Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Cedevita se šuterski raspada u ove dve utakmice, Edo Murić im je trenutno najpouzdaniji šuter. Opet kažem, dovoljno je da Blažić, Ferel i Pulen ubace u sledećoj neki svoj minimum  i neće nam uopšte biti dobro ali nema veze, ima i taj plejof, dele se bodEvi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drakon1 said:

Rasturili su nas u igri 1-1 i u "divljanju". Pokusali smo nakon smislenog pocetka i timske igra da ih naucimo ko je bolji i u tim disciplinama. Rano su nam pokazali da smo tu amateri, ali mi hrabro do kraja nismo odustajali od srljanja i zelje da im pokazemo da i mi konje za to tj. trku imamo. Dobro je da smo izgubili i nadam se da smo naucili da nam to nije forte i da necemo ovo ponovo pokusavati. A ako ponovimo, zasluzili smo poraz od koga i kada god bilo. Svejedno mi je.

 

Ovo je uzas. Centri nepostojeci, ne interesuje me pogodak Luke na kraju. Najvise zahvaljujuci njemu smo ispustili pocetnu prednost. Ali, Radonjicu je bilo bitno da provede svoj sablon sa izmenama po svaku cenu, iako su petorica na terenu bili "hot" i mogli i dalje da igraju. Svojerucno je dobrim delom doprineo vracanju Cedevite.

 

Ovo je definitivno utisak čitave utakmice, koliko je Radonjić šablonski trener sa mizernim osećajem za događaje na terenu.

Apsolutno nikakvog razloga nije bilo da rasturi petorku koja je igrala sjajno sem svojih ziheraških idiotluka.

 

Uhvatio sam se za glavu kada je Holinsa, koji je bio vruć kao usijano železo poslao na klupu.

 

Tada sam znao da ćemo izgubiti.

 

Da ti toliko nedostaje elementarni osećaj za igrača i košarkašku igru je jedna ogromna sramota i neznanje.

Najužasniji u čitavom klubu uz Čovića upravo je Radonjić.

Edited by Laki21
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je vec sada hot take.

 

Radonjic ima odredjene slabosti kao trener, i jedna (najveca) od njih je veceras dosla do izrazaja.

 

Ali da bude najuspesniji trener kkcz proglasen nekim uzasom je stvarno wtf momenat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, K.Dot said:

Cedevita se šuterski raspada u ove dve utakmice, Edo Murić im je trenutno najpouzdaniji šuter. Opet kažem, dovoljno je da Blažić, Ferel i Pulen ubace u sledećoj neki svoj minimum  i neće nam uopšte biti dobro ali nema veze, ima i taj plejof, dele se bodEvi. 

 

Pa nije to tako jednostavno, ne pitaju se samo oni.

 

Jedan od razloga tolikog broja izvedenih slobodnih bacanja je namera Radonjica da se po svaku cenu iseku bilo kakvi pokusaji akcija koje bi se zavrsile otvorenim sutem. Sad, to kad si domacin moze da prodje jer kriterijum bude "svako moze da igra malo cvrsce nego inace", u gostima moras da biras izmedju milion bacanja ili otvorenih suteva protivnika.

 

Cedevita (ako zeli da dobije, a zele) mora da popravi defanzivni skok i zagradjivanje i da se nada da cemo mi naci nacin da se opet raspadnemo kad imamo otvoren sut za 3 (od 6/6 dosli smo do 10/28 u jednom trenutku, to je 4/22 sto je uzasno). Jednostavno, ako nam budu oduzeli skok i kontru to ce nam uzeti lake poene i uvesti nas u nervozu i samo tako mozemo da izgubimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

Nikako se ne slazem - mozda je potrebno dovesti nekog poentera koji ce uciniti da ekipa izgleda potentinije, ali Luka, Kalina, Dobric, Davidovac, pa i Lazic su nesto sto ne postoji na trzistu. To su igraci koji (svaki na svoj nacin) daju ekipi nesto sto ne moze da da neki random Amer.

