Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, MeanMachine said:

Moguce da je ruska ali rusija odavno tu141 ne koristi a ukrajina ih je vratila u sluzbu kad je poceo rat u donbasu tako da je dosta logicnije da se radi o ukrajinskoj kojoj je otkazalo navođenje zadnja ie napravljena 1989god.

Ma bitno da niko nije stradao, a ostalo je manje važno.

 

Iskreno ne verujem da su je niti Rusi, niti Ukrajinci namerno lansirali da padne bilo gde u EU. Nema nikakve niti logike, niti svrhe. Što bi Rusi ispaljivali dronove kao pretnja bilo kome, kada ovi kojima prete vrlo dobro znaju da je to ništa u odnosu  na ono šta Rusi imaju. Ali bukvalno. Sa druge strane mislim da ni Ukrajina apsolutno ništa ne dobija ovde.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...ajde,recimo ovako,pisao sam AKO",ništa nisam prejudicirao,i kod toga ostajem.Ali,sad idem na neke  prestovtake.Da ne nabravljam,hoćete li kresnuti studenski grad u Parizu ,Berlinu,Pragu ili nekakovm gradu na rubu Evrope Zagrebu.Sreća pa nema žrtava.U mislima mi je da je to čudo tehnike palo recimo mamo 300 metara dalje.Uopće ne prihvačam nekakova objašnjenja,tipa projektil je poludio,naime,projektil je lansiran saodređenim koordinatatama,pluas,minus nekolko metara.Znači cilj je bio studentski grad u HR,sreća na naša pa je nekoliko tisuća naše mladosti opstala živa

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mladenvzz said:

...ajde,recimo ovako,pisao sam AKO",ništa nisam prejudicirao,i kod toga ostajem.Ali,sad idem na neke  prestovtake.Da ne nabravljam,hoćete li kresnuti studenski grad u Parizu ,Berlinu,Pragu ili nekakovm gradu na rubu Evrope Zagrebu.Sreća pa nema žrtava.U mislima mi je da je to čudo tehnike palo recimo mamo 300 metara dalje.Uopće ne prihvačam nekakova objašnjenja,tipa projektil je poludio,naime,projektil je lansiran saodređenim koordinatatama,pluas,minus nekolko metara.Znači cilj je bio studentski grad u HR,sreća na naša pa je nekoliko tisuća naše mladosti opstala živa

...u vestima se kaže, znači rusi prenose, "hrvatska verzija putanje"......(znači ja se ogradjujem, prenosim)

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mladenvzz said:

...ajde,recimo ovako,pisao sam AKO",ništa nisam prejudicirao,i kod toga ostajem.Ali,sad idem na neke  prestovtake.Da ne nabravljam,hoćete li kresnuti studenski grad u Parizu ,Berlinu,Pragu ili nekakovm gradu na rubu Evrope Zagrebu.Sreća pa nema žrtava.U mislima mi je da je to čudo tehnike palo recimo mamo 300 metara dalje.Uopće ne prihvačam nekakova objašnjenja,tipa projektil je poludio,naime,projektil je lansiran saodređenim koordinatatama,pluas,minus nekolko metara.Znači cilj je bio studentski grad u HR,sreća na naša pa je nekoliko tisuća naše mladosti opstala živa

 

Potreban je čin agresije za rat NATO vs ko gad da je poslao tu letelicu. Ako bismo tumačili taj događaj kao ti pa NATO bi non stop bio u ratu jer incidenti se dešavaju često. Tamo na granici sa Belorusijom i Rusijom je uvek napeto, Tursku granicu nema ko nije kršio, doduše i oni su 🙂 . Dakle dok ovo ne bude bilo proglašeno za čin agresije X na HR nema osnova za rat NATO vs X.

 

Na kraju krajeva ako se ispostavi da je Ukrajina oni će se verovatno izviniti i ponuditi odštetu ili kako to već ide. A ako su Rusi verovatno će negirati zauvek.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mladenvzz said:

...ajde,recimo ovako,pisao sam AKO",ništa nisam prejudicirao,i kod toga ostajem.Ali,sad idem na neke  prestovtake.Da ne nabravljam,hoćete li kresnuti studenski grad u Parizu ,Berlinu,Pragu ili nekakovm gradu na rubu Evrope Zagrebu.Sreća pa nema žrtava.U mislima mi je da je to čudo tehnike palo recimo mamo 300 metara dalje.Uopće ne prihvačam nekakova objašnjenja,tipa projektil je poludio,naime,projektil je lansiran saodređenim koordinatatama,pluas,minus nekolko metara.Znači cilj je bio studentski grad u HR,sreća na naša pa je nekoliko tisuća naše mladosti opstala živa

 

Za početak ovo nije nikakav projektil nego izviđački dron.

