Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ne, prvo ste se zavukli u rupe, onda ste skakali po mostovima, a gaće ste skinuli tek kad su vam dva tri dana za redom iskljucili struju bacanjem onoga na dalekovode, da izbace osiguraci, humano, a ne kao neki sto rade.

 

Bas je bilo humano, npr ona pijaca i voz, itd...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, BojanaCZV said:

Kako je vase generalno misljenje, ima li nade da se ovaj rat okonca relativno brzo?

 

Hoce ako putin dobije srcani napad. Teso da ce ovo skora biti gotovo. Danas su prveinostrane grupe rasporedjene tkz dobrovoljci a oruzje samo dolazi.

 

Ao pitas mene, mislim da Ukrajna ne moze izgubiti ovaj rat. Ljudi idu na sve ili nista...brane svoj dom, rodjake, bracu, prijatelje...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Amigo said:

 

Nije stvar u tome, nego sto se covek raduje ovakvom raspletu. Najvaznije od svega je sto je Njemacka povecala vojni budzet.

Pa taj Grk  je general - cemu se nadati od unifromisanih siledzija? 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:


Sve je stvar perspektive. Šta to znači da im je dovoljno stalo? Kome NATO-u? EU? U čemu su neiskreni, hajde malo i o tome da porazgovaramo.
Ukrajina nije član NATO, NATO nije u obavezi da šalje vojsku tamo. Kako će da pomogne i koliko je stvar procene, da su hteli UA u NATO kišobranu primi li bi je. To je jasan i iskren stav. 
EU manje više isto - UA nije član EU, nezavisna je država sa svojom unutrašnjom i spoljnom politikom, bila pre rata nadam se da će i posle. EU nema obavezu da brani Ukrajinu kao ni NATO. Imaju naravno obavezu da je ne napadaju ali odbrana države je stvar vlasti  u Ukrajini.

Nisam video da se igde zvanično bilo ko obavezao da će da brani Ukrajinu. Ovo što šalju od vojne pomoći je verovatno maksimum na koji su spremni NATO i EU i to je jasno od početka, meni i svima koji iole prate situaciju, jer slati vojsku nije rešenje nego eskalacija.

Rešenje je da ili pobedi Rusija ili da pobedi Ukrajina. Tako je to sa ratovima od kada je ratova. Neko pobedi neko izgubi.

U ratu ili pomazeš stranu do koje ti je stalo ili se skloniš i gledaš svoja posla. Ima uvek i onih koji gledaju da naprave profit ali za njih postoje neki ruzni nazivi. Tačno je da se ratovi gube i dobijaju ali se taj rezultat moze videti jedno deset godina posle rata kad se konačno vide svi efekti rata. Mnogo puta je ispalo da oni koji slave pobedu u stvari budu gubitnici kad se sve proračuna.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Najbolje da se predaju Rusima i da zive kao Belorusija. Meni je neverovatno da 90% Srbije ovko razmislja. Ns cim bi neko jaci napao, odmah bi skinuli gace i rekli radite sta zelite.:Hail:

Jašta, bolje rat nego pakt....to je primer pogubnog ruskog uticaja, kada su komunisti pokrenuli NOB jer je Hitler napao Rusiju pa su dobili mig, a glupi narod nije imao ništa protiv da ratuje sa Rusima protiv Švabe.

Nisu Ukrajinci trebali da budu Belorusija, ali nisu trebali da čačkaju mečku pogotovo ako znaš da je u Rusija suštinski diktatorska država. Korumpirana bagra će da uživa ostatak života, a narod će da sahranjuje mrtve i da se nikad više ne oporavi od ovog.

Ovo isto važi i za Kubance i za svaki drugi narod koji se graniči sa velikom silom ili je u njenoj zoni interesa.

Sve je bolje od rata

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Jašta, bolje rat nego pakt....to je primer pogubnog ruskog uticaja, kada su komunisti pokrenuli NOB jer je Hitler napao Rusiju pa su dobili mig, a glupi narod nije imao ništa protiv da ratuje sa Rusima protiv Švabe.

