Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Decembarski said:

Ne znam jel ga vec ko capio za sledecu sezonu,al moze

Tesko. Sto zbog godina/odbrane/el iskustva/visine na poziciji... Od Radonje mozemo da ocekujemo samo povratnike koje je vec trenirao i jednog do dva strana igraca koja ispunjavaju uslove navedene gore. 😂

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Pa pazi, nisi to morao da napises, svi mi bismo najradije, ako vec ne moze Zvezda, da osvoji Olimpija. Partizan nam je najveci rival, a Buducnost u zadnjih nekoliko sezona onako najhejterskiji nastrojen. Tako da je to no brainer.

 

Svako ko bi se usudio da nas ugrozi bi naprasno postao neprijateljski klub, to je tako na ovim prostorima.

 

Eno Covic vec napisao saopstenje da su nas "bocni udari oduvali sa terena" pa nismo uspeli da ubacimo dovoljno slobodnih bacanja, ne zelim da zamislim sta bi se desilo kad bi Cedevita imala vise slobodnih bacanja od nas u Beogradu i istovremeno nas eliminisala.

 

Eno ti Radnicki iz Kragujevca - nikoga nije briga za njih, a kada su bili pretnja nosili su majce (ili maske?) sa prekrizenim svinjama.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Svako ko bi se usudio da nas ugrozi bi naprasno postao neprijateljski klub, to je tako na ovim prostorima.

 

Eno Covic vec napisao saopstenje da su nas "bocni udari oduvali sa terena" pa nismo uspeli da ubacimo dovoljno slobodnih bacanja, ne zelim da zamislim sta bi se desilo kad bi Cedevita imala vise slobodnih bacanja od nas u Beogradu i istovremeno nas eliminisala.

 

Eno ti Radnicki iz Kragujevca - nikoga nije briga za njih, a kada su bili pretnja nosili su majce (ili maske?) sa prekrizenim svinjama.

 

Covic je palanackog karaktera, hteo bi on iskorak u Evropi ali ne zna. Probao je sa papcima, sranjima, ali to tmo ne prolazi. Nije da je navijacki mindset dobar ovde, svi se gade toga,ali kad krene pesme tipa kako je lepo....cela hala zapeva..Srbija su covic i vucic, sa tim da vucic vozi traktor a covic otvara kapiju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jeres ili ne, ali sa Radonjom mi neki napredak u Evropi vrlo tesko mozemo da imamo. Ok, ako su nam cilj domaci trofeji i gudbaj u decembru, pa eventualno neka surova teorija kasnije, onda  sa njim je to bas to. Bas bih voleo da vidim.njegov izbor u Zvezdi da mu se duplira budzet.

Naravno, drugi trener je rizik i moze da dodje do raspada, ali...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Decembarski said:

Jedva čekam da se završi sezona pa da ko ljudi otvorimo temu prelazni rok 😂

 

Ako se nešto ne promijeni u politici dovođenja igrača, prisješće nam i ovaj prelazni rok.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ridji said:

Jedan od najdražih trofeja i dan danas, doneo ga kapiten Jera na jednoj nozi

Bio prisutan ,strasna utakmica i radovanje mesec dana nakon tog meca!

Radonja ce ostati a da njim i Kuz ,Markovic,Lazuc,Dobric,Davidovac i Mitrovic to vam je 200%
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Sector said:

 

Ako se nešto ne promijeni u politici dovođenja igrača, prisješće nam i ovaj prelazni rok.

U kojoj tacno politici?

 

Kad su potpisivani Kalinic, Vajt, Holins  maltene ne mozes naci negativan komentar na kkcz prelaznom rok topiku. Za Ivanovica 95% pozitivnih komentara. Za Voltersa je bilo pola pola ali se on pokazao kao mozda i najvece pojacanje. Za Mitrovica pola komenatara bilo negativno al i on se pokazao kao pojacanje. Lazarevic je takodje pomogao kao clan rotacije.

 

Dakle samo Markovic i nedovodjenje centra, Cirbes je nebitan u celoj prici. A i dovodjenje Markovica je posledica slabih partija Ivanovica narocito oko dela organizacije igre, a za tog Ivanovica se radovalo 95% ljudi, nisam citao tada da je ikom ista preselo.

