Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

Da ponovim, niko ne bi smeo da kaznjava nekog drugog sto hoce da igra neko drugo takmicenje.

PL bi trebalo ni truncicu da izadje u susret klubovima kad je u pitanju raspored. 

Reprezentacije ko reprezentacije, locno bih da se to ionako ugasi.

 

 

Ali da tebi nacionalna asocijacija preti nekim velikim kaznjavanjem jer te neko drugi pozvao da igras nesto drugo, i to si dobio na racun reputacije.

Je l shvatate koliko je to fašistički?

 

I kakva bre prica da je ovo bezsnje od duha fanova i radnicke klase?!? Prosecan igrac iz PL nedeljno zaradjuje koliko zaradjuje prosecni Englez za 2,3 god.

Da ne pricamo koliko je to plata fanova iz ostatka sveta.

 

Licenerstvo na kub. 

I celnici UEFE i PL-A su godinama zaradjivali prodavajuci tudju slavu, slavu nekog Liverpoola, Uniteda, Arsenala... I to radeci mnogo prljavo. 

Sami ste krivi, eksploatisali ste tu reputaciju, stvorili ste sami monstruma.

 

 

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dl91 said:

Pojedinci ovde ne mogu da shvate da sport nije suva brojka, da nije statistika nekog Zajona, Lebrona, ili stvaranje super timova po Los Andjelesu ili Bruklinu. Fudbalski klubovi su za dosta ljudi u Evropi religija, i idu na utakmice i kad in je tim daleko od uspeha, a ne da bi gricali hamburgere i hot dogove, ispijali pepsije i kole i da blenu u telefone dok traje utakmica. Velika je razlika, znam, samo pogledati Zuti zid i shvatiti sta fudbal predstavlja za obicne ljude i pogledati one "navijace" po NBA halama, u ligi bez briga i rezultatskog znacaja u 82 utakmice, lige gde je statistika igraca vaznija od toga koji je tim pobedio. Lige u kojoj nisu maltene ni bitna rivslstva izmedju klubova vec da li je Lebron izgubio ili imao lose vece. E, to sledi Evropi sa ovom SL. Srecno nam svima. 

Pa dobro, ako nije u duhu sporta ova Superliga onda nece ljudi ni da je gledaju, nece da imaju volju da je gledaju. Nema gledanosti - nema para. Nema para - nema smisla da se igra. As simple as that.

Ja ne kaEm da je Superliga super stvar. Ja samo kazem da postoji vaznija stvar od toga sta ljudima znaci sport a to su civilizacijske tekovine.

Kaznjavanje i prisilno nanosenje stete je fašizam.

Mozes ti da ne volis kriminalca, ali ne mozes da ga prebijes na smrt ili da ga malretiras. Ne moras ni da volis pragmaticnog biznismena, ali kad si sam pravio sistem i drustvo gde je taj pragmatizam legitiman, ne mozes mu nista. Nauči lekciju pa uči nove generacije. 

Link to comment
Share on other sites

Imas citavu generaciju mladih od 10 do 25 godina koji su u ogromnoj vecini odusevljeni idejom Superlige jer njih zanimaju samo najveca imena i prosto ih zaboli te iznenadne prolaske autsajdera. Romantika na iole ozbiljnijem nivou fudbala je umrla odavno dopustanjem neogranicenog broja stranaca u ekipama i ulaganjem stotina miliona. Prosto predsjednike najbogatijih klubova zaboli ona stvar sta lokalni navijaci tog kluba misle kad em imas i dalje relativno veliku bazu navijaca u Europi koji ce ovo jedva docekat em imas azijsko trziste od 4 i po milijarde ljudi koji ce donijeti klubovima puno puno veci profit od lokalaca koji zive za taj klub. Tuzno i okrutno jeste ali tako je i s tim se ne mozes boriti. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BattleBender said:

Da ponovim, niko ne bi smeo da kaznjava nekog drugog sto hoce da igra neko drugo takmicenje.

PL bi trebalo ni truncicu da izadje u susret klubovima kad je u pitanju raspored. 

Reprezentacije ko reprezentacije, locno bih da se to ionako ugasi.

 

Veoma je jasan tvoj pogled na fudbal kroz ovu izjavu o reprezentacijama. Za svakog pravog ljubitelja fudbala nacionalna takmicenja su vrhunac ove igre.

