Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

25 minutes ago, Barkley#34 said:

Ali tržište ima svoje granice. Ponavljam se, ovo može da profunkcioniše, ali da bi opstalo na duže staze, mora da postoji ceo sistem. A oni to ne nude, nego samo pokušavaju da iskoriste trenutnu poziciju. 

 

Drugo, u onom tekstu koji je Sinan okačio preskočeno je nekoliko stvari - PL je generisala ogromne pare ali je ostala dominantno takmičarska, sa mogućnošću da se ispadne, kao i da neki uslovno autsajder uđe u prvih četiri-pet.

 

Dalje, ako fudbal postane samo industrija zabave, preti mu rizik da dosadi, tj. da ga zameni druga zabava. Bar je toga danas koliiko god hoćeš. Koja je zabava i kako će se ''prodati'' utakmica donjeg doma te lige, kada nema borbe za opstanak?

Postati će NBA. Određen broj utakmica (i to nemali broj) će biti bez ikakvog rezultatskog značaja. Momčadi koje osiguraju prvo mjesto, zatim momčadi koje izgube šansu da budu među prvih 5. To će biti utakmice koje će se igrati za ništa. I tu dolazi to azijsko i američko tržište kojem nije bitno što se ne igra za ništa. 

Ne isključujem mogućnost da nakon nekog vremena ubace draft u cijelu priču.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Pa evo stavi se u situaciju da ti, ja i jos 10 random forumasa radimo u nekoj velikoj firmi sa nenormalnim prihodima i svojim radom, znanjem i sposobnoscu generisemo 80-90% zarade te firme, a nama firma daje tek meni mali dio prihoda i ljudi koji se slepaju na nas rad dobijaju iste ili veoma slicne iznose. Mislis li da bi mi to blagonaklono gledali i nista ne poduzimali po tom pitanju? Slazem se da ovo sa zavroenom ligom nije nikako dobra ideja ali sam ipak puno vise za to da se monopol kriminalnih organizacija FIFE i UEFE totalno unisti.

ja bih pre napisao verskim rečnikom - sekta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Barkley#34 said:

Čekaj, pa onih 640 miliona kod Kokeze su u stvari pare namenjene bogatim klubovima, a on ih skrenuo ka svom računu.

 

Koki Hud. Otima od bogatih i daje siromasnim BG blizancima. 

 

Javor izduvao za Super ligu, ceka se Rad. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Bugl Khan said:

Postati će NBA. Određen broj utakmica (i to nemali broj) će biti bez ikakvog rezultatskog značaja. Momčadi koje osiguraju prvo mjesto, zatim momčadi koje izgube šansu da budu među prvih 5. To će biti utakmice koje će se igrati za ništa. I tu dolazi to azijsko i američko tržište kojem nije bitno što se ne igra za ništa. 

Ne isključujem mogućnost da nakon nekog vremena ubace draft u cijelu priču.

Anjeli je spominjao potencijalnu zabranu transfera izmedju klubova, tj. trade sistem. Info je sa tvitera, ne znam koliko je tacan, ali bukvalno me nista ne bi iznenadilo.

Link to comment
Share on other sites

Protiv Superlige moze da se izbore i fudbaleri, treneri, navijaci, tv kuce, kao i sankcije nacionalnih saveza, kao i ove najave o nemogucnosti igranja za reprezentaciju. Te klubove bi ignorisanje Superlige, odnosno kupovanje dresova i ulaznica za te meceve kostalo egzistencije.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Joki said:

Jedino što mi je drago kod ovog raspada sistema u UEFI je što više neće moći i kurta i murta da zgrću milione u njoj. Da su na vreme podigli nagradne fondove u Ligi Šampiona nikom ne bi ni padala na pamet Super Liga.

Ništa lepo ne mislim o UEFA, ali oni raspoređuju 94% prihida od lige šampionana na učesnike. Naravno, broj klubova je značajno veći, ali to i dalje nisu male pare. Mogli su jedino kao Robin Hud da uzmu pare od siromašnih i daju bogatima, da bi oni bili još bogatiji.

Sa druge strane ukupan prihod je manji od onoga što daje JP Morgan kao dobrodošlicu i to se raspoređuje na duplo manji broj klubova.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bi me cudilo da traze da se neki klubovi presele iz Londona, pre svega Totenham, bolje da igraju u NYC nego u Londonu, veca zarada, da se Juve preseli u Rim, jer veci broj turista nego u Torinu... Obzirom da im je JP Morgan glavni pokrovitelj, brzo ce da im izracunaju to. Takodje, ocekujem klub iz Kine ili Emirata u ovom takmicenju, jer vise para za sve.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

Ništa lepo ne mislim o UEFA, ali oni raspoređuju 94% prihida od lige šampionana na učesnike. Naravno, broj klubova je značajno veći, ali to i dalje nisu male pare. Mogli su jedino kao Robin Hud da uzmu pare od siromašnih i daju bogatima, da bi oni bili još bogatiji.

Sa druge strane ukupan prihod je manji od onoga što daje JP Morgan kao dobrodošlicu i to se raspoređuje na duplo manji broj klubova.

