Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

Lepo kaže Klop:

Quote

 

U svetlu svega toga je govorio i Jirgen Klop, menadžer Liverpula, koji očigledno ima stav suprotan onom koji zagovara uprava "redsa".

"Znam da će se nešto promeniti, nešto će morati da se promeni u budućnosti. Imam danas potpuno isto mišljenje o Superligi kao prethodnih dana. Teška je to odluka, ljudi nisu srećni zbog nje. A najvažniji deo fudbala su navijači i tim. Mene, stručni štab i igrače niko ništa nije pitao, tako da mi ništa pogrešno nismo ni uradili", poručio je Klop.

Liga šampiona je i dalje takmičenje broj jedan za nemačkog stručnjaka.

 

"Oduvek je moj cilj bio da budem deo Lige šampiona. I sada nam je cilj da izborimo mesto koje vodi u to takmičenje. Meni se sviđa ideja u kojoj i Vest Hem može da se kvalifikuje u Ligu šampiona. Ne bih voleo da to urade, jer mi želimo da se kvalifikujemo, ali mi se sviđa što svi imaju šansu", istakao je Jirgen Klop.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Devil In My Pants said:

Odavno reseno u NBA, skora u evropskoj kosarci, generalno Americki nacin koji donosi odlican i velik profit. Ko voli da gleda Bayern-Ludogorec...da se ne zajebavamo mnogo,  tu je mnogo rangova vise...Pre ili kasnije se moralo ovo desiti, sto bi ljudi davali i ulagali miljiarde a da ne mogu to izvuci i jos zaraditi sto vise.

 

Od UEFA mafja, do podrska uefi...kratak je put..😁

 

 

 

Licno ne bih imao nista protiv NBA pristupa u ovom nasem ling long sranju od lige. 20 klubova, da se podjednako zastupi cela zemlja i nema ispadanja jer koga zabole i 20 klubova je mnogo na ovu bedu i jad. Svaki klub dobije od drzave isto para 

na pocetku sezone i nema opstina grad drzava Arapi kurci palci... Il bi se ugasili il bi procvetali. 

 

Link to comment
Share on other sites

U celom ovom ludilu sam propustio podatak za koju godinu je uopste planiran pocetak tog Ling Longa? I sta ce ti klubovi igrati u medjuvremenu, ako savezi rese da im zabrane ucestvovanje u nacionalnim sampionatima (sto se na kraju naravno nece desiti)? Nema sanse da se to sve izorganizuje za ovu sezonu, pa i sledeca deluje prilicno nerealno zbog SP.

Edited by threepwood
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, BattleBender said:

Pa dobro, ako nije u duhu sporta ova Superliga onda nece ljudi ni da je gledaju, nece da imaju volju da je gledaju. Nema gledanosti - nema para. Nema para - nema smisla da se igra. As simple as that.

Ja ne kaEm da je Superliga super stvar. Ja samo kazem da postoji vaznija stvar od toga sta ljudima znaci sport a to su civilizacijske tekovine.

Kaznjavanje i prisilno nanosenje stete je fašizam.

Mozes ti da ne volis kriminalca, ali ne mozes da ga prebijes na smrt ili da ga malretiras. Ne moras ni da volis pragmaticnog biznismena, ali kad si sam pravio sistem i drustvo gde je taj pragmatizam legitiman, ne mozes mu nista. Nauči lekciju pa uči nove generacije. 

 

Ne naprotiv. Upravo sto pokušavaju ovi klubovi je fasizam.

 

Zele da zabrane,  uslovno receno manjim klubovima ( iako je npr Ajax fudbalski gigant za Arsenal) da igraju sa najboljima, da svoj kvalitet dokazu na terenu, da svi imaju isti tretman i sansu da osvoje LS i znacajne novčane nagrade.

 

Jbg, ne mozes na terenu da izboris plasman u LS, na terenu te istambura neki Leipzig ili Atalanta,  godinama nisi video PO LS... daj osnovacemo svoju ligu. E to je klasican fašizam, ovo o cemu ti pricas je vladavina prava i zakona.

