Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

13 hours ago, uini said:

@1945, dule vujošević je bio na f4 kupa šampiona sa partizanom u gentu sa 27-28 godina cca

 

13 hours ago, uini said:

 

Место рођења Титоград, ФНРЈ

Држављанство Србија

Proveravao sam i njega i sve poznate trenere koji su mi pali na pamet. On je imao 29 godina tad. 

https://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:551240-Vujosevic-U-medijima-se-pezorativno-nazivam-crnogorskim-strucnjakom-a-prvo-sam-Jugosloven

U poslednjem intervjuu je rekao da ima dvojno drzavljanstvo. U svakon slucaju on sebe smatra Jugoslovenom pa ga nisam racunao u srpske trenere.

 

Sto se tice pomeranje Aba to sam napisao i ranije ukoliko bude 2-0 i Cedevita i Buducnost onda cemo poceti jos ranije, pretpostavljam 8. Maja ili najkasnije 10. e to je vec upitno koliko ce nam to potencijalno odgovarati, prvo zbog Lazica, a drugo sto su igraci imali 5 dana slobodno pa pretpostavljam da se planirao postepeno uvodjenje u maksimum treninga s obzirom da smo trebali trenirati 20 dana a ovako cemo mozda i 10 dana.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, 1945 said:

 

Proveravao sam i njega i sve poznate trenere koji su mi pali na pamet. On je imao 29 godina tad. 

https://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:551240-Vujosevic-U-medijima-se-pezorativno-nazivam-crnogorskim-strucnjakom-a-prvo-sam-Jugosloven

U poslednjem intervjuu je rekao da ima dvojno drzavljanstvo. U svakon slucaju on sebe smatra Jugoslovenom pa ga nisam racunao u srpske trenere.

 

Sto se tice pomeranje Aba to sam napisao i ranije ukoliko bude 2-0 i Cedevita i Buducnost onda cemo poceti jos ranije, pretpostavljam 8. Maja ili najkasnije 10. e to je vec upitno koliko ce nam to potencijalno odgovarati, prvo zbog Lazica, a drugo sto su igraci imali 5 dana slobodno pa pretpostavljam da se planirao postepeno uvodjenje u maksimum treninga s obzirom da smo trebali trenirati 20 dana a ovako cemo mozda i 10 dana.

q4w7Z75.gif

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Redstar0356 said:

Sad gledam, Hall uzeo Fiba Ls, kakav vam je u poredjenu sa nasim plejmejkerima?  Mislim posebno na Ivanovica i Markovica

 

FIBA eurocup. Takmičenje gde su jedna danska ekipa, i jedna holandska ekipa igrale polufinale. Mislim da to dosta govori o novou košarke koja se igra u tamo.

 

Kad poredimo njih trojicu onako overall, ja bi rekao Hall najslabiji. Ako ih poredimo po tome šta su pokazali u Zvezdi, onda redosled Ivanovic, Hall, Markovic. S tim da samo Ivanović zaslužuje prelaznu ocenu po mom mišljenju, jer je tu i tamo odigrao nešto, ali opet daleko ispod očekivanja.

 

Možda zvuči malo previše strogo, i mislim da sam i lani bio jedan od oštrijih kritičara Langstona Halla. I žao mi je zbog toga, jer se vidi da je baš neki dobar lik. I da je zalaganje bilo tu, ali on jednostavno nije za našu košarku. Onakve smotane lateralne kretnje u odbrambenom stavu, zaglavljivanje u blokovima, nemogučnost da se isprati jednostavna prednja promena protivničkog beka... Mi Ivanovića smatramo lošim defanzivcem, ali za Halla je Bruce Bowen iz najboljih dana, ako malo preteram...

Solidan pass first plej za Fibina takmičenja i to je to

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

FIBA eurocup. Takmičenje gde su jedna danska ekipa, i jedna holandska ekipa igrale polufinale. Mislim da to dosta govori o novou košarke koja se igra u tamo.

 

Kad poredimo njih trojicu onako overall, ja bi rekao Hall najslabiji. Ako ih poredimo po tome šta su pokazali u Zvezdi, onda redosled Ivanovic, Hall, Markovic. S tim da samo Ivanović zaslužuje prelaznu ocenu po mom mišljenju, jer je tu i tamo odigrao nešto, ali opet daleko ispod očekivanja.

 

Možda zvuči malo previše strogo, i mislim da sam i lani bio jedan od oštrijih kritičara Langstona Halla. I žao mi je zbog toga, jer se vidi da je baš neki dobar lik. I da je zalaganje bilo tu, ali on jednostavno nije za našu košarku. Onakve smotane lateralne kretnje u odbrambenom stavu, zaglavljivanje u blokovima, nemogučnost da se isprati jednostavna prednja promena protivničkog beka... Mi Ivanovića smatramo lošim defanzivcem, ali za Halla je Bruce Bowen iz najboljih dana, ako malo preteram...