 

No, to na stranu, slazem se da UEFA i FIFA ne bi trebalo da zabrane nastupe igraca u reprezentacijama, a mislim i da od toga nema nista. Prvo, tu se postavlja pitanje legalnosti takvog poteza, drugo igraci nisu krivi za ovu ujdurmu i ako im se ne ponudi mehanizam da izadju iz ugovora sa klubovima "superlige" onda nece biti ni osnova da se oni sankcionisu. Trece, nece ipak UEFA i FIFA da seku granu na kojoj sede i zabrane najboljim igracima nastupe, mada ja iskreno mislim da gledanost tih takmicenja ne bi toliko opala - SP i EP su SP i EP i uvek ce tako biti.

 

A sto se tice domacih liga, apsolutno treba poizbacivati sve timove koji su resili da osnuju ovo nakaradno takmicenje, pa nek se igraju svoje "superlige" do mile volje. Samo je pitanje da li ce lige imati hrabrosti za tako nesto jer je jasno da ce to biti ozbiljan udarac na njihove finansije, barem nekom kratkorocnom-srednjerocnom periodu.

Link to comment
Share on other sites

Sve dok ne vidimo odziv gledalaca i raspolozenje navijaca (u realnim uslovima,ne ovim pandemijskim),ovo je sve:
CixNB7OWsAA7d7W.jpg

Mada je indikativno da dosta fudbalskih radnika,trenera i bivsih asova za sada ne gleda blagonaklono na ovu inicijativu..cak ocekujem jak bojkot..uostalom Sir Alex Ferguson je protiv..onda sam i ja :classic_biggrin:

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vladaboss90 said:

 

Veoma je jasan tvoj pogled na fudbal kroz ovu izjavu o reprezentacijama. Za svakog pravog ljubitelja fudbala nacionalna takmicenja su vrhunac ove igre.

 

No, to na stranu, slazem se da UEFA i FIFA ne bi trebalo da zabrane nastupe igraca u reprezentacijama, a mislim i da od toga nema nista. Prvo, tu se postavlja pitanje legalnosti takvog poteza, drugo igraci nisu krivi za ovu ujdurmu i ako im se ne ponudi mehanizam da izadju iz ugovora sa klubovima "superlige" onda nece biti ni osnova da se oni sankcionisu. Trece, nece ipak UEFA i FIFA da seku granu na kojoj sede i zabrane najboljim igracima nastupe, mada ja iskreno mislim da gledanost tih takmicenja ne bi toliko opala - SP i EP su SP i EP i uvek ce tako biti.

 

A sto se tice domacih liga, apsolutno treba poizbacivati sve timove koji su resili da osnuju ovo nakaradno takmicenje, pa nek se igraju svoje "superlige" do mile volje. Samo je pitanje da li ce lige imati hrabrosti za tako nesto jer je jasno da ce to biti ozbiljan udarac na njihove finansije, barem nekom kratkorocnom-srednjerocnom periodu.

Moj stav za reprezentativni fudbal je stvar nevezana za fudbal.

To je vise folozofija i sociojologija. 

 

necu sada o toj temi, pricalo se vise puta na ovom i na starom forumu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, BattleBender said:

Pa dobro, ako nije u duhu sporta ova Superliga onda nece ljudi ni da je gledaju, nece da imaju volju da je gledaju. Nema gledanosti - nema para. Nema para - nema smisla da se igra. As simple as that.

Ja ne kaEm da je Superliga super stvar. Ja samo kazem da postoji vaznija stvar od toga sta ljudima znaci sport a to su civilizacijske tekovine.

Kaznjavanje i prisilno nanosenje stete je fašizam.

Mozes ti da ne volis kriminalca, ali ne mozes da ga prebijes na smrt ili da ga malretiras. Ne moras ni da volis pragmaticnog biznismena, ali kad si sam pravio sistem i drustvo gde je taj pragmatizam legitiman, ne mozes mu nista. Nauči lekciju pa uči nove generacije. 

