Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

'Solistica Ukrajinskog vojnog orkestra iz Kijeva, Margarita Meleško objasnila je kako pjesmu „Komandant Sava“ mnogi Ukrajinci doživljavaju kao ukrajinsku himnu slobode. Ukrajinski vojni orkestar više je puta javno izvodio ovu pjesmu. 

 

„Znam da ljudi vole tu pjesmu i veliko mi je zadovoljstvo što sam je pjevala. Danas, ova pjesma je himna slobode i nezavisnosti za sve Ukrajince“, rekla je Margarita koja je jučer pjevala i vojnicima koji brane Kijev od višestruko nadmoćnijeg i opremljenijeg protivnika. Željela je, kaže, ukrajinskoj vojsci na neki način dati snage da nastave borbu.'

 

 

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Iskreno mislim da bi naš dron mogao 'ladno da dejstvuje po zadatim ciljevima i da se vrati u bazu neoštećen.

Druga je priča, za vreme NATO bombardovanja, kada je po poljanama i svukuda bilo rasporedjeno od Praga, onih trocevaca, Boforsa šta već, pa neposredno opažanje, pa "sredjena vatra"....ovako na klasično dežurstvo, prošao bi im i pokojni An-225....to si me pitao ?

Pa to je ta skrivena zamka, Ukratko - da. 
Jedna priča iz PVO iz bivše SAO Krajine. Dok je Bihać bio u okruženju svake noći, ili gotovo svake noći Hind 24 je sa Plesa leteo za Bihać, uredno zahvaćen sa Magarčevca sa Petrove gore. Nikad nije bio napadnut. Naprosto informacija sa Magarčevca nikad nije stigla do onih koji bi imali čime da ga obore. I tako je Bihać imao vezu sa Zagrebom, Svaku noć. 
Bila je neka ekipa PVO u Vojniću koja se zainatila da ga obori, ali on je menjao vreme preleta i uvek neka nevolja. Ili nešto neće da upali, ili nestane struje, ili se zapiju, ili neko ključan ne dođe na dežurstvo.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, berti said:

Znaci posle bombi koje su usmrtile mnoge stize Mekdonalds. Odlicno, vrlo umirujuce za silne zrtve. Ovi se divili ruskim, oni se u Iraku divili americkim, oni u Vijetnamu odusevljavali se napalm bombama znajuci da koka kola stize.

Pa zar nije jednostavno reci da je zlocin unistavanje Iraka, da je zlocin satiranje Ukrajine... Zar toliko boli? Kao sto bolesnike koji masturbiraju na Putina, kanda ima onih koji bi da danas Ameri krnu na Iran bili odusevljeni i navijali bi kao na tekmi.

Za vracanje u devedeste? Slazem se. Stoka koja sa brda ubija jedan grad je stoka zlikovacka. Zlocini te bagee sa brde nece opravdati kontejnere kasetnih na centar grada sa ciljem da se ubiju iskljucivo civili.

Ako neko misli da je lepse poginuti od usa bombi nego od ruskih, onda jbg.

Treba ovde uvesti kao lektiru knjigu Dzoni je krenuo u rat, ali u svakoj godini skolovanja. Pa da bagra kojoj je do rata vidi sta je to. Posto kod nas niko nista ne cita, eno im spot za pesmu One od Metalike. 

Eno, Putin salje nekakve Sirijce u rat. Odlicno. Ima li četnika, ustaše iz navijackih redova vec stigle. Rat dva pravoslavna naroda sa dobrovoljcima islamske i katolicke veroispovesti. Svi su tu, kao u vreme raspda sfrj. Ma divota. Eh, da se opet skupe Djura, Nele, Zenit i ekipa. Da vidimo sta je sledece.

 

Ja nigdje ne sporim ni zločine u Vijetnamu, ni Iraku, ni u NATO bombardovanju SRJ. Uostalom citav jedan predivan pokret je nastao uz bunta protiv tog rata u Vijetnamu i to bas u "prijestolnici slobodnog svijeta". Sve sto zelim reci da ako vec zivimo u svijetu gdje mora postojati neki "svjetski policijac", draze mi je da to bude Amerika nego neka od autoritarnih diktatura. Kao sto vec rekoh, da se mene pita svijet bi bio jedan ogromni hippie pokret ali jbg to nikad nije bilo moguce nit ce kad biti. 

