Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

34 minutes ago, jedan said:

Lazarevic sa 25 godina tek treba da se dokaze, a Radanov sa 23 nece dobiti tu sansu jer nema dobar sut. Iako je u svemu ostalom doktor kosarke i za Lazarevica i Lazica i mnoge druge. Ok.

 Razlika je sto Lazarevic  moze i u 30-oj da popravi nesto jer ima taj mindset, Radanov ce celu karijeru da igra ovako  jer  nema mindset radnika i to je to.  Lazarevic ima sasvim pristojan sut, to sto ga ne koristi trenutno je problem  stegnutosti, danas je pogodio svoju jedinu trojku. Ovo sto se desilo danas sa Radanovim je isto ono sto se desili Ivanovicu protiv Buducnosti,  samo 180 stepeni kontra. Ivanovic je imao blokadu zbog toga sto igra protiv bivseg tima a Radanov se nalozio jer je u svojoj glavi vrv bio najbolji a zli treneri ga nisu voleli i eto, imao je partiju iz snova. Jahace na ovoj partiji par utaakmica i vratice se u svoj standardni mood kao sto ce i Ivanovic da se vrati u svoj standardni mamojebacki mood. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

"Puna podrška treneru i igračima."TM

 

Loša utakmica energetski, a nismo tako napadački talentovana ekipa da rešavamo na rutinu i kad smo loši energijom. Ali daleko od toga da nemamo skorera kao što neki pišu. Imamo Ivanovića, Woltersa, Dobrića, Kalinića. Ovu Igokeu ćemo kad bude bitno, ako bude trebalo, dobiti 20+ razlike ali danas su bili bolji i zasluženo pobedili. Dalje, nit je Radanov Paul Pierce nit su naši igrači dunsteri, zalomio se loš meč u jako teškom rasporedu. Trenutno imamo baš skromnu produkciju sa pozicija SG i PF, ni Dobrić ni Hollins nisu u formi a na PF i nemamo naročite opcije. Na C smo kvalitativno najtanji ali za sada Luka igra izuzetno. Toliko hvaljeni Lazarević večeras isto jako loš i jalov. Ne kažem to da bismo ga kritikovali nego da prikažem amplitude ciganskog razmišljanja, nakon Makabija je već bio "petorka reprezentacije". 

 

Idemo dalje, protiv Žalgirisa očekujem ekipu na 100% borbenosti i energije. 

 

Niko od navedenih NIJE (volume) scorer.

 

- Ivanović je sporadični skorer

- Wolters uopšte nije skorer, iskoristi priliku koja mu se ukaže ali mu to definitino nije forte

- Dobrić nije trenirao mesecima i trebaće vremena i vremena da se vrati u formu od finiša prošle sezone

- Kalinić takođe nije skorer, niti mu je to osnovna uloga u timu. To što je on najefikasniji i jeste problem.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jedan said:

A kakav sut imaju Lazarevic, kakav su nekad imali Lazic i Dobric? Radanov je mlad igrac, koji ce napredovati jos dosta, pa i u tom sutu. A uopste i nije tako los suter.

 

Velika je greska sto njega nisu zadrzali.

Jedino je tu Lazarević bio slab šuter, Dobrić je još u juniorskim danima imao taj kvalitet. Zapravo to mu je bio ubedljivo najkvalitetniji skil

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo i mene posle malo duze pauze (zdravlje je u pitanju bilo, ali nista ozbiljnije).

 

E sad, posto sam propustio toliko toga jer se dogadjaji smenjuju brzinom svetlosti pa mi se cini da vreme prolazi mnogo brze nego inace, da prokomentarisem ovu nedelju.

 

Prvo, pobeda protiv Buducnosti - onako kilavi i nikakvi smo imali laksi posao nego inace jer je Buducnost u bas losoj formi, a deluje da tu bez pojacanja nema leba (o njima opsirnije na odgovarajucoj temi). Odbrana je, kao i obicno, donela pobedu.