 

Dakle, rastati se sa Kuzmicem, strancima (ako moze da ostane Wolters, super), Simonovicem, Markovicem i dovesti dva beka, jednog stranca pod kosem i mozda jos nekog domaceg visokog i bice to dobro.

 

Nikola Kalinić komotno može da igra i u Barsi, pošto je izmislio košarku za Najdžela Hejza i Serđija Martineza, samo što tamo neće da bude ubedljivo najplaćeniji igrač, pa samim tim neće morati ni da izigrava LeBrona kao kod nas, nego će igrati ono što zapravo ume i u čemu mu nema mnogo ravnih u Evropi. To što mi mislimo da toliko možemo da platimo igrača tog profila, al' da on ne izlazi iz opanaka i da neko drugi bude go to guy je urnebesno. 

 

Luka Mitrović je fizički, atletski, defanzivno i skakački izrazito limitiran za poziciju centra, iznadprosečan je kreator za tu poziciju - ali često uz nepotrebna proseravanja i pozamašan broj izgubljenih lopti, ima fin footwork na postu - al' zbog fizičkih limita to može da eksploatiše samo kada naleti na povoljan matchup. Da ima pouzdan šut iz otvorenih pozicija mogao bi da prođe kao skilled PF/C, ovako bez ikakvog šuta on je fool's gold i prototip visokog igrača kakav Zvezdi nije potreban.

 

Ognjen Dobrić je odličan šuter, al' isključivo iz catch and shoot situacija i kada je otvoren, šut iz driblinga mu je katastrofalan (kao i sam dribling), a zbog mehanike se muči i kada su mu šutevi branjeni. Užasan je finišer u pozicionom napadu, ne ume ništa u desno, nizak mu je IQ i plejmejking mu je nikakav. Dobar je u tranziciji (opet isključivo bez lopte) i povremeno nabada one floutere iz levog ulaza, al' ni to nije pouzdano... I to čak ne bi bio toliko loš paket za nekog 3&D igrača, da on zaista ima taj D... Dobar defanzivac nije bio nikada, al' je ove sezone dostigao istorijski minimum na toj strani terena i bukvalno se može reći da je rupa koja ne zna gde udara.

 

Davidovac je ove sezone pokazao defanzivni napredak - bolje pozicioniranje, aktivne ruke, iznenađujuća čvrstina na postu, al' ga i dalje na toj strani terena ozbiljno limitiraju veoma spore noge i nepostojeći atleticizam. Ofanzivno overall igra možda i najlošiju sezonu u Zvezdi, krajnje je nepouzdan igrač za koga nikada ne znaš da li će se pojaviti na utakmici, a zahvaljujući povremenim kratkotrajnim bljeskovima mu se prelazi preko toga što 80% svake sezone prespava. A ni ti bljeskovi nisu nikakav vatromet i spektakl, on je tada solidna bekap četvorka i ništa više od toga, a posle ovoliko godina je jasno da ni taj nivo nije u stanu da održi u iole dužem vremenskom periodu.

 

Branko Lazić je vazda bio izrazito limitiran igrač u napadu, do te mere da je u odnosu na njega i Dobrić skoring mašina i virtuoz, al' je zato u prajmu bio izuzetan defanzivac na perimetru i neko ko je svojim odnosom, karakterom i energijom bio veoma važan šraf u našoj mašineriji (u sezonama kada smo bili mašinerija). Njegov prajm je naravno prošao, odbrana je u ovoj fazi ok (svakako bolja od ostatka spoljne linije, izuzev Holinsa), al' ni blizu onog impact-a koji je npr. imao u sezoni 2016/17. 

 

 

Znači od navedenih igrača EL nivo (i to rekao bih elitni) je Nikola Kalinić, za ostale sam prilično siguran da u ovoj fazi karijera ne bi bili ni blizu Evrolige da im nije Zvezde, u kojoj opstaju zahvaljujući kombinaciji starih zasluga, protekcionizma i raznih mitova da su domaći igrači ti koji prave razliku i donose trofeje... Doduše, nekada je zaista i bilo tako, al' ne zato što su ti igrači bili domaći, nego zato što su zapravo bili kvalitetni, mnogo bolje raspoređeni po pozicijama i imali karakteristike koje su nam omogućavale da pored nacionalnog imamo i onaj mnogo važniji identitet - košarkaški.

