Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Partizan ima za sada dva igraca koji pokazuju kvalitet i obecavaju, a to su Smajli i Kopricica.

U Madara ne verujem ni 0,1%

Mislim da ce se Zeljko odreci Kuruca.

Tristana sam gledao, mislim da nema trika da ne postane odlican igrac.

Da se caskom vratim na Smajlija.

I Koprivicu.

Prvom je najvaznije da ostane zdrav i da na leto malo poradi na telu, inteligentan je momak, basketas, jos kad bi pretio sa distance tek bi bio pretnja.

Koprivica je vec sto se tice tela svarsen, ima osecaja za blokadu, za skok, nije uplasen, ima radnu etiku i disciplinu, i kao takav, uz dobro zdravlje, nema sumnje da ce napraviti odlicnu karijeru.

To je inace jedino sto mi se svidja do sada u Partizanu.

Najveca mana je nepovezanost.

Cak i da se dovede plej, opet fali kreacije sa drugih pozicija.

Pa opet ta pozicija pleja i nije toliko kriticna, obzirom da Aleksa isporucuje od svega po malo, Mur poenima, ali pozicija 3 je kofa sa pomijama.

Zagorac i Dangubic su klasa ispod ovog Partizana, treba biti posten i priznati to.

Mladi Trifunovic prosto nije napredovao za jotu(Dejan Andjus).

Kuruc je izgleda u fazonu da mu se ne dopada sistem i da bi zapalio u neki tim gde bi se budzio, Mega place za njim.

Jos za kraj, Glas, da je takav igrac u Zvezdi, bio bih presrecan da ga gledam.

Treba mu dati nekih 10 sigurnih minuta u svakom mecu, moze samo da napreduje.

I mora da se posveti malo odbrani i bolhendlingu.

Ne dopada mi se Zeljkov odnos prema njemu, treba ga rasteretiti odgovornosti, dati mu poverenje i dobice vrhunskog igraca za skromne pare.

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, boki111 said:

Pretpostavljam da nisi gledao Partizan ove sezone ako za Glasa kazes da nije dobio poverenje?

Otprilike 10aa utaknica, a koje to sezone je Glas igrao za Partizan, ako ne ove?

Edited by Crni
Link to comment
Share on other sites

Glas je nakon povezanih dobrih partija i odlicnog izdanja u Rusiji odjednom samo potonuo. Njemu minutaza u januaru nije odmah smanjena, vec ne uspeva da se poveze i polako postaje stetan. Mlad je, normalno da oscilira, pritom je izgubio na sampopuzdanju jer mu je opao %. Svakako mu reba i dalje davati sansu, ali razumem i Zeksa, dok se decko malo ne sabere, ugrozava trud na terenu.

Link to comment
Share on other sites

Ovakav Partizan, po igri, koliko je jaci od Buducnosti, toliko je slabiji od Zvezde. A to su tri ekipe, koje se izdvajaju za sam vrh. 

Za sve u zivotu je potreban kontinuitet. Nikad nije moglo sve sad i odmah. Na jednu utakmicu imamo sansu protiv svih, na vise vec dolazi uigranost i sve sto dolazi kad je ekipa duze na okupu. Sve mi imamo, i cvrstinu, talenat, dobra imena, popunjenost na svim pozicijama, ali fali ono sto ne moze da se stvori za jednu sezonu. 

I ovakvi kakvi smo, mislim da cemo se prosetati do finala Abe. A tu je domaci teren, kao penal u fudbalu. Posto to necemo imati, Zvezda je u velikoj prednosti.

Sve u svemu, uzivajmo u ovoj sezoni, pa dokle stignemo. Jer kad prodje izborna godina, niko ne zna, da li cemo dovoditi pojacanja iz Poljskih gljivica, ili Milana.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne može se izgubiti nada kad u ekipi imaš Pantera. Evrokup se igra na jednu posle grupne faze a autoritet Željka na klupi može da kompenzuje domaći teren u toj jednoj/dve u kojima ne budemo domaćini.

U ABA ligi Zvezda nikad neće imati suđenje kao u Evroligi i domaći teren je bitan. Ne bih se odrekao ni nje, treba izvršiti pritisak van terena na isti način kao što radi i Čović. Treba skakati na svaku odluku, mahati rukama pri svakom kontaktu pa kako bude..

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 8
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Patriota iz kauca said:

 Ne bih se odrekao ni nje, treba izvršiti pritisak van terena na isti način kao što radi i Čović. Treba skakati na svaku odluku, mahati rukama pri svakom kontaktu pa kako bude..
 

 

ma šta je mahanje rukama pri svakom kontaktu, znate vi i sami da kreirate kontakt  ( :

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, boki111 said:

Pa neverovatno mi je onda da mislis da on ne dobija dovoljno poverenja.
A ne znam ni kako mislis da ga rastereti odgovornosti?

Prikenjava mu, dere mu se, izvuce ga posle 2 min pa ga ne ubaci vise, dok "iskusniji" grese u serijama pa ne dobijaju ribanje...

Link to comment
Share on other sites

Ok, sada sam siguran da nisi pogledao nista.
Ili mesas Gregora i Aleksu.
Gregor Glas posle serija greski pri izlasku dobije „kosku“.
Gregor Glas je dva puta ove sezone pravio takve greske (poslednji put protiv Mege) da je na izmenu bio siguran da on izlazi,a Zeljko mu pokazuje da on ostaje.
Samo Kevin Panter ima blazi tretman kod Zeljka od Glasa (sto cenim da je povezano sa psiholoskim profilima koje je psiholog radio pre sezone).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Crni said:

Partizan ima za sada dva igraca koji pokazuju kvalitet i obecavaju, a to su Smajli i Kopricica.

