Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

1 minute ago, Bugl Khan said:

Pogotovo igrači poput Haalanda. Taj veliko natjecanje ne bi vidio ovako i onako. Ali reprezentacije poput Portugala, Belgije, Hrvatske, Španjolske bi mogle gadno nastradat ako stvarno bude tako. Ali opet, koji interes FIFA i UEFA imaju radit turnire bez najboljih igrača. Ko bi to gledao.

 

Bas njega htedoh da uzmem za primer... da mi je da vidim tu situaciji u kojoj Haaland odbija 350-400k nedeljno u Realu/Barsi da bi igrao u Dortmundu za 100k jer mu to ostavlja mogucnost da igra kvalifikacije za evropsko/svetsko.

 

Jasno je da je pretnja UEFE/FIFE u fazonu ko ce prvi da trepne... oni bukvalno sami sebe kanale sa tom zabranom igracima da ucestvuju na EP/SP.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Steva said:

 

Bas njega htedoh da uzmem za primer... da mi je da vidim tu situaciji u kojoj Haaland odbija 350-400k nedeljno u Realu/Barsi da bi igrao u Dortmundu za 100k jer mu to ostavlja mogucnost da igra kvalifikacije za evropsko/svetsko

Haland ide u Arsenal. Nije šala, tako se priča.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 29.05.1991 said:

 

Ne može UEFA da abolira ništa. Ugovor se potpisuje između igrača i kluba. Klubovi su za igrače platili milionska obeštećenja i u slučaju raskida ugovora zahtevali bi nadoknadu štete koju ne bi imao ko da plati. Igrači bi bili u nezavidnoj situaciji. Sa jedne strane potencijalna kazna ako ostanu u klubu koji igra Super Ligu a sa druge strane sudski sporovi, raskidanje visokih ugovora, ostajanje bez kluba i neizvesna budućnost. Staviti igrače u takvu poziciju iako oni ni na koji način nisu odgovorni za nastalu situaciju bi bio nonsens. Mada razumem da je to više kao mera pritiska.

 

Prilično sam siguran da UEFA I nacionalni savezi deluju kao garanti ugovora između igrača i kluba. Izbaciš iz jednačine garanta ugovora znači da si jednostrano izmenio uslove ugovora i ugovor postaje ništavan. Mislim ono, nisam pravnik ali deluje savršeno logično.

 

Uostalom, kako drugačije misliš da sprečiš da proizvoljni igrač A koji nastupa za klub koji nije član SL, napusti isti, ne usred sezone, nego usred utakmice, na poziv kluba iz SL. Do juče je UEFA bila garant da se takve stvari neće desiti. Sada je Divlji Zapad i takve stvari neće moći da se spreče, osim ako se igračima u startu ne bude jasno da će biti posledica. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, We lose every week said:

 

Prilično sam siguran da UEFA I nacionalni savezi deluju kao garanti ugovora između igrača i kluba. Izbaciš iz jednačine garanta ugovora znači da si jednostrano izmenio uslove ugovora i ugovor postaje ništavan. Mislim ono, nisam pravnik ali deluje savršeno logično.

 

Uostalom, kako drugačije misliš da sprečiš da proizvoljni igrač A koji nastupa za klub koji nije član SL, napusti isti, ne usred sezone, nego usred utakmice, na poziv kluba iz SL. Do juče je UEFA bila garant da se takve stvari neće desiti. Sada je Divlji Zapad i takve stvari neće moći da se spreče, osim ako se igračima u startu ne bude jasno da će biti posledica. 

Dva tjedna otkazni rok? Al opet tu je odšteta. Vjerojatno bi se išlo na civilne sudove. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, We lose every week said:

Prilično sam siguran da UEFA I nacionalni savezi deluju kao garanti ugovora između igrača i kluba. Izbaciš iz jednačine garanta ugovora znači da si jednostrano izmenio uslove ugovora i ugovor postaje ništavan. Mislim ono, nisam pravnik ali deluje savršeno logično.

 

Uostalom, kako drugačije misliš da sprečiš da proizvoljni igrač A koji nastupa za klub koji nije član SL, napusti isti, ne usred sezone, nego usred utakmice, na poziv kluba iz SL. Do juče je UEFA bila garant da se takve stvari neće desiti. Sada je Divlji Zapad i takve stvari neće moći da se spreče, osim ako se igračima u startu ne bude jasno da će biti posledica. 

Otvara se dodatno pitanje - ko će štititi prava igrača, npr. u slučaju da dođe do bankrota kluba iz SL ili ako dođe do nekog spora, što je do sada radila Uefa?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Dva tjedna otkazni rok? Al opet tu je odšteta. Vjerojatno bi se išlo na civilne sudove. 

