Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

22 minutes ago, mladenvzz said:

...AgroLaki,zaista sam želio i želim otići sa ovog foruma ali neznam kako.Ja sam ti star,nikada nisam želio  dijeliti neka svoja razmišljanja.zapravo,želim razgovarati neovisno o razmišljanjima,ali razgovarajmo.Zapitajse zašto bolji od mene otišli sa ovog ili onog starijeg foruma

 

Čisto da probam nešto.

 

U kući, postoje vrata koja se slabo drže za bravu. Ali baš, baš slabo. Ali opet, taman toliko dovoljno, da se drže za bravu.

 

1999. godine, kad svaki put padne bomba u krugu oko 25 kilometara, ta vrata su se otvarala i jasno zaškripala, čak i kad nismo osetili ništa pod nogama od eksplozije. Posebno noću.

 

Ne znam koliko puta su se otvarala, prestao sam da brojim.

 

Da je gorespomenuta letelica pala u tom istom krugu od 25 kilometara i "aktivirala" ista vrata, dok je istovremeno njeno stvarno delovanje tisuću kilometara daleko, da li bi ja trebalo da histerišem?

Edited by 033zero330
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, urosg3 said:

Ovo je bruka NATO-a slična letu Matijasa Rusta onomad kad je Cesnom sleteo na Crveni trg. Komišije ništa ne može da odbrani - šuplji su kao SSSR PVO u dobra Brežnjeva, pretpostavljam da su dežurni radaristi igrali preferans, ili neku igricu na monitoru.
Sad će da krenu priče kako Hr nema PVO, a i nema realno, osim nešto Boforsa imaju MANPADS i do Strele, Igle od JNA i valjda imaju nešto Stingera, ali sve u svemu u miru ispostavlja se da je nemoguće oboriti nešto na nebu Hrvatske a to nije malo. Ova Tupoljev uopšte nije mali, na stranu što mu je mesto davno u muzeju on je nešto manji od MiG-21 ali ne značajno. Komšije u načelu imaju i dežurnu paru MiG-21 BIS remontovanu baš u Ukrajini, izgleda da nisu u nekom stanju ni ustali sa stolice nisu.

Načelno Hrvatska ima FPS radare, mislim da ih ima 5 komada za nadzor neba oni su made in USA i načelno moderniji i bolji od svega što Srbija ima. U principu oni ne prikazuju živu sliku, operator ne gleda u stvarnu sliku na radaru kao kod naših matorih P-12 i P-18 SSSR radara koji daju živu sliku sa šumovima, američki daje pročišćenu sliku i identifikovane objekte. E sad će da krene priča kako je uspeo da se provuče nedetektovan i ispašće na kraju ups jbg. Na našim - sovjetskim radaraima bi ga videli, ali mi dalje zavisimo od operatera i celog sistema VOJIN, koji je krut, spor i sklon ljudskom faktoru i značajno zavisi u procesu odlučivanja od GSM mreže i ljudskog faktora opet. To što bi ga video operater i dalje ne znači ništa, ali je eto bruka kao malo manja.

U tih nekoliko minuta iznad Hrvatske sve i da su ga detektovali, a izgleda da nisu, mogli bi samo da psuju na njega. U 10 minuta podići PVO posade, postaviti u režim za dejstvo zahvatiti Tupoljev i ispaliti nešto na njega - nema šansi. Dok se probude posade pa sednu u auto, probude magacionera, pa sedne u auto, izda mu Strelu ili Igiu, sedne u auto ode na položaj, raspakuje, ima ispravnu bateriju digne na rame, jave mu azimut za zahvate, on nišani,  zahvati i ispali. Brat bratu 5-6 sati, pod uslovom da je sve potaman da se nije zapio, i tako te trivije. 

Mađarsku je preletao nešto duže, možda pola sata sa istovetnim rezultatom, uprkos potentnijem i na papiru mnogo jačem PVO.

Mnogi su se smejali akviziciji MiG29 Srbije, kao letimo na sovjetskim avionima 40 godina starim. A komšije imaju PVO sa respond time od nekoliko sati. Pa ti vidi.

 

Madjari su znali da leti preko njihove teritorije. Znaju kad je usla iz Rumunije i pratili su njen let. E sad pitanje je zasto je nisu ruslili. Logicno objasnjenje bi moglo da bude da su jednostavno procenili da je bezopasna. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, A sad said:

 

Madjari su znali da leti preko njihove teritorije. Znaju kad je usla iz Rumunije i pratili su njen let. E sad pitanje je zasto je nisu ruslili. Logicno objasnjenje bi moglo da bude da su jednostavno procenili da je bezopasna. 

Da, ali to ne objašnjava zašto nisu upozorili Hrvate na letelicu. Ako su je videli, i ako je video NATO kao što kažu, pa kako niko nije javio Hrvatima da obrate pažnju na letelicu koju oni sa civilnim uređajima ne mogu da uhvate na radaru? Pa čak i ako su procenili da je bezopasna.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, berti said:

"Vesli Klark: NATO intervencija u Jugoslaviji potpuno drugačija od ruske invazije u Ukrajini, radi se o ratnom zlocinu - Politika - Dnevni list Danas" https://www.danas.rs/vesti/politika/vesli-klark-nato-intervencije-u-jugoslaviji-potpuno-drugacija-od-ruske-invazije-u-ukrajini-radi-se-o-ratnom-zlocinu/

Oglasilo se i ovaj zločinac.

