Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

8 minutes ago, jedibojan said:

Da li neko stvarno zna sta se desava sa Kuretom?

Da li je Danga stvarno povredjen?

 

Odakle uopšte informacija da je Dangubić povređen?

Želimir je više puta ponovio da su svi zdravi.

Jasno je šta je po sredi sa obojicom, Dangubić je višak, Kurucs na hlađenju sa tendencijom da ostane tu gde je, jer nije sposoban da procesuira šta se traži od njega.

Edited by Instinkt
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Ovo sam i ja pomislio.

 

A onda sam pomislio kako je Aleksa zapravo bio sebican - morao je da pruzi Madaru loptu koji je bio barem 2 koraka, mozda i 3 ispred u pocetku. Madar je brzi od Alekse cini mi se, bez vodjenja lopte se trci brze a i sama lopta brze putuje nego kad je vodjena. Madar je morao biti ta 3 koraka ako ne i vise ispred kad je Aleksa bio na sredini terena (kad mu je Ferel vec bio tu). Idealan momenat za lako dodavanje i zavrsnicu. Jbg, lako je sada reci posle gledanja snimka. 

 

1 hour ago, Instinkt said:

 

Nisam odgledao snimak, verovatno si u pravu. Meni je tokom lajva upalo u oči da je morao da mu zaštiti stranu, da prepozna i spreči otvoren teren Farelu za trčanje. Mislim da bi bilo dovoljno da je napravio korak ulevo, ovako iz glave.

 

Jedini razlog što ga je Jogi stigao i isčačkao loptu je što Aleksa ne ume da je vodi desnom rukom, pa je trčao daleko sporije nego što bi inače (da ju je vodio levom).

 

Tj što je moj trener vikao Laki ne vodiš ti loptu već lopta vodi tebe.

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

Mene impresionira frenetična borbenost na jednoj prilično nebitnoj utakmici. Timska odbrana je i dalje problem i stvarno ta iskakanja centara od kojih vučem traume još iz finala u Indijanapolisu. Valjda je to neka srpska škola košarke, molim ako ima neko stručniji da mi pojasni.

Uglavnom, po meni se ovaj tim razvija odlično. Mislim da bi pre dva meseca od ovakve Cedevite izgubili 20+ razlike.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Laki21 said:

 

 

Jedini razlog što ga je Jogi stigao i isčačkao loptu je što Aleksa ne ume da je vodi desnom rukom, pa je trčao daleko sporije nego što bi inače (da ju je vodio levom).

 

Tj što je moj trener vikao Laki ne vodiš ti loptu već lopta vodi tebe.

 

I to je tačno. Ali sam prinuđen da zanemarim tu anomaliju kod profi košarkaša (plejmejkera!?) u 27-oj kao što se pravim da ne vidim napad panike kad mu zatvore levi ulaz pa krene da zuji ko muva bez glave po reketu. Slično nešto ti gledaš kod Dobrića samo što imaš tu sreću da on vama ne organizuje ni izlet do Avale a ne igru.

Ne znam jesi li video onu sekvencu kad se zaleteo u kontri i umesto da napadne koš » pomračenje, batica mu zatvorio levo polaganje » napad panike; preopterećenje sistema, počelo da mu se dimi iz ušiju » zaokret i pas iz skoka na svoju polovinu!? Bukvalno sam doživeo blaži moždani. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Željko nešto filozofira i verujem da ni ova startna postava neće biti startna kad se bude igrale tekme za titule.

Recimo Mur drugi derbi za redom u Aba nije ušao ni minut,a verujem da je ideja da se Madar osposobi za završnicu sezone na ovim "manje" bitnim tekmama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno da Dangubića nema u rotaciji. Jasno je da je on napadački sakat ali dečko je do skoro bio maltene pa elitni EL defanzivac. Vi ste i bez njega dominantno napadački orijentisana ekipa, ne vidim šta bi falilo da Danguba malo pojača odbranu u napadački potentnim petorkama. U svakom slučaju je mnogo korisniji igrač od Trifunovića i raspalog Zagorca. Kurucs je isto misterija, mada Željko svakako nije lud pa da ga bezveze drži u ovom specifičnom statusu - ni na nebu ni na zemlji, mora da fali nešto u toj tintari jer dečko ima 2 way potencijal za ozbiljne stvari. Moram da priznam i da nisam očekivao da se Tristan tretira kao tek tamo neki junior a ne bivši prospekt Reala, možda je to dobra škola za njega ali mislio sam da može odmah da doprinese. Znam da ovde ima mnogo apologeta Željka Obradovića ali meni deluje da ovaj tim, takav kakav je a za sva takmičenja koja igrate je odličan, trenutno je na nekih 60% mogućnosti. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam tokom sezone recimo tjerao Trifu. To mi je bilo prvi puta da tako nesto pišem. SumLJao sam i Željka kao on se ne snalazi u ovim našim vodama, mutnim. 

