Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

31 minutes ago, Manu said:

Elem, sada kada smo skoro kompletirali roster vreme je da se podsetimo ekipe koja je na povredu Jovica bila od TOP8 i koja je igrala najbolju kosarku u novijoj istoriji KKCZ:

Ц Огњен Кузмић Милко Бјелица

КЦ Лука Митровић Дион Томпсон Бориша Симанић

К Немања Дангубић Марко Симоновић Огњен Добрић

Б Чарлс Џенкинс Бранко Лазић Марко Гудурић

П Стефан Јовић Нејт Волтерс Петар Ракићевић

Trener: Dejan Radonjic

 

Takodje, za ovu ekipu sam mogao da dam ruku u vatru da je mogla da igra seriju na jednu loptu u TOP8 protiv bilo koje ekipe tada u Evropi. Komsije i ko god drugi hoce u ABA slobodno moze da pravi ekipu kakvu god zeli ali sam siguran da Radonjic sa ovom grupom igraca ove godine nece jeftino prodati kozu i da ce morati mnogo da rade kako bi nas dobili, kao sto smo i mi morali da bismo srusili Vujosevicev Partizan.

Mislim da je ovo ekipa najvise po Radonjinom ukusu koju smo imali do sada i jedva cekam da sezona krene, da vidim postepen napredak i tradicionalno stvaranje granitne odbrane i dolazak do najbolje forme kada je najvaznije. Ako neko i pored toga uspe da nas dobije, iskreno cu cestitati kojim god nacinom da je ta ekipa formirana, jer se ni nas nacin svakako ne razlikuje puno (ako uopste)

Cek bre jel ti napisa pre 7,8 dana da je ovo kanta od tima, il se meni nesto ucinilo? Jedan Hollins donosi toliki kvalitativni skok😀

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo veci issue oko toga ko ce biti centar i eventualno taj jos jedan igrac, je sto niko od mladjih igraca ne potpisuje za FMP. Tako je vec drugu godinu za redom pa ne znam kako mozemo izdrzati kontinuitet ako nemamo taj neki pool mladjih i jeftinih igraca ispod radara a koji ce radom kroz fmp+zvezdu dobiti vrednost? Da sopingujemo svake godine bolje od ostalih 17 timova, valjda smo u prethodnih X godina naucili da je to jalov posao. 

 

Deluje kao da smo potpuno baceni niz vodu jer finale aba lige verovatno nece znaciti nista, pa onda 'drzava' tezi da osigura ucesce srpskog predstavnika u EL kroz evrokup. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi Lesor sasvim lepo legao na ovaj tim. Ne znam koliko ste ga gledali prošle godine ali dosta je napredovao u odnosu na period dok je igrao za nas. Verujem da bi pod Radonjićem i sa ovim timom bio odličan. Znam da je pod ugovorom i da nema šanse da dođe nego eto tako malo tupim :classic_biggrin:

Edited by Knipex
Slovo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Monroeovi opanci su dosta veci od Nnokovih, tako da ne ide on dalje od opanaka nego radi ono sto on zna, a Nnoko ne zna, a to je napada 1 na 1 na razne nacine.
u odbrani jeste prilicno los, ali moze se preziveti. 
Black sa druge strane u odbrani vrlo korektan, u napadu radi isto sto i Nnoko samo bolje.
 