 

Ovo što pišete da li će pre u Pariz, Berlin ili Zagreb... pa dobro, svakako je lakše šiljiti patku na jednoj Hrvatskoj. Ipak, i kao takva Hrvatska je članica NATO. Šta bi uopšte Rusija imala od toga? Aj kao malo da ih pecnemo da vidimo dokle će da nas puste? Teško. Pogotovo da će da računaju na to da pošalju letelicu preko dve NATO države u treću NATO državu i da je niko neće oboriti. Jako teško.

 

Najbolje objašnjenje je često i ono najjednostavnije - Ukrajinci zagovnali, NATO još više. S tim što u ovoj situaciji teško da će Ukrajinci da priznaju, a još teže da će neko da ih pritiska da priznaju. Nažalost, ali tako je.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Sramota za NATO svakako. Neki smisao u ovome osim slucajnosti sigurno nema, mislim ne razumem uopste logiku u prici da bi neko namerno poslao ovo cudo tehnike Sovjetskog Saveza na Zagreb, cak i ako bi to bilo moguce, a ja mislim da nije, da ti u situaciji kada letelica ocigledno ostaje bez goriva, ti sa udaljenosti od 1000 kilometara izracunas da ce ona pasti na studentski centar u Zagrebu, a u pitanju je, kako rece Milanovic, "vrlo nesofisticirana letelica" znaci bukvalno leteca kanta koja je verovatno vracena sad u upotrebu jer daj sta das, moze necemu da sluzi.

 

Izgubljena kontrola i jbg, sreca sto se ovako zavrsilo.

 

U celoj prici bi trebalo pitati NATO kako je moguce da letelica velicine aviona predje 800 i kusur kilometara i bude preko sat vremena u vazdusnom prostoru NATO a da je niko ne primeti. To je sramota, namere neke ovde nema, jer da ima, trebalo bi pretpostaviti da ce neki tamo ruski mastermajnd da pretpostavi da leteca krntija bez oruzja/bombi/bilo cega predje taj put i bude vise od sat vremena neprimecena iznad NATO zemalja i bas padne na Zagreb.

 

Mislim potpuna nebuloza, ne znam zasto se i raspravlja o tome, uz, opet kazem, razumevanje straha, soka i neverice.

 

Vise smisla ima teorija zavere oko ravne zemlje nego ovo.

Jedino kakvo-takvo opravdanje za propust mađarskog PVO je da im poslednjih mjeseci, a pogotovo nedelja, svašta nešto leti vazdušnim prostorom bez uključenih transpondera i IFF, i da je ovo bio samo jedan od mnogih znakova pitanja na ekranima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mladenvzz said:

...ajde,recimo ovako,pisao sam AKO",ništa nisam prejudicirao,i kod toga ostajem.Ali,sad idem na neke  prestovtake.Da ne nabravljam,hoćete li kresnuti studenski grad u Parizu ,Berlinu,Pragu ili nekakovm gradu na rubu Evrope Zagrebu.Sreća pa nema žrtava.U mislima mi je da je to čudo tehnike palo recimo mamo 300 metara dalje.Uopće ne prihvačam nekakova objašnjenja,tipa projektil je poludio,naime,projektil je lansiran saodređenim koordinatatama,pluas,minus nekolko metara.Znači cilj je bio studentski grad u HR,sreća na naša pa je nekoliko tisuća naše mladosti opstala živa

Druže, da je taj dron leteo još par minuta napustio bi teritoriju Hrvatske i pao u Sloveniju. Nema potrebe da se diže panika, niti da se dižu tenzije na forumu. Šta god da se desilo, šanse da je usmereno direktno protiv Hrvatske su vrlo male.

Link to comment
Share on other sites

...svi vi koji pokušavate relatizivati,recimo to tako,incident u Zagrebu,sjetite sec da je i manje trebalo da počne svetski konfflikt.Podsječam na moj stav ,ludi diktator iz Kremlja će dolaziti do nekih crveniih linija,njegovih,I šta sad ,Finci ili ŠVEĐANI žele u NATO,nekakove neutralne države......Netko ih sili ili ....

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, mladenvzz said:

Uopće ne prihvačam

 

Osnova problema i uzrok, mora se reći, pomalo histerisanja.

 

Histerisanje nigde ne pomaže, a najmanje tamo, gde se situacija može seći nožem.

 

Takođe, za svačje dobro, najviše sopstveno, smanjivanje histerije, uvek dobro dođe.

 

Nadajmo se da će se znati, bilo da je u pitanju kremaljski kepec ili ne.

Edited by 033zero330
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

Naravno da mislim na US Ustav. Od 1791. Generalno vazi za sve i uvek, osim u slucaju direktnog poziva na nasilje ili recimo kao slucaj kad viknes "vatra' u bioskopu. To sto pricas o senatoru je McCarthy 50tih i njegove cistke tzv komunista. Taj period se smatra za sramotu u istoriji US. 

Nije da nije bilo slicnih njemu, ali niko nije bio toliko radikalan. Imas i danas senatore i kongresmene koji zastupaju ogranicenej slobode govora i cenzuru. Ali pricamo o pojedincima.

Sistem nije takav.

