Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

33 minutes ago, berti said:

Da su recimo Kinezi glavne svetske baje, to bi bio horor. Svi oni sto snevaju vlazne snove o bratu Siju, tako li se zove, propisali bi majcino mleko. Uostalom, vidimo kako se odnose prema zaposlenima, kako u svojim srmrdljivim radnjama, tako i u fabrikama koje psiho veliča. Tako da se slazem sa tim delom price o svetskom policajcu. Ali samo do te stvari.

Pricamo ovde, a nikako odgovora otkud totalno odsustvo saosecanja sa onima koji stradaju od onih koji su pojeli mekov cisburger, raspalili bombetine i vratili se nazad. Kako to da je citav taj svet apsolutno bolela ona stvar za te tragedije irackog naroda? Otkud to da vecina smatra to normalnim dogadjajima, da to tako treba, da je to negde daleko, da su ti tamo negde manje vredni...  Da li rezon da je bolje da mi bombe baci Amer jer ce mi posle dati koka kolu normalan? A to nesrecnom Iraku nisu dali ni koka kolu.

Zasto je sve tako? Pa mediji su tu. Da jednog đavola, a to je Rusija prikaze onakvim kakav jeste, a da drugog prikaze kao dobrotvora, andjela...

Da sada Ameri napadnu Iran, da rokaju svuda, ruse Teheran... Mediji bi to velicali, minimizirali tragedije, civilne zrtve, opravdavali tu intervenciju do maksimuma...

 

Ili si mnogo mlad, ili sveta nikada nisi upoznao.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Beonegro said:

U Melitopolju preko 2000 ljudi opet protestvuje protiv okupacije i otmice gradonačelnika koji je odbio saradnju sa okupacionim snagama (baj d vej preziva se Fedorov i očito je etnički Rus).

 

Rus je, preziva se Fjodorov, ali Ukrajinci nemaju slovo jo, kao Rusi, pa njegovo prezime izgovaraju Fedorov. 

 

Inace po popisu iz 2001 godine u Melitopolju je Rusa bilo nesto manje od 40%, a ruski jezik je bio maternji kod nesto manje od 80% stanovnika. Eto cak i u takvoj sredini ruska vojska nije docekana kao oslobodilacka.

 

Intresantna stvar. Ruska vojska se priblizava gradu Krivi Rog. Vec godinama, da ne kazem decenijama tim gradom upravlja porodica Vilkul, jedni od najblizih saradnika Janukovicevog rezima. 2014 godine su finansirali separatisticke pokrete i organizovali proruske i antivladine demonstracije. Kasnije su postali prakticno lideri antivladinog Opozicionog Bloka, partije koja zastupa najtvrdju prorusku politiku u Ukrajini (mada su Aleksandar Vilkul i jos neki lideri pokreta pod ruskim sankcijama, zato sto nisu hteli da se ujedine sa Opozicionom platformom, drugom dosta jacom proruskom partijom). Danas oni organizuju odbranu ovog grada, finansiraju teritorijalnu odbranu i spremaju stanovnistvo na otpor Rusima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

Mnogo ih je, na sve strane....

Da sa tim da je ovo morao da pogleda pametniji od mene, odsad ne smem bez potvrde pišem ništa o događajima ili ispadnem glup u društvo što mi nije strano 😉

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Da sa tim da je ovo morao da pogleda pametniji od mene, odsad ne smem bez potvrde pišem ništa o događajima ili ispadnem glup u društvo što mi nije strano 😉

 

Ma opusteno, 90 posto tih dnevno-ratnih izvestaja je fake... pogotovo tviteraskih. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Da sa tim da je ovo morao da pogleda pametniji od mene, odsad ne smem bez potvrde pišem ništa o događajima ili ispadnem glup u društvo što mi nije strano 😉

Ne znam što se "akaš"*....imaš svakodnevne brifinge, znaš već koga, na forumu.....

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, urosg3 said:

Da sa tim da je ovo morao da pogleda pametniji od mene, odsad ne smem bez potvrde pišem ništa o događajima ili ispadnem glup u društvo što mi nije strano 😉

Kad si već tu....šta je ovo, nekakav periskop ?

 

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

Evo Rusi tvrde da su unistili sve Bajraktare. 

 

aha. 

E sad će da kažu da Ukrajinci, pošto nemaju modernih dronova, iz očaja ispaljuju Tupoljeve iz muzeja, pa je logično da se neki pokvari i padne u Zagreb.
U realnosti procena je da je oko 80% UA PVO i RV operativno.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

E sad će da kažu da Ukrajinci, pošto nemaju modernih dronova, iz očaja ispaljuju Tupoljeve iz muzeja, pa je logično da se neki pokvari i padne u Zagreb.
 

 

Vec su rekli:

 

Quote

 

🇷🇺🇺🇦

The Ukrainian army is running out of drones

 

According to an informed source, Ukraine has again run out of Bayraktars.  Almost all the vehicles that were in the arsenal of the Armed Forces of Ukraine were shot down by Russian air defense fire, and some were out of order due to improper operation.  But it will not be possible to restore them quickly.

The other day, the Turkish military transport aviation carried out another delivery of drones for the Armed Forces of Ukraine through the Polish airfield, and from there the drones were brought to Ukraine by car.  At the same time, not a single Bayraktar from the second batch achieved success in battle.

Indirectly, the shortage of drones in the Ukrainian army is evidenced by the fact that the outdated Soviet Tu-141 Strizh began to be actively used, which were specially removed from conservation for this purpose.  However, something went wrong, and a pair of "Swifts" fell in the Crimea and on the territory of Croatia.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:


U realnosti procena je da je oko 80% UA PVO i RV operativno.

To i Pentagon prenosi, a vidim i njima veruješ. Što ondaK traže ove krntije da im se doniraju...mislim na 29-ke....i to nekoliko komada. Pentagon još kaže da Ukrajinci obavljaju 2-3 letova dnevno, a Rusi i do 200.....kad skratimo razlomak ????

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Constantin said:

Teško da je iz NATO sustava....ovo je desant rusijana na neki aerdrom....

Pa i jeste Beloruski proizvod, NATO ga samo zove "Hornet" Originalno ime je Shershen. Inače Ukrajina je proizvodila Skrif koji je otac Sheshena.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, K.Dot said:

Valjda Devil neće da vidi ovo što pišete, ne ide da kvari onako divan početak dana. Što bi on rekao, Holivud. Snimaju se filmovi punom parom. 

 

Nema ga... garant su trekovali onaj poziv za podmetnutu bombu u Air Serbia i pokupili ga. 

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...