U Madara ne verujem ni 0,1%

Mislim da ce se Zeljko odreci Kuruca.

Tristana sam gledao, mislim da nema trika da ne postane odlican igrac.

Da se caskom vratim na Smajlija.

I Koprivicu.

Prvom je najvaznije da ostane zdrav i da na leto malo poradi na telu, inteligentan je momak, basketas, jos kad bi pretio sa distance tek bi bio pretnja.

Koprivica je vec sto se tice tela svarsen, ima osecaja za blokadu, za skok, nije uplasen, ima radnu etiku i disciplinu, i kao takav, uz dobro zdravlje, nema sumnje da ce napraviti odlicnu karijeru.

To je inace jedino sto mi se svidja do sada u Partizanu.

Najveca mana je nepovezanost.

Cak i da se dovede plej, opet fali kreacije sa drugih pozicija.

Pa opet ta pozicija pleja i nije toliko kriticna, obzirom da Aleksa isporucuje od svega po malo, Mur poenima, ali pozicija 3 je kofa sa pomijama.

Zagorac i Dangubic su klasa ispod ovog Partizana, treba biti posten i priznati to.

Mladi Trifunovic prosto nije napredovao za jotu(Dejan Andjus).

Kuruc je izgleda u fazonu da mu se ne dopada sistem i da bi zapalio u neki tim gde bi se budzio, Mega place za njim.

Jos za kraj, Glas, da je takav igrac u Zvezdi, bio bih presrecan da ga gledam.

Treba mu dati nekih 10 sigurnih minuta u svakom mecu, moze samo da napreduje.

I mora da se posveti malo odbrani i bolhendlingu.

Ne dopada mi se Zeljkov odnos prema njemu, treba ga rasteretiti odgovornosti, dati mu poverenje i dobice vrhunskog igraca za skromne pare.

 

Glas igra 15minuta prosecno....

Zagorac i Dangubic nisu kompatibilni, stavise poprilicno su slicni i jedan sigurno ima mesto u KKP.

Madar je odlican, extremno mlad, ali mislim da mu Zelimir nije nasao zicu...

Kuruc da ode u Megu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Slazem se. Jeste Panter top igrac ali njemu sut za 3 nije forte. Muru jeste. Mur treba da se ispucava za 3 makar koliko i Kevin, verovatno i vise. Njegovo (i rodijevo) snebivanje u sutu i forsiranje neke akcije nam vise steti nego koristi. Najbolji primer je Ankara. Taj pas vise nas sve vise ukopava rezultatski.

Link to comment
Share on other sites

Kakav je ko pojedinačno u odbrani manje je bitno u situaciji kad to sistemski ne funkcioniše. Ja se stvarno ne razumem mnogo, pokušavam da shvatim zašto i kako nama čak i Mege i Krke iz napada u napad imaju otvorene šuteve. Moj utisak je da generalno previše pomažemo, šta god da igra protivnik. Njihov igrač u korneru a naš koji ga čuva stoji u reketu, to je manje-više standardna situacija i to su izgleda svi provalili i onda jedan brži pas dovodi do otvorenog šuta. Ima tu još brdo propusta, uglavnom, defanzivne rotacije su užas i zbog toga sam pesimista što se tiče utakmice protiv Unikahe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Devil In My Pants said:

Glas igra 15minuta prosecno....

Zagorac i Dangubic nisu kompatibilni, stavise poprilicno su slicni i jedan sigurno ima mesto u KKP.

Madar je odlican, extremno mlad, ali mislim da mu Zelimir nije nasao zicu...

Kuruc da ode u Megu 🙂

Madar ove godine 22,nije to bas mlado... 

Mladi su Paunovic i Milijasevic, mladi bekovi iz Dinamika, slicno nivoa kao on i jos Srbi, ali to nam nije u interesu nase kosarke, za 3 godine necemo imati beka ispod 30 godina 

Nek nas se plasi Estonija, Poljska... 

Link to comment
Share on other sites

Nije to tako jednostavno. Od pruzanja sanse nekom mladom i relativno talentovanom igracu do pravljenja reprezentativnog beka/krila/centra dug je put. O % verovatnoce za tako nesto, da ne pricamo. Koliko prilika, sansi, minuta, paznje, strpljenja je dobio 1 Vanja Marinkovic? Sta je od njega dobio KKP uopste, repku da ne pominjemo... Nije to sve bas tako strejtforvard. Nemam nista protiv da u crno-belom vidim najtalentovanije nase klince (na kraju krajeva, neke od njih upravo i gledamo), medjutim koliko je lose nedavanje prostora domacim prospektima, jednako toliko je i gubljenje vremena na 'prospekte' gde se zrtvuju rezultati i jos ponesto usput zarad neke mantre o 'dobrobiti srpske kosarke'. Hocemo da se pravimo da ni KKCZ ni KKP ne zele da u svom rosteru sada imaju Petruseva, Jovica ili recimo ranije Jokica... Jednostavno su im iz dobro poznatih razloga nedostupni u tim kljucnim trenucima, pa u nekoj od tih ekipa zavrse kada kola vec krenu nizbrdo (Zagorac, Tristan, mozda sada i pomenuti Petrusev...)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...