Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

21 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bas su bacili 15k bombi...cak mislim dami nikad nismo ni brojali zrtve vec je to neko lupio--bukvalno.

 

Znam da ti sve znas, ovo su ipak samo americke novine, istina je samo na tviteru.  

 

16 minutes ago, VladimirB said:

Zar je toliko teško pitanje? Ili se iskreni stav skriva iza pošalice?

 

VladimireB, sta bi ja sad trebao da ti kazem da su to uradili protivno medjunarodnom pravu, da su gadjali civilne ciljeve stotine kilometara od ratnih dejstava itd, itd da se natezem sa tobom oko toga.

I don't think so. Ne trebas mi vise odgovarati na ovu temu, u pravu si sve. Srbija je tvoja zemlja, imas pravo da kazes sta god zelis.

 

13 minutes ago, shonke said:

Ovaj članak nije tačan. 1100 i nešto žrtava je uključivalo civile i pripadnike mup i vojske.

 

Vidim da si ti prebrojao i da znas bolje. Verujem ti, sve si rekao argumentovano, ne moras dalje da objasnjavas.

 

3 minutes ago, shonke said:

Njihove žene i deca nisu ni krenule put evrope. Pričam o avg paki Sirija itd ženama i decom. Ovde su prodefilovali sve sami muškarci u najboljim godinama za vojsku. Žena i dece jedva da je bilo. Šta će oni u Evropi?

 

Prica ti je puna rasizma, vec sam te pitao kako ce toliki put, sa tolikim preprekama da predju zena i djeca. Samo mi to objasni i ja cu ti reci da si u pravu.

I oni zele valjda bolji zivot, ko od njih uspije ako ima zenu i djecu, valjda ce ih onda nekako prebaciti npr avionom kada skupi pare.

Medjutim po tebi svi ti narodi teba da se muce i pate i umiru od gladi, kao oni u Jemenu. Ko ih da izvines j.... Jel tako?

 

3 minutes ago, shonke said:

Znaš li ti kakve su zločine činili po zemljama u koje su otišli, pa i u Srbiji. Moj dobar prijatelj je za srpsku novun(2021.) uboden više puta nožem od strane grupice na koju je naišao i jedva je preživeo. Nije usamljen slučaj. Šta se dešavalo po nemačkoj itd imaš i na portalima da vestima.
Nije za poređenje sa ovima iz Ukrajine.

 

Normalno da nije, ovo su bijelci evropljani, a ovi su krvolocni azijati.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2022 at 1:22 PM, VladimirB said:

 

Od '45. kreće glasačko pravo žena, elektrifikacija, industrijalizacija, izgradnja zdravstvenog sistema, izgradnja obrazovnog sistema i masovno opismenjavanje, urbanizacija, stanogradnja, izgradnja pruga i puteva, stavljanje SFRJ na kartu sveta, kreće kulturni uzlet koji se više neće ponoviti, uopšte kreće izvlačenje iz palanačkog blata.

 

A sve što je većinskim Srbima ostalo u glavi i duši iz tog perioda... troprstašenje, powerslavlje, kukanje za đeneralom i kraljom, i leptirići u stomaku kada Rus lupi rukom o sto.

Užasno je kad se ovako nešto pročita od pristojnog forumaša a još gore kad pristojni forumaši udare plus na to. Posle 1945. se u mnogim zemljama sveta mnogo što-šta razvijalo ka boljem, uglavnom se to dešavalo van crvenog tabora ali, eto, i tu se, obzirom, na polaznu osnovu i ratnih uništenja krenulo unapred. Međutim, desilo bi se to i u demokratskom uređenju bez crvene bagre. I to efikasnije, brže i bolje. Pripisati svaki napredak, koji bi se inače desio, komunjarama je stvarno malo heavy. Nije na ovoj temi prostor za rauradu ove teme, ali bih samo naglasio da su upravo komunisti i post-komunisti (iliti njihovi unuci) pomogli razvoju nacional-komunizma smradovskog tipa i guraju ka nacionalizmu i rusofiliji. Pristojan svet na ovim prostorima ni u međuratnom periodu ni posle WW II nije voleo Rujkane, sa izuzetkom njihovog baleta, muzike i (dela) književnosti. A da zanemarimo ove prostore, iz kojeg šinjela je izašao Putler? Iz nekog disidentskog , građanskog? Malo morgen. Pre će biti iz kgbovsko-crvenog. Tome je verovatno Staljin bio uzor što se i vidi na delu.