 

Ako ti je preselo jedno ili dva pojacanja ne mozes pisati i to narocito ne u mnozini kao da je SVIMA preseo CEO prelazni rok jer je zapravo bilo 0 komentara u Avgustu i Septembru da je nekom preseo ceo prelazni rok ili vise od pola igraca, kako god.

 

Jos jedno pitanje sta nam je donela bila Alimpijeviceva politika odnosno selekcija koja je potpuno suprotna Radonjicevoj?

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, daba said:

Sinoć je Zvezda odigrala 110. tu utakmicu sa produžecima u svojoj istoriji. 62 pobede i 48 poraza. Prvu utakmicu sa produžecima koju je i izgubila igrala je 1965 godine. Najviše je takvih utakmica igrala sa Partizanom 13 (7-6) potom sa Radničkim Bg i FMP-om po 9.

Juče je prvi put igrala sa Olimpijom produžetke u istorijatu njihovih susreta i izgubila. U aba ligi je igrala računajući i onaj sinoć 16 puta produžetke. U evroligi 12 puta. Zadnje četri utakmice koje je igrala u produžecima je izgiubila.

Najviše utakmica sa produžecima je igrala u sezonama 2003-04 6 utakmica i 1997-98 5 utakmica. 2002-04 5-1 skor a 1997-98 3-2.

 

Prvi produžetak sa Olimpijom? Računajuči i onu staru?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darko Pancev said:

Radonja ce ostati a da njim i Kuz ,Markovic,Lazuc,Dobric,Davidovac i Mitrovic to vam je 200%

Na osnovu cega tvrdis sve ovo da je 200%? Ipak se radi o treneru i cak 6 igraca. Jedinu potvrdu smo dobili na forumu od coveka bliskom klubu da je samo Lazic 100% siguran pa eto ja mogu samo to da tvrdim 100% da produzava ugovor. Znas li koliko je 200%, da si napisao ja mislim da ce biti tako ili bice 99%, pa ostavljam 1% da nisam u pravu ne bi ti replicirao.

 

Link to comment
Share on other sites

Za razliku od Radonjića, ostali treneri su nam donosili silne fajnal forove i evropske titule. Čovek ima svoje mane ali je i kao takav daleko najbolji KKCZ trener u novijoj istoriji. Mislim da je i Radonjiću jasno da od mnogih elemenata tzv "domaće osnove" nema ništa, da su dostigli svoj plafon i da KKCZ sa njima samo tavori u mediokritetstvu. Sad fokus treba da bude na osvajanju ABA lige, a videćemo na leto i ko će nam biti trener i kakav će nam biti sastav.

  • Like 12
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Videli smo koliko je klub sposoban da mu nadje adekvatnu zamenu nakon sto je otisao 2017. Bukvalno bacene 4 sezone, sa dva trenera pocetnika, Sakota kao privremeno resenje i jedini ozbiljan potez je bilo dovodjenje Obradovica a videli smo kako se i to zavrsilo... 

 

Sigurno postoje mnogo bolji treneri od Radonje koje bi mogli da priustimo, ali klub je pokazao da ne zna da napravi taj iskorak i neku strategiju kako podici klub na visi nivo. Naravno, ja sam prezadovoljan Radonjicem i glupo je pricati sta on znaci za ovaj klub i da li bih voleo da ostane.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1945 said:

U kojoj tacno politici?

 

U politici dovođenja isključivo provjerenih igrača koji su po mogućnosti već igrali za nas ili imaju veliko iskustvo u Evropi a karijera im u padu, bez trunke rizika. 

 

Nešto se ne sjećam mog oduševljenja prelaznim rokom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

Jeres ili ne, ali sa Radonjom mi neki napredak u Evropi vrlo tesko mozemo da imamo. Ok, ako su nam cilj domaci trofeji i gudbaj u decembru, pa eventualno neka surova teorija kasnije, onda  sa njim je to bas to. Bas bih voleo da vidim.njegov izbor u Zvezdi da mu se duplira budzet.

Naravno, drugi trener je rizik i moze da dodje do raspada, ali...

 

Doveo bi još jednog Pefija:smiley53:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Sector said:

 

U politici dovođenja isključivo provjerenih igrača koji su po mogućnosti već igrali za nas ili imaju veliko iskustvo u Evropi a karijera im u padu, bez trunke rizika. 

 

Nešto se ne sjećam mog oduševljenja prelaznim rokom. 

