Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Mislim da je Zelimir kasno upalio. Mur je ocigledno pored Pantera jedina skoring masina. On nas je poprilicno razbucao jeste on nikakav u odbrani, ali to krpis nekako. Madar je sigurno po meni cak i NBA potencijal, odlican na obe strane, jos je on mlad za PG, ali moze biti klasa ako smiri glavu i popravi sut.

 

Sve u svemu KKP je tek u poslednja cetiri meca pokazao potencijal koji imaju, x faktor izgubljene serije je Lidej koji je se nije isticao, nije vuko ekipu..coskario, mlo nekad pritisne ali slabo je to za te pare.

 

Da isti timovi igraju sl sezne, pocistili bi nas. Tanka je linija izmedju pobednika i gubitnika, ipak Dejo ima taj pobednicki gen i retko gubi finala.

 

Stvrno deluje da je tim tek sad dobio konturu i ne bi me cudilo da nas drknete u KLS-u, zavisi od motiva obe ekipe i motivacije generalno.

 

Da nas pobedite trebao vam je jedan iskusni plej paser koji zna i prodor. Madar je jos neiskusan za ovakve tekme a Mur je cist snajper, visina ga jedino vuce na mesto pleja.

 

Zeljko je cak kriv i za Kuruca, mislim da bi vam pomogao dosta pa i Dangubic..Trif vam kurca ne vredi sad dok je Zagorac igrao dobru odbranu i sve to, ali mu je trebala ta mala pomoc na krilu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

KSS vodi Danilović ali izgleda da se ni u njega nema poverenja. Ne vidim šta se dobija odbijanjem da se odigra jos 5-6 utakmica. Samo se kod fanatika stvara još veća mrznja. Da su pametni izađu protiv FMP sa klincima i bez stranaca i časno izgube.

Link to comment
Share on other sites

Dok ne bude communicado official, ne pecamo se.

 

Sto se tice gadljivosti, najjace da cu da se gadim potencijalnog wildcard-a koji vec godinama sluzi kao pozivnica timovima koji su Evroligi iz strateskih i marketinskih razloga zanimljivi. Da smo nekome uvalili lakat ili izlobiralitm promenu pravila lige i kriterijuma po kojim se dolazi do iste, razumeo bih.

 

No dobro, simpatican problem koji ima Partizanova porodica je i taj sto su mu navijaci cesto vrlo moralni i ne zele ono sto ne izbore na terenu. 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, kendrick said:

Dok ne bude communicado official, ne pecamo se.

Zurnal pise da su za vajld karte zainteresovani samo Valensija i Partizan i da se niko vise od drugih klubova nije interesovao za specijalnu pozivnicu.

 

Zvanicna odlika ce biti donesena krajem Juna.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Devil In My Pants said:

Mislim da je Zelimir kasno upalio. Mur je ocigledno pored Pantera jedina skoring masina. On nas je poprilicno razbucao jeste on nikakav u odbrani, ali to krpis nekako.

 

a to što nas je avramović šurio 5x tekmi u seriji ili makar do pete, kada je imao skromniji usage ali i dalje fantastične brojke si potisnuo.

ne znam da li je željko kasno upalio, ja bih rekao da je upalio u nevreme za zvezdu ali malo radonjin adjustments u 5oj, malo sticaj okolnosti sa tricama i eto nas na 3:2

 

ti si pričao da je željkov prajm prošao a pokazalo se da mu, kao i svakom velikom treneru, ekipa igra najbolje u sezoni kada se dele trofeji.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

a to što nas je avramović šurio 5x tekmi u seriji ili makar do pete, kada je imao skromniji usage ali i dalje fantastične brojke si potisnuo.

ne znam da li je željko kasno upalio, ja bih rekao da je upalio u nevreme za zvezdu ali malo radonjin adjustments u 5oj, malo sticaj okolnosti sa tricama i eto nas na 3:2

 

ti si pričao da je željkov prajm prošao a pokazalo se da mu, kao i svakom velikom treneru, ekipa igra najbolje u sezoni kada se dele trofeji.

 

Prvo, jeste Avram odigrao odlicno, ali nije pure skorer sa dobrim procentima. Mur jeste to kroz celu karijeru. Kvalitetniji je od vrama koji to mora konstantno da ponavlja.