 

Sve u svemu, smatram da je ogromna zabluda to da je naša trenutna domaća osnova nešto posebna, nezamenljiva i vredna toga da je godinama grozničavo čuvamo - naprotiv, mislim da nam je to vezivanje za iste igrače jedan od najvećih limitirajućih faktora i glavnih razloga zašto u dužem vremenskom periodu tapkamo u mestu.

 

 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Horium said:

Ovo je vec sada hot take.

 

Radonjic ima odredjene slabosti kao trener, i jedna (najveca) od njih je veceras dosla do izrazaja.

 

Ali da bude najuspesniji trener kkcz proglasen nekim uzasom je stvarno wtf momenat.

 

Drugar, najuspešniji trener Europe se upravo raspada na naše oči. A Radonjić je zaglavio negde u 2015. i ni makac, ko da ratuje na Somi.

 

Žoc se i dalje nalazi u nekoj svojoj maštariji o tome kako tim treba da igra i šta igrači treba da rade, potpuno nesposoban da shvati da se skupim ali glupim igračima ni za hiljadu godina ne može da prođe to što on želi, a opet nesposoban ili suviše sujetan da se prilagodi onome što ima. Rezultat je vidljiv iz aviona - brukanje u Evropi, brukanje u ABA, nemogućnost da se dobije tim čiji trener ne pozove tajm aut u drugom poluvremenu a na konferenciji na štampu nakon pobede izgleda kao na sahrani sina jedinca.

 

S druge strane, Radonjićev koncept košarke je vreme pregazilo, a eventualno može biti uspešan na lokalnom nivou, i to uz dosta drugih stvari koje moraju da se poklope. On u odnosu na prethodni mandat u Zvezdi nije napredovao doslovno ni za zeru, ukopan u živo blato do grla.

 

Šablonsko i ziheraško selektiranje tima, šablonsko i ziheraško vođenje utakmica, sve to možda i može da prođe u lokalnim okvirima i lošijoj konkurenciji ali u Evropi jok. Evropa traži vizionarstvo i korak dalje. Ko je ostao u prošlosti završava takmičenje u zadnjoj trećini tabele.

 

Ni Čović ni Radonjić nisu vizionari niti su sposobni da iskorače i naprave taj korak neophodan da se izađe iz opanaka.

 

Mislio sam da nakon monstrum tima pod Obraovićem nikada više neću gledati tako nešto, ali sam se žestoko zajebao.

 

Mi smo jedini "ozbiljan" tim u Evropi, a verovatno i na svetu, koji nema NIJEDENOG jebenog skorera, igrača koji je sposoban da iskreira za sebe i pogodi.

 

Mi smo jedini "ozbiljan" tim u Evropi, a verovatno i na svetu, koji nema NIJEDNOG jebenog centra, igrača koji je sposoban da potrči, skoči, zagradi, isprati igrača, udari rampu, kome lopta ne ispadne iz ruku u 95% slučajeva, koji je u stanju da je ubaci u koš sa 20 cm.

 

Zbog navedenog sve ostalo što se tiče naše tkz "igre" je samo jedno guženje na silu, gde retko imaš igrača koji se oseća komforno na svojoj poziciji - uglavnom svako jednim delom ili tokom čitavog meča radi ono što NE ZNA i što JEBENO NE TREBA da radi.

 

Pa se dešava da igramo sa plejem, dve trojke tj bez ijednog beka, četvorkom i peticom, ili sa svim tim i umesto petice 4/3 igračem.

