Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

59 minutes ago, We lose every week said:

 

I moja reakcija na prvu loptu, s druge strane pitanje je koji su njegovi motivi s obzirom da se njemu spremao otkaz i tako, pa ako već ide, da ispadne gospodin i faca. 

 

 

mada će sigurno ostati priča ma zna se zašto je zapravo dobio otkaz

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Green23 said:

Zašto misliš tako? Kako igraju svoje lige ekipe koje imaju licence u EL, recimo? Da ne govorimo o tome kolike su premije, recimo u Premijer ligi, u odnosu na kojoj poziciji završiš takmičenje.

– Junajted i ostatak klubova velike šestorke koji su se prijavili za Superligu protiv ostatka Premijer lige trebalo bi da se srame, trebalo bi im oduzeti bodove, novčano ih kazniti. Ovo je kriminal. Ovo je kazneno delo protiv fudbalskih zaljubljenika. Dajte titulu Barnliju, ostavite Fulam u ligi, a izbacite Junajted i Liverpul i Arsenal. Budite pošteni. Oni žele međusobno igrati, a da ostatak Engleske gleda 14 preostalih klubova kako se takmiče u domaćoj ligi.

Gery  Neville, kapiten i legenda Uniteda

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Decembarski said:

– Junajted i ostatak klubova velike šestorke koji su se prijavili za Superligu protiv ostatka Premijer lige trebalo bi da se srame, trebalo bi im oduzeti bodove, novčano ih kazniti. Ovo je kriminal. Ovo je kazneno delo protiv fudbalskih zaljubljenika. Dajte titulu Barnliju, ostavite Fulam u ligi, a izbacite Junajted i Liverpul i Arsenal. Budite pošteni. Oni žele međusobno igrati, a da ostatak Engleske gleda 14 preostalih klubova kako se takmiče u domaćoj ligi.

Gery  Neville, kapiten i legenda Uniteda

 

Cringe overload.

Link to comment
Share on other sites

POSLE Garija Nevila oglasila se još jedna legenda Mančester junajteda i to jedna o dve najveće žive. Ser Aleks Ferguson složio se sa svojim nekadašnjim pulenom i kapitenom Fergijevih beba u kritikama na račun kluba povodom formiranja evropske Superlige.

Ferguson, koji je sa “crvenim đavolima” osvojio sve što se moglo osvojiti, zgrožen je najnovijim informacijama.

– Everton troši 500 miliona funti za izgradnju novog stadiona sa ambicijom da igra Ligu šampiona. Navijači širom sveta vole ovakvo takmičenje kakvo jeste. U moje vreme, Junajted je igrao četiri finala Lige šampiona i uvek su to bile posebne večeri. Nisam siguran da li je Junajted umešan u ovo, jer nisam deo procesa donošenja odluka – kazao je Ferguson za agenciju Rojters.

Gari Nevil bio je mnogo oštriji od svog nekadašnjeg šefa.

– Četrdeset godina sam navijač Mančester Junajteda, celog svog života, ali sam zgranut. Zgranut sam Junajtedom i Liverpulom najviše. Liverpulom, klubom koji nikad neće ići sam, narodski klub… Mančester Junajted, pre 100 godina osnovan od strane radnika ovde... Nisam protiv novca u fudbalu i ja sam zaradio od fudbala i ulažem novac u njega, ali postoje neki principi. Junajted nije u Ligi šampiona, Arsenal nije u Ligi šampiona, Totenhem nije u Ligi šampiona i oni žele Bogom dano pravo da budu tamo. To je cirkus. Što je previše, previše je - rekao je Nevil.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Nemci - gospoda.

 

Pa ne bih rekao tim recima, vise da su reagovali u skladu sa njihovim mentalitetom i da idu na sigurnu opciju bez nekog veceg rizika. Jedini klub koji je hteo tamo da odstupi je bila Borusija iz Dormunda svojevremeno koja se previse zaduzila, pa su joj bile potrebne godine i godine kako bi sanirala te dugove. Oni su mogli da se ponasaju tako da su druga drzava, a ne deo Nemacke. Opekli su se puno, pa nece oni biti prvi koji ce povuci rucnu nego ce morati da postoji nacionalni koncenzus. Svabe se generalno plase promena i vole da drze stvari pod kontrolom. Ovo je put u nepoznato, mada ne sumnjam kada budu sigurni da ce postati deo Superlige ako ona zazivi.