 

 

Civilni sud će to tretirati kao kad bi ja rekao neću više da radim za Maxi, odo da radim za Lidl...bolje plaćaju, daju godišnji i uplaćuju osiguranje. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, We lose every week said:

 

Civilni sud će to tretirati kao kad bi ja rekao neću više da radim za Maxi, odo da radim za Lidl...bolje plaćaju, daju godišnji i uplaćuju osiguranje. 

Jasno mi je to. Ali što sa novcima za odštetu koje je Maxi platio tvojoj bivšoj firmi, tvom agentu, a možda i tebi za potpis. Jer ako je Maxi platio 200 mjesečnih plaća samo da bi te dobio da radiš za njih, ne znam koliko je legalno da ti odeš nakon 6 mjeseci u Lidl. Nisam pravnik pa lupam, al ne čini mi se legalno.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Suština je da se civilni sudovi, osim u baš baš retkim situacijama, nisu bavili tim problemima, nego je to rešavano na nivou nacionalnih saveza i UEFA-e. Timovi iz SL su se ovim aktom stavili iznad UEFA-e i nacionalnih saveza. Siva zona, jbg...ne znamo. Šta ako se SL kao pravno lice registruje na Američkim devičanskim ostrvima. Hoće li za njih važiti ono što evropski sudovi odluče. I koji evropski sud uopšte? Dal onaj iz zemlje iz koje je oštećeni klub. Dal onaj sportski iz Lozane. Dal onaj iz Haga ili onaj iz Strazbura...jbg...sve je u magli. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Joki said:

Zanimljivo je da u tu ligu beže najzaduženiji klubovi evrope. Vidim da je to mnogima promaklo.

Ne znam kolko su Englezi zaduženi. Utoliko mi je čudno da su pohrlili da pomognu Realu i Barci da postanu još moćniji.

Edit: pada mi na pamet kako bi UEFA mogla u borbu s ovima. Znamo da imaju novaca. Neka povećaju nagradni fond za Lgu prvaka. Tim parama će ostali klubovi bit moćniji, dovodit bolje igrače, na račun toga dobit veće ugovore od Tv prava i barem na neki način konkurirati ovoj pohlepi

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Ne znam kolko su Englezi zaduženi. Utoliko mi je čudno da su pohrlili da pomognu Realu i Barci da postanu još moćniji.

Edit: pada mi na pamet kako bi UEFA mogla u borbu s ovima. Znamo da imaju novaca. Neka povećaju nagradni fond za Lgu prvaka. Tim parama će ostali klubovi bit moćniji, dovodit bolje igrače, na račun toga dobit veće ugovore od Tv prava i barem na neki način konkurirati ovoj pohlepi

 

https://acefootball.com/football-news/football-clubs-debt-2020/ :classic_rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Ne znam kolko su Englezi zaduženi. Utoliko mi je čudno da su pohrlili da pomognu Realu i Barci da postanu još moćniji.

Edit: pada mi na pamet kako bi UEFA mogla u borbu s ovima. Znamo da imaju novaca. Neka povećaju nagradni fond za Lgu prvaka. Tim parama će ostali klubovi bit moćniji, dovodit bolje igrače, na račun toga dobit veće ugovore od Tv prava i barem na neki način konkurirati ovoj pohlepi

Barselona, je jedan od klubova sa najevećim dugovanjima. Englezi imaju prebogate vlasnike svakako, Lester, Aston Vila, Vulvsi, Palas, Fulam... Ove najpoznatije i da ne pominjem. Rekoh već neki dan od 20 najbogatijih klubova evrope 9 ih dolazi iz Engleske.

Link to comment
Share on other sites

Koliko god bili bahati, ni ovi bogati klubovi nisu zainteresovani da propadne sav ostali fudbal u Evropi. Neko mora da održava ljubav i interesovanje prema igri, plus da pravi igrače. Mislim da su Uefini sponzorski ugovori dugoročni, tako da će barem u prvom periodu priliv novca biti obezbeđen. Ako Uefa istraje i dobije podršku, plus poveća nagradni fond i unapredi konkurentnost u takmičenjima, na duži rok može sasvim fino da prođe.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Koliko god bili bahati, ni ovi bogati klubovi nisu zainteresovani da propadne sav ostali fudbal u Evropi. Neko mora da održava ljubav i interesovanje prema igri, plus da pravi igrače. Mislim da su Uefini sponzorski ugovori dugoročni, tako da će barem u prvom periodu priliv novca biti obezbeđen. Ako Uefa istraje i dobije podršku, plus poveća nagradni fond i unapredi konkurentnost u takmičenjima, na duži rok može sasvim fino da prođe.

 

tumblr_p5gwfkPcPW1rb9618o6_400.gifv

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...