 

Inace kad smo se već dotakli Sarajeva, samo je jedna osoba od ljudi koji diskutuju ovdje opsadu Sarajeva relativizirala na najjadniji mogući način, a istovremeno je i najglasniji cim se spomene NATO bombardovanje SRJ. Da stvar bude jos tuznija, taj isti covjek je, kako sam kaze, rodjen i odrastao u tom Sarajevu. 

Edited by alpaka Bereta Sida
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ja nigdje ne sporim ni zločine u Vijetnamu, ni Iraku, ni u NATO bombardovanju SRJ. Uostalom citav jedan predivan pokret je nastao uz bunta protiv tog rata u Vijetnamu i to bas u "prijestolnici slobodnog svijeta". Sve sto zelim reci da ako vec zivimo u svijetu gdje mora postojati neki "svjetski policijac", draze mi je da to bude Amerika nego neka od autoritarnih diktatura. Kao sto vec rekoh, da se mene pita svijet bi bio jedan ogromni hippie pokret ali jbg to nikad nije bilo moguce nit ce kad biti. 

Makar bi muzika bila odlična, nek izvini @Beonegro

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ja nigdje ne sporim ni zločine u Vijetnamu, ni Iraku, ni u NATO bombardovanju SRJ. Uostalom citav jedan predivan pokret je nastao uz bunta protiv tog rata u Vijetnamu i to bas u "prijestolnici slobodnog svijeta". Sve sto zelim reci da ako vec zivimo u svijetu gdje mora postojati neki "svjetski policijac", draze mi je da to bude Amerika nego neka od autoritarnih diktatura. Kao sto vec rekoh, da se mene pita svijet bi bio jedan ogromni hippie pokret ali jbg to nikad nije bilo moguce nit ce kad biti. 

 

Inace kad smo se već dotakli Sarajeva, samo je jedna osoba od ljudi koji diskutuju ovdje opsadu Sarajeva relativizirala na najjadniji mogući način, a istovremeno je i najglasniji cim se spomene NATO bombardovanje SRJ. Da stvar bude jos tuznija, taj isti covjek je, kako sam kaze, rodjen i odrastao u tom Sarajevu. 

Kakvi su to zlocini bili u Vijetnama i Iraku,mozda je bilo individualnih...ali drzavnih,ne

  • Like 1
  • Ha-ha 3
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:

Makar bi muzika bila odlična, nek izvini @Beonegro

 

"Demokratija je kad beli čovek pošalje crnog čoveka da ubija žutog čoveka, 20 hiljada kilometara daleko od svoje kuće, pod izgovorom da brani bezbednost svoje zemlje, koju je oteo od crvenog čoveka."

 

Tako beše...?

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20220223-Russian-Gas-Indy.jpg

 

 

https://www.independent.co.uk/news/business/analysis-and-features/eu-energy-2027-russia-b2034009.html?amp

 

Evropa namerava da za pet godina prestane da kupuje ugljovodonike od Rusije u potpunosti, a do kraja ove godine 2/3. Koliko će uspeti da poštuje tajming je druga stvar. Zaključak ostaje da će nova Gvozdena zavesa potrajati i posle rata u Ukrajini. 

 

 

 

 

 

 

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

https://rs.n1info.com/svet/putin-odobrio-slanje-dobrovoljaca-u-ukrajinu-najvise-sa-bliskog-istoka-16-000/

Jel ovo Putleru dogorelo do nokata kad mora da plati 16 hiljada "dobrovoljaca"? Koja beda..ko moze da poveruje da je 16 hiljada muslimanskih boraca  spremno da za dzabe pogine za Rusiju?! Dobro,mogu ovi nesrecni srpski putinofili..oni ce poverovati da ima njih 16 hiljada koji toliko vole Rusiju da ce da ginu za nju..:lol_2: Ustvari,klasicni placenici..