 

Pa nije sigurno isto, sto se tice ratnog zlocina  - to je diskutablino. NATO bije namerno gadjao civilne ustanove, i nije opkolio cele gradove da bi gradjani umirali og gladi. Tokom NATO intervencije gradjani Srbije nisu kopalii sami sebi masovne grobinice kao sto sada rade Ukrajinci, za neke druge je kopao Milosiceva bagra masovne grobnice u Beogradu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

...vi možete relativizirati bilo što pa i ovo od jučer.Ja ne mogu zaboravitii da je moja mala do"jučer"bila tamo.Možemo slušati o krivim koordinatama,nedostatku goriva  i moja mala ukoju sam uložio puno emocija,znanja i nemam pojma što da vam još rečem.Zamislite to moje malo je doktorirala.Ali,kako ,odlazila je i u BG,i SA ITD,cijepljenja je od nacionalnosti,pa i ratova iz devedesetih a mater joj poginula  u ratovima devedesetih.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Da, ali to ne objašnjava zašto nisu upozorili Hrvate na letelicu. Ako su je videli, i ako je video NATO kao što kažu, pa kako niko nije javio Hrvatima da obrate pažnju na letelicu koju oni sa civilnim uređajima ne mogu da uhvate na radaru? Pa čak i ako su procenili da je bezopasna.

NATO ima spregnuti sistem nešto tipa Air defence Missle Command and Control, tako nešto beše i tu imaju Hrvatski operateri podatke i iz Mađarske i iz Celog NATO sistema u teroji bi morao da bude live i da su oni videli.

Mislim da je problem u PVO i Mađarske i Hrvatske što su u mirnodopskom režimu, Rumunija nije to znam sigurno.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

Opet grešiš sinak....Ti na ovaj rat gledaš navijački, ja analitički. Imaš 50/50% šanse da se razočaraš, ja ne.....Da ti objasnim (humor levele Kronos...ne peckaj ga će te zasipa sa gifovima neće moći moderacija da obriše) Level rookie ...i ti i ja odemo na utakmicu, gledamo reprezentaciju...ti na Sever/Jug...ja na Zapad.....ti skačeš, dereš se, navijaš, mlatiš zastavom, a ja grickam semenke....navijamo za istu reprezentaciju...zamisli.

Ne gledam navijacki vec pristrasno. Znam kako slavni ruski narod pati zbog zlocinancke vlasti..treba im sloboda,ali od sda i svima nama. Ne znamo sta nas ceka sutra kad jedna usijana glava poludi....bolje spreciti nego leciti. Vljda smo nesto naucili od 1939e...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nonick said:

 

Pa nije sigurno isto, sto se tice ratnog zlocina  - to je diskutablino. NATO bije namerno gadjao civilne ustanove, i nije opkolio cele gradove da bi gradjani umirali og gladi. Tokom NATO intervencije gradjani Srbije nisu kopalii sami sebi masovne grobinice kao sto sada rade Ukrajinci, za neke druge je kopao Milosiceva bagra masovne grobnice u Beogradu.

Dabome, na centar mog grada su istovareni kontejneri kasetnih bombi slucajno. Hoce to tako.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, berti said:

Dabome, na centar mog grada su istovareni kontejneri kasetnih bombi slucajno. Hoce to tako.

Voz u Grdeličkoj klisuri...civilni. Slučajno. Posle ubrzan snimak da se prikrije zločin...slučajno.

Na centar našeg grada, kod Velike pijace i Glavne autobuske stanice.....pa onda u najurbanijem delu grada, u naselju Duvanište.....kod Gradske bolnice.....tri puta slučajno. Most u Varvarinu....pa on nije Golden Gate....slučajno....oko masovnih grobnica se slažem, a ovo o "slučajnosti" je nevidjeni debilizam......

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Voz u Grdeličkoj klisuri...civilni. Slučajno. Posle ubrzan snimak da se prikrije zločin...slučajno.

Na centar našeg grada, kod Velike pijace i Glavne autobuske stanice.....pa onda u najurbanijem delu grada, u naselju Duvanište.....kod Gradske bolnice.....tri puta slučajno. Most u Varvarinu....pa on nije Golden Gate....slučajno....oko masovnih grobnica se slažem, a ovo o "slučajnosti" je nevidjeni debilizam......

Sve koji kazu da nisu gadjani civili bih posle Niša odveo u Surdulicu i Aleksinac. Da lepo objasne ljudima da su u zabludi ako misle da su gadjani civili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne gledam navijacki vec pristrasno. Znam kako slavni ruski narod pati zbog zlocinancke vlasti..treba im sloboda,ali od sda i svima nama. Ne znamo sta nas ceka sutra kad jedna usijana glava poludi....bolje spreciti nego leciti. Vljda smo nesto naucili od 1939e...