 

Pa onda dođemo u situaciju da je plej pokriven ili se sakrio u mišju rupu, a igru nam kreiraju i pokušavaju da iskreiraju za sebe trojke (Dobrić i Holins), koji su na vi sa loptom. I to ne bude jebeni incident, nego traje i traje i traje.. (Na izložbi pasa našao se i pas Tasa. I on laje i laje i laje...i to još traje).

 

Dakle, Monstrum tim može da osvoji trofej samo zahvaljujući igri slučaja, odnosno, da protivnik bude još gori.

 

A i ako osvoji trofej, to opet ništa ne znači za Evropu, jer ćemo jebeno ponovo gledati sve isto, jebeni po ko zna koji put Dan Mrmota.

 

Gde se nalazi u odnosu na Evropu najbolje se videlo u najbitnijoj utakmici za prolaz u osam najboljih u Minhenu gde ga je Trinkijeri doslovno odučio od košarke. Razvalio ga ko bugarsku skupštinu. Ali ne samo to, pokazao mu je gde se ko što se znanja i sposobnosti tiče trenutno nalazi.

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

 

Kako uspevas clutch momenat da povezes sa trenerom? Mozda je do toga sto u reprezentaciji igra protiv Estonije, u Megi je igrao protiv Borca, a u Buducnosti protiv Sasarija, i mozda, ali samo mozda je do toga sto ga ove sezone cuvaju bolji igraci nego su ga ikad u zivotu cuvali, pa se muci da spusti loptu na parket.

 

Mislim nisam pobornik one - ne moze trener umesto njih da ubaci, ali u slucaju clutch momenta, da, to ili imas ili nemas. On ima na jednom nivou koji je nivo ispod ovog. Videcemo da li ce to moci i na ovom nivou kosarke ikad da ponavlja.

 

 

Zamisli klacer je bio protiv Srbije vele sile u kosarci, ili ti je Srbija zalicila na Estoniju?

Zamisli nije Jokic doneo jedini kup Megi, nego upravo Ivanovic i to protiv Partizana, ili ti je Parizan zalicio na Borca?

I ne mozda i sigurno ne samo mozda ga ne cuvaju prvi put nikad bolji igraci, jer je Ivanovic igrao Evroligu u Buducnosti, kada je liga bila jaca od ove kovid danasnje.

I na kraju, cupao si kosu mnogo puta dok je klacovao protiv Zvezde, jesi jesi, a i to je evroligas, a da i ne mozda, vec sigurno je doneo jedinu titulu Buducnost bas protiv Zvezde poyy

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, СтелаРоса said:

Na osnovu toga sto smo jaci i igramo na nasem parketu. Iako smo odigrali jako lose danas opet smo bili blizu pobede. Ako odigramo makar solidno gotovo sigurno cemo pobediti. Samo bez potcenjivanja naravno, Cedevita je odlicna i iskusna ekipa, usudicu se da kazem uz nas najbolja u Aba ligi. 

Meni je problem bas to sto smo u stanju da odigramo toliko lose. To nam nije prvi put ove sezone. Ako Cedevita bude dosla da izgubi, onda nas eto u finalu.

U svakom slucaju za sledecu sezonu Evrokup nije lose takmicenje, a mozda nekim cudom dobijemo i pozivnicu za EL (ako nas to uopste interesuje)

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, duboko said:

Ako Cedevita bude dosla da izgubi, onda nas eto u finalu

Cedevita ce doci da pobedi, ali cemo pobediti mi.

 

52 minutes ago, duboko said:

U svakom slucaju za sledecu sezonu Evrokup nije lose takmicenje,

Sto se tice sledece sezone mi cemo igrati Evroligu, jer cemo osvojiti Abu, prvo pobediti Cedevitu.

 

52 minutes ago, duboko said:

a mozda nekim cudom dobijemo i pozivnicu za EL

Ne treba nam pozivnica, jer cemo da osvojimo Aba pa regularno da se plasiramo u El.

Link to comment
Share on other sites

Pozitivne stvari:

 

-Prvih 5 minuta i poslednjih 3 minuta.