 

Druga zivotna filozofija u odnosu na Spance i Italijane (pa i Engleze iako su oni nesto izmedju), koji znaju da cak i ako je rizik veci da ce oni moci da ostvare vise nego da postoje stalno neki limiti koji ce ih sputavati. Zato nisam ni iznenadjen ovakvom podelom, samo nisam dovoljno analizirao odluku Pokreta Slobodnih Gradjana.

Link to comment
Share on other sites

Za sad nijedan nemački klub ne sme da pristupi toj Superligi. Tamo su navijači vlasnici 50 +1 posto svakog kluba i uprave znaju da bi imali problema ako se navijači pobune. Dortmund i Lajpcig su već zvanično odbili, a Bajern za sad ćuti.

Edited by Wookie
Link to comment
Share on other sites

Pa jasno je zašto Nemci to nisu uradili, njihovi većinski vlasnici su navijači, i oni bi to morali da aminuju.

 

4 minutes ago, Decembarski said:

POSLE Garija Nevila oglasila se još jedna legenda Mančester junajteda i to jedna o dve najveće žive. Ser Aleks Ferguson složio se sa svojim nekadašnjim pulenom i kapitenom Fergijevih beba u kritikama na račun kluba povodom formiranja evropske Superlige.

Ferguson, koji je sa “crvenim đavolima” osvojio sve što se moglo osvojiti, zgrožen je najnovijim informacijama.

– Everton troši 500 miliona funti za izgradnju novog stadiona sa ambicijom da igra Ligu šampiona. Navijači širom sveta vole ovakvo takmičenje kakvo jeste. U moje vreme, Junajted je igrao četiri finala Lige šampiona i uvek su to bile posebne večeri. Nisam siguran da li je Junajted umešan u ovo, jer nisam deo procesa donošenja odluka – kazao je Ferguson za agenciju Rojters.

Gari Nevil bio je mnogo oštriji od svog nekadašnjeg šefa.

– Četrdeset godina sam navijač Mančester Junajteda, celog svog života, ali sam zgranut. Zgranut sam Junajtedom i Liverpulom najviše. Liverpulom, klubom koji nikad neće ići sam, narodski klub… Mančester Junajted, pre 100 godina osnovan od strane radnika ovde... Nisam protiv novca u fudbalu i ja sam zaradio od fudbala i ulažem novac u njega, ali postoje neki principi. Junajted nije u Ligi šampiona, Arsenal nije u Ligi šampiona, Totenhem nije u Ligi šampiona i oni žele Bogom dano pravo da budu tamo. To je cirkus. Što je previše, previše je - rekao je Nevil.

Pa ne žele oni u LŠ, oni prave svoju ligu. Šta misliš, ko je gledaniji u LŠ, Everton ili Junajted i Totenhem? 

 

Fudbal odavno nije sport, već biznis. Klubovi su brendovi, i svaki brend ima svoju cenu na tržištu, i klubovi pokazuju da su oni ti koji donose pare, a ne UEFA i FIFA. Da su ovu ligu osnovali timovi iz srednjeg doma liga petica, Uefa ne bi prstom mrdnula, ali ovo su zlatne koke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta znamo za sada:

- Porto je odbio da učestvuje u Super ligi

- Klubovi Serije A imaju danas sastanak vezano za Super ligu. Neće učestvovati Milan, Inter i Juventus

- Klubovi Primere se sastaju u četvrtak da se izjasne o "sudbini" klubova članova Super Lige

- Andre Herera je prvi igrač koji se izjasnio protiv Super lige 

 

Pitanje za UEFA. Da li vam je sada žao što sudija nije dozvolio onaj korner u Milanu? 🙄

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Green23 said:

Da su ovu ligu osnovali timovi iz srednjeg doma liga petica, Uefa ne bi prstom mrdnula, ali ovo su zlatne koke.

Nije baš tako. Uefa želi da ima monopol na sve vrste organizovanja u fudbalu, što je logično. Da puste te ''srednjake'' vrlo brzo bi svako radio šta hoće. Uostalom, već godinama su protiv raznih regionalnih liga, a to ih ništa ne košta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Nije baš tako. Uefa želi da ima monopol na sve vrste organizovanja u fudbalu, što je logično. Da puste te ''srednjake'' vrlo brzo bi svako radio šta hoće. Uostalom, već godinama su protiv raznih regionalnih liga, a to ih ništa ne košta.

Ne košta ih, ali bi to značilo da bi morali da mrdnu prstom, i smisle kako bi to bodovali tu ligu itd. Jednostavno, previše dugo su ostajali nemi na to da uzimaju preveliki deo kolača za sebe, i najveći žele sebi da obezbede veći profit.