Mi smo započeli, da budem slobodan da ga tako nazovem "duel" gde si me ti proglasio "neutralnim" zato što sam ja nekako ovako video kako se odvijaju stvari:

spacer.png

 

Da li će se sve okančati ovako:

 

spacer.png

 

to zavisi od ovih iz drugog dela ove karikature.......

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mladenvzz said:

...vi možete relativizirati bilo što pa i ovo od jučer.Ja ne mogu zaboravitii da je moja mala do"jučer"bila tamo.Možemo slušati o krivim koordinatama,nedostatku goriva  i moja mala ukoju sam uložio puno emocija,znanja i nemam pojma što da vam još rečem.Zamislite to moje malo je doktorirala.Ali,kako ,odlazila je i u BG,i SA ITD,cijepljenja je od nacionalnosti,pa i ratova iz devedesetih a mater joj poginula  u ratovima devedesetih.

 

 

Mladene, shvatamo svi tvoj bes i vecina nas imamo neke svoje lose uspomene iz ratova i zato nam ne pada na pamet da unapred presudjujemo bilo sta dok se ne utvrdi istina o tome sta se, u stvari, desilo.

Takvo a priori presudjivanje je uglavnom svojstveno ovoj balavurdiji koja je rat videla samo na TV i u igricama i odjednom postadose strucnjaci za ratna pitanja, a junastvo im se svodi na ratovanje preko tastature za ma koju stranu.

Uvek se trudim da se o svemu prvo informisem, pa tek onda da o necemu donesem svoj sud, pa tako i o ovom nesrecnom ratu.

Suvise je laznih informacija u svemu ovome po drustvenim mrezama, a o ovima koji se raduju bilo cijoj pogibiji mogu samo reci da sami sebe najbolje opisuju: primitivni, jadni i siromasni umom i duhom. Iskreno ih zalim jer takvi ne valjaju ni sebi ni drugima.

Ti, svakako, nisi niti ces pripadati njima, bar sudeci po tvojim upisima od ranije.

Sacekaj da se utvrdi sta se tacno desilo, ko je kriv i ko je zasrao stvar pa da obojica ospemo zasluzenu paljbu po njemu, a ne ko ovi sto i za sudar u saobracaju krive drzavu u kojoj je automobil proizveden, a ne onoga ko je vozio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Perkos2 said:

Ako su pak ovi iz NATO videli letilicu i pratili je bez reakcije onda su debili ili imaju neki interes da dođe do incidenta.

 

Ma lazu, nisu je primetili.

 

30 minutes ago, nonick said:

Pa nije sigurno isto, sto se tice ratnog zlocina  - to je diskutablino. NATO bije namerno gadjao civilne ustanove, i nije opkolio cele gradove da bi gradjani umirali og gladi. Tokom NATO intervencije gradjani Srbije nisu kopalii sami sebi masovne grobinice kao sto sada rade Ukrajinci, za neke druge je kopao Milosiceva bagra masovne grobnice u Beogradu.

 

Nista nije isto, ali je ratni zlocin ratni zlocin bilo ko da ga je pocinio. Gadjas centar grada namjerno i onda kazes kolateralna steta, drugi naziv za ratni zlocin.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

...za sada da odgovorim nekom tko se na ovom forumu odaziva na McKarthy,ako učestvuješ na nekom forumu,znači da pristaješ  na neku normalnu komunikaciju,da raspolažeš sa nekim argumentima.Ja se nikada nisam osječao poraženim u raspravama.Zapravo,volim rasprave.Neću raspravljati o npr Srbiji,jer nepam pojma o tome.Stari forum si je tepao da je regionalni,ovaj je samo srpski,Što da ja raspravljam sa nekim iznSAD o HR.Nema Vjeke,nema Slavena,nema Mache ITD,ja sam nekakav relikt prošlosti.

I,pokušao sam otkriti kako  otići sa foruma,Vidite da i nisam baš  jako informatički pismen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

U Maripolju se vode gradske borbe i teski gubici, koliko samskontao ''pustili su ih'' unutra zbog bombi, vode se teske borbe uz velike ruske gubitke za sad.

 

Inace, ovo je treci general i vodja divizije koji je poginuo,a znamo da oni lelemudaju iza....tako da 1+1=2

Treći za 9 dana.....to se našoj Armiji nikad ne bi desilo, naši generali sede u kancelariji....

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Samo hocu reci da poprilicno lose stojena terenu,a trebali su bas biti u velikoj prednosti stim da im je nebo otvoreno 

...i na nebu i na zemlji...medjutim kvantitet, samo to nosi prevagu. Ne znači, nužno, da će rezultirati i uticati na krajnji ishod, ali kako stoje stvari...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

...i na nebu i na zemlji...medjutim kvantitet, samo to nosi prevagu. Ne znači, nužno, da će rezultirati i uticati na krajnji ishod, ali kako stoje stvari...

to sigurno hoce, ako se ne umesa jos neko. Prosto je nemoguce da setoliko brane, protiv tri zemlje. Sirija, Belorusija i Rusija su u ratu sa Ukrajnom, ma kolikoto bizarno zvucalo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...