Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Dobar trening. Da smo pobedili bio bi odlican.

 

- Nedovoljno dobra odbrana, nivo ili dva ispod sampionske

- Premalo raspolozenih igraca, u prevodu umereno siromasan napad

- Generalno bolje kontre

- Kontrola meca protiv solidne ekipe koja je u naletu

- Vezbali dramu

 

Najveci problemi su Smailagic i Lessort, kao i odsustva Kurucsa i Dangubica.

 

Partizan sa ovim individualnim kvalitetom jednostavno mora da ima sirinu rostera za makar energetski maksimum.

 

Voleo bih da Glas i Moore igraju vise.

 

Nastavi da treniras.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uspeli ste da izgubite utakmicu gde ste imali 15 ofanzivnih skokova. 69:77 je bio rezultat na nepunih 5min do kraja. Sve je delovalo da je utakmica rešena, a onda samo 2 poena, koje je dao Panter, do kraja utakmice. 4 promašena slobodna bacanja u tom periodu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Knipex said:

Uspeli ste da izgubite utakmicu gde ste imali 15 ofanzivnih skokova. 69:77 je bio rezultat na nepunih 5min do kraja. Sve je delovalo da je utakmica rešena, a onda samo 2 poena, koje je dao Panter, do kraja utakmice. 4 promašena slobodna bacanja u tom periodu...

Besomucni iso ball donese i to nekad na kraju,ne moze Panter uvek game winner da isporuci.

 

@SteveFrancis#3Mislis da vas Zelimir svojerucno osudjuje na ovu odbranu sa Lesorom ili mislis da je ovaj nemoguc za nauciti drugacije.Situacije preslikane kao kod Alimpija,licno imam traume od rupa koje se stvore tim iskakanjem a vala kod vas nista ni na preuzimanju ne odbrani.Danas dosta viskova iz istog samo Col nije pogadjala.

Preuzimanjem vas je dobila Mega,FMP zamalo jer je i prebrzog Jonesa preuzimao.

Mada ovim nekad i dobijete nesto protiv neiskusnih ekipa ima tu vecih problema.

Link to comment
Share on other sites

Poraz na jedvite jade od ekipe koja je u fenomenalnom uzletu, na njihovom terenu, uz katastrofalno sudjenje i gotovo iskljucivo nasim greskama, u mecu koji smo drzali u svojim rukama 35+ minuta.

 

Poraz jeste glup, nikako obeshrabrujuci.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Poštujem Željka i siguran sam da dokle god je u Partizanu neće komentarisati suđenje ali ova liga je sve samo ne gospodska, borba u mulju...boli njih ko je Željko i šta je uradio.

Naravno, ako se padnemo u EK biće čistka, onaj šatorski igrač samo u ABA ligi može imati onakvo suđenje...ali treba odigrati i ovo takmičenje sa ambicijama.
Mislim, zadovoljan bih bio da se samo ne pojavi na konferenciji.

  • Love 1
  • Ha-ha 9
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

I Madar da ne zastiti Aleksinu desnu stranu od Farela u poslednjem napadu, nestvarno. Au majko rodjena sta smo izgubili, neverovatno

Ovo sam i ja pomislio.

 

A onda sam pomislio kako je Aleksa zapravo bio sebican - morao je da pruzi Madaru loptu koji je bio barem 2 koraka, mozda i 3 ispred u pocetku. Madar je brzi od Alekse cini mi se, bez vodjenja lopte se trci brze a i sama lopta brze putuje nego kad je vodjena. Madar je morao biti ta 3 koraka ako ne i vise ispred kad je Aleksa bio na sredini terena (kad mu je Ferel vec bio tu). Idealan momenat za lako dodavanje i zavrsnicu. Jbg, lako je sada reci posle gledanja snimka. 

Link to comment
Share on other sites

Samo nemojte da pricate da je sudjenje bilo nekorektno zbog broja slobodnih bacanja - taj podatak sam po sebi nista ne znaci osim ako nema situacija u kojima nije trebalo svirati faulove za neku od ekipa.

 

Recimo, Partizan je protiv iste te Cedevite imao 32:22 odnos slobodnih bacanja u prvom mecu, sada je bilo 14:26 (inace, samo jedno slobodno bacanje za domace tokom celog drugog poluvremena). Takodje, ne znam zasto kos Omica nije priznat, a svakako se sudije ne bi dvoumile da su zeleli da poguraju Cedevitu ka pobedi.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

Samo nemojte da pricate da je sudjenje bilo nekorektno zbog broja slobodnih bacanja - taj podatak sam po sebi nista ne znaci osim ako nema situacija u kojima nije trebalo svirati faulove za neku od ekipa.