Ako mogu da ostanu zdravi celu sezonu, obojica su bolje resenje od Nnoka, tako da dosta vise kukanja kao da nas je napustio Embiid 
Za Nokom treba zaliti samo u slucaju da dodje Jovic, sa Jovicem i njegova upotrebna vrednost je veca nego bez njega. Vise puta s rekao, sa ovim dvojcem vise bih voleo nekog post centra sa sigurnim poenima u rukama.
Valjda cw se svw dobro zavrsiti u vwzi Jovica, on je odlican fit na ovo sto imamo, sa njim je to tek zajebana bekovska linija. Da se osvrnem i na kuknjavu nasih navijaca i vezi Partizana. Jedino ime koje moze stvarmo da napravi razliku je Pangos, on je vec dosta tezak za cuvanje, ovo ostalo sa izuzetkom Lideja i Pantera su macke u dzaku. Ovaj Letonac koji je igrao NBA gde publika mase balonima i Smailagic nikako nisu igraci na koje bih se ja oslonio kada bude bas vruce a mozete da zamislite sta ce da bude kada se sudarimo sa njima. Pitanje je i kako ce ds reaguju svi ti njihovi Ameri kada se susretnu sa paklom tribina u utakmicama gde se odlucuje. Ja sam uvek za ratnicke ekipe, sa izrazitom timskom hemijom koje mogu da odigraju bar 30 min na visokim obrtajima, nego na te preplacene legije stranaca.

Pangos moze da napravi neku razliku, ovo sto imaju do sada nikako.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Narednih dve tri godine su presudne sro se tice EL. Mislim da ce se nakon toga ici na zatvaranje iste. Sve ovo mi deluje kao pokusaj da se oba BG tima uguraju u EL u zadnjim minutima.

Sto se tice nase ekipe izuzetnosam zadovoljan izgledom ekipe do sada. Sve su to strasni fajteri i borba je zagarantovana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kokodakalo said:

Narednih dve tri godine su presudne sro se tice EL. Mislim da ce se nakon toga ici na zatvaranje iste. Sve ovo mi deluje kao pokusaj da se oba BG tima uguraju u EL u zadnjim minutima.

Sto se tice nase ekipe izuzetnosam zadovoljan izgledom ekipe do sada. Sve su to strasni fajteri i borba je zagarantovana.

 

I meni se cini da je ovo plan, barem se takav zakljucak namece iz izjava nasih kosarkaskih radnika nekoliko meseci unazad. To bi, naravno, bila fenomenalna stvar za nasu kosarku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, L' Imperatore said:

 

NBA i difens sa 101%. Mislim da je to izumrlo zajedno sa karierom Bruce Bowena.

 

😄

U smislu da je tamo bio 101% motivisan..za razliku od Evrope i igrao difens na nivou Hardena u doba Hjuston qrcobolje.

 

Alex Caruso & Jrue disagree! 😄

 

Edited by leki bg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Laki21 said:

 

Isto ovo je igrao i u Bajernu.

 

Isto to će igrati i kod nas ako nekom nesrećom dođe.

Kompozicija rostera dozvoljava da se Monroe sakrije u odbrani ako budemo lepo rotirali jer duzine i rudara imamo a njegov više nego solidan skill na niskom postu moze nam omogućiti dosta izbalansiranu i efikasnu igru u napadu. Pa mi smo uspeli da kako tako krijemo nekretninu kakva je bio Bobinator a ni Cirbes nije bio sjajan defanzivno. 

Edited by Satan
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Azazelkg said:

Dakle za f4 nam nedostaju Pengos, Micić, Ulanovas i Dejvis... E jbg, ništa onda... 

 

Ulanovasa bi retko ko i sad (kao boljeg igraca nego tada) prizeljkivao ovde kao startera.

 

Pangos, Micic i Davies do te sezone nisu imali skoro pa nikakav CV, nikakve posebne brojke. Da jesu, ne bi ni zavrsili u Zalgirisu.

 

10 hours ago, drakon1 said:

Generalno jos ovo: Ovo sta rade Partizan i Zvezda... ne znam sta da mislim. Ako se ima para za tako nesto za nekoliko sezona barem, onda ok mozda i ima smisla. Mozda se sve dize na jedan visi nivo. I to pozdravljam. Ako se hoce biti konkurentan u EL, onda je to to. Moram da primetim, da KKP potpisuje sve na 2 godine minimum i izgleda da razmisljaju dugorocno (tj. dugorocnije). Lici na projekat. Kod nas je to po sistemu od danas du sutra. Bojim se da ce ovo izaci na lose za jednu ili obe ekipe i da ce posle biti havarija (mislim na financijsku). Ovo sada izgleda kao borba koja ce odluciti ko i sta kosarkaski radi u Srbiji sledecih 10 godina (osim ako ne bude privatizacije). Za sada mi kod nas ta dugorocnija perspektiva izgleda losije. KKP izgleda profesionalnije, tu su i Zoc i Savic. Ostoyah ne smeta mnogo. Kod nas je tu Covic (ako ga reizaberemo) i ko jos tacno u rangu Savica?

