Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Bljuc:Na sastanku Saveta bezbednosti Rusije, ministar odbrane Sergej Šojgu rekao je da na Bliskom istoku ima 16.000 dobrovoljaca koji su spremni da dođu da se bore sa snagama koje podržava Rusija u istočnoj Ukrajini u otcepljenom regionu Donbasa.

 

Kradu pilice, padaju avioni i uvoze jadnu Asadovu vojsku u Rusiji,  hehe 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bljuc:Na sastanku Saveta bezbednosti Rusije, ministar odbrane Sergej Šojgu rekao je da na Bliskom istoku ima 16.000 dobrovoljaca koji su spremni da dođu da se bore sa snagama koje podržava Rusija u istočnoj Ukrajini u otcepljenom regionu Donbasa.

 

Kradu pilice, padaju avioni i uvoze jadnu Asadovu vojsku u Rusiji,  hehe 🙂

 

sPeCiJaLnA vOjNa OpErAcIjA iDe PrEmA pLaNu

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mladenvzz said:

...jeste li svjesni ako se ustanovi da je incident u ZG napad na neku članicu NATO da se aktivira član 5.Statuta,i šta nam slijedi?

 

 

Ako je doletela sa teritorije Ukrajine i vlasnistvo je njihove vojske - onda vas je napala Ukrajina.

Treba utvrditi po serijskom broju kome je pripadala, a i ko je odgovoran za propuste u PVO Hrvatske, Madjarske, neki spominju i Rumuniju, pa videti sta i kako dalje.

Da je doletela sa teritorije Srbije ili Republike Srpske - vec bi urlale sirene za vazdusnu opasnost sirom istih. :default_coffee:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mladenvzz said:

...jeste li svjesni ako se ustanovi da je incident u ZG napad na neku članicu NATO da se aktivira član 5.Statuta,i šta nam slijedi?

 

 

 

Pa jel ti ovo lici na neki napad i od strane koga? 

 

Ako oni zele aktiviraju taj clan, najmanji problem je naci povod za to... tesko da bi se to desilo stihijski bez zelje za ratom. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mladenvzz said:

...jeste li svjesni ako se ustanovi da je incident u ZG napad na neku članicu NATO da se aktivira član 5.Statuta,i šta nam slijedi?

 

 

Potpuno sam svestan. Zato se nadam da je u pitanju kvar, žeim da verujem da je kvar.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bljuc:Na sastanku Saveta bezbednosti Rusije, ministar odbrane Sergej Šojgu rekao je da na Bliskom istoku ima 16.000 dobrovoljaca koji su spremni da dođu da se bore sa snagama koje podržava Rusija u istočnoj Ukrajini u otcepljenom regionu Donbasa.

 

Kradu pilice, padaju avioni i uvoze jadnu Asadovu vojsku u Rusiji,  hehe 🙂

Žao mi je, ali uskoro ostaješ "bez posla".... kad Rusi spoje koridor sa Odesom, kreću pregovori....kraj. Možeš posle da budeš politički komentator, što se tiče ratovanja možeš polako da se prebaciš na Yemen. Trebaće mi neke korisne informacije, jer u Aprilu idem za SA, pa ne bih da ugrozim svoju bezbednost, jer čuo sam da iz Yemena vrlo često deluju dronovima u SA, čak i po civilnim aerodromima. Nisam siguran da je to tačno, pa eto. Da su aerodromi po par sati u Rijadu, Džedi, Medini zatvoreni zbog toga, to je provereno....pa eto...naš'o sam ti pos'o...% ne treba.  :wink2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Clashov medjunarodni centar za WWW3 na osnovu dosadasnjih informacija daje sledecu analizu:

 

Ovo su Ukrajinci ispalili ali im se pokvarilo i pobegao im i jebiga. Rusi su rokali i po zapadnoj Ukrajini pa su verovatno Ukrajinci aktivirali i ovu kantu.

Nema nikakve logike da su bas Zagreb gadjali ni jedni ni drugi, što baš Zagreb, veze nema sa ovim, nebitni totalno.

Problem je sto jedan pokvareni ziroskop u ovako nabijenoj atmosferi moze napraviti epsko sranje.

Drugi problem je sto je NATO pojacao osmatranje svega i svacega deset puta i opet se ovo desi.

BBCijevi i CNNovi jos uvek nista o ovome. I to je problem. 

NovaS isto sranje kao i Informer.

Stavljaju panican naslov ŠTA JE TO PALO NA ZAGREB I ZAŠTO BI TEŽE MOGLO DA SE DESI BEOGRADU?

Naravno nigde u tekstu se ne odgovara zašto bi teže moglo da se desi Beogradu. 

Mislim znamo zašto, kao sto je opisao Uroš, isto kao u Hrvatskoj, dok skontamo i reagujemo gotovo je.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mladenvzz said:

.... nabrajajte dalje'Što je želio Putin,time?Svi vi koji opravdavete Putinovua sranje,odgovorite?

 

Jel pise Putin na njoj, kako odmah znas cija je i zasto je doslo do toga? 

Sacekaj da se utvrdi sta i kako i ne veruj svim medijima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...da li ste uopče čitali,napisao sam "ako se ustanovi __" žalim vas(mmajstor i Kkrrostaim)a i sve ostale,jebeš dalje kad se ukljće crveni du7gmići.

 

 

 

I zašto Hrvatska,očito je dijabolig zakjlučio da je to najtanja karika NATO saveza s obzirom na Srbiju i Srpsku

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mladenvzz said:

....taj napad na studenski grad u ZG je za mene više od nekog emocionalno pitanja.Moja mala,ukoje sam ugradio sve svoje želje,emocije .... nabrajajte dalje'Što je želio Putin,time?Svi vi koji opravdavete Putinovua sranje,odgovorite?

 

Ne brini, ovo je neka greska.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

Definitivno je ukrajinska, ali to ne znači da ju je Ukrajina poslala na HRV. Možda su je Rusi našli u nekom magacinu u okupiranom području pa odlučili da se malo zezaju sa NATO.

Pa je bas poslali u Hrvatsku pored toliko blizih i vaznijih NATO clanica?

:classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mladenvzz said:

...da li ste uopče čitali,napisao sam "ako se ustanovi __" žalim vas(mmajstor i Kkrrostaim)a i sve ostale,jebeš dalje kad se ukljće crveni du7gmići.

 

 

 

I zašto Hrvatska,očito je dijabolig zakjlučio da je to najtanja karika NATO saveza s obzirom na Srbiju i Srpsku

Nemoj da si Ilija Čvorović....i onako čemo svi biti u istoj vojsci, ubrzo....:thumbsup:  i ne brini, u njoj neće biti Bratsva i Jedinstva, samo ovo drugo.

2 minutes ago, urosg3 said:

1280px-Tupolev_Tu-141_VR-2005_G1.jpg

By George Chernilevsky - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7042151

Tu-141 sa Ukrajinskim oznakama.

Gde ovo pripada ? puzzle

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Clash said:

 

Te dronove je povukao iz upotrebe još SSSR. Ukrajina je 2014. izvukla neke iz magacina i renovirala. Navodno su ih koristili u ratu u Donbasu. Ovo je verovatno jedna od tih. Pitanje je samo ko ju je lansirao. No pošto Hrvatska ima serijski broj vrlo brzo ćemo saznati čija je.

 

@Kronostime

 

Možda su je samo poslali pa gde odleti. ZG je bio "sretni" dobitnik.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...