Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

nie da se bunim, al partizan ima samo 2 pobede protiv iole pristojnih timova, obe su kuci i u obe je protivnik bio znacajno oslabljen(juventud, futura)

 

sto neko reco, dulo bi imao daleko daleko bolje rezultate cak i da se jos odrekne par igraca iz ovog sastava a bez da ikoga dovede..:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da ne zaboravim skok. Opet ogromnih 14 ofanzivnih skokova protivnika. Ne možeš da dozvoliš 92 primljena poena i da ti protivnik pokupi 40% svojih promašaja.

 

Lesor je imao 8 skokova, solidan broj, ali zato Smajli opet 18 minuta 2 skoka, Danguba isti učinak, Rade 1 za 7 minuta. Nije mi jasno da ne mogu da budu agresivniji sa defanzivnim skokom i građenjem.

Link to comment
Share on other sites

OK, ovo je po važnosti (praktično se odlučuje o domaćinstvu u polufinalu/finalu EC), pripremi (došli smo 3 dana ranije na gostovanje) i vođenju utakmice ono što bi trebala da bude naša "A" game. 

 

Očigledno da tu nema prevelikih iznenađenja, trio Panter - Lesor - Ledej igra 100 minuta i svi ostali zajedno imaju da podele 100 minuta. Usage ove trojice je sigurno i veći od procenata minuta koji uzimaju. Uloga plejmejkera, ko god od njih bio na terenu, svodi se na nahrani kučići i ne pipaj dugmići. Gde 'nahrani kučići' znači prenesi loptu (osim ako je jak pritisak, onda će neko drugi), dodaj prvom do sebe (eventualno malo tapkaj pa onda dodaj prvom do sebe) i beži u ćošak.

 

U takvoj postavci stvari, gde se praktično devet igrača svrstava u epizodiste, ne znam koliko ima smisla tražiti krivce ili uzroke problema na toj strani. U seriji 14-1 krajem 2/4, koja je možda bila i ključna za tok i ishod utakmice, Panter i Lesor su kao na traci gubili lopte, promašivali, pravili nesportski faul. To se dešavalo u trenucima kada su 15+ minuta bili u igri bez izmene.

 

Dakle, takva dodela uloga donela nam je petnaestak zaista dobrih minuta na obe strane terena. Ako je cilj da tih petnaestak postane tridesetak, postavlja se pitanje kako doći do toga. Da se vratim prvo na plejmejkere. Malo sam iskarikirao gore, ali uz definitivni nedostatak razigravačkih sposobnosti (što nije iznenađenje, to se znalo i kad su potpisivani), meni smeta što niko od njih ne napada koš na bilo koji način. Ulazi bi trebali da budu forte Aleksi, šut Muru, Madar je isto u osnovi skorer, a mi to jednostavno ne vidimo. Tri pleja su šutnula ukupno tri trojke za 40 minuta (i to računam i onu Madarovu kad je gazio liniju) i još 6 šuteva za dva. Najbolji šuter među njima, jedan šut za dva i jedan za tri za 20 minuta. Prosto mora biti više njihovog protagonizma u napadu.

 

Svi ostali, da bi bili dobri epizodisti morali bi za početak da igraju sa više samopouzdanja. Sve što rade ide sa nekom kočnicom, oklevanjem, strahom. Smajli je sinoć tek iz četvrtog puta šutnuo trojku bez zadrške, bez razmišljanja da li da je šutne i odmah je ušla. I ima tu materijala kod više njih da budu više od epizodista. Jedino ne kapiram da li je to što njihove uloge i minutaže iz meča u meč idu na shuffle planski ili ne.

 

Uglavnom, ima osnova i za optimizam i za brigu. Koliko god to izgledalo nelogično posle sinoćne utakmice i na osnovu ovog što sam napisao gore, ja sam sada veći optimista nego što sam bio pre Huventuda.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pored sve one tendencije od strane 3 govnara, Ledej jedini iskezio zube u 3/4, epilog - tehnicka bez IKAKVOG razloga i cao zbogom. Potom Kuruc napokon ulazi u igru i umesto da ukljuci mozak, on oponasa Radu i momentalno pravi nikad gluplji i ocigledniji 4. faul, svestan kakav kriterijum trenutno vlada na parketu.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Meni stvarno nije najjasnija selekcija vašeg tima. Na nekim pozicijama overkill, a na pleju - nijedan pravi plej. Ja mislim da bi čak i Stefan Marković u ovakvom stanju kakav je sad vama značio više nego neki kvalitetan igrač na pozicijama na kojima već imate džebane. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je selekcija na pleju posledica dva faktora:

- ideja je bila da se kljucevi ekipe daju Panteru u ruke. Mozda je on to cak i trazio da bi dosao, ali svakako ne deluje da Zeljku to smeta

- dovodjenje Madara kao top prospekta

 

Aleksa je dosao kao najbolji dostupan domaci igrac, jedino mi nije jasna ideja iza dovodjenja Mura.

 

@KockoOblo tamo negde pocetkom poslednje cetvrtine, spustamo na -7, pokusavamo da uhvatimo prikljucak, Aleksa se zaleti na ukradenu, naravno ispadne kao iz voza, primamo trojku za +10, cao zdravo

 

Sto se utakmice generalno tice, ne znam sta da mislim. 15 minuta EL nivoa kosarke i onda 25 minuta ABA2 nivoa. Razumem i kriterijum sudjenja i sve, ali zasto dozvolis da te prebiju?

Edited by Marvin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Više puta sam to čuo, ali mi nikako nije jasna ta logika. Zašto bi jedan kršten plej smetao Panteru, pa prošla sezona mu je najbolja u karijeri, igrao sa Ćaćom Rodrigezom, najklasičnijim plejom koji postoji.