 

-Karakter da probamo da stignemo razliku u kratkom periodu koliko je ostalo do kraja koja se samo u teoriji stize u praksi vrlo retko. I za malo smo uspeli u tome, mislim na par poslednjih minuta ne samo na situaciju sa Mitrovicem.

 

-Nijednog jedinog igraca ne mogu da pohvalim veceras jeri ovi koji su bili iole dobri su veceras podjednako ponistili dobro sa isto toliko lose uradjenih stvari.  Mislim na Voltersa, Holinsa, Mitrovica i Dobrica. Oni su na momente jedino nesto igrali.

 

To bi bilo to od pozitivnih stvari.

 

Negativne stvari:

 

-Partija svih ostalih igraca.

 

-Radonjiceva priprema za utakmicu i odluka da ovoliko sutiramo za 3 poena iako su oni svesno pustali neke igrace, motivacija igraca za odbranom, Kalinicu beskonacno sloboda narocito u sutu za 3 poena jer nikad nije dao 5 ili 6 od 10 vec veceras 2 od 10 i protiv Cibone 2 od 13, Kuzmicu 20 minuta... Znaci ako Mitar ima 4 licne ostatak minutaze treba da provede Davidovac na petici jer je Kuzmic veceras i odbrani i u skoku bio los a u napadu je kao sto kaze broj vec dve utakmice dao odnosno nedao 0 poena i to za 33 minuta ukupno, t r i d e s e t  t r i  m i n u t a  n u l a  p o e n a.

 

-Izgubljene lopte

 

-Procenat slobodnih bacanja i za 2 poena.

 

 

Kad se podvuce crta dodjemo i do faktora koji su znacajni i ne mozemo da uticemo na njih bez obzira na nase pozitivne i negativne stvari veceras:

 

-Cedevita je odlican tim ove sezone u poslednjih nekoliko meseci, realno najjaci tim u Aba posle nas. Dakle izgubiti na strani od drugog najjaceg tima u Aba nije bas tolika sramota i katastrofa, sramota bi bila ne proci dalje gde igras 2 utakmice kod kuce u seriji, ali tamo izgubiti jedan mec nije epska katastrofa i ima i do njih jer su i oni dobri a ne samo mi losi odnosno Radonjic veceras i igraci.

 

-Sudjenje katastrofa, 42 bacanja je bas previse. Barem 6 do 8 iz glave su ekstremnih gresaka odnosno 6 do 8 faulova. Nekoliko nesviranih nesportskih Cedeviti, barem 2 iz glave. Necu da preteram pa da kazem da su krali vise nego u Moraci ali mogu da potpisem sad pre nego sto odgledam snimak da je bilo barem 10 do 12 gresaka na nasu stetu i maksimum 2-3 u nasu korist.

 

 

U svakom slucaju vera u momke i Radonjica da ce biti bolje jer druge trenutno nemamo, nema razloga da ne pobedimo, igramo kod kuce u punom pioniru, gde za malo dobismo Barselonu. Pun pionir je magija za sebe. Da se izvrsi analiza, da se pogledaju svi u oci, da se napuni pionir do cepa, da imamo normalno sudjenje i nema sumnje da pobedjujemo, a onda ce vec to vece ovaj mec biti zaboravljen.

 

Lose jeste, katastrofa nije, bolje bice, jebacemo iz Ljubljane sokice.

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

čini mi se da u utiscima sa tekme ispod radara prolazi borderline odlična odbrana olimpije (cedevite) u drugom poluvremenu;

omić nas je još u prvom isterao iz reketa a hrabriji pokušaju su završili u banani, to smo svi videli, međutim, kolektivna odbrana, pre svega spoljne linije u drugom je zaista bila fascinantna kada se uzme u obzir ko je igra pojedinačno.

 

takođe mislim da prečesto učitavamo ovom timu oli-cede neku skoriju istoriju, u kojoj nemaju dovoljno dobar mindset da pobede ili im timovi izgledaju kao prosti skup pojedinaca;

vrlo retko gledam aba, pa su mi uzorak ove dve plejof tekme (daklem, bias je golem) ali meni ova njihova ekipa izgleda sasvim dobro i po pristupu i po defanzivnoj disciplini a pri tome imaju čak 5-6-7 igrača, koji mogu da budu ključni u tekmi any given day.