 

Drugo, veliki trijumf u Tel Avivu - jos jedan dokaz da je veoma vazno imati jezgro domacih igraca, evropskih igraca, igraca koji su osetili EL kosarku i igraju za druge, a ne za sebe. Jednostavno smo bili mnogo pozrtvovaniji, cvrsci, organizovaniji, uigraniji i to sve sa 4 igraca koja su nam falila. Bravo Radonja, to je jedini put do uspeha.

 

Trece, bolan poraz na gostovanju Igokei - negde poraz mora da se desi. Ne znam da li su ovde pominjane cene karata, ako jeste bilo zalbi da kazem da u idealnoj situaciji nijedna ekipa u ABA ligi ne treba da ima domaci teren ni na jednom gostovanju (ako zelimo jaku ili nikad jacu ligu) i sa tim u vezi to je bio mec koji odvaja ABA ligu od LLSL sprdnje ili, ne daj Boze, KLS. Evidentno je da nemamo energiju za dva takmicenja jer nemamo dovoljno igraca zbog povreda. Svaka cast Radanovu, sad ostaje pitanje da li je trebalo izabrati njega ili Davidovca/Dobrica/Lazica jer bi 5 (bez Lazarevica) bilo previse.

 

Idemo dalje, sledi veoma vazan mec protiv Zalgirisa koji bi trebalo da dobijemo i ostanemo na dobrom putu u EL. Nisam bas da se igra u Areni, ali ako mora, nadam se da ce i podrska momcima i treneru biti odgovarajuca, zasluzuju je u potpunosti.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pricali smo mnogo tokom leta o tome da se ne moze ozbiljna kosarka igrati sa tri igraca na 1-2 od kojih je jedan Holins. Iako je bilo i onih tvrdoglavih koji su gurali Dobrića i Lazića na 2. Prakticno imamo 2 upotrebljiva beka, dok na Uskokovica uopste ne racunamo(scenario Radanov). To su mnogo veci problemi od nedostatka prvog centra(takodje ogroman problem).

 

Ako pazljivo analiziramo rostere u poslednjih 5 sezona, mozemo videti da menadzment kluba nije sposoban da obezbedi ni onaj osnovni budzet od 6M. Meni se ova ekipa bas svidja, ali ne dolazak prvog centra i cetvrtog beka je sramota i za EC tim, a ne za klub koji satro hoce evroligasku licencu. Sve vise mislim da smo mi kao klub postali zarobljenik Nebojse ja sam je stvorio ja cu i da je unistim Covica. 

 

Ovaj poraz inace uopste nije los. Ali Zalgiris ne sme da pobedi u Areni. Tek je pocetak sezone, a vec dolazi prekretnica.

Edited by Profesor
  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Radanova, nema nikakvog opravdanja sto taj momak nije dobio pravu sansu u poslednje 3 sezone, a kamion mediokriteta nam je prosao kroz klub. To je bukvalno jeres sta radimo mladim igracima i kakve sve balvane dovodimo. Istu stvar radimo i sa Uskokovicem. Neko ce reci da oni nemaju taj kvalitet. To je tek sramota, da sampion i ucesnik EL nije u stanju 5 godina da u regionu iskopa dovoljno talentovanog igraca. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dropkick Murphys said:

Pa on je već 2019. godine potpisao dvogodišnji ugovor, tako da je ovo bilo više "revidiranje plate" uz tu +1 godinu. Zašto bi inače potpisao novi ugovor kad ga je već imao?

 

U svakom slučaju, za ovu sezonu je ostao kao želja trenera.

Osim toga, postoji i raskid ugovora uz, ili bez dogovora. Ne bi bio ni prvi, ni poslednji kome bi CZ placala platu, a da ne igra. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

lazarević ima 25 godina? šta je radio do sada

6 hours ago, mmajstor said:

Na zalost (ili srecu) ne stigoh da odgledam. Jel moze neki kratki recap ako nekog ne mrzi... dje smo omanuli? 