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drug Crni said:

https://rs.n1info.com/svet/putin-odobrio-slanje-dobrovoljaca-u-ukrajinu-najvise-sa-bliskog-istoka-16-000/

Jel ovo Putleru dogorelo do nokata kad mora da plati 16 hiljada "dobrovoljaca"? Koja beda..ko moze da poveruje da je 16 hiljada muslimanskih boraca  spremno da za dzabe pogine za Rusiju?! Dobro,mogu ovi nesrecni srpski putinofili..oni ce poverovati da ima njih 16 hiljada koji toliko vole Rusiju da ce da ginu za nju..:lol_2: Ustvari,klasicni placenici..

 


postoji kratak snimak Putinovog obracanja majkama Rusije od osmog marta, u kome obecava da nikakva regularna vojska nece ucestvovati u speciAlnoj operaZiji. 
 

Delovao je skruseno, iako ne znam ruski. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stigla Antifa u Ukrajinu, bori se protiv fašista, nacionalista i dismantluje sistemsku opresiju:

 

 

 

--------------------------------------------

Nedavno je u jednom tekstu o agresiji na Ukrajinu Tomislav Marković pomenuo sjajnu pesmu Adama Zagajevskog pod nazivom Rusija ulazi u Poljsku, o napadu ONDAŠNJE antife iz 1939. godine na Poljsku (zajedno sa saveznicima iz berlinske antife, koju su uspeli trostruko da nadmaše u broju ubijenih Poljaka, iako je istočna okupaciona zona sadržala tek trećinu stanovništva tadašnje Poljske). I Tomislav Marković je verovatno u pravu kada je kao motiv za pisanje pesme identifikovao taj događaj, ali je meni bilo zanimljivo da je značajan deo pesme posvećen opisivanju vojske koja očigledno nije sovjetska, čak se i eksplicitno pominje Suvorov ("šantuca Suvorov" kako je lepo preveo Petar Vujičić), ruski general koji je krajem 18. veka predvodio rusku vojsku koja je priredila strašan masakr u Varšavi (poljski otpor predvodio ovaj naš Tadeuš Košćuško). Zagajevski je verovatno time želeo da sovjetsku agresiju stavi u najširi mogući istorijski kontekst, što je omogućilo i Tomi, a evo sada i meni, da opet upotrebimo odlomak iz ove pesmu, u 21. veku:

 

...
Rusija ulazi u Poljsku kidajući
paučinu, lišće, trake babljega leta,
stegna, granice, raskidajući ugovore,
rušeći mostove, prijateljstva, kidajući veze i niti,
konopce na kojima se suši rublje,
rušeći kapije, kidajući veznike, zavoje, arterije,
budućnost i nade;
Rusija ulazi u sela duž Pilice
kao i duboke šume Mazovša,
kida plakate i sejmove, gazi puteve,
brvna, ugovore, staze, potočiće.
Rusija ulazi u osamnaesti vek,
u oktobar i u septembar, u smeh,
u plač i u savest, u napregnutu pažnju studenta
i u blagu rasejanost razgrejanih zidova,
u livade pune trava i u šumske, nečitke proseke,
gazi maćuhice, rezedu, ostavlja u vlažnoj
mahovini tragove kopita, gusenica i guma,
ruši dimnjake, drveće, palate,
gasi svetla, pali velike vatre
a anđeoskim vrtovima, muti čista vrela,
ruši biblioteke, crkve, gradske većnice,
razvešava po nebu skerletne zastave,
...