 

Mimo toga jos poslednja opaska da ovo divljanje sa pojacanjima meni nije jasno. Ni kod nas, a tek ne kod njih. O'KLE PARE, BRE!?

 

Ja se samo nadam da, kad dodje nova vlast i kad pocnu prenemaganja o "to su brendovi drzave, ne smeju propasti", da ce samo jednom lepo i jedne i druge da gurnu u provaliju u neku 2. srpsku ligu, a navijaci neka se cesu i secaju kako su cutali dok je bilo lepo ili neka predju da prate badminton.

 

8 hours ago, Satan said:

Ne slazem se da se ikako mogu izjednaciti desavanja u Partizanu i Zvezdi, jedino sto iskace iz sablona klasicnog prelaznog roka za CZ je povratak Kalinica, ali ni to nije nesto neverovatno u toj meri koliko se predstavlja, Kalinic nije nikakav cudotvorac i one man show koji sam kvalitativno drasticno pomera ekipu na EL lestvici vec jedan top notch prasinar koji u odgovarajucem kontekstu moze biti ultra koristan i za najbolje ekipe u EL. Ko uopste zna tacnu cifru za koliko ce igrati kod nas, ali gledajuci koliko dugo cekamo prvog centra (a jedan Noko koji je nekakav polu-dokazani  rekovalescent nas glatko odhebava) sigurno da sa Partizanom po pitanju budzeta nismo ni priblizno u istom rangu. 

 

Vidis i Partizan isto toliko dugo ceka prvog centra, ali ti razmisljas navijacki pa ti je nase cekanje dokaz da "se nema para", a njihovo da pokusavaju da privuku Obrvu da se razvede od LeBrona.

 

Kalinic je jedan od najtrazenijih krila ili cetvorki trenutno, nema EL ekipe koja bi se bunila da ga ima u svojim redovima. Imacemo 5 igraca koji imaju visegodisnje EL iskustvo, pa bi bilo dobro da me neko podseti koliko smo ranije imali bivsih EL igraca?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda je bezveze da se porede jer je Monroe imao sezone sa 15+ ppg u NBA, ali on i Stimac su dosta slicni igraci. Naravno Greg je u najgorem slucaju neka 2.0 verzija, ali ta nemoc da se odbrani bilo sta je na otprilike istom nivou kod obojice. Alergican sam na takve centre.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Prijatelj Mitar said:

I meni se cini da je ovo plan, barem se takav zakljucak namece iz izjava nasih kosarkaskih radnika nekoliko meseci unazad. To bi, naravno, bila fenomenalna stvar za nasu kosarku.

 

Eno Rusija ima 2 ili 3 ekipe u EL i ubise se od izbacivanja mladih talenata.

 

Stoga, kako je glumljenje pijanih milionera odlicna stvar za kosarku u Srbiji? Da nece mozda liga da procveta, hocemo li dobiti i 3. sampiona u ovom veku? Ili je interes srpske kosarke samo olicen u dva kluba koji nas podsecaju na neku ruzicastu realnost da smo jos uvek u SFRJ, a sve ostalo (ukljucujuci i sve ostale KK u Srbiji) nam govori da ipak zivimo u Srbiji koja puca bukvalno po svim savovima?

 

Mislim, moze Crvena zvezda i Partizan u EL, onog trenutka kad nas BDP bude slican BDP Grcke, Turske, Italije, Rusije, Spanije.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...