 

Recimo, Partizan je protiv iste te Cedevite imao 32:22 odnos slobodnih bacanja u prvom mecu, sada je bilo 14:26 (inace, samo jedno slobodno bacanje za domace tokom celog drugog poluvremena). Takodje, ne znam zasto kos Omica nije priznat, a svakako se sudije ne bi dvoumile da su zeleli da poguraju Cedevitu ka pobedi.

Niko ne prica da je sudjenje bilo nekorektno zbog odnosa faulova. Kos omica je priznat.

Hvala

 

Link to comment
Share on other sites

Nije priznat zato što je sviran faul u napadu, prosto jednostavno. Sve posle zvižduka kao da se nije ni desilo.

 

Posle gledanja snimka bile su dvije opcije, da potvrde prvobitnu odluku i dodijele nama loptu ili da ponište odluku i dosude mrtvu loptu, što su i učinili, samo ne znam iz kog razloga. Jasno se vidi da Omić drži Ledaya lijevom rukom dok desnom čačka skok u napadu. Leday je ispred njega i u boljoj poziciji za skok koji mu je onemogućen. Svaka čast sudiji koji je svirao faul, a najjače je to gledanje snimka, ova dvojica gledaju ovog trećeg kao da im je pobio pola familije.

 

Slobodna bacanja treba gledati na poluvremenu, 25-6, naravno da se to na kraju malo popegla, ne zakopčavamo se mi na leđa. U jednom trenutku Edin baš kaže - Blažič 11 bacanja a KKP 10.

 

Bilo je tu još dosta fula, tehničke, koraci, nedosuđeni faulovi…

 

A možemo i da zaključimo da smo izgubili zbog četiri bacanja i brainfarta Avramovića.

 

Do nas je.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Nije priznat zato što je sviran faul u napadu, prosto jednostavno. Sve posle zvižduka kao da se nije ni desilo.

 

Posle gledanja snimka bile su dvije opcije, da potvrde prvobitnu odluku i dodijele nama loptu ili da ponište odluku i dosude mrtvu loptu, što su i učinili, samo ne znam iz kog razloga. Jasno se vidi da Omić drži Ledaya lijevom rukom dok desnom čačka skok u napadu. Leday je ispred njega i u boljoj poziciji za skok koji mu je onemogućen. Svaka čast sudiji koji je svirao faul, a najjače je to gledanje snimka, ova dvojica gledaju ovog trećeg kao da im je pobio pola familije.

 

Slobodna bacanja treba gledati na poluvremenu, naravno da se to na kraju malo popegla, ne zakopčavamo se mi na leđa. U jednom trenutku Edin baš kaže - Blažič 11 bacanja a KKP 10. Ukupno 25-6.

 

Bilo je tu još dosta fula, tehničke, koraci, nedosuđeni faulovi…

 

A možemo i da zaključimo da smo izgubili zbog četiri bacanja i brainfarta Avramovića.

 

Do nas je.

Moja greska. Nebulozna mrtva lopta.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Nije priznat zato što je sviran faul u napadu, prosto jednostavno.

Hmm, koliko poznajem pravila da je sviran faul u napadu ne bi mogla da se poništi odluka. Nisu zbog toga ni mogli da gledaju snimak. Pre će biti da je sviran aut, odnosno da je lopta pogodila semafor. To su mogli da gledaju. Svakako koš Omića nije mogao biti priznat jer je bio posle zvižduka sudije.

 

@Sharp i @drakon1 će bolje znati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, jedibojan said:

Niko ne prica da je sudjenje bilo nekorektno zbog odnosa faulova. Kos omica je priznat.

Hvala

 

 

Pa nije priznat, Ferrell je dao kos za 81:79, ne Omic.

 

4 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Nije priznat zato što je sviran faul u napadu, prosto jednostavno. Sve posle zvižduka kao da se nije ni desilo.

 

Posle gledanja snimka bile su dvije opcije, da potvrde prvobitnu odluku i dodijele nama loptu ili da ponište odluku i dosude mrtvu loptu, što su i učinili, samo ne znam iz kog razloga. Jasno se vidi da Omić drži Ledaya lijevom rukom dok desnom čačka skok u napadu. Leday je ispred njega i u boljoj poziciji za skok koji mu je onemogućen. Svaka čast sudiji koji je svirao faul, a najjače je to gledanje snimka, ova dvojica gledaju ovog trećeg kao da im je pobio pola familije.

 

Ne znam, ja to nisam jasno video, moguce da gresim.

