena po utakmici pa uspevaju i najvećim panjevima da podignu procenat sa linije slobodnih bacanja. 
A u ovom našem slučaju ne prolazi ni ti neki argumenti da su čvrsta košarka i jaka odbrana uzročnik problema, pa mi smo sinoć najlošije šutirali u 1/4 a kako je utakmica odmicala to se popravljalo. 

 

Ovo oko slobodnih je baš čudno. Koliko se ja sječam, u prošlom Radonjinom mandatu, slobodna bacanja su nam bila skoro pa forte. Čak su igrači, koji su bili dosta drveni šuteri to pogađali u visokom procentu.

 

To, i defanzivni skok je ispod očekivanog nivoa.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

I posle prespavane noci osecaj je dobar, silna utakmica! Steta, malo je falilo...

Omiljeni momenat mi je Kalinin blok centru u ledja u srcu reketa (popularna livada) za cini mi se Pefijevo polaganje. Kakva igracina, radi sve, zaista smo privilegovani sto ga gledamo u nasem dresu.

Istakao bih jos jedan momenat iz edicije Deda i masa. Masa mu svakako pomaze oko Lideja i juce Mirote, ali, pride, mi se jako dopada sto mu blokovi nisu pihtijasti, vec jaki. Konstantno se vadi na pop, Daca N. style, samo da pocne da ulazi taj sut, pa ce nam i kretanje lopte biti bolje. Takodje, odlicno vreba pasova preko odbrane. Jedini znacajan minus, onaj vec tradicionalni, posle skupljanja se jako sporo vraca na svog igraca (ona trica Smitsa sa 45 stepeni, npr.).

Dzonija moramo cekati da poludi s vremena na vreme, dzebane nemamo na drugim pozicijama. Samo da se cesce dize na sut i da ga koristimo u zavrsnici cetvrtina kad moze da ide na bacanja...

Edited by Geronimo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, d3jan said:

Pozdrav svima.

 

Koji je razlog što Dobrić nije igrao, povreda neka ili ? On mi je najviše podbacio do sada, kada se setim kako je završio prošlu sezonu, mislio sam da će biti naš najbitniji igrač ove sezone... ali dobro, ima još do kraja sezone, neka se probudi opet kada bude najbitnije!

Da ti pozelim dobrodoslicu na forum,pre svega.
Dobric je imao neku prehladu (kazu da nije korona) sa povisenom temperaturom,pa zbog toga nije ulazio u igru.

Inace,ja se nadam da otpustanje Holinsa nije opcija. Neke stvari mi se ne dopadaju kod njega (nije to samo napadacka limitiranost),ali ne vidim smisla u takvom scenariju. Osim ukoliko 'iz coska' ne ceka nekakav bek-trpac koji bi se karakteristikama i platom uklopio u tim,ali ni to mi ne deluje kao nesto realno. 

Dakle,da se konacno kompletiramo (sa Vajtom) i guramo ovako do kraja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nije samo ta promasena trojka Holinsa na kraju. Uzeo je jedan bezobrazan sut sa 8 metara preko igraca kada smo ih stizali kada se Kalina zapalio i trazio loptu, pravio je glupave faulove u bonusu, jednom recju totalno van utakmice kao i dobar deo sezone.

Statisticki i nije toliko los koliko kada se gleda utakmica, nekako nije srasao sa ovom ekipom.  Izveo je i 12 bacanja za celu sezonu, toliko Lojd iznudi za tekmu.

Ok, ne mora Lojd, ali jedan Volden ili slican igrac bi nam znacajno podigao nivo igre a ne zaostaje puno ni u odbrani.

Bar bekova ima koliko hoces, a nije da niko od njih ne igra odbranu. 

Da je koncepcijska greska, jeste svakako. Mogli smo je ispraviti na vreme ali smo doveli Markovica.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Cavani said:

Pa nije samo ta promasena trojka Holinsa na kraju. Uzeo je jedan bezobrazan sut sa 8 metara preko igraca kada smo ih stizali kada se Kalina zapalio i trazio loptu, pravio je glupave faulove u bonusu, jednom recju totalno van utakmice kao i dobar deo sezone.

Statisticki i nije toliko los koliko kada se gleda utakmica, nekako nije srasao sa ovom ekipom.  Izveo je i 12 bacanja za celu sezonu, toliko Lojd iznudi za tekmu.

Ok, ne mora Lojd, ali jedan Volden ili slican igrac bi nam znacajno podigao nivo igre a ne zaostaje puno ni u odbrani.

Bar bekova ima koliko hoces, a nije da niko od njih ne igra odbranu. 

Da je koncepcijska greska, jeste svakako. Mogli smo je ispraviti na vreme ali smo doveli Markovica.

 

 

 Sa tim da Markovic uopste nije greska, nasao sam sebe  juce kako ga prizivam jer mi lopta deluje najsigurnije kod njega.  Nije kod Hollinsa problem sto je promasio sut vec sto smo  svi znali da ce promasiti i krenuli da se nerviramo cim je lopta stigla do njega. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...