 

dobro je i za nas da igramo ovu treću utakmicu jer ne može da nam čini dobro da prođemo u finale sa jednom prosečnom i jednom užasnom partijom.

neka ova treća tekma kod svih, od igrača do trenera, pa sve do navijača, pokaže da euroleague iskustvo nije uzaludno.

 

edit typo

Edited by uini
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darko Pancev said:

Isti odnos slobodnih bacanja nas ocekuje i u finalu ! 
 

 

suđenje je odlično u obe odigrane utakmice.

mi smo svojom nepažnjom i krivicom za par minuta drugog došli do 4 faula (ako ne grešim hollins i još neko u pokušaju da pritisnu njihov napad daleko od koša), a ni u prvom nismo puno bolje kontrolisali faulove, čim nam se ugasio šut.

 

pullen već drugu tekmu dobija 4 lične na pola meča; sam je kriv za to ali hoću da kažem da je suđenje ni po babu ni po stričevima, uz povremene greške, što je normalno.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Darko Pancev said:

Rekao sam da smo zasluzili poraz ,ovo je pomeni premekan kriterijum za polufinale ,treba pustiti jaci kontakt a ne svirati kao da balet igraju ,toliko faulova niko ne zeli da gleda

 

ma to je druga tema kakav bi ti kriterijum voleo, bitno je da je kriterijum izjednačen i da se manje-više drže istog intenziteta.

tu se negde i očitava prednost domaćeg terena - ne tako što sudije daju domaćinu stvari koje ne postoje, već tako što postave kriterijum koji više prija domaćinu.

 

kod nas će biti više za našu logiku igre i to je to. zato imamo prednost domaćeg terena.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

 

Drugar, najuspešniji trener Europe se upravo raspada na naše oči. A Radonjić je zaglavio negde u 2015. i ni makac, ko da ratuje na Somi.

 

Žoc se i dalje nalazi u nekoj svojoj maštariji o tome kako tim treba da igra i šta igrači treba da rade, potpuno nesposoban da shvati da se skupim ali glupim igračima ni za hiljadu godina ne može da prođe to što on želi, a opet nesposoban ili suviše sujetan da se prilagodi onome što ima. Rezultat je vidljiv iz aviona - brukanje u Evropi, brukanje u ABA, nemogućnost da se dobije tim čiji trener ne pozove tajm aut u drugom poluvremenu a na konferenciji na štampu nakon pobede izgleda kao na sahrani sina jedinca.

 

S druge strane, Radonjićev koncept košarke je vreme pregazilo, a eventualno može biti uspešan na lokalnom nivou, i to uz dosta drugih stvari koje moraju da se poklope. On u odnosu na prethodni mandat u Zvezdi nije napredovao doslovno ni za zeru, ukopan u živo blato do grla.

 

Šablonsko i ziheraško selektiranje tima, šablonsko i ziheraško vođenje utakmica, sve to možda i može da prođe u lokalnim okvirima i lošijoj konkurenciji ali u Evropi jok. Evropa traži vizionarstvo i korak dalje. Ko je ostao u prošlosti završava takmičenje u zadnjoj trećini tabele.

 

Ni Čović ni Radonjić nisu vizionari niti su sposobni da iskorače i naprave taj korak neophodan da se izađe iz opanaka.

 

Mislio sam da nakon monstrum tima pod Obraovićem nikada više neću gledati tako nešto, ali sam se žestoko zajebao.

 

Mi smo jedini "ozbiljan" tim u Evropi, a verovatno i na svetu, koji nema NIJEDENOG jebenog skorera, igrača koji je sposoban da iskreira za sebe i pogodi.

