Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Zaboravio sam da javno pohvalim Madara - to se verovatno ne vidi u prenosu ali dečko je sinoć apsolutno sve organizovao, postavlja odbranu, priča sa centrima, ima odličan decision making (tipa Lesor razgrće sve, Aleksa mu traži loptu, ovaj ga odjebe i opet da Lesoru i bude 2+1, normalno). Pored toga, nisu ga kažnjavali u miss meču toliko, mislim da je jednom prošla akcija, ostalo je pozatvarao. Apsolutno je jasno kao dan da će biti strašan igrač, samo mu minuti i iskustvo nedostaje. Naravno da može da se desi da izgori u majstorici, ali to ne znači ništa - dečko je zicer za dugogodišnjeg EL pleja, a vrv i nekog makar rezervnog NBA igrača
Ovo što kaže Safet, nekako zbog opšte negativnosti i svega što prati ovu seriju, ne posvećuje se dovoljno pažnje nekim igračima i njihovim rolama.

Mene je Jam generalno oduševio pristupom i ponašanjem. Bukvalno mi djeluje kao neki tihi lider ekipe. Bodri saigrače, konstantno komunicira sa svima, kad god jurimo neki minus nekako mi djeluje da on najbolje to podnosi i najviše vuče. Baš pozitivan utisak, i nadam se da će ga i u ponedjeljak dopuniti još jednom kvalitetnom partijom.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da, Trifu ostaviti van protokola u ponedeljak.

 Nadam se da će biti tako bar u petoj. Jer ako Trifa bude u 12 i Žoc ipak posegne za njim, to će značiti da ste u tom trenutku u ozbiljnom problemu i da vam treba prekid i to na dobro izaći neće. Radonja nije ovako trenerski pregažen godinama...i o kojoj crnoj igri da priča kad mu se tim raspao...a videlo se nakon onog sa Trifom da je upravo tada prso. Šta god da je hteo da kaže na konferenciji kada je stigao do tog detalja uznemirio se najstrašnije. Njegov plan jeste bio da pozove navijače da iskuliraju...ali je to prespojio impulsivno i da budemo realni...da se Trifa nije iskreveljio ni ovoga ne bi bilo...morao bi da prozbori nešto o stoka razlike. Ako neko misli da je tu bilo zadnje namere i predumišljaja onda je naša košarka na samoj ivici ponora.

Samo da rata ne bude...  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jel zaista važno koje govno malo više smrdi? O čemu vi ovde raspravljate? Frustracija je normalna stvar. Jedino što je čudno što je Trifunović tek na +30 skapirao da može da počne da klima glavom. To može značiti da je prilično nesigurna osoba. Ali to je svejedno nebitno.

 

Elem, sviđa mi se ovakav raspored na tribini. Mogli bi svi derbiji ovako, pola hale.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

nego, gde je poglavica jinxa, takozvani realno w, da broji kolektivno asistencije i secira timsku igru partizana

(šalim se, znam da će tek u ponedeljak da otvori forum, ceo vikend je u svom hramu jinxa, dodaje tamo neke vudu-lutkice, premešta mesta i govori azbuku unazad)

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ja bih da ne mjerimo čija govna manje smrde, a posebno ne bih da relativizujemo činjenice takvim upisima kao što su trenutak dešavanja, mjerenje razdaljine, uglovi gledanja i sl.

Mislim da smo se svi složili da je sve postavljeno ovdje za svaku osudu i ja bih da krenemo dalje ako može.

O Radonjiću nemam baš nikakvo mišljenje, ni dobro ni loše, osim o njegovim trenerskim kvalitetima no to je upis za drugo mjesto i vrijeme, ako do njega uopšte bude i došlo.

Međutim, uz ogradu da nisam gledao konferenciju, ovo što sam pročitao po portalima je malo španska serija, zle sudije, ugrožena ljudska prava zbog jednog seljačkog poteza, kao da smo bili na nekoj kraljevskoj inauguraciji pa sad dame sa kilom pudera na licu padaju u nesvjest zato što je nestalo kavijara u neko doba. Ok, pravi se alibi priča za svoje navijače pa ko proguta - proguta.

Ono što mi konkretno smeta je način na koji je sve rečeno, riječi su birane ali postoji ta pasivna agresija koja provejava, ja sam to protumačio i biću banalan “momak je napravio ružnu stvar ali nemojte da idete sad da ga bijete u Ive Andrića 73 gdje živi na petom spratu u stanu 27.”

Opet kažem, nisam gledao konferenciju pa je moguće da su novinari to nesretno prenijeli.

U svakom slučaju mogao je Radonjić ispasti džek kad su ova dvojica došla da se izvinu a ne da ih otrese kao slinu.