Nemaju mnogo veze komunisti sa 27. martom, oni su tada pa sve do 22/06/1941. po nalogu Moskve bili ako ne u ljubavi ono bar u seksu sa nacistima.

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milos 3.14 said:

Jašta, bolje rat nego pakt....to je primer pogubnog ruskog uticaja, kada su komunisti pokrenuli NOB jer je Hitler napao Rusiju pa su dobili mig, a glupi narod nije imao ništa protiv da ratuje sa Rusima protiv Švabe.

Nisu Ukrajinci trebali da budu Belorusija, ali nisu trebali da čačkaju mečku pogotovo ako znaš da je u Rusija suštinski diktatorska država. Korumpirana bagra će da uživa ostatak života, a narod će da sahranjuje mrtve i da se nikad više ne oporavi od ovog.

Ovo isto važi i za Kubance i za svaki drugi narod koji se graniči sa velikom silom ili je u njenoj zoni interesa.

Sve je bolje od rata

Da ne idemo predaleko, ovo je najbolje za Ukrajnu, ona izlazi kao pobednik u svakom slucju sem ako ih bukvalno ne porobe, jer od siromasne zemlje, postali su glavna svetska zvezda, a putin najvci zlocinac. Ok, izginuce mnogo ljudi, ali buducnst ceim biti znacajno svetlija. 

 

Ne znam sto mislis da ce ovaj rat dobiti Rusi, cak sumnjam da ce se ovaj rat zavrsiti 1 na 1...Pre ili kasnije neko ce uskociti jer ce se osetiti ugrozen a tu vidim poljake prve,isto velika i luda nacija. Onda sve ode u qrac krsni,a mislim da niko tamo gore nije lud da baci nasumicno atomsku bombu i ratuje sa celim svetom.

 

Bolje grob nego ruski rob...akoimaju bilo kakve evropske ideale, a idu do kraja koliko ja vidim. putin nikako ne moze dobiti ovaj rat, bas nikako...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, nonick said:

Pa naravno, nece da ukine nesto sto je jedino ostalo da se informisu. Sve ostale vesti je Putin ukinuo ili cenzurise.  Pre neki da je Zelenski pricao sa Muskom i zahvalio se za Starlink I pozvao ga za Ukrajinu, naravno posle ovog haosa. 

 

22 hours ago, nonick said:

Ma znam to, to je standardno licemerje Muska. Kao kad je izjednacio ovog naseg Justina sa Hitlerom zbog nekoliko debila kamiondzija koji su sedam dana kao neki teroristi blokirali most. A u Kini pravi automobile gde sloboda govora cveta svakim danom sve vise, da o logorima i  ne pricamo. Kako je on tek tamo glasan protiv rezima.

 

To on mislio da mi tolerisemo ovde neke diktatore, sta ja znam sta je hteo sa tim.

Kakvo licemerje muska? On lepo rece da je absolutista po pitanju slobode govora. To nije licemerje.

On moze da kritikuje vlasti a da zastupa da medije ne treba cenzurisati, to nije licemerje. 

11 hours ago, Beonegro said:

Bennett se prekjuče vidio sa Putinom, kaže da mu ništa ne fali

A sta je drugo mogao da kaze?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa neće je ucenjivati, nego će je usmeravati, jer sama to ocigledno ne ume. 

 

Svaki zlostavljac tj. silovatelj se trudi da predstavi kako to radi za dobrobit nemocne zrtve a ne za svoj licni interes. Deja vu. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pre ili kasnije neko ce uskociti jer ce se osetiti ugrozen a tu vidim poljake prve,isto velika i luda nacija

... čije je istorija sa Ukrajincima zajebanija od rusko-ukrajinske istorije...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sasa965 said:

Pošteni , prepošteni  Englezi.