 

Mozda je bilo elemenata za faul u napadu, ali mi se ucinilo da je tu Omic ostvario prednost jer je fizicki mnogo jaci i visi od LeDeja.

 

4 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Slobodna bacanja treba gledati na poluvremenu, naravno da se to na kraju malo popegla, ne zakopčavamo se mi na leđa. U jednom trenutku Edin baš kaže - Blažič 11 bacanja a KKP 10. Ukupno 25-6.

 

To apsolutno nista ne znaci - nije zabranjeno da postoji takav odnos slobodnih bacanja.

 

Na kraju, ne znam sta je zakljucak, ako mislis da su sudije gurale domacina, zasto su im sudile samo jedno slobodno bacanje u drugom poluvremenu?

 

4 minutes ago, Son_of_a_gun said:

A možemo i da zaključimo da smo izgubili zbog četiri bacanja i brainfarta Avramovića.

 

Do nas je.

 

Pa to bi bio neki moj zakljucak, pogotovo je za Partizan (igrace i trenera) vaznije da vide sta nije funkcionisalo, umesto da se bave teorijama zavere.

 

Naravno da se nekad tendencija vidi, ali kao sto nisam skoro nikada pisao da je neki tim izgubio zbog sudija (Crvena zvezda u gostima protiv Partizana, Buducnost protiv Crvene zvezde, Cedevita protiv Crvene zvezde), tako necu ni sada.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Ovo sam i ja pomislio.

 

A onda sam pomislio kako je Aleksa zapravo bio sebican - morao je da pruzi Madaru loptu koji je bio barem 2 koraka, mozda i 3 ispred u pocetku. Madar je brzi od Alekse cini mi se, bez vodjenja lopte se trci brze a i sama lopta brze putuje nego kad je vodjena. Madar je morao biti ta 3 koraka ako ne i vise ispred kad je Aleksa bio na sredini terena (kad mu je Ferel vec bio tu). Idealan momenat za lako dodavanje i zavrsnicu. Jbg, lako je sada reci posle gledanja snimka. 

 

Nisam odgledao snimak, verovatno si u pravu. Meni je tokom lajva upalo u oči da je morao da mu zaštiti stranu, da prepozna i spreči otvoren teren Farelu za trčanje. Mislim da bi bilo dovoljno da je napravio korak ulevo, ovako iz glave.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hmm, koliko poznajem pravila da je sviran faul u napadu ne bi mogla da se poništi odluka. Nisu zbog toga ni mogli da gledaju snimak. Pre će biti da je sviran aut, odnosno da je lopta pogodila semafor. To su mogli da gledaju. Svakako koš Omića nije mogao biti priznat jer je bio posle zvižduka sudije.

 

[mention=24]Sharp[/mention] i [mention=241]drakon1[/mention] će bolje znati.

 

To je kasnije neko napisao da možda nije ni sviran faul u napadu nego aut. Ne znam, nisam vidio šta je sudija svirao, vodio sam se Edinom i Koletom koji su rekli faul u napadu.

 

U svakom slučaju slažemo se za koš Omića.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

Pa nije priznat, Ferrell je dao kos za 81:79, ne Omic.

Napisao sam vec, moja greska. Sudije su se tu pogubile i onda su donele tu nebuloznu odluku o mrtvoj lopti jer nisu znale sta da rade.

Ko je gledao utakmicu, nema potrebe da mu se objasnjava zasto je sudjenje bilo skandalozno i nema uopste potrebe da se poseze za brojem bacanja.

Na kraju krajeva mi smo takvu utakmicu sa takvim sudjenjem i premotivisanim protivnikom prosuli u zadnjih pet minuta na neopisive gluposti i to treba da bude fokus za trenera i ekipu.

Bice bolje

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

info iz prve ruke,

 

nikakav faul nije sviran ni Omića, ni nad Omićem,

sudija se zeznuo i svirao out kada je lopta pogodila vrh table,

pravila su da ako se lopta odbija ka terenu nije out nego je ivica table i to se igra.

 

On je svirao out i prekinuo akciju COL - koš nije mogao da važi posle sudijinog zvižduka,

jedino što su mogli da dosude je mrtva lopta.

PNP je pokazivao za COL (mogao je i za KKP da bude, tako se zalomilo...)

 

po meni jedina moguća odluka kojom je COL više oštećena zbog nepotrebnog prekidanja akcije u kojoj je (viši/jači) Omić ostvario bolju poziciju za skok.

opet po meni - da nije prekinuta igra ispravna odluka bi bila priznati 2p Omića i napad za KKP

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...