Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

27 minutes ago, Darth Steva said:

Wow! Bas nisam ocekivao da ce ovo ovako brzo i zvanicno desi... i bas nemam nikakav stav o ovome. Da je ovo dobro, nije ali BB je sinoc pisao vec na ovu temu, kenja mi se od zamene teza... UEFA, FIFA, PL, SKY, oni su pokrenuli ovo pre 20-30 godina e sad kad su se milijarderi dosetili da se sami organizuju i odseku middle man-a onda svi u zapevku “buuhyy... greed, unistavate nasu igry”. M’rs!

 

Nista, ostaje UEFI i FIFI sada da vide kako da uvale svoje guzice i uzmu deo kolaca.
Inace, ove pretnje kako ce izbaciti najbolje igrace iz njihovih takmicenja plus klubove iz domacih liga, mislim da nemaju muda za to... jer ono, kad dodje na naplatu sledeci tv ugovor, nece dobiti ni 10% sadasnjih para a Florentino je verovatno osigurao da klubovi mogu da izguraju, finansijski, bar narednih 5 godina uz sve prepreke koje UEFA/FIFA moze da stavi pred njih.
Takodje, ovaj los PR sto trenutno SL ima ce da se okrene vrlo brzo kada vlasnici, nakon novog priliva novca, vrate cene karata za stadione sa 60+ eura na 20-30... ima svi da ljube Florentina u dupe i da pricaju, sta se cekalo sve ove godine.

 


Pat je rekao svoje, mi smo samo too European to understand 😄

 

Ma nitko nema problem s tim što klubovi žele sami djelit lovu koju zarađuju. Ljudi imaju problem s tim što je liga zatvorena. Klubovi poput Arsenala i Tottenhama koji će po defaultu biti među najgorima, ili najgori (i ovo tvrde njihovi navijači, nije da ja sad ismijavam te klubove) imaju garantirano mjesto u toj ligi. A pare iz te lige će im omogućiti da im jedan Leicester ili West Ham više ne mogu prismrdit u Engleskoj. Liga prvaka, kakva god da je bila, bila je na sportskim temeljima. Budeš u vrhu tablice-ideš u Ligu prvaka. Sad je budeš zadnji-evo para, pa slobodno budi i dogodine zadnji u našoj ligi, iživljavaj se tamo na jadnicima koje nismo pozvali. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Pa i do sad su imalil više para u odnosu na konkurente pa se nisu baš iživljavali u PL.

Ne u ovoj mjeri. Sada će razlika biti Real-Salamanca. Možda klubovi s Amerima kao vlasnicima neće trošiti na momčad, tj. sigurno neće, ali ostali vjerojatno hoće. I kad budu imali 5x skuplju momčad od West Hama i rezultati će biti drugačiji. Dugoročno klubovi van te lige ne mogu držati korak.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Ne u ovoj mjeri. Sada će razlika biti Real-Salamanca. Možda klubovi s Amerima kao vlasnicima neće trošiti na momčad, tj. sigurno neće, ali ostali vjerojatno hoće. I kad budu imali 5x skuplju momčad od West Hama i rezultati će biti drugačiji. Dugoročno klubovi van te lige ne mogu držati korak.

Ako ih budu zadržali u PL i ako ovi budu igrali punim gasom tu ligu. Dodatno, mislim da se precenjuje uticaj novca na tom nivou. Posle određene granice razlika u novcu plaćenom za igrača ne odražava razliku u kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mislim da je onda vreme i da ex YU klubovi naprave svoju ligu. Ovo je stvarno prejadno gledati nasu ligu...ne znam ni ko to prati sem kladionicara.

Problem je što to niko neće da finansira a i Dinamo i Maribor su bili protiv toga kada je u jednom trenutku bila baš ozbiljna priča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ih budu zadržali u PL i ako ovi budu igrali punim gasom tu ligu. Dodatno, mislim da se precenjuje uticaj novca na tom nivou. Posle određene granice razlika u novcu plaćenom za igrača ne odražava razliku u kvalitetu.

Mozda ce dobiti malo vise novca, ali ce izgubiti navijace. Bar sam prelistao lfc subreddit, bukvalno nema nijedan pozitivan komentar na SL
Link to comment
Share on other sites

Prosto,uefa ne moze da se izbori sa Superligom niti sankcijama niti nacionalni savezi bilo kakvim zabranama.

Ali jedina korektna stvar prema svim ostalim klubovima koji su van toga je da isti budu izbaceni iz svojih sampionata  pa nek igraju samo tu SL godinu dana,a ne da igraju revijalne utakmice i uigravaju klince i prvi tim za takmicenje u SL.

Ne moze i jare i pare.