Nisam ni ja bio odusevljen sve ukupno, ali se ne secam nijednog komentara da je nekom bio preseo prelazni rok, prestrog ti je taj komentar.

 

Ivanovic nije igrao za nas niti mu je karijela bila u padu. Lazarevic takodje, bar nije igrao kod Radonjica.

Holinsu nisam siguran da je karijera bila u padu, ima isti doprinos u Zvezdi kao i u Zenitu. Vajtu jeste bila u padu karijera al on je i u tom padu bio dobar za nas sto se videlo na pripremama, niko nije mogao da predvidi povredu i psihicki pad osim fizickog.

 

Volters se ispostavio kao odlicno pojacanje, koga briga jel bivsi igrac ili nije, jos bolje ako je bivsi da se brzo uklopi(ovo mislim pod uslovom da je pojacanje a ne Cirbes). Kalinic glavno pojacanje. Mitrovic solidno pojacanje.

 

Dakle, ponovicu, samo je Markovic promasaj. Pritom imao je veliku ulogu u osvajanju prvog trofeja. Ajde da sacekamo predstojece utakmice pa na kraju da mu sudimo. Tako je on i u Virtusu bio los pa je bio jedan od najboljih igraca u finalnoj seriji protiv Armanija u finalu. Ipak su trofeji najvazniji cilj. Mislim, sumnjam, al sudimo mu na kraju.

 

Naravno najveci promasaj je nedovodjenja centra. Al to opet ne mozemo da prebacimo Radonjicu ukoliko osvoji trofeje. On je jasno postavio cilj sto je rekao na pocetku sezone: osvajanje trofeja i vise pobeda u El nego prosle sezone. Dakle, ukoliko osvoji trofeje(jedan je vec osvojio, Aba najvazniji naravno) ne mozemo da mu prebacimo nedovodjenje centra kao i za El gde je ostvario cilj od vise pobeda. Mozemo jedino da kukamo na forumu zasto je postavio cilj vise pobeda u El nego prosle sezone i zasto nije konkretno top8 postavio kao cilj. Ja mislim da bi postavljanje takvog cilja bilo ne mogu da kazem nerealno, ali neodgovorno, jer bi to trebalo da znaci da daje ili dobija otkaz ukoliko ne ispuni cilj.

 

Sto se tice politike dovodjenja da dovodi "iskljucivo igrace koji su igrali za njega ili one koje imaju veliko iskustvo u Evropi a karijera im u padu":

 

21/22-Ivanovic i Lazarevic ove sezone ne spadaju u tu kategoriju.

 

16/17-Nejt Volters i Dion Tompson ne spadaju u tu kategoriju pa i Rakicevic iz Metalaca koji nije bio bitan, al je dosao.

 

15/16-Kvinsi Miler, Stefan Nastic Rajan Tompson ne spadaju u tu kategoriju. Pa i Micic koji nije igrao za Radonjica pre toga a nije mu karijera bila u padu a ni imao veliko evropsko iskustvo. Na primer Mekel-Kinzi-Sofo su spadali u tu kategoriju pa ih ne racunam al ovi ostali ne spadaju.

 

14/15-Kalinic,Jovic i Dangubic ne spadaju u tu kategoriju.

 

13/14-Dzenkins, Blazic i Lipovij ne spadaju u tu kategoriju. Pa i Silb.

 

Dakle Radonjicev prosek u Zvezdi je 2 do 3 igraca van te kategorije.

 

 

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Nikakva gimnastika ne moze da objasni bitisanje Simonovica, Cirbesa i Markovica u Zvezdi 2022 za ne male novce, kao i ostanak na Kuzmicu i Luki na petici cele sezone. Radonjica obozavam ali ovo niko ne moze da opravda, jer se kosi sa svakom logikom.

Ziherasenje na max nivou, ali ponekad i najmanja kvota moze da te ujebe, a da zaradis tesko.

Nije to nikakva naknada pamet, vec nesto o cemu se pisalo i pre nego sto su ozvaniceni. 