 

Hebiga, nismo imali sreće da imamo priliku da sačekamo dve nedelje da nas oslobode Ameri iz pravca Grčke, već su nas "oslobodili" Rujkani i domaći "oslobodioci". Bili bi, kakvi god da smo, normalna država i mentalno donekle makar normalan narod. Ovako smo to što jesmo i masa goveda ovde podržava Putlera. Vole ljudi čvrstu ruku, bila ona Faraonova ili Putlerova. Nije baš da smo bili i pre WW II nešto reprezentativni (kao Česi, recimo), ali komunizam je ovde, ostavimo privid po strani, dugoročno doneo potpunu degradaciju svake norme iole civilizovanog sistema vrednosti i udaljio nas od civilizovanog sveta.

 

Toliko samo, da ne trolujemo temu.

 

 

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, erwin said:

Obavezno pročitati ceo članak na Dejli bistu, najjače je što je voditelj na kraju pustio Takera Karsona da se uteše.

 

hehe, pa nisu oni glupi. Kao sto sam rekao posle 3 dana ratovanja da je ovaj rat izgubio Putin. Samo moze da ih bombarduje jos vise ali ne u nedogled jer kako i ovi sa ruske televizije kazu, ajdemo, pakujmo se, nema mi sta da trazimo tamo. Koji bre nacistis i gluposti, Putin ih je zahebo.

 

Quote

Bagdasarov continued: “Now about Ukraine. I agree with Karen. We had prior experiences of bringing in our troops, destroying the military infrastructure and leaving. I think that our army fulfilled their task of demilitarization of the country by destroying most of their military installations... To restore their military they will need at least 10 years... Let Ukrainians do this denazification on their own. We can’t do it for them... As for their neutrality, yes, we should squeeze it out of them, and that’s it. We don’t need to stay there longer than necessary... Do we need to get into another Afghanistan, but even worse? There are more people and they’re more advanced in their handling of weapons. We don’t need that. Enough already... As for the sanctions, the world has never seen such massive sanctions.”

 

Quote

Dmitry Abzalov, director of the Center for Strategic Communications, pointed out that even though energy prices will go up for most of the West, it won’t do much to ease the pain for the Russians: “We’ll still be the ones taking the terminal hit, and an incomparable one, even though other countries will also suffer some losses. We’ll all be going to hell together—except for maybe China—but going to hell together with the French or Germans won’t make our people feel any better.” Abzalov argued that after taking additional territories in Eastern Ukraine, Russia should get out of Dodge, believing that all Western companies that temporarily paused their operations in Russia would then rush to come back. “It’s about toxicity, not just sanctions... It will go away once the situation stabilizes.”

 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Zato sam rešio da posle skoro 20 godina izađem na izbore, jer hoću da način na koji mogu pokažem da sam na suprotnoj strani od odvratnih gadova koji orgijaju na ulicama i/ili u svakoj prilici podržavaju neprijatelje civilizacije. Pa, iako ni "opozicija" nije nešto drugačija, mislim na glasače, i ne bih takve dodirnuo ni motkom od 10m, trenutno je simbol tih gadosti "pozicija", i zato idem da glasam protiv iste.


Vox92 Community, šta uradi od čoveka 😂?!!

 

Milenko, ne verujemo dok ne vidimo! Da si slikao zaokružen listić ili ne važi!

 

Ako to vidim, izlazim i ja na sledećim izborima i glasam protiv AV, a za nekog koga Vox zajednica odredi za pogodnog 😀. Jedino što može tome da stane na put je da dobijem nemački pasoš 😬.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, McLeod said:

@Milenko Puzigacaglasaj za komunjare jbg oni su najpro NATO 🙂 i ja cu kako stoje stvari.

Nisu oni *omunjare.