Druze, o kakvom ti fasizmu pricas? Pa sta treba da ih puste tek tako da naprave svoju ligu i uniste svih top 5 Liga u Evropi a pritom i sve nize rangove. Da ne govorim o svim drugim ligama i o tome sto ukidas mogucnost da i "mali" se izbore za utakmice sa tim "velikanima". Samo da se ne naljute jadni nasi Kroenei, Glejzeri i FSG, koje i njihovi navijaci pritom mrze do srzi. Moze, neka igraju svoju ligu, ali zastiti ostale i zastiti Ls i LE u svetsko i Evropsko prvenstvo. Daleko im lepa kuca, neka menjaju naziv Liverpula u Pensilvanija Reds, ili Mersey Reds. Na svaki nacin treba da ih onemoguće to da urade, da lokalni odbori iz Liverpula, npr zastite sustinu tog kluba, a to je da taj klub, Liverpul, kao i Utd, su klubovi radnicke klase, a ne kapitslista iz Amerike ili odakle god. Pa neka taj preimenovani Liverpul u Mersey Reds gledaju Kinezi, verujem da je Englezima to gadno. 

Edited by Dl91
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, BattleBender said:

Da ponovim, niko ne bi smeo da kaznjava nekog drugog sto hoce da igra neko drugo takmicenje.

PL bi trebalo ni truncicu da izadje u susret klubovima kad je u pitanju raspored. 

Reprezentacije ko reprezentacije, locno bih da se to ionako ugasi.

 

 

Ali da tebi nacionalna asocijacija preti nekim velikim kaznjavanjem jer te neko drugi pozvao da igras nesto drugo, i to si dobio na racun reputacije.

Je l shvatate koliko je to fašistički?

 

I kakva bre prica da je ovo bezsnje od duha fanova i radnicke klase?!? Prosecan igrac iz PL nedeljno zaradjuje koliko zaradjuje prosecni Englez za 2,3 god.

Da ne pricamo koliko je to plata fanova iz ostatka sveta.

 

Licenerstvo na kub. 

I celnici UEFE i PL-A su godinama zaradjivali prodavajuci tudju slavu, slavu nekog Liverpoola, Uniteda, Arsenala... I to radeci mnogo prljavo. 

Sami ste krivi, eksploatisali ste tu reputaciju, stvorili ste sami monstruma.

 

 

Kakav bre fasizam, radi se o tome da bi nacionalni savezi kaznjavanjem ovih klubova zadrzali kakav-takav integritet a i smisao nacionalnih liga, ovde se rusi najosnovniji postulat takmicenja a to je da se plasman u najjace evrpopsko klupsko takmicenje moze izboriti samo rezultatima, na terenu. Cemu onda postojanje nacionalnih liga(sa izuzetkom premier lige koja je kompletan i unovcen proizvod) to treba sve pogasiti, neka priliku da se takmice imaju samo ovi vestacki ili prezaduzeni mutanti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A sta kazete za ideju recimo da u tu novu ligu krenu ubacivanja i novih klubova. Nesto tipa London Superstars recimo ili Madrid Avengers. Bolje bi bilo da to budu evopski klubovi a ne americki ili arapski cisto zbog razdaljine i vremenske zone. Napumpas novca u takve klubove, napravis tim kao na menadzeru ili kao sto to i danas rade klubovi uostalom, i onda imas jos jedan, na papiru bar, konkurentan klub u toj ligi i jacu ligu. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Just now, BattleBender said:

Pa dobro, ako nije u duhu sporta ova Superliga onda nece ljudi ni da je gledaju, nece da imaju volju da je gledaju. Nema gledanosti - nema para. Nema para - nema smisla da se igra. As simple as that.

Ja ne kaEm da je Superliga super stvar. Ja samo kazem da postoji vaznija stvar od toga sta ljudima znaci sport a to su civilizacijske tekovine.

Kaznjavanje i prisilno nanosenje stete je fašizam.

Mozes ti da ne volis kriminalca, ali ne mozes da ga prebijes na smrt ili da ga malretiras. Ne moras ni da volis pragmaticnog biznismena, ali kad si sam pravio sistem i drustvo gde je taj pragmatizam legitiman, ne mozes mu nista. Nauči lekciju pa uči nove generacije. 