Dobric, Deda, Lazic, Mitar, Kuzmic nisu problem sami po sebi pod uslovom da su pomocno osoblje uz nekog Lojda/Noka/Berona, problem je sto su oni promovisani u glavne igrace i nosioce.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

Nikakva gimnastika ne moze da objasni bitisanje Simonovica, Cirbesa i Markovica u Zvezdi 2022 za ne male novce, kao i ostanak na Kuzmicu i Luki na petici cele sezone. Radonjica obozavam ali ovo niko ne moze da opravda, jer se kosi sa svakom logikom.

Ziherasenje na max nivou, ali ponekad i najmanja kvota moze da te ujebe, a da zaradis tesko.

Nije to nikakva naknada pamet, vec nesto o cemu se pisalo i pre nego sto su ozvaniceni. 

Dobric, Deda, Lazic, Mitar, Kuzmic nisu problem sami po sebi pod uslovom da su pomocno osoblje uz nekog Lojda/Noka/Berona, problem je sto su oni promovisani u glavne igrace i nosioce.

obradovic je potpisao Kuzmica, nakon svega onoga, na 3 godine

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vlaDixXx said:

obradovic je potpisao Kuzmica, nakon svega onoga, na 3 godine

Nije on nego Covic. Da mu lupam 1.2m za tri godine, ovaj mu vrne 400-500k i to je to, tako i Keselj, doduse sin nije moro da vrati,a mozda i jeste kakva je stipsa.Keselj smrad(onja) i ostali ''zvezdasi'' to se u normalnom svetu zove pranje para...

 

I ako smo imali najbedniji tim na papiru, bili smo izmedju 9-12 mesta, sto jeste uspeh....za covica..

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Simonovicu koliko znam je smanjen ugovor i tu je za male novce, planiran je van 12 da je tu vise za trening  i popunjavanje rostera od 14 igraca, a igrao je spletom nesrecnih okolnosti. Bolje Simon kao 14. igrac nego neki klinac koji treba da igra negde a ne da ne bude u 12. maltene nikad.

 

Cirbes je tu za smene novce i on je posledica nedovodjenja adektvatnog centra, za mene to svakako nema opravdanje. Al isto nam dodje dal ga imamo ili nemamo jer nismo doveli centra. Svakako nije udar na budzet.

 

Markovic je tu za vece novce i to je po meni greska. Sto se tice njegove uloge na terenu, to sam vec napisao, to je posledica Ivanovica jer da je on na nivou na kom se ocekivalo, Markovic bi verovatno samo igrao u Abi dok Volters ili Ivanovic odmaraju, tako je bilo zamisljeno.

Link to comment
Share on other sites

Imali smo mi više problema ove godine ali meni se kompozicija tima dopada.
Imali smo nenormalno povreda ove sezone ali i to se dešava. Najveći problem je najgora doselekcija u poslednjih x godina ( Cirbes i Marković)
Samo rotacija Noko - Cirbes bi već bila...ih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 1945 said:

Na osnovu cega tvrdis sve ovo da je 200%? Ipak se radi o treneru i cak 6 igraca. Jedinu potvrdu smo dobili na forumu od coveka bliskom klubu da je samo Lazic 100% siguran pa eto ja mogu samo to da tvrdim 100% da produzava ugovor. Znas li koliko je 200%, da si napisao ja mislim da ce biti tako ili bice 99%, pa ostavljam 1% da nisam u pravu ne bi ti replicirao.

 

Na osnovu pracenja rada i bitisanja Dejana Radonjica !

Lazic ce karijeru zavrsiti u nasem dresu to je jasno odavno ,Dobric i Davidovac ce ostati ako se bude igrala El nadamo se jer ne mogu imati znacajne uloge ni ujednoj drugoj ekipi .Za Kuzmica jenas trener sentimentalno vezan i nece ga pustiti nigde a smesno bi bilo pominjati da Kuz moze negde jos da igra El! Mitrovic pstaje zbog intelekta koji obozava Radonjic i on mu je bio prva zelja prosli prelazni rok ! 
Dakle 200% je sto se tice mojih ubedjenja i pracenje filozofije trenera ! Niam insajder i ne prenosim vesti iz kluba 

5 minutes ago, ivan9 said:

Imali smo mi više problema ove godine ali meni se kompozicija tima dopada.
Imali smo nenormalno povreda ove sezone ali i to se dešava. Najveći problem je najgora doselekcija u poslednjih x godina ( Cirbes i Marković)
Samo rotacija Noko - Cirbes bi već bila...ih.

Dodaj tu i Simona slobodno 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...