Ne zelis da postujes pravila i zakone maticnog saveza i drzave, izvolite imate Superligu i samo tamo se takmicite.

 

 

2 hours ago, BattleBender said:

Kako narušavaju samu Premijer Ligu klubovi iz top6?

 

Sta, trebalo bi PL da ih kazni jer ta 6 kluba imaju moc da izgenerisu sponzore i novac za tu novu ligu?

Da ih kaznis jer su finansijski nezavisni da privuku veliku paznju i novac?

 

Ako top6 odluce da ne igraju UEFA-inu LS, uci ce tu Lester i WH. Svesno se odricu toga najjaci klubovi. Taman je data prilika slabijim klubovima da osvoje najprestiznije takmicenje, dok oni igraju ovo takmicebje bez tradicihe, koje moze da ima znacaj nekog turnira sa priprema u Singapuru, gde u 3 dana igraju Real, Utd, LFC,Milan...

 

Ovo takmicenje bi vrlo verovatno bila greska ovih najjacih klubova. Za 4,5 godina bi to ugasili jer ne bi bila paznja i gledanost toliko velika koliko oni ocekuju.

Ne mozes toliko uspesno da prodas nesto bez istorije iza. Takva vrsta gledanosti, koju oni zele mora da sd izgradi. Mozda sami klubovi jesu gledani, ali format i okvir nisu.

NE moze taj novac da se izvuce.

ALi ne mozes da im zabranis da probas to.

I Kakav bre nacionalni integritet, kakva je to glupost.?!?!

 

 

 

 

Problem je sto nisu sposobni da privuku novac i imaju pozitivno poslovanje ( osim delimično City i Celzi), vec zele da svoje probleme rese preko noci i na racun drugih klubova.

 

 

1 hour ago, gggggggg said:

propali bi zato sto ne bi dobijali 150 miliona godisnje nego neku kurcinu. niko nece kupovati prava da gledaju brighton i burnley. a svi najbolji igraci u ostalim klubovima bi otisli u ove top6 ekipe da budu 17,18 igraci u rotaciji. 

 

Koliko procentualno npr, ima vise navijaca MCity-ja od navijaca Newcastle-a?  Mozda godinu dve padne gledanost, ali upumpavanjem novca klubovi mogu dostići nivo jednog City-ja kupovati igrace za koje trenutno nisu platezno sposobni...

 

32 minutes ago, Devil In My Pants said:

Odavno reseno u NBA, skora u evropskoj kosarci, generalno Americki nacin koji donosi odlican i velik profit. Ko voli da gleda Bayern-Ludogorec...da se ne zajebavamo mnogo,  tu je mnogo rangova vise...Pre ili kasnije se moralo ovo desiti, sto bi ljudi davali i ulagali miljiarde a da ne mogu to izvuci i jos zaraditi sto vise.

 

Od UEFA mafja, do podrska uefi...kratak je put..😁

 

 

 

Neces verovati koliko navijaci prate i gledaju svaka utakmica Bayerna I koliko verno prate svoj klub... I njih je I cena TV prava nije ista za De ili srpsko trziste.

 

Totalno neuporedivo,  NBA i evropski fudbal.

 

21 minutes ago, Drakaris said:

Koliko se ja razumem u srpski recnik, sto nisam siguran za tebe, znam dobro sta znaci rec odbijanje. 

 

Iz Sevilje su samo rekli da ne zele da se takmice u toj ligi isto kao i Javor danas.

 

Da, Javor i Sevilja imaju istu tezinu u evropskom fudbalu.

 

Istu tezinu ima zvanicna  "rec" sestostrukog osvajaca LE i zajebancija na Twitter nalogu lokalnog srpskog ligasa. 