 

Tebra, UEFA i FIFA, koliko god ih mrzeli, su kao vlada u nekoj drzavi, i to je tako decenijama unazad. Sve sto volimo u fudbalu, evropska i svetska prvenstva, evropski kupovi su organizovani od strane UEFA i FIFA, i zato je ovo presedan, prakticno puc, da klubovi zele uz sponzora da organizuju svoje takmicenje, koje nema veze sa uefom i fifom, i koje je pored toga kretenskog zatvorenog tipa gde je bogatstvo jedino merilo, a klubovi ce da sastance i da odlucuju ko ce da im se pridruzi u toj ligi. Nikada se nista slicno nije desilo u istoriji fudbala, i uefa i nacionalni savezi mogu i treba da ih kazne kako god zele, zato sto super liga ne utice negativno samo na uefu, vec i na kvalitet domacih prvenstava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Piramida radosti je nista drugo do laprdanje i palamudjenje.

Zanimljiviji od njih je cak i ludi Zeks, Andjus sa sve Zivom i Ludovanom i Fegetlija sa onim njegovim uvazenim Milovcem, Vulem Popovicem i Acom iz Pazove. Nije dzaba dvor angazovao svojevremeno dvorske budale.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

A UEFA da je licemerna tu dalje nema. Kada ti isti fondovi dodju i ulazu u nesto sto je pod okriljem UEFE onda nema problema moze ko hoce, a sada kada su ovi videli da mogu da zarade pa hoce da se odvoje i da ne dele sa UEFOM onda drz ne daj. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBender said:

Stvarno mi je nejasno da tako stajete na stranu UEFA-e

Ja mislim da ovde niko ne staje na stranu UEFE, nego fudbala. Ovakva LS, kakva je takva je, ne garantuje nikom igranje LS i svi moraju da se izbore za istu na terenu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Konacni rezultat u ovom nadjebavanju ce odluciti to ko kakvim pravnim argumentima raspolaze, ako UEFA zajedno sa nacionalnim savezima bude mogla da zabrani transfere igraca u klubove koji sacinjavaju Superligu to bi znacilo njihov kraj, pogotovo ako su vec potpisali taj dokument sa JP Morganom koji je pravno obavezujuci i sa sobom, kako vidim, povlaci ogromne penale. Prakticno bi se baza iz koje bi crpeli svela na neku razvojnu ligu gde bi igrali B timovi i eventualno neki slobodni agenti sa zavrsenim ugovorima a to bi drasticno usporilo dotok nove krvi i prakticno bi se takva liga urusila sama od sebe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, SunZero said:

Kakav bre fasizam, radi se o tome da bi nacionalni savezi kaznjavanjem ovih klubova zadrzali kakav-takav integritet a i smisao nacionalnih liga, ovde se rusi najosnovniji postulat takmicenja a to je da se plasman u najjace evrpopsko klupsko takmicenje moze izboriti samo rezultatima, na terenu. Cemu onda postojanje nacionalnih liga(sa izuzetkom premier lige koja je kompletan i unovcen proizvod) to treba sve pogasiti, neka priliku da se takmice imaju samo ovi vestacki ili prezaduzeni mutanti. 

Kako narušavaju samu Premijer Ligu klubovi iz top6?

 

Sta, trebalo bi PL da ih kazni jer ta 6 kluba imaju moc da izgenerisu sponzore i novac za tu novu ligu?

Da ih kaznis jer su finansijski nezavisni da privuku veliku paznju i novac?

 

Ako top6 odluce da ne igraju UEFA-inu LS, uci ce tu Lester i WH. Svesno se odricu toga najjaci klubovi. Taman je data prilika slabijim klubovima da osvoje najprestiznije takmicenje, dok oni igraju ovo takmicebje bez tradicihe, koje moze da ima znacaj nekog turnira sa priprema u Singapuru, gde u 3 dana igraju Real, Utd, LFC,Milan...

 

Ovo takmicenje bi vrlo verovatno bila greska ovih najjacih klubova. Za 4,5 godina bi to ugasili jer ne bi bila paznja i gledanost toliko velika koliko oni ocekuju.

Ne mozes toliko uspesno da prodas nesto bez istorije iza. Takva vrsta gledanosti, koju oni zele mora da sd izgradi. Mozda sami klubovi jesu gledani, ali format i okvir nisu.

NE moze taj novac da se izvuce.

ALi ne mozes da im zabranis da probas to.

I Kakav bre nacionalni integritet, kakva je to glupost.?!?!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...