 

osnovni utisak mi je da smo se spremili za tekmu koliko i makabi za nas. tako smo i prošli.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Profesor said:

Pricali smo mnogo tokom leta o tome da se ne moze ozbiljna kosarka igrati sa tri igraca na 1-2 od kojih je jedan Holins. Iako je bilo i onih tvrdoglavih koji su gurali Dobrića i Lazića na 2. Prakticno imamo 2 upotrebljiva beka, dok na Uskokovica uopste ne racunamo(scenario Radanov). To su mnogo veci problemi od nedostatka prvog centra(takodje ogroman problem).

 

Ako pazljivo analiziramo rostere u poslednjih 5 sezona, mozemo videti da menadzment kluba nije sposoban da obezbedi ni onaj osnovni budzet od 6M. Meni se ova ekipa bas svidja, ali ne dolazak prvog centra i cetvrtog beka je sramota i za EC tim, a ne za klub koji satro hoce evroligasku licencu. Sve vise mislim da smo mi kao klub postali zarobljenik Nebojse ja sam je stvorio ja cu i da je unistim Covica. 

 

Ovaj poraz inace uopste nije los. Ali Zalgiris ne sme da pobedi u Areni. Tek je pocetak sezone, a vec dolazi prekretnica.

 

5 hours ago, Profesor said:

Sto se tice Radanova, nema nikakvog opravdanja sto taj momak nije dobio pravu sansu u poslednje 3 sezone, a kamion mediokriteta nam je prosao kroz klub. To je bukvalno jeres sta radimo mladim igracima i kakve sve balvane dovodimo. Istu stvar radimo i sa Uskokovicem. Neko ce reci da oni nemaju taj kvalitet. To je tek sramota, da sampion i ucesnik EL nije u stanju 5 godina da u regionu iskopa dovoljno talentovanog igraca. 

 

Čini mi se da ti pomalo sam sebi kontriraš. Em je sramota da Uskoković ne dobije šansu, em mu treba dovesti dodatnu konkurenciju. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, oubrevo. said:

lazarević ima 25 godina? šta je radio do sada

 

Dosao u Zvezdu u 21. godini, 2017, povredio se, vratio se u FMP, tamo se jos teze povredio, odsustvovao 18 meseci (ligamenti), onda se polako vracao u FMP i evo ga kod nas. U medjuvremenu znacajno popravio sut, ali ocito ne i mentalitet jer i dalje ne sme da sutira.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Par opažanja iz dvorane:

1. Koji kurac smo izlazili visoko i agresivno na Radanova? Kao da je nas pitao kako da ga napadnemo! Dečko je kamenjar, odmakni se i čekaj da se zaleti kao june za faul u napadu. Ono kreveljenje ka našoj klupi ne bih komentarisao, ali očigledno da je momak bio jako motivisan.

2. Od početka se videlo da nemamo dovoljno energije, naročito prvo poluvreme! Otvorili su nas sa dobrim procentima šuta, a kasnije su nam napravili štetu iz pika sa Đorđevićem. U napadu smo srali kako smo znali, bukvalno smo pokušavali loptu ugurati u koš, ali ne ide to protiv ekipe koja može fizički da nam parira.

3. Simonović promenio tok utakmice sa svojom odbranom, bio je ultra agresivan. Konstanto je uspevao da udvaja protivničke bekove i da se na vreme vrati da zatvori protivnički četvorku.

4. Holins na zagrijavanju nije promašio niti jedan šut, a videli ste kako je sve to izgledalo na terenu. Podseća na Rajana Tomsona, sve je nominalno tu. Dobar momak, gine u odbrani, ali fali ono zbog čega je doveden, a to su poeni. Jako limitiran kada je u pitanju prodor i organizacija, neverovatno.

5. Faking Kuzmić! Jebo me pas i kad sam ga hvalio, džaba sve što je raido kada nije u stnaju da pogodi jebene zicere. Sve što dalje napišem odvede me u ban, pošto bi preraslo u psovanje.