 

 

--------------------------------------------

I zaista, Putinov zločin nad građanima Ukrajine prosto forsira čoveka da se upita odakle dolazi toliko zlo, kako je moguće da neko sebi da za pravo da ubija i raseljava druge ljudi, da ruši ono što su drugi napravili, da im pali kuće i gradove, da im "ruši dimnjake" i "raskida ugovore", i da to otvoreno inauguriše kao politiku za koju ON ima nekakvo dublje opravdanje. Tu meni uvek u prvi plan izađe Lenjin i njegov krvoločni koncept "diktature proleterijata", u cilju postizanja totalitarne distopije, koju zavodi osvešćena "avangarda radničke klase", odakle je i Putalj izgmizao...ali sam se onda setio jednog još starijeg primera (Lenjin je bio tek bajati ponavljač), iz ultimativne knjige o zločinu - naravno Zločina i Kazne. Ima tamo jedna scena kada se diskutuje o Raskoljnikovljevom članku o filozofiji zločina, evo odlomka:

 

Prvo inspektori pričaju između sebe i navlače Raskoljnikova:

 

Quote

... mene nije zanimao baš taj dio vašeg člančića, nego jedna misao, što ste je spomenuli na kraju članka, ali je, na žalost, samo nejasno nabačena... U jednu riječ, ako se sjećate, ima tamo neka aluzija na to, kao da na svijetu ima i takvih ljudi, koji mogu... to jest, nije da mogu, nego imaju potpuno pravo, da vrše svakakve opačine, i za njih nije zakon pisan.

Raskoljnjikov se osmjehnu tom namjernom i namještenom iskrivljavanju njegove ideje.

- Kako? Što? Pravo na zločin? Valjda nije zato, što ga je "upropastila sredina?" - poče ispitivati Razumihin, nekako uplašen.

- Nije, nije, nije nipošto zato, - odgovori Porfirij. - Sve je u tom, da se u njegovu članku svi ljudi nekako dijele na "obične" i "neobične". Obični ljudi moraju živjeti u pokornosti, te nemaju prava, da krše zakon, jer oni su, eto, obični. A neobični ljudi imaju pravo, da izvršuju svakakve zločine i svakoj

 

Što ovaj jasno vidi, ali ipak grize:

Quote

- Nije kod mene sasvim tako, - započne on priprosto i skromno. - Uostalom, priznajem, vi ste ga gotovo vjerno iznijeli, pa možda, ako vas je volja, i sasvim vjerno... (Kao da mu je prijatno pristati uza to, da je sasvim vjerno.) Razlika je jedino u tom, što ja nipošto ne tvrdim, da neobični ljudi svakako moraju i da su dužni činiti svagda svakojaka nedjela, kako vi velite. Meni se štoviše čini, da takav članak ne bi ni propustili u štampu. Ja sam jedino natuknuo, da "neobični" čovjek ima pravo... to jest, nema oficijelno pravo, nego sam ima pravo dopustiti svojoj savjesti, da prekorači... neke zapreke, a i to jedino onda, ako to iziskuje ostvarenje njegove ideje, koja je gdjekada spasonosna za cijelo čovječanstvo. Vi izvoljeste reći, da je moj članak nejasan; ja ću vam ga objasniti, koliko mogu. Možda se i ne varam, što mislim, da vi to valjda i želite; izvolite dakle. Ja mislim: ako se Kepplerova i Newtonova otkrića, uslijed kakvih kombinacija, ne bi bila mogla čovječanstvu objasniti ni uz koji drugi uvjet, nego da bude žrtvovan život jednoga, desetorice, stotine i tako dalje ljudi, koji smetaju tomu otkriću, ili su mu na putu i priječe ga, to bi Newton imao pravo i bio bi dapače obvezan... u k l o n i t i tih deset ili sto ljudi, da svoja otkrića objavi cijelom čovječanstvu. Iz toga uostalom ne slijedi nipošto, da Newton ima pravo ubijati svakoga, koga misli, koga sretne ili skobi, ili krasti svaki dan na trgu. Dalje ja, sjećam se, razvijam u svom članku, da su svi... no, na primjer, i zakonodavci, i utemeljitelji čovječanstva, počinjući od najdrevnijih, te nastavljajući s Likurzima, Solonima, Muhamedima, Napoleonima i tako dalje, svi do jednoga bili zločinci već po tom, šta su, dajući novi zakon, tim samim kršili stari zakon, sveto poštivan od društva, baštinjen od djedova, te naravno nisu prezali ni pred krvlju, ako im je samo mogla pomoći ta krv, gdjekada sasvim nedužna i junački prolivena za drevni zakon. Vrijedno je uočiti i to, da su ti dobrotvori i utemeljitelji čovječanstva većinom bili osobito strašni krvoloci...