Solidan pass first plej za Fibina takmičenja i to je to

Hm, mi kao da se ne secamo istog igraca... Meni je Hol defanzivno sasvim ispunio zahteve, sasvim korektan. Ofanziva je bila problem, impotentnost na ulazu, nesiguran sut za tri (palio kad je bas sam) i tanak playmaking. Dok je pogadjao poludistancu na samom pocetku delovao je dobro, ali onda je samo tako padao (KLS ne racunam)...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Geronimo said:

Hm, mi kao da se ne secamo istog igraca... Meni je Hol defanzivno sasvim ispunio zahteve, sasvim korektan. Ofanziva je bila problem, impotentnost na ulazu, nesiguran sut za tri (palio kad je bas sam) i tanak playmaking. Dok je pogadjao poludistancu na samom pocetku delovao je dobro, ali onda je samo tako padao (KLS ne racunam)...

 

Nisam iznenađen. Kao što sam rekao, mislim da sam i lani, dok je bila sezona u toku, bio dosta usamljen u takvom mišljenju. On je onako dugačak ponekad iščačkao koju loptu, ili napravio dobar pritisak na pleja kad se udvoji (obično kad izgubi dribling), ali neki fundamenti su mu po mom mišljenju bili užasni. Rad nogu u odbrani, pre svega. Jedan od najgorih koje sam vidio. Odbrana od pnr ništa bolja, pre svega što jednostavno nezna da se izbori sa blokom i ima neki čudan način kako ga obilazi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2022 at 11:21 PM, 1945 said:

Alimpijevic prema mojim istrazivanjima, ako sam omanuo-dopunjujte, bi trebao da je 4. najmladji srpski trener koji je daleko dogurao u evropskim takmicenjima. (minimum polu finale).

 

Pre njega su to bili:

1. Zeljko Obradovic, 1992, sa 32 godine prvak Evrolige sa Partizanom

2. Bata Djordjevic, 1982, sa 34 godine drugo mesto Evrokupa sa Zvezdom

3. Svetislav Pesic, 1984, sa 35 godina trece mesto Evrolige sa Bosnom

4. Dusan Alimpijevic, 2022, sa 36 godina minimum polufinale Evrokupa sa Bursom

 

Da ostanem na temi, kada smo kod Bate Djordjevica na danasnji dan, 1972, je osvojio titulu sa Zvezdom u bivsoj Jugoslaviji. Iste godine smo igrali finale tadasnjeg Evrokupa, trebalo bi da je to prvo finale evropskih takmicenja od srpskih klubova, ako neko zna da nije neka me ispravi.

 

Za Zvezdu su nastupali:

Rakocevic, Pesic, Cvetkovic, Kapicic, Simonovic, Slavnic, Vucinic, Zugic, Pavlovic, Bogosavljevic, Kubura, Latific.

Igrao je OKK Beograd iste godine finale Kupa Radivoja Koraća protiv Lokomotive (Cibona) jeste da je te godine bilo prvo eksperimentaln takmičenje ali su stigli do finala, kao i Jugoplastika u Kupu šampiona.

Nisi ubrojao još Lazarevića, Sarjanovića, 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, uini said:

 

dosta snazna logika, na tragu zvezda - srbija - nikad jugoslavija

 

evo mozes i karija tom metodom da obrises https://kosarka.hotsport.rs/2015/03/02/bivsi-trener-zvezde-i-dalje-se-osecam-kao-jugosloven/

 

Ne znam sta je na tragu on je sam sebe deklarisao tako ne razumem sto si prebacio pricu na Zvezdu i Srbiju, nisam rekao svoju logiku vec sta je on rekao. Takodje vazi i za Kronosa i pricu o Srbovanju, ne razumem gde se potencira bilo sta u tom pravcu u mom upisu. Kari moze da se ne oseca ali je rodjen ovde, ceo zivot ima nase drzavljanstvo i radi kao selektor nase reprezentacije.

 

Da se ne lazemo Dule je crnogorski trener, bas kao i Radonjic. U svakom slucaju za mene je to jedan narod da ne ode prica u tom nekom pravcu. Ako si posten shvatices sta hocu da kazem pricam a to je da je Dule pre crnogorski trener nego srpski. Zato ga nisam stavio. Nije ni vazno na kraju krajeva i mozemo ga racunati to ne umanjuje Alimpijevica da je u 4 ili 5 ili 6 najmladjih sto je veliki uspeh a to je bila sustina upisa u kom sam se potrudio da eto iznesem neku novu zanimljivost ili informaciju ali uvek se neko javi sa nekom pricom da mi spocita da je to moje misljenje a ja preneo njegove reci ili vas dvojica sto prebacujete pricu na nikad Jugoslaviju i Srbovanje ili uvek neki cinican i negativno ironican komentar ne mislim od tebe licno vec generalno, maltene na svaki moj upis i to gde se potrudim da iznesem objektivnost i informacije a ne licno misljenje kao pre neki dan sto mi covek napisa ironicno da napisem sazetije 'misljenje' i a ja uopste nisam iznosio misljenje vec objektivno sve moguce izgleda rostera sto nije nikakvo misljenje niti stav.

 

Inace ima dvojno drzavljanstvo a ne jedno kako si napisao tj. procitao na Vikipediji ili gde vec. I to kada je imao jedno(srpsko) je ondasanja odluka Crne Gore kad je morao svako sa dvojnim da se izjasni za jedno drzavljanstvo.