 

20 minutes ago, dzoneee said:

A jel izracunao neko koliki je dug ovih klubova sto su pristali? :classic_biggrin:

 

Umesto "We Never Walk Alone" sada imamo "Walk Alone" :lol_2:

 

Postavio sam na prethodnoj strani, 8 .5 Milijardi, bez Liverpula, jos uvek nisu objavili "zavrsni racun"  😄

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, threepwood said:

U celom ovom ludilu sam propustio podatak za koju godinu je uopste planiran pocetak tog Ling Longa? I sta ce ti klubovi igrati u medjuvremenu, ako savezi rese da im zabrane ucestvovanje u nacionalnim sampionatima (sto se na kraju naravno nece desiti)? Nema sanse da se to sve izorganizuje za ovu sezonu, pa i sledeca deluje prilicno nerealno zbog SP.

Odmah od sljedeće sezone, tj. sad od ljeta.

Link to comment
Share on other sites

Valjda od avgusta 2021. kako su najavili je planiran start.

 

Nece biti klasican ligaski sistem kao do sada ono zbrojis sve skupa 16,18,20 ekipa nego se deli u dve grupe od po koliko vec timova. I liga ce imati cetvrtfinale, polufinale i finale.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Dies at the End said:

Da, Javor i Sevilja imaju istu tezinu u evropskom fudbalu.

 

Istu tezinu ima zvanicna  "rec" sestostrukog osvajaca LE i zajebancija na Twitter nalogu lokalnog srpskog ligasa. 

Jao, vise cenim ovu zvezdinu titulu prvaka Evrope, nego tih 6 LE.

 

Jeste, nemaju istu tezinu reci sa npr. Javorom, ali je nesuglasica nastala oko pogresnog izrazavanja, pa kasnije jos zbunjenog forumasa pod imenom Crni, koji je imao jedan klik na guglu da vidi sta znaci rec odbijanje. Sevilja i Javor su isto pitani i to je njihov stav da nece igrati i to je potpuno ok. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bugl Khan said:

Odmah od sljedeće sezone, tj. sad od ljeta.

 

Videh avgust, ali sam mislio da nema sanse da je ovaj. To mi deluje kao SF za organizovati, kad se ne znaju ni clanovi jos uvek. Gde su termini, licence, ugovori sa tv kucama?  Milijadu krupnih i bitnih stvari tu ima za obaviti, a oni objavise 3 pasusa na sajtu. Pa mi fantazi ozbiljnije pripremamo

Edited by threepwood
Link to comment
Share on other sites

 

20 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Ne naprotiv. Upravo sto pokušavaju ovi klubovi je fasizam.

 

Zele da zabrane,  uslovno receno manjim klubovima ( iako je npr Ajax fudbalski gigant za Arsenal) da igraju sa najboljima, da svoj kvalitet dokazu na terenu, da svi imaju isti tretman i sansu da osvoje LS i znacajne novčane nagrade.

 

Jbg, ne mozes na terenu da izboris plasman u LS, na terenu te istambura neki Leipzig ili Atalanta,  godinama nisi video PO LS... daj osnovacemo svoju ligu. E to je klasican fašizam, ovo o cemu ti pricas je vladavina prava i zakona.

Ne zelis da postujes pravila i zakone maticnog saveza i drzave, izvolite imate Superligu i samo tamo se takmicite.

 

 

 

 

Cekaj, neki Liverpool je fasista zato sto je nekom drugom zabranio da igra protiv njega?
Je l kapirate Vi da ovde nikog ne isteruje iz LS-a? Ovi klubovi ne otimaju LS, LS ce da postoji i dalje. Ne postaje njihova.
Formira se svoje takmicenje, nezavisno.
Ovo sto si sad napisao je kao da ja kazem da mi Tina Kunakey zabranjuje da budem sa najlepsom zenom na Svetu. Nece da bude sa mnom, i ja sad se kukam kako mi je unistila zivot jer ne mogu da imam zenu.
I onda mi je kriva za sve sto se odvojila sama na neko ostrvo sa Vincent Casselom i sa njim tamo zivi. Mog' ja da mislim da mnogo propusta 😄 but it's fucking her decision.

Tela nacionalnih asocijacija i vlade odredjenih drzava zele raznim metodama da prisile klubove da rade ono sto oni zele i da igraju u okvirima koje oni zele. Jer je to u skladu sa interesima tih institucija bez obzira na zelju tih klubova.
To u velikoj meri ispunjava osnovne definicije fašizma.