 

zelimirov prajm jeste prosao, to se najbolje odslikava utakmicom protiv Burse. Jeste bio dobar protiv nas, to niko ne spori ali je opet izgubio. Ne treba zaboraviti da je KKP bio fvorit za titulu u ABA i EC na pocetku sezone, a n kraju ni kup nisu uzeli, sto je uspelo trenerima pre sa znatno slabijim rosterima.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Devil In My Pants said:

Prvo, jeste Avram odigrao odlicno, ali nije pure skorer sa dobrim procentima.

 

17 minutes ago, uini said:

avramović možda nije pure scorer ali je imao najbolje procente u seriji od svih bekova oba tima

Sacu ja da napisem nesto trece od obojice.

 

Avramovic jeste pure scorer jer je prosle sezone bio drugi strelac Acb lige sa 16.4 poena po mecu, godinu dana pre toga je davao 14.7, u Unikahi je igrao jako malo a godinu dana pre toga u italijanskoj ligi takodje jedan od boljih skorera lige sa 17.7 poena po mecu.

 

Sto se tice procenata on jeste bio najbolji bek u seriji ali kapiram da je Devil mislio generalno. Karijerno je na 31% za 3 a ove sezone u Evrokupu je imao svega 22% za 3 a u Aba 41% sto je ogromna razlika al mu dodje opet na tih 31% karijernih po sezoni sto nije bas najbolje.

 

Svakako je tesko bilo ove sezone da bude pure scorer pored Pantera a jos su tu bili i Mur i Madar al u principu on to i jeste. I ove sezone u Partizanu je imao cak 7 utakmica sa preko 20 poena i dosta puta koketirao sa 20.

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Barkley#34 said:

Evo, meni je neprijatno. Uvek imam princip da rezultat treba da bude uslov za kvalifikacije za naredni nivo i zato mi se gade sve A, B, C, Ž licence. Čak i u fudbalskoj LŠ zemlje koje imaju četiri mesta po grupama ne biraju učesnike po principu ko jače kaže ''Znaš ti ko sam ja'' nego to teorijski mogu da budu četiri tima tipa Votford ili Sasuolo. I ne, nisam srećan ni što smo dobili mesto u EK a još manje što su naprednjaci ušli jako i bahato u klub u ovoj sezoni, kao što rade u svemu čega se dohvate. 

 

Zato sam ofrlje ispratio ovu sezonu i nijednom nisam otišao u halu. Čak mi je tim postao simpatičniji nakon propasti protiv Burse jer ih je tad trebalo podržati. Naravno da ću šta god da igramo, u jednom trenutku pojesti govno i početi češće i više da ih pratim, jer nemam drugi klub i ko zna šta će se sve desiti kad jednom konobar donese ceh, ali neću biti emotivno ispunjen kao pre. Nisam nikakva moralna veličina, pričam šta mislim i kako se osećam, a ima ljudi koji su još oštriji po tom pitanju. Koliko se sećam, kolega Fri je prestao da prati klub otkako je sns gamad u istom, a znam da ima još ljudi koji su u tom fazonu.

Poštujem tvoj stav, ali i dalje mislim da vam je mesto u El, svakako pre nekih Darušafaka, London Towersa, AEK-a..... Treba iskoristiti priliku za odmeravanje sa najjačima. Ionako, kad se Rusi vrate, neće biti mesta ni za vas ni za nas. Naime, da Rusi nisu izbačeni, ABA liga bi izgubila wild card već u sezoni 23 /24.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

nije bio favorit za aba ali nebitno, neću da se prepirem

 

avramović možda nije pure scorer ali je imao najbolje procente u seriji od svih bekova oba tima

Bio je favorit za ABA na pocetku sezone i vecinom sezone, pa cak i posle prva dva derbija a secamo se kako su te utakmice izgledale.Bio je favorit i u EK za sovajanje a npr kvota da ce biti prvi u grupi je bila frapantnih 1.07 tj 93,5% sanse da ce se to desiti ako cemo u procentima.Dakle nista subjektivno,profesionalci odredili.