 

 

Ovde si me dobro nasmejala, ali da ne nastavljamo na ovoj temi.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mladenvzz said:

...ajde,recimo ovako,pisao sam AKO",ništa nisam prejudicirao,i kod toga ostajem.Ali,sad idem na neke  prestovtake.Da ne nabravljam,hoćete li kresnuti studenski grad u Parizu ,Berlinu,Pragu ili nekakovm gradu na rubu Evrope Zagrebu.Sreća pa nema žrtava.U mislima mi je da je to čudo tehnike palo recimo mamo 300 metara dalje.Uopće ne prihvačam nekakova objašnjenja,tipa projektil je poludio,naime,projektil je lansiran saodređenim koordinatatama,pluas,minus nekolko metara. Znači cilj je bio studentski grad u HR,sreća na naša pa je nekoliko tisuća naše mladosti opstala živa

 

Ne znači. Lepo te mole ljudi da prestaneš da nepotebno dižeš tenzije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

 

Jasno je samo da lazu :lol_2:

Ko zna ko je lansirao ovu letjelicu, niko tu nema neki motiv, osim nekog retarda koji se pravio da zna da je lansira.

Tehnički je moguće dobio sam potvrdu od pametnijeg od sebe - da bude kvar u sistemu za navođenje. Nije da je neki dokaz ali moguće je, u stvari zamislivo je da je kvar. I ta se činjenica mora imati u jednačini prilikom zaključivanja.
 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mladenvzz said:

...svi vi koji pokušavate relatizivati,recimo to tako,incident u Zagrebu,sjetite sec da je i manje trebalo da počne svetski konfflikt.Podsječam na moj stav ,ludi diktator iz Kremlja će dolaziti do nekih crveniih linija,njegovih,I šta sad ,Finci ili ŠVEĐANI žele u NATO,nekakove neutralne države......Netko ih sili ili ....

Mladene, nikad nisam probao Badelov vinjak, ali na neviđeno tvrdim da u ovakvim situacijama pomaže. Posebno kad se konzumira uz kulen.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mladenvzz said:

...histerija,ti boga,cvijet naše mladosti,neću reći drugačije,ugrožen.Razmislite,lijepo vas molim,prije nego bilo što napišete

 

Ovo vazi i za tebe.

 

Pricam u svoje ime - zaista razumem i zao mi je. Imamo mi svi zajedno ovde mnogo fleseva koje bi ovakav dogadjaj mogao da trigeruje. Potpuno razumem zabrinutost, pa cak i paniku, da je ne nazovem i ja histerijom.

 

Ali te molim, iskljuci se malo, napravi otklon, pa razmisli. Jer je ovo o cemu pricas bukvalno nemoguce.

 

Prva stvar zbog koje je nemoguce - nemoguce je izracunati pad letelice koja ostaje bez goriva. Cinjenica je da je pala zbog toga. Neko iz Ukrajine/Rusije da je programira da padne bas tu posle hiljadu i kusur predjenih kilometara znajuci da ce bas iznad Zagreba da ostane bez goriva, to ne verujem da je moguce ni sa najmodernijim letelicama. Sa ovom je nemoguce.

 

Druga stvar zbog koje je nemoguce - letelica velicine aviona koja leti nisko, znaci treba da je hvata svaki zivi radar na svetu sto postoji da predje preko 3 NATO drzave i leti dva sata do svog "cilja" da je niko ne obori, i neko da radi sa tom pretpostavkom? Reci da se zajebavas ako kazes da je to moguce.

 

Treca stvar zbog koje je nemoguce - zasto bi iko ko tako nesto planira poslao ovu letelicu? Ovo je neka stara spijunska krntija koja ne moze da uradi apsolutno nista.

 

Cetvrta stvar zbog koje je nemoguce - niko nista ne dobija ovim incidentom. Nema nikakve logike.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mladenvzz said:

...Benegro,šutio sam i zašutjet ću,ako vi smatrate da dižem histeriju.Ako ne smatrate da je nešto takovo što se desilo  u ZG nešto  normalnim,onda se i ja pitam ima li uoće smisla učestvovati na ovom forumu

Nije problem što histerišeš, to je tvoje pravo, problem je što od jutros evo upravo ovako učitavaš ljudima neke stvari koje nisu bezazlene.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

malo sam razmislio,molim naše korektore,medijaciju da mi veli imali uopće smisla da uopće ostanem na ovom forumu.Ne želim dizati neku histeriju,ali,znam što znače neke situacije u globalnom svijetu.Druga je stvar,mene kao roditelja,jučer je moja ma bila u tom studentsko0m gradu.Molim moderaciju,s obzirom da dižem bespotrebnu histeriju da me jednostavno banije

Link to comment
Share on other sites

Пријављена бомба на лету за Москву, авион се враћа у Београд

‼️ У авиону на лету Београд-Москва пријављена је бомба, сазнају „Новости“.

✈️ Авион се враћа у Београд, а контрадиверзиони тимови МУП су на терену како би прегледали летелицу.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...