A i to što kažeš. Imao sam sreću da gledam uživo i Marsej, Fejnord, Benfiku, Legiju... Tako da meni kao navijaču Partizana svakako je sve jedno šta se dešava sa tom Super Ligom jer sam najbolje utakmice gledao baš protiv klubova koji nemaju veze sa tim velikim. Igraće se zanimljiv fudbal i bez njih, ako ništa bar ćeš češće upasti u grupu sa nekim kome znači i gde je luda atmosfera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

UEFA zaboravlja da mogu lako i nacionalni savezi da istupe. Kakva je to kazna da se zabranjuje igracima nastup u nacionalnom timu. Smesni su. Nadam se da ce docekati svoj kraj sa FIFA.

UEFA u ovome ima podršku nacionalnih saveza.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

Treba napravit Evropsku Premium ligu sa vodećim klubovima u regionu, neka idu Grafičar, TITEX, F.K. Baštovan iz Čačka, Azot Vitkovići, Radnik Križevci, Arsenal iz Tivta, Ajax iz Berana, Lokomotiva Pirot, Fenerbahče iz Tutina, Inter iz Zaprešića, Klauzula iz Celja i Atletiko iz Bitolja, pa neka puši kurac FIFA, oni će da određuju s kim ćemo da igramo...Napravi se strategija i tehnički plan, utakmice se igraju pred svih 17 gledaoca koji prate mečeve dvogledom ispred diskonta, vjerni navijači sa transparentima FUCK OFF UEFA se taktički pozicioniraju na krovove zgrada a očevi sa sinovima se popnu na platane i borove, ili na šlepere i kioske, pa bogomi da se uz pivo i koštanje hrabro i korektno isprati spektakl ...

:roflmao::Hail:
Pogrebnjaci ludi

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drakaris said:

Samo je pitanje dokle ce da traje ta podrska i dokle se mogu koprcati bez najboljih igraca.

Nisi ni svestan dokle će ovo da ode. Sve mehanizme će sada sa pokrenu i UEFA i nacionalni savezi. Klubovi Premier Lige već su iskazali želju da se 6 kluba izbaci i to odmah.

Ja mislim da nisu očekivali ovakvu reakciju. Okrenuli su im leđa i navijači i nacionalni savezi i deugi klubovi. Bukvalno sada imaju samo jedni druge i JP Morgan.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Juan said:

Nisi ni svestan dokle će ovo da ode. Sve mehanizme će sada sa pokrenu i UEFA i nacionalni savezi. Klubovi Premier Lige već su iskazali želju da se 6 kluba izbaci i to odmah.

A takodje sam svestan i koliko su ti klubovi mocni, a znam i da ce prosecno azijsko dete da zabalavi kada vidi dres Junajteda ili Barse, nego Salkea iliti Sevilje i zamoliti oca da mu kupi u radnji, a usput i loptu itd. O TV pravima i da se ne prica. Najveci klubovi drze monopol novca. Mogu da rade sta im se prohte, izgradili su svoj brend i sada na tome zaradjuju velike novce.

 

Takodje sam svestan koliko ljudi se i dan danas svadjaju ko je bolji od Mesi-Ronaldo, svako ce prvenstvo biti nezanimljivo bez najboljih igraca, gledace se stalno u dvoriste super lige sta se tamo radi. Ljudi zele da gledaju najbolje igrace.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Drakaris said:

A takodje sam svestan i koliko su ti klubovi mocni, a znam i da ce prosecno azijsko dete da zabalavi kada vidi dres Junajteda ili Barse, nego Salkea iliti Sevilje i zamoliti oca da mu kupi u radnji, a usput i loptu itd. O TV pravima i da se ne prica. Najveci klubovi drze monopol novca. Mogu da rade sta im se prohte, izgradili su svoj brend i sada na tome zaradjuju velike novce.

Slobodni su da se presele tamo. Je l' si siguran da će Ronaldo igrati tu ligu? Ja nešto nisam.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Slobodni su da se presele tamo. Je l' si siguran da će Ronaldo igrati tu ligu? Ja nešto nisam.

Ronaldo je skoro pa zavrsio karijeru, Mesija i Ronalda sam stavio kao primer u toj marketinskoj masineriji koju poseduju najveci klubovi sveta. Napravice Super Liga novi rivalitet. Bice opet mocnih igraca.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Drakaris said:

Ronaldo je skoro pa zavrsio karijeru, Mesija i Ronalda sam stavio kao primer u toj marketinskoj masineriji koju poseduju najveci klubovi sveta. Napravice Super Liga novi rivalitet. Bice opet mocnih igraca.

Ništa, srećno ti bilo sa Super ligom. Uživaj u rivalitetu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da mi je rekao neko da cu kao navijac Zvezde koja je dozivela bezbroj nepravdi od te UEFE, pocevsi od igranja po susednim drzavama kao prvak Evrope i sveta, da budem svim srcem uz njih smatrao bi da je lud. Ovakvo ponasanje vlasnika tih klubova predstavlja takav skandal da ljudi nisu jos uvek svesni sta se radi. Takva bahatost i osionost nece na dobro izaci. Ovo je cista amerikanizacija fudbala, ulazi JP Morgan na poslednje trziste koje Amerikanci nisu do sada u potpunosti monopolizovali, nema sanse da prodje stvaranje NBA u fudbalu, previse je klubova u Evropi koji se ne smeju zapostaviti i svi ce oni stati na stranu UEFE, ne moze se ceo svet i fudbal zapostaviti zarad 15 klubova i "svezeg" Americkog kapitala koji ulazi. Nije ni cudo sto su Boris i Makron protiv toga, ovo je cista politika. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...