Ne treba kriti,debakl istorijskih razmera.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 7
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

nije bio favorit za aba ali nebitno, neću da se prepirem

 

avramović možda nije pure scorer ali je imao najbolje procente u seriji od svih bekova oba tima

pre pocetka sezone  bio je prvi favorit i za abu i za ec, i to sa kvotama 1,7 za osvajanje cini mi se..

 

za avrama isto smesna prica i na pocetku sezone sam govorio da je to igrac koji je u acb imao preko 16 ppg..

 

lm, vecina zaboravlja sta je pisala na pocetku sezone..

to su isle price i busanja, sad kad je zelko tu, ima i sa 12 klinaca da se prosatamo do trofeja..

a ne da nije vodio klince, vec je  dobio insant tim sa gotovim igracama, kako u prajmu iz tima koji je igrao f4 el, tako i iz nba, ec-a itd..

i sad kao, bila je dobra ova sezona, bice bolja sledece kad ovi od 28 godina jos malo stasaju, i kad se umesto mladjanog mura dovede neki fazon tipa pongos i jos jedno 2-3 vrhunska igraca iz el..:default_coffee:

 

Edited by n4l1m
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, n4l1m said:

pre pocetka sezone  bio je prvi favorit i za abu i za ec, i to sa kvotama 1,7 za osvajanje cini mi se..

 

znam da su za eurocup bili neki top favoriti po kladionicama ali kada sam odgledao virtus u finalu, nisam najbolje razumeo po čemu bi neki eurocup tim bio favorit protiv njih. oni su doduše dovodili još igrača usput. a ispali su i neki španci, dal' huventud, koji su takođe projektovani za finale ili semis

 

za aba je partizan mogao da bude prvi favorit dok za zvezdu nije potpisao kalinić; 

a nakon prve odigrane tekme je bilo jasno da je zvezda veliki favorit, tako da eto.

 

ja ovde na forumu nisam od jedne jedine osobe čuo da je partizan favorit, pogotovo od kada smo odmerili snage 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

znam da su za eurocup bili neki top favoriti po kladionicama ali kada sam odgledao virtus u finalu, nisam najbolje razumeo po čemu bi neki eurocup tim bio favorit protiv njih. oni su doduše dovodili još igrača usput. a ispali su i neki španci, dal' huventud, koji su takođe projektovani za finale ili semis

 

za aba je partizan mogao da bude prvi favorit dok za zvezdu nije potpisao kalinić; 

a nakon prve odigrane tekme je bilo jasno da je zvezda veliki favorit, tako da eto.

 

ja ovde na forumu nisam od jedne jedine osobe čuo da je partizan favorit, pogotovo od kada smo odmerili snage 

kalinic je potpisao sredinom jula, kvote za osvajanje abe i ec-a su izasle 2 meseca kasnije, kako na domcim tako i na stranim kladionicama jelte..

 

sto se tice virtusa, ne znam dal na prste jedne ruku mogu da nabroje utakmice koje su odigrali na nivou na kom su trebali.. jedinu koju su odigrali kvalitetno u ec-u, je bilo gostovanje valensiji(koja je doduse imala problem sa povredama), ostalo sve kisela voda..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ne treba kriti,debakl istorijskih razmera.

Malo je žalosno što ti ne shvataš veličinu Željka Obradovića. Sve da je ove sezone Partizan ispao iz Aba lige, reč mu niko ne bi prigovorio. Bilo bi gundjanja i nekog negodovanja, ali zamisli koliki degenerik bi trebalo da budeš, pa da pljuješ Željka i osporavaš njega kao trenera.

 

Čovek je od reči, rekao je da je 3 godine ovde, hajde da se dogodine prebrojimo, ili one tamo kad zaokruži broj EL titula. Navijam za Partizan, Željko je Partizan, prostije od toga ne može. Titula ako bude, super. Ako ih pak ne bude, treba uživati i u vožnji.

 

Prva godina trogodišnjeg ciklusa može biti debakl samo u glavama navijača Zvezde kojima nije dovoljno da se raduju zbog titule, već da bi ona imala smisao, mora se nekako uniziti i rival. Ono, hvala, ali na to se niko ne peca. Neuspešna sezona da, niko sa teme to ne spori, mnogima štošta nije bilo po ukusu. Ali ove reči koristiš samo jer bi da troluješ i flejmuješ, a to ti se za sada dozvoljava.