Link to comment
Share on other sites

To jesta tacno i znam kako su uredjeni nemacki klubovi, jer sam pre 10 godina aktivno pratio. Kljucna rec koju sam spomenuo je nacionalni koncenzus. Nema tu kod njih da odskace i nema podela, ili ce tih par klubova koji ce imati benefite da bude za ili protiv Superlige. Trenutno su svi protiv, ali to ne znaci da se nece vremenom predomisliti. Dok se unutar klubova pa potom medjusobno ne usaglase, trebace vremena.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Don Juan said:

Ja imam utisak da će Super liga da doživi fijasko.

Dobijaju sve više i više negativnih odgovora.

Na čekanju je Red Bull.

 

Pa obzirom da vec imaju sve najvece fudbalske brendove minus Bayern (koji opet nije ni blizu Realu, Barci, Unitedu i Poolu po popularnosti na svjetskom nivou) i eto PSG, sanse da dozive fijasko su veoma male

Link to comment
Share on other sites

Veoma je interesantna ova podela, samo ova super liga me moze naterati da ponovo pocnem pratiti fudbal. Vise mi se ne gleda fudbal izmedju Sitija i Brajtona, gde ovaj prvi tim ima jedno dvadeset puta veci budzet. Sportski i viteski je da svi klubovi u istom takmicenju imaju iste uslove, pa tako i novcano. Zato je danas NBA kod svetski nepopularnog sporta kao sto je kosarka u poredjenju sa fudbalom postala tako savrseno takmicenje i veoma gledano. Super liga ide ka tome i nadam se povratku fudbala na stare staze gde novac u takmicenju nece imati tako veliki faktor. Postala je dosadna liga sampiona gde samo zavisi od toga koji ce klub zavuci dublje u dzep i eto rezultata. Ovo zatvoreno prvenstvo je samo na putu tome i samo je pitanje vremena kada ce se uvesti dobro poznati salary cap, gde klubovi imaju limit u trosenju novca.

Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

 

Pa obzirom da vec imaju sve najvece fudbalske brendove minus Bayern (koji opet nije ni blizu Realu, Barci, Unitedu i Poolu po popularnosti na svjetskom nivou) i eto PSG, sanse da dozive fijasko su veoma male

Stoji. Međutim, stoji i činjenica da ih i pored toga mnogo manji klubovi odbijaju. To štocih odbijaju možda govori nešto o tome kako je ta liga prihvaćena širom Evrope.

4 minutes ago, Drakaris said:

Ovo zatvoreno prvenstvo je samo na putu tome i samo je pitanje vremena kada ce se uvesti dobro poznati salary cap, gde klubovi imaju limit u trosenju novca.

Salary cap u NBA definiše primanja NBA igrača. Sa druge strane imaš finansijski fer plej pri UEFA koji ograničava budžete klubova za kupovinu novih igrača.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Stoji. Međutim, stoji i činjenica da ih i pored toga mnogo manji klubovi odbijaju. To štocih odbijaju možda govori nešto o tome kako je ta liga prihvaćena širom Evrope.

 

Kad vide koliki ce se milioni tu vrtiti svi ce redom poletiti da igraju ovu ligu. Dortmund, Porto i slicni klubovi sebi potpisuju smrtnu presudu odbijanjem igranja ovakve lige. Bayern ce isto uci jer ce ih u suprotnom ovi klubovi koji su vec u ligi oguliti do gole koze. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Juan said:

Salary cap u NBA definiše primanja NBA igrača. Sa druge strane imaš finansijski fer plej pri UEFA koji ograničava budžete klubova za kupovinu novih igrača.

Znam dobro sta definise salary cap, kada u fudbalu nema trejdova. Jednostavno, problem se javlja kada klubovi krenu finansijski da zaostaju.

Link to comment
Share on other sites

Ranije smo cekali Sportsku sredu da odgledamo jednu evro utakmicu i četvrtkom Evro gol da pogledamo sve golove. Posle su se namnozili kanali, prenosi. Sada sve moze da se gleda, sve je dostupno... I cesto se desi da se danima ne odgleda niti jedna utakmica. Ogadi se.

Tako ce biti i sa ovim takmicenjem. Svake nedelje sve isto, monotono postane.

Pa i jebeni EC u kosarci ima vise draži od ogavne EL. 

Kokice u boji, americke plastificirane krofnice, mumificirane grickalice, gazirana zabokrecina, sedista za pojasevima za vezivanje i slusalicama, podno grejanje tribina, kocerti na poluvremenu, cetvrtine umesto poluvremena...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...