Meni se, kao i tebi, i mnogima ova liga ne svidja. Mislim da će da me smara, mislim da će velike utakmice da mi izgube značaj ako se igraju prečesto. 
Ako mislis da to niej vredno tvoje paznje, onda ga batalis i ne gledas, ne dajes mu paznju, nisi saucesnik, i cao zdravo. Tako sam ja odlucio za NBA (vrlo verovatno necu vise nijednu NBA utakmicu da odgledam).
 

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BattleBender said:

 

Cekaj, neki Liverpool je fasista zato sto je nekom drugom zabranio da igra protiv njega?
Je l kapirate Vi da ovde nikog ne isteruje iz LS-a? Ovi klubovi ne otimaju LS, LS ce da postoji i dalje. Ne postaje njihova.
Formira se svoje takmicenje, nezavisno.
Ovo sto si sad napisao je kao da ja kazem da mi Tina Kunakey zabranjuje da budem sa najlepsom zenom na Svetu. Nece da bude sa mnom, i ja sad se kukam kako mi je unistila zivot jer ne mogu da imam zenu.
I onda mi je kriva za sve sto se odvojila sama na neko ostrvo sa Vincent Casselom i sa njim tamo zivi. Mog' ja da mislim da mnogo propusta 😄 but it's fucking her decision.

Tela nacionalnih asocijacija i vlade odredjenih drzava zele raznim metodama da prisile klubove da rade ono sto oni zele i da igraju u okvirima koje oni zele. Jer je to u skladu sa interesima tih institucija bez obzira na zelju tih klubova.
To u velikoj meri ispunjava osnovne definicije fašizma.

Meni se, kao i tebi, i mnogima ova liga ne svidja. Mislim da će da me smara, mislim da će velike utakmice da mi izgube značaj ako se igraju prečesto. 
Ako mislis da to niej vredno tvoje paznje, onda ga batalis i ne gledas, ne dajes mu paznju, nisi saucesnik, i cao zdravo. Tako sam ja odlucio za NBA (vrlo verovatno necu vise nijednu NBA utakmicu da odgledam).
 

 

Ako niko nikog ne isteruje iz LS, niko nikog ne prisiljava da igra nacionalni šampionat... ili postujes pravila, ili cao zdravo i osnivas svoju super ligu 😄

 

I polako BB, opusti se, malo diskutujemo jbt ...koristis mnogo "teške" reci 😄

14 minutes ago, Drakaris said:

Jao, vise cenim ovu zvezdinu titulu prvaka Evrope, nego tih 6 LE.

 

Jeste, nemaju istu tezinu reci sa npr. Javorom, ali je nesuglasica nastala oko pogresnog izrazavanja, pa kasnije jos zbunjenog forumasa pod imenom Crni, koji je imao jedan klik na guglu da vidi sta znaci rec odbijanje. Sevilja i Javor su isto pitani i to je njihov stav da nece igrati i to je potpuno ok. 

 

Znam da si se pogresno izrazio ( nadam se) , ali poenta ostaje ista... polako jedan po jedan klub ih "otkacinje", sto svakako nije dobro za njihovu ideju SL

Link to comment
Share on other sites

Olako se neki izrazi koriste.

 

Uefa nije tamo neka organizacija, to je istovremeno savez evropskih fudbalskih federacija, koje imaju mandat da organizuju fudbal na svojoj teritoriji. Navedeni klubovi pripadaju tim savezima, a preko njih i Uefi. Da su se ti klubovi zahvalili svojim matičnim savezima i odlučili da prave nove nacionalne saveze, pa zatim i internacionalni, to bi bila druga priča, ne znam koliko moguća, ali opet čistija od ove. Oni bi istovremeno da budu članovi nacionalnih saveza, posredno i Uefe, ali da prave takmičenje po svojoj meri. U narodu se to kaže ''Sedenje na dve stolice''. Nacionalni savezi imaju puno pravo da ih kažnjavaju ako ne poštuju pravila koja su propisana za sve članove, a isto tako i Uefa ima pravo da ih kažnjav au svom domenu. To nije nova kompanija koja se osniva po postojećim propisima države, nego ekipa koja bi da pravi svoje državne propise. Može, ali napravite svoju državu, ako imate gde.