6 minutes ago, n4l1m said:

pre pocetka sezone  bio je prvi favorit i za abu i za ec, i to sa kvotama 1,7 za osvajanje cini mi se..

 

za avrama isto smesna prica i na pocetku sezone sam govorio da je to igrac koji je u acb imao preko 16 ppg..

 

lm, vecina zaboravlja sta je pisala na pocetku sezone..

to su isle price i busanja, sad kad je zelko tu, ima i sa 12 klinaca da se prosatamo do trofeja..

a ne da nije vodio klince, vec je  dobio insant tim sa gotovim igracama, kako u prajmu iz tima koji je igrao f4 el, tako i iz nba, ec-a itd..

i sad kao, bila je dobra ova sezona, bice bolja sledece kad ovi od 28 godina jos malo stasaju, i kad se umesto mladjanog mura dovede neki fazon tipa pongos i jos jedno 2-3 vrhunska igraca iz el..:default_coffee:

 

Evo još jednog koji je uleteo ispod, pa da ne ponavljam post, važi isto. Plus, nijedna rečenica koju si napisao nije istinita. Osim ove za Avramovića, valjda si proročki uspeo da pročitaš njegovu statistiku iz fenjeraša ACB lige. :lol_2:

  • Like 9
  • Thanks 5
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

znam da su za eurocup bili neki top favoriti po kladionicama ali kada sam odgledao virtus u finalu, nisam najbolje razumeo po čemu bi neki eurocup tim bio favorit protiv njih. oni su doduše dovodili još igrača usput. a ispali su i neki španci, dal' huventud, koji su takođe projektovani za finale ili semis

 

Pa odgovorio si sam sebi - Virtus je u hodu doveo pojacanja koja su mu pomogla da osvoji EC titulu. Pre sezone nisu bili prvi favorit, to je bio Partizan (i to zasigurno na Zocovo ime ali i na 2 F4 EL igraca). 

 

A ispali su i Huventud i Partizan i Gran Canaria zbog nakaradnog sistema takmicenja. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

  A ispali su i Huventud i Partizan i Gran Canaria zbog nakaradnog sistema takmicenja. 

 

 

 Sistem takmičenja u razigravanju EC jeste ćopav, tačnije brutalan ali ne može se reči nikako reči da odgovara slabijim ekipama jer finalista je odigrao sve tekme u razigravanju kao gost a dva top favorita su kao domaćini ispali već u prvom ukrštanju i to od underdog timova.

Znači to je moglo da im se desi i da se samo F4 EC igrao i na 2-3 dobivene.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cuj bili favoriti po kladionicama, ustvari ne kladionicama, profesionalcima.

Profesionalci su pre publishovanja kvota izvukli par linija kodova i dosli do toga da su Punter, Avramovic, LeDay i trofejni trener dali odredjeni index koji je veci od manje trofejnog trenera i skupa igraca koji su manje valorizovani nego pomenuta trojka. Bio bi nonsens da povlacim paralelu sa Lejkersima koji su doziveli nezapamceni debakl iako su bili prvi favoriti po kladionicama, ali mozda i nije tako los primer: iako je malo ko predvidjao da nece prismrdeti play in-u, ogroman broj ljudi je bio vrlo skeptican povodom njihovih ambicija da se bore za sampionat, i to ne samo zato sto je in hejtovati Lejkerse, vec zbog toga kako je roster sklepan i kako su predvidjali da ce glavna trojka (i koliko) da isporucuje na parketu.


Buduci da je tito tu, odmah da se ogradim da kladionice imaju vrlo kompleksan nacin kako odredjuju antepost kvote, ali da budu ultimativni argument je obicna kenjaza.

 

43 minutes ago, n4l1m said:

to su isle price i busanja, sad kad je zelko tu, ima i sa 12 klinaca da se prosatamo do trofeja..

 

Bukvalno niko nikad. Mozda njuske poput onih koji su pisali po tviterima o jurnjavi po hotelima samo sa druge strane.

 

37 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne znam da li bi baš svi proglasili sezonu debaklom, ali uspešna svakako ne može da bude, da jebe oca. 