6. Kalinić gura na svežinu, ali je pitanje koliko će još moći. Troši se na obe strane terena, sumnjam da će uspeti da odigra u ovakvom ritmu celu sezonu. 

7. Na žalost deluje da nam je pojačanje neophodnije na bekovskim pozicijama. Premalo kreacije u rukama, naročito sa ovakvim Ivanovićem.

8. Ponovo ćemo imati problem sa ekipama koje budu u stanju da nam se odupru fizički, a to Igokea je takva ekipa. Dovoljno snažnih i dobrih atleta!

 

edit: u pravu je @Del Piero Radanov se celo vreme okretao ka klupi i psovao nekog, a nakon kucanja je skakutao ispred naše klupe i fleksovao. Nisam primetio da je neko od naših odreagovao, ali je odreagovala publika iza naše klupe koja je počela da ga psuje.

Edited by Liska Manjina
  • Like 11
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Jasno je da će ovaj tim živjeti od odbrane i energije jer nemamo pretjarano jakih pojedinaca koji mogu da izmisle koš kad god treba. Ipak sam se nadao da će ovakvo izdanje u aba doći oko nove godine ili u drugom dijelu sezone. Baš smo izduvano izgledali. Protiv Zalgirisa će svakako to biti bolje, uostalom sa onakvog igrom u Laktašima mi gubimo 30 razlike od bilo koga u EL. Samo me strah da ne dovedemo u pitanju i to drugo mjesto u plej ofu abe.

 

Što se tiče eventualnih pojačanja, nikad nije bilo nikakvih nagovještaja da se traži neki bek, Radonja je tokom priprema izjavio da se traži još centar. Tako da bih ja bio zadoovoljan bar tog centra da dovedemo jer ovo sa Kuzmićem u ovoj ulozi nije uopšte dobro a Maik sa olovnim nogama teško da će nam mnogo pomoći.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Liska Manjina said:

Par opažanja iz dvorane:

1. Koji kurac smo izlazili visoko i agresivno na Radanova? Kao da je nas pitao kako da ga napadnemo! Dečko je kamenjar, odmakni se i čekaj da se zaleti kao june za faul u napadu. Ono kreveljenje ka našoj klupi ne bih komentarisao, ali očigledno da je momak bio jako motivisan.

2. Od početka se videlo da nemamo dovoljno energije, naročito prvo poluvreme! Otvorili su nas sa dobrim procentima šuta, a kasnije su nam napravili štetu iz pika sa Đorđevićem. U napadu smo srali kako smo znali, bukvalno smo pokušavali loptu ugurati u koš, ali ne ide to protiv ekipe koja može fizički da nam parira.

3. Simonović promenio tok utakmice sa svojom odbranom, bio je ultra agresivan. Konstanto je uspevao da udvaja protivničke bekove i da se na vreme vrati da zatvori protivnički četvorku.

4. Holins na zagrijavanju nije promašio niti jedan šut, a videli ste kako je sve to izgledalo na terenu. Podseća na Rajana Tomsona, sve je nominalno tu. Dobar momak, gine u odbrani, ali fali ono zbog čega je doveden, a to su poeni. Jako limitiran kada je u pitanju prodor i organizacija, neverovatno.

5. Faking Kuzmić! Jebo me pas i kad sam ga hvalio, džaba sve što je raido kada nije u stnaju da pogodi jebene zicere. Sve što dalje napišem odvede me u ban, pošto bi preraslo u psovanje.

6. Kalinić gura na svežinu, ali je pitanje koliko će još moći. Troši se na obe strane terena, sumnjam da će uspeti da odigra u ovakvom ritmu celu sezonu. 

7. Na žalost deluje da nam je pojačanje neophodnije na bekovskim pozicijama. Premalo kreacije u rukama, naročito sa ovakvim Ivanovićem.

8. Ponovo ćemo imati problem sa ekipama koje budu u stanju da nam se odupru fizički, a to Igokea je takva ekipa. Dovoljno snažnih i dobrih atleta!