 

Drugo, oni nisu krenuli da prave novi sistem fudbalske organizacije, zbog svih Uefinih brljotina, koje je često pravila upravo da bi izašla ovoj gospodi u susret. Ne, zabole ih za sav fudbal osim njihovog sveta. OK, to je njihovo pravo, ali je pravo i svih ostalih da spreče da nadvladaju interesi te grupacije.

 

Treće, kaže se od Uefa mafiosi ste došli do podrške Uefi. Ja to tako ne vidim. Uobičajeno je u životu, biznisu, politici... da se udružuješ sa onima sa kojima ti se u tom trenutku poklapaju interesi i to ne mora da znači da ste odjednom najbolji prijatelji. Ljuti konkurenti u biznisu se vrlo lako nađu na istoj strani kada treba da npr. lobiraju za izmene nekog zakona ili za podršku celoj industriji. To je i ovde slučaj. Uefa i dalje ostaje ono što je bila i do sada, naravno, dobrim delom je ona ovo i zakuvala, malo u jurnjavi za profitom a malo pod pritiskom velikih. Bilo bi lepo da je pritisnu i sa druge strane, da izađe u susret i drugim klubovima i savezima.

 

Na kraju, vezano za Partizan i Zvezdu. Ne tvrdim da svi tako razmišljaju, ali znam dosta onih koji bi želeli da naša liga bude uređena i konkurentna, a samim tim i zanimljivija. Zarazio sam se svojim klubom u vreme kada se on krvavo borio da bi osvojio titule i kada je drhtao na svakom gostovanju, voleo bih da je tako i sada. Bilo bi bolje u svakom pogledu.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BattleBender said:

 

Cekaj, neki Liverpool je fasista zato sto je nekom drugom zabranio da igra protiv njega?
Je l kapirate Vi da ovde nikog ne isteruje iz LS-a? Ovi klubovi ne otimaju LS, LS ce da postoji i dalje. Ne postaje njihova.
Formira se svoje takmicenje, nezavisno.
Ovo sto si sad napisao je kao da ja kazem da mi Tina Kunakey zabranjuje da budem sa najlepsom zenom na Svetu. Nece da bude sa mnom, i ja sad se kukam kako mi je unistila zivot jer ne mogu da imam zenu.
I onda mi je kriva za sve sto se odvojila sama na neko ostrvo sa Vincent Casselom i sa njim tamo zivi. Mog' ja da mislim da mnogo propusta 😄 but it's fucking her decision.

Tela nacionalnih asocijacija i vlade odredjenih drzava zele raznim metodama da prisile klubove da rade ono sto oni zele i da igraju u okvirima koje oni zele. Jer je to u skladu sa interesima tih institucija bez obzira na zelju tih klubova.
To u velikoj meri ispunjava osnovne definicije fašizma.

Meni se, kao i tebi, i mnogima ova liga ne svidja. Mislim da će da me smara, mislim da će velike utakmice da mi izgube značaj ako se igraju prečesto. 
Ako mislis da to niej vredno tvoje paznje, onda ga batalis i ne gledas, ne dajes mu paznju, nisi saucesnik, i cao zdravo. Tako sam ja odlucio za NBA (vrlo verovatno necu vise nijednu NBA utakmicu da odgledam).
 