Definitivno je da on gleda širu sliku i od nje polazi. Čak bih rekao od nekog cilja dogodine. Naravno ne odustaje od ove sezone 

Mi kao ekipa smo napredovali odbrambeno u smislu boljih i brzih kretnji i manje gubljenja, to je sad evidentno posle ovih zadnjih 5-6 utakmica. 

U napadu smo vec sad u fazi da kaznjavamo pokušaje udvajanja Pantera što ranije nije bio slučaj. I vide se kretnje igrača i lopte. 

Skok je bolji u smislu građenja i koncentracije.

Pojedinačno Madar i Kopriva su napredovali.

Mislim da je sledeći kome će naći ulogu Smajli. 

Zagorcu je uloga definisana i on to isporučuje. Odbrambeno timski solidan a u napadu protiv nižih i lakših ima zadatak da primarno kreira iz post igre, a ukoliko može finisira. Juce recimo nije mogao protiv Dragica zbog njegovog niskog težišta. Dozvolu da šutira ima al baš kad mora.

Trifu pokušava Zoc da osposobi takođe. Bumo videli.

Od Mura i Glasa zna šta dobija i oni će biti džoker u nekim momentima. Rešavali su neke od utakmica ove sezone svaki iz svojih vrlina. Najviše ih sputavaju fizikalije u smislu timske odbrane. 

Tristan mu dodje kao tresnjica na tortu. Da li će ove sezone dočekati red ne verujem.

Tu nema više mjesta za Dangu. A i za Kuruca čini mi se. Šteta.

Miletić je osigurač.

Ja očekujem još bolje igre jer i igrači sigurno osjećaju napredak.

Recimo ako ogolimo jucerasnju utakmicu mi smo to kontrolisati do zadnjeg minuta i da nije bilo ona 4 bacanja vjerovatno bi je dobili.

Dakle puna dvorana domaćin odlična ekipa poduplana na svakoj poziciji u odličnoj formi. 

Dobro smo mi izgledali juče i naucicemo da završavamo ovakve utakmice.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Zaista je steta sto igraci sinoc nisu sebe nagradili za angazovanost i generalno dobru igru. Ovakvi porazi su teski za psihu, ali tu je Zeljkova uloga vaznija nego bilo sta. A rekao bih da to obavlja odlicno kroz ovu sezonu, jer je bilo ovakvih i tezih poraza, pa je ekipa vec sledeci mec grizla jos jace. Kod nas nije bilo tzv periodicnog padanja forme, vec samo losi dani i ugl odlicne reakcije.

 

A da imamo vec neko vreme problema sa slobodnjacima, i te kako. Samo smo sve meceve resavali rutinski i na vreme. Sinoc nas je napokon ujelo za guzicu...

Link to comment
Share on other sites

Auh, kakva šteta zbog propuštene pobede, ali vikend i tekma za pamćenje! 

 

Prvo, Ljubljana je prelepa! Obilazilo se, jelo i pilo, a u nedelju ujutru, mamurni, svako malo partizanovce sretali. Reko' biće atmosfera ko da igramo kod kuće, kad ono... 

 

Uzeo ja karte kontra od ovih naših najvernijih, tj. ubodem stranu gde su većinski navijači Olimpije. I bili su baš naloženi, imaju 2 pesme (skandiranja), ali su bili prilično bučni. Vidi se nekako da baš vole. Da li samo protiv nas i ostalih favorita ili i inače, ne znam.

 

Uglavnom, dok oni svoje, ja pevam naše pesme, i niko ni da me pogleda. Plus pijem pivo ko gospodin.

Upoznao sam i nekoliko Slovenaca što su bili oko nas. Jedan dolazi u NS na doktorat, pa smo se dogovarali da ga odvedem u Pionir.

Navijali, komentarisali, podjebavali, na kraju čestitali jedni drugima na igri. Najviše mi krivo što je utakmica trajala samo 40 min. Ceo dan bih mogao da budem u takvoj atmosferi. Na kraju smo i ostali 20-ak minuta nakon tekme, ali su tribinu gde smo mi bili zatvorili pre nego što će igrači opet izaći da pozdrave navijače.

 

Možda će vam zvučati uvrnuto, ali sve me je dosta podsećalo na film Toma. 

Obilazak ex-yu republike, pune tribine, Olimpijin jubilej, puno bivših asova prisutno, i sve je generalno bilo lepo i zabavano.

Takođe i ti retro dresovi koji su nekako smešno delovali na sadašnjim igračima, kao i one loše maske što su bile smešne na glumcima u Tomi. 😄

 

Ne znam da li sam bio pod utiskom svega, pa nisam obraćao pažnju na suđenje, ali vidim da se na forumu i društvenim mrežama i jedna, a i neka druga (zvezdaši) strana žali.

Ni po reakcijama njihovih navijača ne bih rekao da je suđenje bilo bog zna koliko loše. 

 

Što se tiče igre, bilo je odličnih napadačkih sekvenci i njihovih i naših igrača, baš je bilo uživanje. Odakle sam gledao je baš dobra pozicija i tek onda se vidi umeće Pantera, Jogija, brzina Jake, snaga Omića, itd. Šteta za poraz, na kraju Jogi rešio u Panterovom stilu. 