Ipak je Trifa klinac na testosteronu a ti si najtrofejniji trener jednog od dva naša najveća kluba, ne treba da se spuštaš na taj nivo.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zamolio bih te.
Probaj da zamoliš mandrile da iskuliraju Trifu na terenu dva dana posle jer eto klinac je...šta on zna.
U tom trenutku Radonja može da dubi na glavi pošto će u ponedeljak prvi redovi biti znatno bliži nego sinoć...i sigurno sledi prekid da se isprazni deo hale.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

opet kažem, ogromna je razlika i u razdaljini i u tome što je tamo trener isključen iz performansa

u svakom slučaju, učinio nam je uslugu trifke

 

Ako je trifke morao da se desi da bi se vasi igraci i trener motivisali za PETI mec finala koji donosi ABA trofej i EL...onda mislim da vam ni ta trifke motivacija nece mnogo pomoci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Napisao si da će Žoc posegnuti za Trifom jer nam treba prekid. To je em patkometrija gde joj mesto nije em poprilično pišanje po Žocu. Ajd' uzdrži se od toga ovde.

U pravu si za lokaciju. Izvinjavam se iskreno. Nažalost mislim da će se najverovatnije u nekom trenutku prazniti deo hale jer je velika verovatnoća da će se pojaviti još neki Trifke look like momenat jer i ovaj, ako ćemo brat-bratu, nije bio presedan. Dovoljno je i da mandrili znatno benigniji gaf protumače kao provokaciju...i eto belaja. Ako Žoc nakon svega i u majstorici dodje u situaciju da se opet istom kolegi po treći - četvrti put izvinjava za ponašanje svojih igrača onda si ga i ti precenio po tom pitanju.

 

Mojih 5 centi je da ipak sačekamo...parket ne laže.    

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Wingwalker said:
41 minutes ago, Barkley#34 said:
Napisao si da će Žoc posegnuti za Trifom jer nam treba prekid. To je em patkometrija gde joj mesto nije em poprilično pišanje po Žocu. Ajd' uzdrži se od toga ovde.

U pravu si za lokaciju. Izvinjavam se. Nažalost siguran sam da će se prazniti deo hale jer je velika verovatnoća da će se pojaviti još neki Trifke look like momenat jer i ovaj nije bio presedan ako ćemo brat bratu...

 

I u svemu tome je jedini problem što će neki igrač da napravi neki seljački potez? Za sve što se desi nakon toga postoji opravdanje i postoji povod? Pa jbt, 90% utakmica u 90% sportova se nikad ne bi završilo po tom kriterijumu. Znači samo pred uzvišenom zvezdaškom publikom niko ne sme da se raduje, smeje, busa u grudi, klima glavom, pravi raznorazne džiberske poteze, jer će time tu istu uzvišenu publiku isprovocirati da ga najgore izvređa, gađa čime stigne, eventualno uleti u teren i slično? A to će onda uzrokovati prekid i eventualno pražnjenje dela dvorane? I u celom tom procesu je jedino što je neupitno je - pravo uzvišene publike da se tako ponaša, jer je jel'te, neko na terenu ispao seljak? Vidiš, to je šizofrenija i paralelni univerzum u kojem neki ljudi ovde žive.

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Edward Louis Severson III said:

 

Prvo: Ti ovo shvatas ozbiljno?

 

Drugo: Ti ovo shvatas ozbiljno?

 

Trece:...jasno ti je...

Majstore, ne znam ni ko je lik, ni dal je ozbiljan, ali mnogo vakvih tvitova retvituju ljudi koji nisu anonimni kao ovaj. Jbg, meni se to ne svidja

 i mene kao oca decaka par godina mladjeg koji je sportista brine kad bilo ko poziva da mu se bilo sta nazao ucini. Decko je kriv, napravio je glupost, ali nije razlog za takve stvari.

 

1 hour ago, pavijan2 said:

Ovo izvlačenje nekog lika sa Tvitera je isto kao i onih 137 dokaza za 99 pokušaja atentata na Vučića.

Ovo Trifunovićevo ništa strašno. Šteta za njega ako mu to ostane vrhunac karijere.

Dešavale su se mnogo gore stvari, na primer udaranje pesnicom u leđa bez ikakve osude.

 

Zamolio bih te da me ne trpas u te Vuciceve price, zbog njegovih mi je dete sa trostrukim prelomom  vilice i prelomom kicmenog prsljenja setano danima sa klinike na kliniku, bez da je iko hteo da je pogleda, zamalo je umrlo. Zbog njega i njegovih sam se u 45 godina pokupio sa familijom i otisao u inostranstvo, tako da me vrlo vredjaju ti njihovi inputi. Vrlo dobro znam koji je to brlog i da u 5000 ljudi (bez obzira na klupsku pripadnost) uvek ima 200 njih koji su spremni da nazao ucine bilo kome lececi svoje komplekse i frustracije.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pavijan2 said:

vise sam mislio na ovo, ali ti si to verovatno potisnuo iz secanja. isti q.

 

 

 

Kako da potisnem iz sećanja nešto što je hiljadama puta ponovljeno ovde? Samo ovaj video je jubilarni treći put postavljen na ovoj temi u poslednjih nekoliko sati. Hvala tebi i vernim kolegama što ni onaj ko je zaboravio šta je doručkovao jutros, nema šanse da zaboravi šta je Pavlović radio pre hiljadu godina.