Link to comment
Share on other sites

Izbacivanje iz nacionalnih šampionata mora biti ispraćeno i sankcijama prema igračima, u protivnom, šta će sprečiti nekog...lupam Keleči Ihenača da na poluvremenu utakmice Burnley-Lester pokupi prnje i napusti ekipu i ode u Liverpul da igra za njih u Super Ligi jer se ovima povredio Sadio Mane pa im treba napadač. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sprivel said:


Mozda ce dobiti malo vise novca, ali ce izgubiti navijace. Bar sam prelistao lfc subreddit, bukvalno nema nijedan pozitivan komentar na SL

Da ti kažem iskreno, jebe im se za navijače. To nije novost, odavno je tako, bar u PL, pogledaj rast cena karata. Računaju da će stadione puniti turisti, zatim ljudi željni spektakla i oni koji jednostavno vole da vide velike igrače i vrhunski nivo fudbala. Glavna lova je u tv pravima, sponzorima i suvenirima, a tu računaju na ceo svet kao tržište. Sam je Perez rekao da fudbal prati 4 milijarde ljudi, a oni žele da dođu na čelo toga. I sad su tu negde ali su rešili da ozvaniče. Nemam ja sumnje, to može da funkcioniše neko vreme i da zgrće novac, problem nastaje kada dođe do koncentracije unutar te koncentracije i kada spektakl jednostavno dosadi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Spanski savez da izbaci Real i Barsu iz lige... e da mi je to da dozivim.

 

Ono sto mene vise zanima, koja 3 kluba fale tj. ko se krije i nije izasao sa saopstenjem a pristao je da bude medju osnivacima... ako je medju njima Bajern onda mora biti tu i Dortmund dok bi treci verovatno bio PSG. Ako mi je za Nemce jasno sto se kriju i opipavaju puls, PSG mi je totalno iznenadjenje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, We lose every week said:

Izbacivanje iz nacionalnih šampionata mora biti ispraćeno i sankcijama prema igračima, u protivnom, šta će sprečiti nekog...lupam Keleči Ihenača da na poluvremenu utakmice Burnley-Lester pokupi prnje i napusti ekipu i ode u Liverpul da igra za njih u Super Ligi jer se ovima povredio Sadio Mane pa im treba napadač. 

 

Protiv sam Super Lige, smatram da klubove koji je budu igrali treba izbaciti iz nacionalnih takmičenja i iskoristiti sva moguća sredstva protiv njih ali ovo sa kažnjavanjem igrača neće ići baš lako. Kakav uticaj igrači klubova imaju na ovu odluku da bi oni bili kažnjeni? I šta sad da rade igrači tih klubova da ne bi bili kažnjeni? Da li mogu jednostrano da raskinu višegodišnje ugovore koje imaju sa klubovima i pod kojim uslovima i kakva im je dalja budućnost? 

2 minutes ago, Darth Steva said:

Spanski savez da izbaci Real i Barsu iz lige... e da mi je to da dozivim.

 

Ono sto mene vise zanima, koja 3 kluba fale tj. ko se krije i nije izasao sa saopstenjem a pristao je da bude medju osnivacima... ako je medju njima Bajern onda mora biti tu i Dortmund dok bi treci verovatno bio PSG. Ako mi je za Nemce jasno sto se kriju i opipavaju puls, PSG mi je totalno iznenadjenje.

 

Navodno Bajern, Lajpcig i Porto.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darth Steva said:

Ako mi je za Nemce jasno sto se kriju i opipavaju puls, PSG mi je totalno iznenadjenje.

Kako se uzme. Njima novac nije problem i neće donositi brzoplete odluke.

Sa druge strane Real i Barsa su u ozbiljnim finansijskim problemim. Ovo takođe može da znači da igrači koji igraju u Super Ligi neće moći da igraju za reprezentaciju, i tu oni možda vide šansu da ostvare ono o čemu dugo sanjaju - Mesi i Ronaldo u istoj ekipi. Ako se to desi onda je Super Liga u ozbiljnim problemima.

Link to comment
Share on other sites

UEFA verovatno može da izda masovnu "aboliciju", da su igrači koji su do dana osnivanja SL bili članovi klubova koji su odabrali da učestvuju u SL, slobodni igrači i da mogu da potraže klub van SL, ili da trpe posledice...više od toga ne znam šta bi mogli da urade. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ti kažem iskreno, jebe im se za navijače. To nije novost, odavno je tako, bar u PL, pogledaj rast cena karata. Računaju da će stadione puniti turisti, zatim ljudi željni spektakla i oni koji jednostavno vole da vide velike igrače i vrhunski nivo fudbala. Glavna lova je u tv pravima, sponzorima i suvenirima, a tu računaju na ceo svet kao tržište. Sam je Perez rekao da fudbal prati 4 milijarde ljudi, a oni žele da dođu na čelo toga. I sad su tu negde ali su rešili da ozvaniče. Nemam ja sumnje, to može da funkcioniše neko vreme i da zgrće novac, problem nastaje kada dođe do koncentracije unutar te koncentracije i kada spektakl jednostavno dosadi.