 

Taj naziv je vise prikladan za staljinisticku, rankovicevsku, cosicevsku i SMradovsku bagru i za nacbol anticivilizacijski otpad tipa dugina, lukasenka i zjuganova.  

47 minutes ago, Amigo said:

Normalno da nije, ovo su bijelci evropljani, a ovi su krvolocni azijati.

Udomljavaj ti ISIS-ovce koji se lazno predstavljaju kao migranti kad si toliko human. 😛 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Razmišljanja prosečnog jednog (da se ne naljuti @Div) Srbina Vol.2, u epizodi moj pašenog i ja:

 

P: Vidiš ti to, šta pronađoše u Ukrajini, te laboratorije, Amerikanci pravili da ubijaju Ruse.

E: Daj, bre, pašo, ne zajebavaj i ne nasedaj na sve što pročitaš

P: ma jeste bre, Koča mi rekao (Koča= teča, naučnik koji se u sve razume)

E: e, ako je Koča rekao, onda dobro… 

...

razrada rasprave

dođosmo do NATO bombardovanja, naravno…

E: Dobro bre, pašo, objasni ti meni kako možeš da podržavaš Rusiju u ovome što radi, a istovremeno psuješ NATO što je isto to nama radio?

P: kako bre to misliš isto, nije isto?

E: kako nije? NATO bombardovao Srbiju i tako oteo Kosovo, Rusija otela deo jedne suverene zemlje i sad je još napala kao nas što je NATO bombardovao.

P: pa mi smo bili mali tad, nebitni, nismo mogli da se branimo, nas su mogli da jebu, što sad isto tako ne bombarduju Rusiju, a? Ne smeju, će ih zgromi Putin!

E: ama čoveče, ne govorim da će NATO Rusiji da radi isto što i nama, već da u ovom slučaju Rusija radi Ukrajini (i Krimu) ono što je NATO radio nama (i Kosovu). Kako podržavaš jedno, a protiv si drugog, gde je tu logika?

P: Pa kako zašto, pa morali su da zaštite te ljude, Ruse na Krimu, Ukrajinci nacisti ih tamo proteraše i pobiše, kao Albanci što su proterali i pobili sve Srbe sa Kosova, i i dan danas to i dalje rade!

 

Srećom, dade Rendžers drugi gol Zvezdi, pa se paša iznervirao i tu uspešno, kao Partizanovac, skrenuh raspravu na fudbal, da ne bih ispizdeo jer sam bio na dobrom putu…

 

Ovo je bukvalno transkript našeg razgovora… sa ponekim izostavljenim delovima… još uvek pokušavam da shvatim logiku u njegovoj glavi. A nije paša glup čovek, samo malo priprost, ali dobar.

 

Razbucaće mi Putin brak ako ovako nastavi, posvađah se sa pola ženine rodbine (i sa taštom sam se u međuvremenu dokačio, sad bar odma prebacuje Vučića sa TV-a kad sam ja u prostoriji).

Edited by Eddard
  • Like 5
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, FrediB said:

Nisu oni *omunjare.

 

Taj naziv je vise prikladan za staljinisticku, rankovicevsku, cosicevsku i SMradovsku bagru i za nacbol anticivilizacijski otpad tipa dugina, lukasenka i zjuganova.  

 

Sprdam se malo, mada jesu, vuku dosta na tu stranu, zato su mi generalno nesimpaticni. Ali u ovom trenutku su najkonkretniji i okrenuti pravim spoljnopolitickim temama.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Devil In My Pants said:

Milioner jesam, Vox je samo humanitarni rad da "slepi" progledaju.

Ne znam što te ptozivaju..."plaćen po postu"....onda je Kronos Abramovič....:87:

2 minutes ago, Eddard said:

Razmišljanja prosečnog jednog (da se ne naljuti @Constantin) Srbina Vol.2, u epizodi moj pašenog i ja:

 

Što ja.....ne kapiram.....šta sam propustio ? :smiley24:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Sprdam se malo, mada jesu, vuku dosta na tu stranu, zato su mi generalno nesimpaticni. Ali u ovom trenutku su najkonkretniji i okrenuti pravim spoljnopolitickim temama.