 

Ono što sam pokušao da ti objasnim je da mnogo, da se onako pesnički izrazim, serete okolo o zlim Partizanovim i savršenim Zvezdinim igračima i da mi je iskreno pun kurac toga.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shonewizard said:

Ovo što kaže Safet, nekako zbog opšte negativnosti i svega što prati ovu seriju, ne posvećuje se dovoljno pažnje nekim igračima i njihovim rolama.

Mene je Jam generalno oduševio pristupom i ponašanjem. Bukvalno mi djeluje kao neki tihi lider ekipe. Bodri saigrače, konstantno komunicira sa svima, kad god jurimo neki minus nekako mi djeluje da on najbolje to podnosi i najviše vuče. Baš pozitivan utisak, i nadam se da će ga i u ponedjeljak dopuniti još jednom kvalitetnom partijom.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Meni je Madar otkrovenje serije ako gledam vase igrace. Nisam vas toliko cesto gledao ove godine, ali je na pocetku delovao nesnadjeno i lose ( vrv su bila prevelika ocekivanja jer je dosao sa oreolom velikog talenta, a bogami placeno je i obestecenje i fina platica 😛 ). Ipak je to mlad i neiskusan igrac kome je trebalo vremena da se aklimatizuje, a Zeljko mu je verovao kad drugi mozda nisu. Mozda sam istripovao da je to pokazao (mrzi me da premotavam), ali ucinilo mi se da je u trecoj tekmi pokazivao sudijama na lasere koji ometaju Dobrica. E time i generalno pristojnim ponasanjem me je kupio, ipak je obraz nekada ispred zelje za pobedom.Makijavelizam je los sam po sebi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Kako da potisnem iz sećanja nešto što je hiljadama puta ponovljeno ovde? Samo ovaj video je jubilarni treći put postavljen na ovoj temi u poslednjih nekoliko sati. Hvala tebi i vernim kolegama što ni onaj ko je zaboravio šta je doručkovao jutros, nema šanse da zaboravi šta je Pavlović radio pre hiljadu godina.

 

Ono što sam pokušao da ti objasnim je da mnogo, da se onako pesnički izrazim, serete okolo o zlim Partizanovim i savršenim Zvezdinim igračima i da mi je iskreno pun kurac toga.

Ako ti je pun qrac, obratio si se na pogrešno mesto. Samo sam hteo da kažem da je ono što je uradio Trifunović meh u odnosu na ono što se događalo ranije.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pavijan2 said:

Ako ti je pun qrac, obratio si se na pogrešno mesto. Samo sam hteo da kažem da je ono što je uradio Trifunović meh u odnosu na ono što se događalo ranije.

 

Pravili su i veci igraci vece gluposti (pa i u ovoj seriji, samo nije bilo tako ocigledno).

Ja sam mozda jedini ovde koji celu sezonu brani trifu. Vidi se da je u totalnom psihickom kanalu, i da minute ima na bazi Kuruca i verovatno zalaganjem na treninzima i cinjenicom da nije kosarkaski analfabeta.

Medjutim, i njemu je jasno da mu bukvalno karijera zavisi od toga da li ce uskoro poceti da isporucuje u napadu.

Zbog toga je na prethodnih par utakmica imao burnija proslavljanja koseva (verovatno bodri sebe), ali ovaj potez je glup na 10 nivoa.

Nadam se da je decko dovoljno inteligentan da na pravi nacin shvati par stvari koje ce mu Zoc sada objasniti (kad vec davitelj nije tu)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

...od strane igrača Partizana.

Ti si postavio Branka Lazića.

Ja Pavlovića i Murića. Bilo je i patosiranje Milutinova od strane Nelsona. Svega je bilo.

Prevaspitavanje sudije Jurasa u Vršcu.

Ovo Trifunovićevo je ništa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ranzo said:

Ako smo pametni:

Na prvi svinjac napustiti teren i traziti da se hala isprazni... 

Ako to ne uradimo sami smo krivi, i treba onda da nas valjaju po blatu

Zar pravi trenutak za pražnjenje dela hale nije 58 sekundi pre kraja?

Link to comment
Share on other sites

Meni je Aleksa prilično otkrovenje serije.

Naravno, nije da nismo znali da može, ali kao da igra potpuno drugu košarku od one koju je igrao. Deluje mi da se više podredio ekipi, mnogo je racionalniji u šutevima, u postavci napada. Pametno napada 1 na 1 pre svega.

Da ne kažem da nije bilo puno ni onog njegovog loženja i kreveljenja. Očigledno je mnogo koncentrisaniji.

Kad je lopta kod njega na prenosu opušteniji sam.

Generalno, prestao je da me nervira.

 

I potpisujem za Madara šta ste pisali.

Kenjali smo o onoj ISO košarci i deluje mi da je toga mnogo manje kada je on na terenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...