 

Mi smo jedini "ozbiljan" tim u Evropi, a verovatno i na svetu, koji nema NIJEDNOG jebenog centra, igrača koji je sposoban da potrči, skoči, zagradi, isprati igrača, udari rampu, kome lopta ne ispadne iz ruku u 95% slučajeva, koji je u stanju da je ubaci u koš sa 20 cm.

 

Zbog navedenog sve ostalo što se tiče naše tkz "igre" je samo jedno guženje na silu, gde retko imaš igrača koji se oseća komforno na svojoj poziciji - uglavnom svako jednim delom ili tokom čitavog meča radi ono što NE ZNA i što JEBENO NE TREBA da radi.

 

Pa se dešava da igramo sa plejem, dve trojke tj bez ijednog beka, četvorkom i peticom, ili sa svim tim i umesto petice 4/3 igračem.

 

Pa onda dođemo u situaciju da je plej pokriven ili se sakrio u mišju rupu, a igru nam kreiraju i pokušavaju da iskreiraju za sebe trojke (Dobrić i Holins), koji su na vi sa loptom. I to ne bude jebeni incident, nego traje i traje i traje.. (Na izložbi pasa našao se i pas Tasa. I on laje i laje i laje...i to još traje).

 

Dakle, Monstrum tim može da osvoji trofej samo zahvaljujući igri slučaja, odnosno, da protivnik bude još gori.

 

A i ako osvoji trofej, to opet ništa ne znači za Evropu, jer ćemo jebeno ponovo gledati sve isto, jebeni po ko zna koji put Dan Mrmota.

 

Gde se nalazi u odnosu na Evropu najbolje se videlo u najbitnijoj utakmici za prolaz u osam najboljih u Minhenu gde ga je Trinkijeri doslovno odučio od košarke. Razvalio ga ko bugarsku skupštinu. Ali ne samo to, pokazao mu je gde se ko što se znanja i sposobnosti tiče trenutno nalazi.

 

 

 

 

Sto se tice paralele sa Bayernom,ne treba zaboraviti da Trinkijeri ima jednog Nemca koji igra EL, a to je Obst sa 7minuta prosecno.

 

Mislim da ta prica oko para i da Zvezda trosi koliko zaradi je najveci covicev supljak jos od one kladionice koja nam je bila sponzor, a cak ni najveci kockari nisu culi za nju, nikad!!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Potrebno je mnogo bolja koncetracija i još jača odbrana, tako se dobijaju utakmice koje odlučuju

 

upravo tako. daću primer hollinsa, kojeg baš gotivim u smislu stava i stvari koje donosi i generalno je odigrao vrlo dobru tekmu.

međutim, taj faul koji sam pominjao a kojim smo izašli iz bonusa, zatim na kraju dva promašena bacanja i ona izgubljena lopta (živu jaka maznuo) gde je radio nešto što ne zna, su stvar koncentracije i rasuđivanja.

 

to je neki minimum

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, 1945 said:

Ne treba nam pozivnica, jer cemo da osvojimo Aba pa regularno da se plasiramo u El.

 

ABA liga nema garantovano mesto u EL - svakako treba pozivnica. 

 

Quote

The 2021 ABA League champion will participate in the 2021-2022 EuroLeague by receiving one of the two available annual associate wild cards. EuroLeague Basketball had officially marked the ABA champion as “priority holder” for a wild card and Eurohoops confirmed that the top team of this year in the ABA League will get a spot among the 18 clubs of the 2021-2022 edition of top-tier continental competition.

ABA (Adriatic Basketball Association) is the only league among those which are represented in EuroLeague that doesn’t have a club with an A license, long-term license (ASVEL Villeurbanne, Bayern Munich), or a multi-year associate license (Alba Berlin), something that was a factor in the organization’s decision.

https://www.eurohoops.net/en/euroleague/1195082/2021-aba-league-champion-to-receive-euroleague-wild-card/

Link to comment
Share on other sites

Imamo sreću što Pulen trenutno vodi neki lični rat sa Lazićem, pa ne uspeva mnogo da se koncentriše na košarku. Blažiću neprijatno da puni zvezdu a Ferelu trenutno jednostavno fali malo i sreće, juče su mu barem 10 ulaza skliznula sa obruča za 2+1.  Biće baš zanimljivo u trećoj, nama bi i Omić završio posao ali eto jednostavno nije bilo centra na tržištu kada smo mi tražili.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laki21 said:

 

Ovo je definitivno utisak čitave utakmice, koliko je Radonjić šablonski trener sa mizernim osećajem za događaje na terenu.