 

Sve u svemu, jedva čekam sledeće gostovanje u Ljubljani i preporučujem svima odlazak tamo!

 

Evo jedna fotka sa vrha tribina 

 

IMG-20220327-181248.jpg

 

P.S. Ako sve bude kako planiram, naši neće biti bez podrške ni protiv Trenta. 

  • Like 22
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Odličan podkast Donatasa Urbonasa i Ritisa Visnijauskasa koji komentarišu moguće scenarije oko učesnika EL sledeće sezone.

Evo suštinski šta su rekli:

- Dva scenarija, prvi je najbezbedniji za EL. Dati stalne licence velikim klubovima poput Virtusa, Partizana, Valensije... To je nešto što je najlakše uraditi. Pričaju da ova tri kluba imaju bogatu istoriju i visoke ambicije, da su to košarkaški gradovi- Bolonja živi za košarku, u Valensiji su ljudi pasionirani za tim, a za Partizan ne treba nikakvo predstavljanje naravno.

 

Drugi scenario je da ta mesta budu na osnovu rezultata. Finalisti Evrokupa ove sezone, ali se mora ispratiti situacija sa ABA ligom, gde Zvezda nije obezbeđena za sledeću sezonu ako Partizan osvoji titulu. Mogla bi biti dva srpska kluba, veliki srpski derbi koji bi prijao Evroligi. Takođe, Valensija i Virtus su im bezbedne opcije. Možda eventualno neki tim koji dogura do finala EC jer je ove sezone nezgodan format pa su iznenađenja moguća.

 

Kažu da je Evroliga je htela da ostane sa 16 timova, da se tako pričalo u sedištu takmičenja. Mora se vidi šta bi se desilo u ABA ligi, da li bi Zvezda bila zamenjena nekim drugim. Zaključuju da bi postojala velika razlika u broju utakmica ako skrate broj učesnika.

 

Takođe, pričali su koji su po njima najveći under dog klubovi koji su uradili nešto veliko u EL u njenoj modernoj istoriji. Naravno Duletov Partizan i F4 u Parizu, nabrajanje naših igrača iz te sezone.

Nisu spomenuli titulu jer se pitanje odnosilo na noviju istoriju. Kako god okreneš Partizan je u svim pričama, praktično smo kuća slavnih za sebe, molim lepo 

 

Edited by Instinkt
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kam (bek) tu KKP bro

 

Quote

Najdžel Vilijams Gos je stigao minulog leta iz Lokomotive Kubanj, potpisao dvogodišnji ugovor, ali izgleda nije opravdao očekivanja. Prosečno je u Evroligi beležio šest poena, uz 2,4 asistencije i 2,3 skoka, dok je u ACB na proseku od 7,2 poena i dva završna dodavanja. Španski Ensestando prenosi da će se sa Amerikancem pregovarati o prekidu saradnje već narednog leta.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Chaos Is Me said:

Znam da ovde ima mnogo apologeta Željka Obradovića

 

Apologeta u smislu da neupitno brane njegov rad i svaku odluku čini mi se da i nema baš mnogo. Onih koji konstatuju i kritikuju negativne stvari, ali ne do nivoa da se Željko proglašava neznalicom, bivšim trenerom i da se tera sa klupe - ima više, tu spadam i ja.

 

Tako da, što se mene tiče, uglavnom stoji sve što si napisao. Zanimljivo je to sa Dangubićem. Mi smo imali neočekivanu situaciju da je on bio prilično loš u defanzivi, a opravdanje bi moglo da se nađe u činjenici da smo se u to vreme timski ozbiljno raspadali. Svi smo ga gledali i znamo šta može u jednom uređenom defanzivnom sistemu, Partizan se sada kreće u tom pravcu pa bi bilo logično i da on dobije šansu i da je mnogo bolje iskoristi. Međutim iz nekog razloga ne biva. On deluje sporije nego u svojim top danima u Zvezdi ali opet nisam stekao utisak da je to toliko drastično da bi ga potpuno izbacilo iz tima. Što se napada tiče, tu kod njega nema iznenađenja. Njegova košarka me uvek asocira na nabubanu lekciju koja se deklamuje bez razumevanja. Ali takav je oduvek, to su znali i ovi što su ga dovodili. Tako da je možda i do nečega što nema direktne veze sa terenom.

 

Ne znam, možda je letošnja strategija bila da se pokupi sve domaće što ume da hoda i hoće da dođe, pa da se radi selekcija u toku sezone i Danguba je tu za sada ispod cenzusa.

Link to comment
Share on other sites

Takođe ima i to da mi, obični navijači, gledamo te igrače Partizana dvaput nedeljno po 25-30 minuta na parketu (neke ni toliko), dok ih Željko gleda svaki dan po 2-3 sata na treningu i akonto toga vidi šta mogu a šta ne mogu deset puta bolje od svih nas ovde đuture.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...