 

Ovo drugo se slažemo. Svakog od njih trojice ja mogu da zamislim pored nekog pravog pleja i to nije problem. Ali sva trojica na jednom mestu su klasični pucanj u nogu.

I opet, razumeo bih da su recimo Mur ili Avram imali iza sebe neku dobru sezonu kao plejmejkeri, pa sada jednostavno imaju problem da kliknu sa ekipom. Ali ne, obojica su izmedju 1 i 2 i nikada u karijeri nisu bili primarni organizatori u svojim ekipama.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Alex_Serbia said:

Oni su imali 0 faulova nakon 6 min onakve igre u 3/4. Nismo mi dozvolili prebijanje. Ne razumem takva pitanja, sta smo mi tu dozvolili ili nismo?

 

Jedan od načina je da mi u tom trenutku imamo 10 faulova, i onda na prvi sledeći kontakt ide Pobuna na brodu Baunti, tehničkih (Obradovićevih) koliko je potrebno da pokažemo da ne trpimo teror. To ima benefite i za budućnost. Dule,Kari,Duda...sinoć bi lagano završili u svlačionici. Mi smo pravili klasične faulove, oni su remplovali, Branko Lazić stajl, sudije su to dopustile, i to je to.Bilo je u prvoj četvrtini i sudijskih grešaka u našu korist, pa zbog toga kažem da je ovo sinoć bila čista sudijska nesposobnost, koja po definiciji uvek ide na stranu domaćina. U svakom kolu EC imaš po tri ovakva meča, sa epskim sranjima od strane sudija, ali na taj faktor moraš da računaš i pre početka utakmice. Nismo zreli za takav hrkljuš, i bolje što se desio sinoć nego za par meseci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam što se bunite što smo pali posle 15 minuta. Pali smo jer je prva petorka igrala neverovatan tempo 15 minuta. Nije realno da 5 čoveka igraju 40 minuta u istom, neverovatnom ritmu.

 

Pali smo kad su ušli Avramović i Dangubić.

 

Možda je mogao malo i Glas na tri kad je Kuruc izgubio mozak. Ova dvojica ne doprinose nikako.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Glas i Kopriva su navodno imali probleme sa povredama pred sam mec, ali nesto sumnjam da bi svakako igrali. Skracenje rotacije je svakako pokazatelj vaznosti utakmice.

 

E sad, (hronoloski): premor nosilaca+aleksa i zagor u kancer modu+odvratno sudjenje+danguba zavrsava svaki drugi nas napad i to sutem za 3+izbacivanje ledeja bez razloga+kuruc zaboravio mozak u 1/2.

 

Nakupi se

 

P.s. mislim da se prilicno zakasnilo sa vracanjem Madara u vise navrata, pored vec ukazanih velikih i nicim oprsvdanih minutaza za Mura i Avrama. Mozda Jam nije mnogo snazan ali je u stanju da juri i pritiska svih 40 min bez da izgubi mozak kod prvog preuzimanja.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jakob Aman said:

Da sam na Savicevom mestu, platio bih duplo Zagorcu i Dangubicu da izadju iz ugovora a ne ih trpeo celu sezonu. Sjebace nam godinu mnogo vise nego nedostatak pravog pleja.

to duplo tie cirke 1,5m..:default_coffee:

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Avramovic je na poziciji Cacanina i njega cemo morati da istrpimo. Kad vec nema igrackih korekcija na kecu, gurao bih Madara po cenu svih gresaka. Aleksa a posebno Mur su pre svega dvojke i to je amin. Kineska rekreativna liga je nesto sasvim drugo, i neka nam je bog u pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Siti se ispričasmo ovih dana.

 

Jedini cilj do pauze bi trebalo da bude da ne zaseremo ništa. U stvari da ne zaseremo ništa više nego što već jesmo. Imamo danas Borac i sledećeg vikenda gostovanje Efempeu, a između nam dolazi Andora. I u aba ligi i u EC nam ostaje borba za drugo mesto i tu više nemamo prostora za kikseve.

 

Što se tiče kupa, to je jedno izolovano takmičenje koje, istorija je pokazala, uglavnom nema nikakvog uticaja na konačan ishod sezone. Tako da, bilo bi super da to osvojimo, ali šta god uradili to treba odmah sutradan zaboraviti i fokusirati se na bitnije stvari.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Jedini cilj do pauze bi trebalo da bude da ne zaseremo ništa. U stvari da ne zaseremo ništa više nego što već jesmo.

 

Znas kako čiča, nacelno se uglavnom slazem sa tvojim vidjenjem situacije, uvek lepo analiziras uz potpis optimizma na kraju 😁

 

Samo bih dodao da su nasi jedini pravi kiksevi ove sezone - Mega i donekle COL (oni imaju potencijal bilo koga da natrpaju, a nama nije igralo Panterče). Poraz npr u Ankari nije nikakav kiks, ljudi su se uozbiljili, pojacali, nov trener, mnogo bolja odbrana.

O gostovanju na tlu tradicionalno lopovske Spanije je vec dosta receno. Pored 2 predstojeca aba meca, mi ne smemo da zaseremo dolazak Andore. Pu pu. E to bi bila prava mala katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2022 at 4:04 PM, SteveFrancis#3 said:

Ima li ko ideju zasto su rotacije i minutaza ovako cudnovati? Koji ratio se krije iza toga (ako ga uopste, jelte, ima)?

Mene je to podsjetilo na Ranka Žeravicu iz sezone 1995/96.

Sve se nadam da ove sezone nećemo imati dvomeč sa nekim, i da se u prvoj tekmi tog dvomeča nećemo naći u situaciji da na neriješen rezultat imamo kompletan poslednji napad... 😕

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...