citat preuzet iz knige dostune na ovom sajtu:

http://gimnazija-sb.com/portal/wp-content/uploads/2015/02/dostojevski_zlocinikazna.pdf

Edited by bohumilo
  • Like 4
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa cekaj, u proslom postu, pre ovog, evo ga ovde

 

ti napisa da ko ne shvata gde pripada bice zguzen i nateran da shvati, a sad posle jednog sata pises nesto skroz suprotno. Opredeli se i ti, pa posle cemo videti za ostalo.

 

 

Pai rekao sam ti da smo se mi odavno opredelili. Jos pre 20 godina.

Zadnjih godina je EU u tolikim problemima da je to ovaj iskoristio da usicari neki kapital od Kineza.

Sa Rusima od sustinskih veza imamo samo tu vezu sa energetikom koja nije zanemariva ali nije ni za preuvelicavanje. 

Ostalo je sve propaganda na koju se vi pecate podjednako kao i oni desnicari (vi sa gadjenjem oni sa ushicenjem). 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Sve sto zelim reci da ako vec zivimo u svijetu gdje mora postojati neki "svjetski policijac", draze mi je da to bude Amerika nego neka od autoritarnih diktatura. 

 

Samo sto je ocigledno da vise ne postoji samo jedan svetski policajac, pa je pitanje ako nisi bio za sankcije i otpor onom prvom zasto bi sada bio za kaznjavanje ovog drugog? Bas na toj nekonzistentnosti padate kad se pozivate na pravo i pravdu, vec izbija navijacka narav - ovi mi se vise svidjaju i zato je u redu kad oni napadaju, a kad to rade ovi drugi e onda cemo da mu jebemo mater pa makar izokrenuli ceo svet naglavacke.

 

Kad te pandur osine pendrekom po ledjima, isto ce da boli i ako te osine onaj sa liberalnim kao i onaj sa autokratskim shvatanjima. Unutrasnje uredjenje drzave i odnos prema drugim drzavama su dve potpuno odvojene stvari i ne znam zasto to stalno brkate. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, nssa said:

 

Ovde si me dobro nasmejala, ali da ne nastavljamo na ovoj temi.

Ok slazem se, grupno je. Samo sam htela da kazem da vecina I prosecni ljudi to ne podrzavaju. Odlika ovih novih radikalnih levaka, I big tech.

Ali kao sto si rekao nije za ovde 

Link to comment
Share on other sites

Da li je redundantno otvarati posebnu temu vezanu za ekonomske posledice rata/krize (kao što je postojala za kovid)? Vidim da izlazi sve više i više ekonomskih analiza/prognoza vezanih za kretanja na Forex-u, projekcija inflacije, ekonomskog rasta, cena nekretnina i sl. a opet nisam siguran da treba ovaj thread još i time komplikovati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, handys said:

Da li je redundantno otvarati posebnu temu vezanu za ekonomske posledice rata/krize (kao što je postojala za kovid)? Vidim da izlazi sve više i više ekonomskih analiza/prognoza vezanih za kretanja na Forex-u, projekcija inflacije, ekonomskog rasta, cena nekretnina i sl. a opet nisam siguran da treba ovaj thread još i time komplikovati.

 

Mislim da se rat neće ni završiti oružanim sredstima već ekonomskim, u krajnjem diplomatskim ali posle ekonomske prevage.

Svakako je bolje nekoliko tema nego zatrpavanje jedne toliko da se nemože pratiti. No, neka moderacija kaže, a i drugi forumaši, da ne kažem, svekoliko forumstvo.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, handys said:

Da li je redundantno otvarati posebnu temu vezanu za ekonomske posledice rata/krize (kao što je postojala za kovid)? Vidim da izlazi sve više i više ekonomskih analiza/prognoza vezanih za kretanja na Forex-u, projekcija inflacije, ekonomskog rasta, cena nekretnina i sl. a opet nisam siguran da treba ovaj thread još i time komplikovati.