Apsolutno nikakvog razloga nije bilo da rasturi petorku koja je igrala sjajno sem svojih ziheraških idiotluka.

 

Uhvatio sam se za glavu kada je Holinsa, koji je bio vruć kao usijano železo poslao na klupu.

 

Tada sam znao da ćemo izgubiti.

 

Da ti toliko nedostaje elementarni osećaj za igrača i košarkašku igru je jedna ogromna sramota i neznanje.

Najužasniji u čitavom klubu uz Čovića upravo je Radonjić.

Iako se nacelno slazemo, mislim da ides predaleko. I ne mislim da je ziherastvo u pitanje, jer ovo sto on radi nije da se ide "na sigurno" sto ja pod pojmom ziherastvo podrazumevam. Jednostavno je takav, ima covek svoj plan i taj tera skoro pa po svaku cenu. Ali, s druge strane ne samo da on zna vise od mene i ima vise njemu poznatih cinjenica, nego ima i uspeha sa takvim stilom. Kakav god, meni je on dobar. Jako dobar. Ali, ovo sinoc mi je tako islo na zivce da mi je pukao film. Sinocnjih pet izmena nam je oduzelo zivot (Kuzmic-Mitrovic, Wolters-Ivanovic, Hollins-Dobric, White-Davidovac, Kalinic-Lazic). Do tada je Kuzmic u odbrani bio ok, a u napadu nije bio potreban jer smo resetali sa distance. Mitrovic je usao i poceo sa nekoliko gresaka (jedna od njih je bio prestup pri izvodjenju lopte posle primljenog kosa). Meni je jasno da ne mozes igrati sa istom petorkom 40 minuta, a isto tako pita se i protivnik za nesto. Ali, ne moras ni sablonski po svaku cenu da vestacki rasporedjujes minute i to pogotovo ne kada ti ide kao pod konac. Ovih pet sto su usli su ili gresili i/ili nisu nista uradili u napadu.

 

Uz to smo poceli sa jurnjavom gde smo izgubili gomilu lopti pri vodjenju u prodoru prema kosu (Hollins, Dobric, White, Ivanovic). Da nas nisu otresli samo tako lezi u tome da su oni slabo sutirali izvana i promasili more slobodnih bacanja. I nasa odbrana je bila ipak bolja nego napad. Nas su u igri jedino drzale trojke i cudo je da smo uopste dosli u priliku da izborimo produzetak ne zbog Lukine volsebne snalazljivosti i gluposti Dragica, nego jednostavno jer mi to igrom nismo zasluzili.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mi nismo tako dobri sad niti smo u bilo kom delu sezone bili tako dobri da rivale poput Olivite dobijamo "na leru". To je dobra ekipa sa dobrom koncepcijom, pa čak i nekim komparativnim prednostima u odnosu na nas. Ipak, verujem da smo čvršći i nešto kvalitetniji, popravnog više nema i mislim da će pun fokus biti na narednu utakmicu. Očekujem maksimalnu energiju i samim tim i velike šanse da dobijemo taj meč. 

 

Sa druge strane, ima mnogo istine u onome kako je Guru opisao tzv domaću osnovu, dok je Lakijev rant klasično preterivanje podstaknuto emocionalnim outburst-om na nivou todlera. 

 

Moram reći da mi se čak intimno sviđa što su obe polufinalne serije ušle u majstoricu iako valjda ne moram ovde da se dokazujem kao neki zvezdaš. Igraju košarku i drugi i neće skinuti gaće pred "pretplaćenim na trofeje". 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...