 

 

Hah, pa nije to baš tako, zato postoje države, savezi, institucije, možete ti i drugari da imate para da kupite avione npr, ali to ne znači da će vam neko dozvoliti da ih tek tako registrujete i letite njima gde i kako hoćete, već itekako morate da poštujete svaku proceduru i apsolutno slušate kontrolu leta koja ima ovlašćenja i "monopol" na to parče vazduha po kome želite da krstarite.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, BattleBender said:

 

Cekaj, neki Liverpool je fasista zato sto je nekom drugom zabranio da igra protiv njega?
Je l kapirate Vi da ovde nikog ne isteruje iz LS-a? Ovi klubovi ne otimaju LS, LS ce da postoji i dalje. Ne postaje njihova.
Formira se svoje takmicenje, nezavisno.
Ovo sto si sad napisao je kao da ja kazem da mi Tina Kunakey zabranjuje da budem sa najlepsom zenom na Svetu. Nece da bude sa mnom, i ja sad se kukam kako mi je unistila zivot jer ne mogu da imam zenu.
I onda mi je kriva za sve sto se odvojila sama na neko ostrvo sa Vincent Casselom i sa njim tamo zivi. Mog' ja da mislim da mnogo propusta 😄 but it's fucking her decision.

Tela nacionalnih asocijacija i vlade odredjenih drzava zele raznim metodama da prisile klubove da rade ono sto oni zele i da igraju u okvirima koje oni zele. Jer je to u skladu sa interesima tih institucija bez obzira na zelju tih klubova.
To u velikoj meri ispunjava osnovne definicije fašizma.

Meni se, kao i tebi, i mnogima ova liga ne svidja. Mislim da će da me smara, mislim da će velike utakmice da mi izgube značaj ako se igraju prečesto. 
Ako mislis da to niej vredno tvoje paznje, onda ga batalis i ne gledas, ne dajes mu paznju, nisi saucesnik, i cao zdravo. Tako sam ja odlucio za NBA (vrlo verovatno necu vise nijednu NBA utakmicu da odgledam).
 

Pravljenje zatvorene lige za bogate i izabrane je presedan u istoriji fudbala. Pa sta mislis, na sta ce da lice utakmice Liverpula i West Hama kad se vrate navijaci na stadione? Bice mrtvih u Engleskoj, za pocetak, mada 90 posto navijaca je protiv ove lige i nece niko ni da dodje da podrzi Liverpul osim da prave sranja. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Dies at the End said:

Znam da si se pogresno izrazio ( nadam se) , ali poenta ostaje ista... polako jedan po jedan klub ih "otkacinje", sto svakako nije dobro za njihovu ideju SL

Nazalost po vas, da sam hteo bolje, ne bih bio u mogucnosti izraziti se. Svako cita prema svojim kapacitetima.

 

Pre bih poslao Notingem Forestu pozivnicu, nego njima. Jedva cekam da pocne Super liga, a uz to i draftove da gledam.

Link to comment
Share on other sites

UEFA je najgora sekta kod koje prolazi svako namestanje utakmica. Jbs mi sve ako su jednom odreagovali na neka namestanja. Meni je ovo licno super ideja i voleo bih ovoda vidim, stavise mogli bi da imaju i neki plejof ili nesto slicno. 

 

Pre ili kasnije preci ce svi tamo. UEFA i njena takmicenja su postala dosadna da budem iskren. Oni su im prvo i dali tuce pozivnica, nije to liga sampiona, vec neka kreatura koja nema veze sa sampionima.

 

Kad se to sve slegne prici ce ko treba. Po meni UEFA lose radi i fudbal je generalno postao dosadan u njihovim takmicenjima. Imas ligu evrope gde ulazi treci iz grupa,pola timova igra sa drugim postavama itd...poprilicno su smorili evropska takmicenja...a LS manje vise retko se desavaju iznenadjenja, sve je tu poprilicno nacrtano.

 

Svaka cast klubovima na .udima..

Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Drakaris said:

Nazalost po vas, da sam hteo bolje, ne bih bio u mogucnosti izraziti se. Svako cita prema svojim kapacitetima.

 

Pre bih poslao Notingem Forestu pozivnicu, nego njima. Jedva cekam da pocne Super liga, a uz to i draftove da gledam.

 

Tvoje pravo da nipodistavas 6strukog osvajaca LE, super kupa,  spanskog prvenstva ...itd. 

 

Zbog cega nazalost po nas...  Ipak je kolega bio u pravu, nazalost po tebe :wink2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...