Jump to content

Jokić u reprezentaciji


Darko

Recommended Posts

1 hour ago, DameTime said:

 

Razumećeš kad budeš probao dobar kajmak i dobro pečenje 😄 

probao sam siguran sam, dobro je stvarno jagnjece pecenje (mada ovo u Srbiji ne moze da se poredi sa onim koje mozes da jedes npr. u Dalmaciji) - ali nije mi prosto na vrhu liste

kajmak isto, dobar je ali ima dosta boljih namaza, poput Ličke base : )

poenta je, sarma, svadbarski kupus, riblja corba/paprikas, teletina ispod saca, niski/leskovacki rostilj i slicno su mi uvek ispred kajmaka i pecenja.

I da, nadam se da se niko ne ponosi komplet lepinjom, to je mozda i najgore jelo u istoriji.

Edited by wrach
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Clash said:

Tajni recept za cuveni specijaltet pecenje koji je isti u celoj Srbiji a u regionu.

-Zakolješ dete od ovce ili prasice.

-Oguliš ga, izvadiš iznutrice i nabiješ na ražanj

-Posoliš

-Staviš iznad vatre i okrećeš

-Povremeno zaliješ lokanim pivom.

 

 

Kacmo kod pečelja, moram da kažem da mi je Toskana porchettom malo poljuljala esteem za našu metodologiju.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

Kacmo kod pečelja, moram da kažem da mi je Toskana porchettom malo poljuljala esteem za našu metodologiju.

Ima i kod nas u nekim restoranima.

Volim ja pecenje, ali mi je misterija kako u cca 3000 godina nabijanja janjeta na ražanj u Srpskom svetu nije niko probao da doda neku travku, neku biljcicu da proba kakav je onda ukus.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, wrach said:

probao sam siguran sam, dobro je stvarno jagnjece pecenje (mada ovo u Srbiji ne moze da se poredi sa onim koje mozes da jedes npr. u Dalmaciji) - ali nije mi prosto na vrhu liste

kajmak isto, dobar je ali ima dosta boljih namaza, poput Ličke base : )

poenta je, sarma, svadbarski kupus, riblja corba/paprikas, teletina ispod saca, leskovacki rostilj i slicno su mi uvek ispred kajmaka i pecenja.

I da, nadam se da se niko ne ponosi komplet lepinjom, to je mozda i najgore jelo u istoriji.

Gde je ovde niški roštilj ? :classic_ohmy:

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, wrach said:

probao sam siguran sam, dobro je stvarno jagnjece pecenje (mada ovo u Srbiji ne moze da se poredi sa onim koje mozes da jedes npr. u Dalmaciji) - ali nije mi prosto na vrhu liste

kajmak isto, dobar je ali ima dosta boljih namaza, poput Ličke base : )

poenta je, sarma, svadbarski kupus, riblja corba/paprikas, teletina ispod saca, leskovacki rostilj i slicno su mi uvek ispred kajmaka i pecenja.

I da, nadam se da se niko ne ponosi komplet lepinjom, to je mozda i najgore jelo u istoriji.

 

Od (dobre) sarme nema boljeg jela :classic_smile: Dok je komplet lepinja (meni) dosta nepraktična za konzumaciju :lol_2:

 

Poenta je, ako nešto u Srbiji valja - to je hrana. Svaki kraj ima odličnu kuhinju i specijalitete koje vredi probati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Constantin said:

Gde je ovde niški roštilj ? :classic_ohmy:

Izvinjavam se, evo editujem : ) Stvarno se stidim propusta s obzirom koliko puta sam jeo u Mrak.
 

30 minutes ago, DameTime said:

 

Od (dobre) sarme nema boljeg jela :classic_smile: Dok je komplet lepinja (meni) dosta nepraktična za konzumaciju :lol_2:

 

Poenta je, ako nešto u Srbiji valja - to je hrana. Svaki kraj ima odličnu kuhinju i specijalitete koje vredi probati. 

 

bold: ❤️

valja u Srbiji hrana ali istina je i da se cesto precenjujemo tu jer nam se realno kuhinja cesto svodi na meso sto nije nesto sto je je uvek primamljivo svima. @Darth Steva #vegan

Edited by wrach
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beonegro said:

Ja baš ne mogu te kobasice sa tucanom paprikom, nebitno da li se zovu kulen ili chorizo.