 

Ne bi da kvarimo ovu temu sa Duletom dalje. Svako dobro i tebi i Kronosu i Wingwalkeru bez bilo kakvog cinizma i ironije.

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, daba said:

Igrao je OKK Beograd iste godine finale Kupa Radivoja Koraća protiv Lokomotive (Cibona) jeste da je te godine bilo prvo eksperimentaln takmičenje ali su stigli do finala, kao i Jugoplastika u Kupu šampiona.

Nisi ubrojao još Lazarevića, Sarjanovića, 

Dragi Dabo, ti si covek enciklopedija sto se tice KKCZ. Mogao bi cesce da pises ovde, barem da iznosis svoje zanimljivosti i statisticke podatke koji ne mogu nigde drugde da se procitaju. Ja Tviter ne koristim pa ne mogu da te pratim tamo a Rsb-a vise nema gde sam povremeno citao tvoje upise mada i tamo si dobijao banove koliko se secam. Ovaj forum je dosta slobodniji iliti otvoreniji barem mi se tako cini.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1945 said:

Dragi Dabo, ti si covek enciklopedija sto se tice KKCZ. Mogao bi cesce da pises ovde, barem da iznosis svoje zanimljivosti i statisticke podatke koji ne mogu nigde drugde da se procitaju. Ja Tviter ne koristim pa ne mogu da te pratim tamo a Rsb-a vise nema gde sam povremeno citao tvoje upise mada i tamo si dobijao banove koliko se secam. Ovaj forum je dosta slobodniji iliti otvoreniji barem mi se tako cini.

@daba 

 

on ce da se vrati samo i kad se Shakota ili Alimijevic vrate u KKCZ. Do tada bojkotuje sve forume, ponekad replicira na twiteru. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Šarac said:

@daba 

 

on ce da se vrati samo i kad se Shakota ili Alimijevic vrate u KKCZ. Do tada bojkotuje sve forume, ponekad replicira na twiteru. 🙂

jel vam oprostio sto ste oterali jaku blazica? mislim, vama iz uprave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pavijan2 said:

jel vam oprostio sto ste oterali jaku blazica? mislim, vama iz uprave.

Nisam tada bio aktivni ucesnik te odluke, mada ja mislim da uprava je zelela da ga ostavi jer je bio pod ugovorom,  a neko drugi ga nije zeleo pa doveo Ryana Thompsona kao zamenu. 

Nadam se i sledece sezone da ce ista osoba da se drzi te odluke i ostavi Holinsa na mestu Jake.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

@1945, dule zivi ovde 40+ godina i ima srpsko drzavljanstvo, tako da te molim da se ne blamiras vise

 

 

Mogu se izblamirati kad se osetim tako, sada se ne osecam tako i hvala ti ali ne moras se brinuti za mene i moliti me da se ne blamiram.

 

Bas i napisah da ima dvojno drzavljanstvo ali da je vise crnogorski trener nego srpski i stojim iza toga bez obzira sto ima i srpsko drzavljanstvo i sto zivi ovde. Glavni razlog je zato sto mu je otac Crnogorac plus se i rodio tamo. Sigurno znas ili si cuo za nekog stranca ko zivi ovde dugo i ima i nase drzavljanstvo, to ne znaci da je on Srbin vec je ono odakle vuce korene. Naravno moze se osecati kako god i ovo je sve knjigovodstveno a realno je ko se kako oseca. 

 

U krajnoj liniji napisah 2 puta da nije ni vazno i da je za mene to jedan narod i da mozemo racunati i Duska Vujosevica i nemam nikakav problem sa tim, akcenat je bio na Alimpijevicu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Nisam tada bio aktivni ucesnik te odluke, mada ja mislim da uprava je zelela da ga ostavi jer je bio pod ugovorom,  a neko drugi ga nije zeleo pa doveo Ryana Thompsona kao zamenu. 

Nadam se i sledece sezone da ce ista osoba da se drzi te odluke i ostavi Holinsa na mestu Jake.

 

Koliko puta imam pravo da pogađam ime zagonetne osobe?

54 minutes ago, daba said:

Ne.

Dobro ti nama došao!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 1945 said:

Dragi Dabo, ti si covek enciklopedija sto se tice KKCZ. Mogao bi cesce da pises ovde, barem da iznosis svoje zanimljivosti i statisticke podatke koji ne mogu nigde drugde da se procitaju. Ja Tviter ne koristim pa ne mogu da te pratim tamo a Rsb-a vise nema gde sam povremeno citao tvoje upise mada i tamo si dobijao banove koliko se secam. Ovaj forum je dosta slobodniji iliti otvoreniji barem mi se tako cini.

Hvala na lepim rečima.

Tamo sam pisao najviše o istoriji, a banovan sam zbog politike jer sam im napao vrhovnog vođu.

Ovaj forum verovatno da za razliku od bivšeg koji to nije bio sigurno.

Što se tiče podataka i zanimljivosti nije problem kada bude bilo imalo šta da se napiše.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...