 

edit: u pravu je @Del Piero Radanov se celo vreme okretao ka klupi i psovao nekog, a nakon kucanja je skakutao ispred naše klupe i fleksovao. Nisam primetio da je neko od naših odreagovao, ali je odreagovala publika iza naše klupe koja je počela da ga psuje.

 

Odavno se nisam složio 100% sa nekim podužim upisom. Uglavnom mi nešto zasmeta.

 

Ovo se sve slažem.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

ne bi trebalo toliko da se ljutite kada neki bivši igrač bude trashtalk ili neprijateljski nastrojen prema zvezdi.

 

mi ovde obično saznamo poželjnu verziju za klub sa istorijom xy igrača, bilo zato što su informacije baš tačne, bilo jer klub plasira info koji im odgovara ili pak gdin koji prenese info drži do te famozne zvezda iznad svega, pa želi da predstavi klub u najboljem svetlu.

 

možda radanov nije bio dobar, možda nije bio dovoljno radan ali dečko očigledno ima neku zamerku na temu.

 

to je sve normalno, nije zvezda crkva a i crkvu treba gledati odvojeno od boga, ako si religiozna osoba jel'te, zato što i crkvu vode neki ljudi a ne sveta bića.

 

meni je to u neku ruku simpatično, dok god ne uključuje neke pokušaje povređivanaj i nehajne igre. ako ništa, bar govori da je tu postojala nekakva emocija, koja je sada u negativi. 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tačno. Nije to usmereno ka klubu već ka ljudima koji su ga, po njemu, unazadili u karijeri.

 

Dešava se to često, ne treba dizati frku. Kada neko ne dobije šansu kakvu očekuje obično bude frustriran i odigra odlično prvu utakmicu protiv bivšeg tima. To je sad gotovo, videće se nadalje da li on ima potencijal ili je ovo jedan bljesak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

Tačno. Nije to usmereno ka klubu već ka ljudima koji su ga, po njemu, unazadili u karijeri.

 

Dešava se to često, ne treba dizati frku. Kada neko ne dobije šansu kakvu očekuje obično bude frustriran i odigra odlično prvu utakmicu protiv bivšeg tima. To je sad gotovo, videće se nadalje da li on ima potencijal ili je ovo jedan bljesak.

 

Kako su ga unazadili u karijeri? Decko je igrao standardno u FMP-u, dobio malu sansu u Zvezdi, nije bilo zapinjanja ni sa njegove, ni sa strane kluba da dodje do improvmenta. Uporedo s tim, zaradjivao 120 soma evra godisnje. Ok, moze da bude ljut na Radonju ili Covica ili nekog treceg, ali decko sve sto je zaradio u karijeri - zaradio u CZ. Ako je vec tolko kivan bio, trebao je da ode sa 18, kao Voja Stojanovic i kompanija, a ne da potpisuje, ne jedan, nego dva ugovora. 

 

Mislim, znam da lepse zvuci da je tavorio kod nas pet godina, al to bas nije tacno. Vise je Simanic bio drzan na ledu u smislu toga da se ne zna sta bi s njim, dok je kod Radanova sve imalo flow. Dosegao max u FMP-u, u Zvezdi ga nisu videli i pustili posle jedne godine. Sad igra u Igokei, za koju dinugo ce u KKP i to je put koji mu je utaban odavno. Mislim da bi tamo otisao i direktno, da Zeljko nije dosao, pa je bila procena da nema msta. 

 

Ne znam prema kome je bilo usmereno, ali kreveljio se i pokazivao bicepse ka tribini gde su nasi navijaci. Btw, Zvezdini navijaci se toliko loze na tu decu koju boli djoka za klub, da je sustinski njesra da s njima ulazis u bilo kakve rasprave, sve i da te opsuju posle trojke i slicno.

 

Vise se slazem sa ovim sto je Uini rekao, ali svakako mi je dziberski to. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...