Liverpul je specifican grad u Engleskoj gde torijevci nisu imali predstavnika u lokalnom parlamentu 30-40 godina. Ovakve akcije su protiv svega u sta ti ljudi veruju. Ameri su bili dobri dok su radili dobre stvari za lokalnu zajednicu, a ovo nece proci kod lokalaca.
Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, Don Juan said:

Kako se uzme. Njima novac nije problem i neće donositi brzoplete odluke.

Sa druge strane Real i Barsa su u ozbiljnim finansijskim problemim. Ovo takođe može da znači da igrači koji igraju u Super Ligi neće moći da igraju za reprezentaciju, i tu oni možda vide šansu da ostvare ono o čemu dugo sanjaju - Mesi i Ronaldo u istoj ekipi. Ako se to desi onda je Super Liga u ozbiljnim problemima.

 

Kad tako postavis situaciju, ima logike u tome sto pricas iz ugla PSG-a ali videcemo... prosto mi je neverovatno da ako se ovo stvarno napravi da oni nece biti medju 20 klubova.

 

1 minute ago, We lose every week said:

UEFA verovatno može da izda masovnu "aboliciju", da su igrači koji su do dana osnivanja SL bili članovi klubova koji su odabrali da učestvuju u SL, slobodni igrači i da mogu da potraže klub van SL, ili da trpe posledice...više od toga ne znam šta bi mogli da urade. 

 

Fudbal je dobrim delom i postao to sto jeste bas iz razloga sto nemas vise maldinije i totije tako da ne sumnjam da ce igraci biti spremni da trpe posledice

jT.gif 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sprivel said:

Liverpul je specifican grad u Engleskoj gde torijevci nisu imali predstavnika u lokalnom parlamentu 30-40 godina. Ovakve akcije su protiv svega u sta ti ljudi veruju. Ameri su bili dobri dok su radili dobre stvari za lokalnu zajednicu, a ovo nece proci kod lokalaca.

Klub iz komšiluka će dobiti na značaju. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, We lose every week said:

UEFA verovatno može da izda masovnu "aboliciju", da su igrači koji su do dana osnivanja SL bili članovi klubova koji su odabrali da učestvuju u SL, slobodni igrači i da mogu da potraže klub van SL, ili da trpe posledice...više od toga ne znam šta bi mogli da urade. 

 

Ne može UEFA da abolira ništa. Ugovor se potpisuje između igrača i kluba. Klubovi su za igrače platili milionska obeštećenja i u slučaju raskida ugovora zahtevali bi nadoknadu štete koju ne bi imao ko da plati. Igrači bi bili u nezavidnoj situaciji. Sa jedne strane potencijalna kazna ako ostanu u klubu koji igra Super Ligu a sa druge strane sudski sporovi, raskidanje visokih ugovora, ostajanje bez kluba i neizvesna budućnost. Staviti igrače u takvu poziciju iako oni ni na koji način nisu odgovorni za nastalu situaciju bi bio nonsens. Mada razumem da je to više kao mera pritiska.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogotovo igrači poput Haalanda. Taj veliko natjecanje ne bi vidio ovako i onako. Ali reprezentacije poput Portugala, Belgije, Hrvatske, Španjolske bi mogle gadno nastradat ako stvarno bude tako. Ali opet, koji interes FIFA i UEFA imaju radit turnire bez najboljih igrača. Ko bi to gledao.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Steva said:

 

 

Kad tako postavis situaciju, ima logike u tome sto pricas iz ugla PSG-a ali videcemo... prosto mi je neverovatno da ako se ovo stvarno napravi da oni nece biti medju 20 klubova.

 

 

Fudbal je dobrim delom i postao to sto jeste bas iz razloga sto nemas vise maldinije i totije tako da ne sumnjam da ce igraci biti spremni da trpe posledice

jT.gif 

 

Negde sam pročitao da se PSG dvoumi jer vlasnici neće da ugroze SP u Katar-u

 

Što se tiče dela posta koji citira moj post...sve pet, svestan sam ja toga što ti kažeš, ali kada tamo neki Rafa Mingeza izgubi mesto u Barsi jer je tri meseca bio povređen i nakon povrede mu forma bude u "austrijskom kancelaru" , a ne bude mogao više da igra ni za Hetafe ili Ferencvaroš usled sankcija, pa kad nakon par godina zarađena lova ode, i kad bude prinuđen da radi na bauštelu ili u McDonaldsu, neki drugi Rafa Mingeza će razmiliti da li mu se isplati sve to zarad par sezona u SL. Ljudi često zaboravljaju da ti najmoćniji bogati klubovi nisu samo Mesi, Ronaldo, Salah, Kejn, nego da tu treba nekih 20 - 25 igrača kakvi su Rafa Mingeza i slični. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...