Umobolni degenerik hitler bi svakako napao Jugoslaviju uprkos svim paktovima sveta, bas kao sto je pre toga napao Poljsku i SSSR s kojima je isto imao paktove. 

Edited by FrediB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Uporeditece cene ruskog gasa sada sa cenom LNG pre mesec dana. Sad ce Evropa da placa zlikovcu visu cenu inace ce propasti. A sto se tice ostalih problema dalje cekam jedan primer u istoriji ljudske civilizacije za zemlju koja prodaje sirovine da je srusila ekonomiju zemlje koja pravi gotove proizvode i bavi se inovacijom.

Treci Rajh vs siromasnog i raspalog SSSR-a? 

 

Od ekonomije, naoruzanja  pa do svega ostalog sve je bilo na strani Nemaca logisticki? Ako gresim neka me neko slobodno ispravi. 

 

Edit : ako govoris striktno o ekonomiji, pa sta znam. Evo USA ce sa zameni vrlo brzo Kina, tako da se sa te striktno ekonomske strane slazem. 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Devil In My Pants said:

Da ne idemo predaleko, ovo je najbolje za Ukrajnu, ona izlazi kao pobednik u svakom slucju sem ako ih bukvalno ne porobe, jer od siromasne zemlje, postali su glavna svetska zvezda, a putin najvci zlocinac. Ok, izginuce mnogo ljudi, ali buducnst ceim biti znacajno svetlija. 

 

Ne znam sto mislis da ce ovaj rat dobiti Rusi, cak sumnjam da ce se ovaj rat zavrsiti 1 na 1...Pre ili kasnije neko ce uskociti jer ce se osetiti ugrozen a tu vidim poljake prve,isto velika i luda nacija. Onda sve ode u qrac krsni,a mislim da niko tamo gore nije lud da baci nasumicno atomsku bombu i ratuje sa celim svetom.

 

Bolje grob nego ruski rob...akoimaju bilo kakve evropske ideale, a idu do kraja koliko ja vidim. putin nikako ne moze dobiti ovaj rat, bas nikako...

 

Ti bas sve ovo gledas kao neku CZV-PAR utakmicu, pa vagas kako je dobro sto je trener dobio tehnicku gresku, jer sta ima veze dodatno bacanje i lopta sa strane, kad ce igraci da se trgnu. Navijas za Ukrajinu, ali u sustini imas nula empatije prema ljudima kao zivim jedinkama koje pate. 

Ako je rat mogao biti izbegnut, pogotovo u slucaju kad ni Evropa ni Amerika nece da im pomogne vojno, trebalo je stremiti izbeci rat, razaranje i gubitak nevinih zivota. U WWII ceo svet se digao na noge, na kraju su cak i boljsevici saradjivali sa Amerikom i Engleskom, a ovde Evropa nece da im da ni status kandidata po hitnom postupku, dok su Bugarsku i Rumuniju primili sa 300 evra prosecnom platom u EU, jer im je strateski odgovaralo. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Inače Suhoji 34 su ozbiljan gubitak za sada 3 potvrđena obaranja. Ostalo je na papiru još 130 u Rusiji + 20 naručenih i neisporučenih.

Problem je taktičke prirode ova mašina je sposobna da sa bezbedne visine obavi zadatak, a oni lete baš nisko pa su ranjivi. Špekuliše se da nemaju dovoljno "pametnih" bombi pa gađaju saćastim lanserima. Ruska armija je poklonila Ukrajini još jedan pancir https://t.me/chtede/42707  opet neka bizarna priča ostavljen i posada pobegla na nekoj livadi.

Ovo je 5. pancir dakle imaju ih tačno koliko je Vučić kupio. 

Poleteo je i Mig-31 ali bez borbenih dejstava. I ponovo su napustili nekoliko kolona bez, na oko vidljivog razloga, nešto debelo ne valja sa na papiru 2. armijom na planeti. Kao da je komanduju pokojni Kadijević ili Gračov na to liči. Mnogo buke i pometnje rezultata skoro i da nema.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...