Valjda sa mlevenom,crni Beo :smiley26:
Kulen i kobaja se ovde prave isključivo sa mlevenom.

uini,javi mi se u iMbox ako želiš kvalitetnu mlevenu papriku

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

Ima i kod nas u nekim restoranima.

Volim ja pecenje, ali mi je misterija kako u cca 3000 godina nabijanja janjeta na ražanj u Srpskom svetu nije niko probao da doda neku travku, neku biljcicu da proba kakav je onda ukus.

 

 

Best I can offer is zaljevanje janjeta pivom dok se jos okrece 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

što se mene tiče najbolje jelo iz Srbije su punjene suve paprike ili butane šušpe kako se kaže na jugu

mogu da budu sa mesom i posne, za moj ukus su najbolje one punjene pirinčom i orasima( neko dodaje i suve šljive)

broj dva je svadbarski kupus

na trećem mestu pazarske mantije

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

Ima i kod nas u nekim restoranima.

Volim ja pecenje, ali mi je misterija kako u cca 3000 godina nabijanja janjeta na ražanj u Srpskom svetu nije niko probao da doda neku travku, neku biljcicu da proba kakav je onda ukus.

 

Ni meni nije jasna ta opsednutost pečenjem ali može nam se, Srbija ima dobro meso. Inače u Australiji je izbor hrane sjajan, nema čega nema. Imigrantska zemlja, mada su ipak home-cooked meals najbolji. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Drug Crni said:

Valjda sa mlevenom,crni Beo :smiley26:
Kulen i kobaja se ovde prave isključivo sa mlevenom.

Nisam se unosio u to čime tačno kvarite kralja životinja svilju, u svakom slučaju sve koji se bave time treba u Aški Twibunau.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Clash said:

Volim ja pecenje, ali mi je misterija kako u cca 3000 godina nabijanja janjeta na ražanj u Srpskom svetu nije niko probao da doda neku travku

 

Mislim da jedan od knjiških recepata uključuje premazivanje pomoću grane ruzmarina, ali ljudi nekako više vole da bukvalno prelivaju spivom.

 

25 minutes ago, Darko said:

Inače u Australiji je izbor hrane sjajan, nema čega nema.

 

Kengurovina ftw.

Probao sam kad sam bio u Beč (Austrija Australija isti đavo).

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Mislim da jedan od knjiških recepata uključuje premazivanje pomoću grane ruzmarina, ali ljudi nekako više vole da bukvalno prelivaju spivom.

 

 

Kengurovina ftw.

Probao sam kad sam bio u Beč (Austrija Australija isti đavo).


I ja sam bio u tom Australian Pubu u Becu posle zvezdinog gostovanja u Trnavi. Jeo sam krokodilsko meso tamo 😄 

Samo da nemaju koale u ponudi, jebo im mater bolesnu 😄 Secam se da si mogao naruciti i pohovane skakavce 😄 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

Druže Crni, sredi mu neki poziv kod Jokare :classic_smile:

 

Možda bolje ne, ne znam da li bih se osećao bezbedno.

 

23 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Vojvodjani generalno sve zivo i mrtvo bacaju u supu i uzivaju u tome

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Smrtokapa said:

 

Da nisam napustio temu, rekao bih bespotrebna kao i ova rasprava. U pomiriteljskom tonu koji je zavladao, kažem da ima sjajnih specijaliteta od Bezdana do Krive Feje. Dalje od toga već kreću Bugari i njihove varvarske metode u kulinarstvu.

 

Od dobrih stvari iz Bugarske bih izdvojio sir od bivolice sa džemom od ruže, Valeri Božinova i Ivana Bandalovskog.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

 

Od dobrih stvari iz Bugarske bih izdvojio sir od bivolice sa džemom od ruže, Valeri Božinova i Ivana Bandalovskog.

U Bugarskoj hrana valja samo ako je doneses iz Srbije i sprecis ih da ti pospu chubricu po tome.

Edited by wrach
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...