Desnica u Srbiji ti je najgori anticivilizacijski sljam. 

Ko klonirani , svi kolektivno rezu vene za gnjusijom, putinom, patkom xepojem, HEDAJY CBETNHJE, hoce da pretvore Srbiju u cirilistan po uzoru na majcicu gnjusiju, nazivaju sve borce protiv ruske tiranije (Ukrajince, balticke narode, Poljake...) ''nacistima'' a sami su to, guslaju o nekakvoj ''sabornosti'', non-stop imaju erekciju na vaske iz brade Riste Radovica i cica Draze i sta sve ne. 

 

Nema nijedne iole desne stranke u Srbiji da ista valja, tako da su i ''komunjare'' dobre. 

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FrediB said:

Desnica u Srbiji ti je najgori anticivilizacijski sljam. 

Ko klonirani , svi kolektivno rezu vene za gnjusijom, putinom, patkom xepojem, HEDAJY CBETNHJE, hoce da pretvore Srbiju u cirilistan po uzoru na majcicu gnjusiju, nazivaju sve borce protiv ruske tiranije (Ukrajince, balticke narode, Poljake...) ''nacistima'' a sami su to, guslaju o nekakvoj ''sabornosti'', non-stop imaju erekciju na vaske iz brade Riste Radovica i cica Draze i sta sve ne. 

 

Nema nijedne iole desne stranke u Srbiji da ista valja, tako da su i ''komunjare'' dobre. 

 

Pa slazem se sa tobom, zato cu i da glasam za komunjare.

 

ja sam desnicar samo ekonomski, tu bi me mrzeli zadrugari vise nego vucica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vanjabarsa said:


Istinito, nije fake.
 

Ali, pismo je izazvalo takav shitstorm u javnosti, pa se ubrzo oglasila i pomenuta klinika, izvinila i izdala saopštenje za javnost:

 

https://www.iatros-klinik.de/?fbclid=IwAR1CNDHVUlN9uH11mbPcuLZeADDRPnHT7mGQa4-7KXYAo-bP_e3nvepyLuQ

 

Dakle, iz dela jedne klinike se može izvući zaključak - apsolutna većina nemačke javnosti, a naravno i nemačkih zdravstvenih ustanova, je izričito protiv ovakvih izjava, a pogotovo ideja o takvom delovanju. Ako je neko iz jednog (ajd dobro, dva) ovakva pisma (da, svuda ima budala) zaključio išta drugo o nemačkom društvu u celini, jebiga onda. Pogotov ne da ovakva ideja može da naiđe ni na minumum odobravanja što stručne, što opšte javnosti. 

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

 

Pa slazem se sa tobom, zato cu i da glasam za komunjare.

 

ja sam desnicar samo ekonomski, tu bi me mrzeli zadrugari vise nego vucica.

Posto ovo nije niti ce biti neka Ceska, Poljska ili Estonija pa da moze da postoji antiruska, prozapadna desnica - onda je i antiruska, prozapadna LEVICA dobra. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, FrediB said:

Posto ovo nije niti ce biti neka Ceska, Poljska ili Estonija pa da moze da postoji antiruska, prozapadna desnica - onda je i antiruska, prozapadna LEVICA dobra. 

 

Samo protiv Rusa i nema greske.

 

Politika je nekad tako jednostavna.

  • Like 8
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Upadam malo, bio sam zauzet :classic_biggrin:

 

Pa jes', dugo te nije bilo. 

 

Quote

Zato sam rešio da posle skoro 20 godina izađem na izbore, jer hoću da način na koji mogu pokažem da sam na suprotnoj strani od odvratnih gadova koji orgijaju na ulicama i/ili u svakoj prilici podržavaju neprijatelje civilizacije.

 

Za koga glasamо? Od ovih tvojih koji vole da uljuduju bombama nemas neki veliki izbor. A nema ni medju mojima. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Šta je to palo u centru Zagreba ?

 

....od čega bi ovo moglo da bude....?

 

spacer.png

Sta god da je, srbende po internetu vec lupetaju da je to car Putin resio da se osveti mrskim ustasama za sve sto su uradili Srbima. 😄 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...