 

Slobodno otvori. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Secam se da sam pokusao pratiti rat u Donbasu i da nikad nism video da nesto Ukrajinci tu zatezu i pokusavaju napasti vec je bilo puskaranje. Zlocinacka vlast u Moskvi hoce sad da im to stavi na teret,tj i stavili su. Svaki Rusofil u Serbistanu da je opravdanje za toga,sa njih par sam usao u raspravu i negde samih procenio da to bas i nema previse inteligencije i da im nije bitan motiv napada RF. Sad oni da udare po bilo kojoj zemlji sveta isto bi nasli. Srecom po svet, misljenje Srbije i Serbistanaca je bitno kao zrno peska u Sahari.Siguran sam da ce biti puno dobrovoljaca za Ukrajnu,bilo ih je nesto za Donbas 🙂

 

Posto se i raspali Asad prikljucio ratu, mada ta njegova vojska bi bila razorena bas da nije bilo Amera, naravno i Rusa i to od opozicije, malo je tesko meni za ocekivati da USA napadne Ruse,jer saradjuju...samo mi nije jasno da im vec par puta daju ulogu mocne zemlje koja zna sta radi. 

 

Zao mi je tih Asdovca kao i ruskih aviona, zelim im lep provod i ne verujem da ce se zivi vratiti kuci. Preko 15k/ranjenih Rusa..alza koji dan je kraj invazije po Hobitu..4x

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ja nigdje ne sporim ni zločine u Vijetnamu, ni Iraku, ni u NATO bombardovanju SRJ. Uostalom citav jedan predivan pokret je nastao uz bunta protiv tog rata u Vijetnamu i to bas u "prijestolnici slobodnog svijeta". Sve sto zelim reci da ako vec zivimo u svijetu gdje mora postojati neki "svjetski policijac", draze mi je da to bude Amerika nego neka od autoritarnih diktatura. Kao sto vec rekoh, da se mene pita svijet bi bio jedan ogromni hippie pokret ali jbg to nikad nije bilo moguce nit ce kad biti. 

 

Inace kad smo se već dotakli Sarajeva, samo je jedna osoba od ljudi koji diskutuju ovdje opsadu Sarajeva relativizirala na najjadniji mogući način, a istovremeno je i najglasniji cim se spomene NATO bombardovanje SRJ. Da stvar bude jos tuznija, taj isti covjek je, kako sam kaze, rodjen i odrastao u tom Sarajevu. 

Da su recimo Kinezi glavne svetske baje, to bi bio horor. Svi oni sto snevaju vlazne snove o bratu Siju, tako li se zove, propisali bi majcino mleko. Uostalom, vidimo kako se odnose prema zaposlenima, kako u svojim srmrdljivim radnjama, tako i u fabrikama koje psiho veliča. Tako da se slazem sa tim delom price o svetskom policajcu. Ali samo do te stvari.

Pricamo ovde, a nikako odgovora otkud totalno odsustvo saosecanja sa onima koji stradaju od onih koji su pojeli mekov cisburger, raspalili bombetine i vratili se nazad. Kako to da je citav taj svet apsolutno bolela ona stvar za te tragedije irackog naroda? Otkud to da vecina smatra to normalnim dogadjajima, da to tako treba, da je to negde daleko, da su ti tamo negde manje vredni...  Da li rezon da je bolje da mi bombe baci Amer jer ce mi posle dati koka kolu normalan? A to nesrecnom Iraku nisu dali ni koka kolu.

Zasto je sve tako? Pa mediji su tu. Da jednog đavola, a to je Rusija prikaze onakvim kakav jeste, a da drugog prikaze kao dobrotvora, andjela...

Da sada Ameri napadnu Iran, da rokaju svuda, ruse Teheran... Mediji bi to velicali, minimizirali tragedije, civilne zrtve, opravdavali tu intervenciju do maksimuma...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...