Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Aleksa treba sad kao Rip Hamilton. Do kraja karijere maska i nema zime. [emoji16]

Aleksa kao igrač u zrelim godinama, internacionalac...eto silom prilika i reprezentativac...da ozbiljno stavi prst na čelo i zapita se šta mu je trebala ona blamaža sa provociranjem Radonjića. Krajnje infantilan potez.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Kako su mi kao klincu razni Boweni, Horry-ji, Oberti, Foxovi and stuff doneli mnogo tuznih momenata, cak i suza, ne mogu sa naklonoscu da gledam niti da pravdam ili ignorisem prljavstine i sabanizme ovog tipa. KKP volim, ali ne zelim da gledam ovakve slike i ne zelim da ekipa za koju navijam usvaja obrasce koji mi se najvise gade i koji su negacija svega sto u ovoj igri volim.

 

Od ponašanja igrača večeras ne opravdavam Aleksino provociranje Zvezdine klupe i Ledejevo bacanje na Davidovca. Sve ostalo, osim ako mi nešto nije promaklo, spada u radovanje i deljenje radovanja sa publikom i saigračima. Ja kapiram da je to iritantno protivničkim navijačima, na bes zbog primljenog koša igrač urlanjem i skakanjem dosoli, pa se onda sav bes usmeri na njega, to je manje više prirodna reakcija. Ali s druge strane ne vidim da je prljavština i šabanizam kad se pred punom halom navijača zajedno s njima proslavlja koš. Ne znam da li na te situacije misliš ili nešto drugo?

 

32 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Na kraju, mozda nije adekvatan topik, ali moram da skinem kapu jos jednom Radonjicu. Zaista u 9/10 situacija impresionira odlukama, bukvalno neki Spoelstra ovih prostora. Evroligas ili ne, KKCZ ove sezone je realno jedan ubog tim za standarde neke vrhunske kosarke i bukvalno sve zasluge se mogu pripisati njemu. Da, neko ce reci da je on i selektirao tim i da izgleda kako izgleda zbog njega, medjutim, ja u to bas i nisam ubedjen (a ostavljam prostor da gresim).

 

Kada je uleteo na pola terena da jebe majku sudijama posle jedne odluke a pritom mu ispao stomak, podsetio me na nekog, ne mogu da se setim na koga, na vrh mi jezika. :classic_biggrin:

 

Ali bez šale, majstor svog posla.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Zadovoljan pobedom, nezadovoljan igrom.

 

Minusa ima koliko hoćeš, IQ ekipe, previše iso igre, tranzišnl difens, manje više gde god naš pritisneš, mi puknemo. Ali opet, dobili smo - što je i najvažnije, sad znaju da mogu da dobiju. Aleksa neće ponovo ovako šutirati, ali nek mu standard budu 4 trojke i svi zadovoljni. 

 

Ima takođe mnogo odluka koje ne razumem - Punter igra prvo pol 19:30 sek bez izmene, Smailagić koji deluje kao amater, timeouti koji kasne... što znači da ima mesta za napredak. Videćemo, i dalje mislim da nas cigani lagani rešavaju na domaćem terenu, ali i veća su se čuda dešavala

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Wingwalker said:

u pravu si...obrisan sporan deo komentara.

 

 

 

Mnogo ste mi bre nesto osetljivi i dramaticni. Vi ste ti koji od svega prave preozbiljne stvari. Ovi igraci se loze cele sezone, dal zakucali protiv Hamburga ili Zvezde, nego samo vi kmecite 'jer kako li se usudjuju da se krevelje protiv Zvezde'. U isto vreme svrsavate po NBA temi na lozane po Americi koji trash-talkuju i prave grimase konstantno. 

 

Da, nosi ih atmosfera i mogu samo da pretpostavim kakav je osecaj da tvoj potez dize publiku, rade to kad god imaju prilike. Imas Aleksinu izjavu posle meca o gestikulaciji klupi, pa ti veruj u sta zelis, al ne truj.

Ovakva halabuka oko ovih gluposti, nadrkani ste, razumem, al ajd malo kontrole besa.

Edited by fillam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dzep said:

Zadovoljan pobedom, nezadovoljan igrom.

 

Minusa ima koliko hoćeš, IQ ekipe, previše iso igre, tranzišnl difens, manje više gde god naš pritisneš, mi puknemo. Ali opet, dobili smo - što je i najvažnije, sad znaju da mogu da dobiju

Sve na mestu, ali koliko je top EL ekipa odigralo leprsavu partiju protiv ove zvezde?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Od ponašanja igrača večeras ne opravdavam Aleksino provociranje Zvezdine klupe i Ledejevo bacanje na Davidovca.

 

Upravo. Plus je Aleksa odmah otišao da se izvini Radonjiću i nekom od igrača, da li Kalini ili Dobriću, čini mi se.

 

Mislim da je čak 2, 3 puta bilo aplauza za pružanje ruke jednih drugima. 

 

Ledej mi je tu najšabanskiji bio, baš bespotrebno. Ali je i on ložana iako ne deluje skroz tako 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jedibojan said:

Sve na mestu, ali koliko je top EL ekipa odigralo leprsavu partiju protiv ove zvezde?

 Bilo ih je, ali ne mnogo. Međutim, ja bih se više radovao pobedi koja je bila malo kolektivnija od ove tzv. iso pobede. Da smo ih dobili u nekom 68:66 meču, video bih da smo sposobni da igramo obranu koja Evroligaša može da spusti ispod 70 poena. 

 

Ali mi to ne možemo, a nećemo ni moći. I otuda moj poslovični pesimizam prema bilo kakvom eventualnom finalu gde bismo se sreli sa Zvezdom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wingwalker said:

Možeš sve da apstrakuješ sem tog poteza. Zamisli u finalu Kupa Dobrića koji nakon trojke za 17 razlike prilazi Žocu i ispaljuje neku kurčevitu foru nakon koje ovaj bude isključen zbog reakcije.
Da ipak nazovemo stvari pravim imenom jer damo tako i možemo da očekujemo da se poštuju neke granice. Ako se već toliko uzbudio nek sačeka kraj tekme.

Radonjić nije isključen tada, nije ni dobio tehničku, dobila je klupa Zvezde, zajedno sa klupom Partizana.

 

Radonjić je isključen kada je Mitrović dobio petu ličnu zbog faula u napadu pa tehničku nakon toga zbog gestikulacije. Pošto je osključen zbog pete lične ta tehnička ide klupi. Pošto bi klupi bila druga tehnička, što ne može, automatski ide treneru a pošto je Radonjić već imao jednu automatski je isključen. Dakle Mitrović je uzrokovao isključenje Radonjića.

 

Već sam napisao na našoj temi, Avramovića razumem. Poneo ga momenat. Takav je, paljevina, živi od te energije. Sa druge strane Ledeja niti razumem niti želim da razumem. Tako se ponašaju samo sitne, izfrustrirane duše. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knipex said:

Radonjić nije isključen tada, nije ni dobio tehničku, dobila je klupa Zvezde, zajedno sa klupom Partizana.

 

Radonjić je isključen kada je Mitrović dobio petu ličnu zbog faula u napadu pa tehničku nakon toga zbog gestikulacije. Pošto je osključen zbog pete lične ta tehnička ide klupi. Pošto bi klupi bila druga tehnička, što ne može, automatski ide treneru a pošto je Radonjić već imao jednu automatski je isključen. Dakle Mitrović je uzrokovao isključenje Radonjića.

 

Jbt kakav čudan splet okolnosti, mislim da ovo nikad nisam video a ni čuo da se dešavalo negde. Hvala na pojašnjenju!

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...