 

Mislim da je svako na ovoj temi i slicnim relativno kulturnijim i objektivnim mestima manje-vise slozan: ekipa je pocetkom finalne serije znacajno podigla nivo forme i uigranosti i donekle, kada se podvuce crta, popravila utisak koji je tokom cele sezone bio gorak. U EC smo doziveli debakl jer smo pred domacom publikom ispali od ekipe daleko skromnijeg kvaliteta (iako se ispostavilo da je Bursa bas momacki peglala basket tih par nedelja), dok smo u ABA bili na jednu loptu od trofeja, sto je otprilike negde gde su ljudi i predvidjali. 


Sa jedne strane komsije opisuju debakl jer je ipak u pitanju Zeljko i dva igraca ozbiljnog renomea u Evropi. Sa druge strane, grobariji su partije tokom cele sezone izuzev finalne serije ostavile utisak da je ekipa bila daleko ispod svojih realnih mogucnosti i da jednostavno nisu tim. Ipak, meni je sustina ono sto je zorex iznad napisao: kada se zavrsi ovaj ciklus sa Zeljkom koji je iznenadjujuce uopste i poceo moci cemo daleko korisnije da se osvrnemo na isti. Ako komentarisemo prvu sezonu samu za sebe, niti je bila nesto uspesna, niti je bila debakl. Meni vise naginje ka pozitivnom jer sam siguran da ce ekipa izgledati dosta bolje nakon jedne sezone zajedno, a i Zeljku je ova sezona sigurno pokazala mnogo toga, odnosno da ovakva sezona moze mnogo toga da donese kao lekciju. 

Edited by kendrick
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inače, setio sam se da sam pisao impresije o Smailagiću i pre nego što je stigao. Previše stvari sam pogodio : (

On 6/27/2021 at 6:10 PM, zorex said:

Larkin I Deker imaju igrački pedigre sa koledža, Dario je sa 20 godina osvojio Aba ligu u Areni. Smailagić nije ozbiljnu tekmu još odigrao u karijeri. Jedini, jedini adut mu je mladost, u teoriji može on mnogo toga, ali mora nešto i da počne da prikazuje što pre. Ja ću se stvarno pozitivno iznenaditi i obradovati ako postane neki bitan igrač, meni prosto deluje mekano i kao da apsolutno nema predstavu kako se igra profi košarka.

 

On 6/27/2021 at 5:49 PM, zorex said:

Problem sa Smail Agom je što nije NBA igrač, niti će ikad biti. Pitanje je veliko da li je i materijal za ozbiljnijeg evroligaškog. Kod njega potencijal baš nikako nije pretočen u neke očigledne kvalitete. GS je utripovao da može da pronalazi igrače ispod radara, pa su Stefa ove godine okružili raznoraznim mediokritetima. Otpuštanje Smailagića je gotova stvar rekao bih, jer nema garantovan ugovor. 

Potpisao je ugovor na 3 godine, ali ovo leto mu je baš presudno ukoliko ima ambicija da postane igrač.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ovde vecina kao da je zaposednuta..

price o ciklusima su alibi price, pogotovo ako idu u paketu sa gotovim igracima..

donekle bi prica o ciklusima i imala smisla da radi iskljucivo sa mladim igracima, sto ovde nije slucaj ni izbliza, posto 80% minuta uzimaju igraci preko 28 godina sa ozbiljnim iskustvom....

pri tom vecina  ovde takodje propagira neki idiotski stav, kao sacekajmo da vidimo sta ce zelko da uradi za ove 3 godine, ko da kosarka pre toga nije postojala i kao da posle 3 godine nece ni postojati za partizan..

mada s obzirom na pare koje su projektovana za te 3 sezone, to mozda i nije daleko od istine.

 

long story short, dakle to sto je neko "najbolji" trener, daje mu za pravo da trosi 15+m po sezoni, pa sve i ako nema rezultata, posto bobe moj, sve je to plan trogodsinjeg ciklusa, a posle kad ode, jbg nije ni bitno, bitno da smo imali 3 godisnji ciklus sa "najboljim" trenerom ikada, sve i da nista ne osvoji..

 

 

Edited by n4l1m
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...