Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

5 minutes ago, AgroLaki said:

Pa ovde je bilo nekih strucnjaka koji pricase kako energenti mogu lako da se nadomeste, a onda potrosaci samo to plate malo vise i etoooo.

 

 

Elem da, plasim se da nam usled jake inflacije ide dizanje kamatnih stopa i pucanje balona nekretnina.

Još jedna sitnica po pitanju zamjenjivosti ruskog gasa tečnim prirodnim gasom (LNG): ruski Sovremeni Komercijalni Flot (SovKomFlot ili SCF), koji je trenutno progran iz zapadnih luka, ima jednu od najvećih flota LNG tankera na svijetu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Amigo said:

Opet radis iste stvari

 

Nakon toliko godina i dalje nisi naučio da podmećeš. Amigo, da te podsetim da čovek nije ono što govori, nego ono što radi.

 

Ako ne razumeš šta to znači, pitaj, objasniću ti.

 

1 minute ago, Amigo said:

Sjecam se kada sam ja kritikovao nesto americku spoljnu politiku, odmah se neko nadje da me iseli u Sjevernu Koreju ili Iran

 

To je njihova i tvoja stvar Amigo.

Ovo je tema o Ukrajini, a ne tvojim problemima sa drugim članovima.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McCarthy said:

Nakon toliko godina i dalje nisi naučio da podmećeš. Amigo, da te podsetim da čovek nije ono što govori, nego ono što radi.

 

Zasto bi podmetao, to ostavljam drugima, kada je jasno sta radis, saljes ljude da se iseljavaju po nekim tvojim zeljama, proglasavas ih ovim ili onim.

 

Nastavi ti sa tvitovanjem, a druge ostavi da kazu sta hoce i ako mislis da je to pogresno, objasnis bez dijagnoza i kupovanja karata za egzoticne destinacije i sve u dure, nema problema.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Amigo said:

saljes ljude da se iseljavaju po nekim tvojim zeljam

 

40 minutes ago, Amigo said:

kupovanja karata za egzoticne destinacije i sve u dure, nema problema.

 

Ja to nigde nisam rekao.

Ovo je trol, flejm i podmetanje. Ali neuspešno kao i specijalna operacija u Ukrajini.

 

Zaista nisam kriv zbog toga što vas je fijasko Rusije toliko unervozio. 

Edited by McCarthy
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, AgroLaki said:

 

Pa ovde je bilo nekih strucnjaka koji pricase kako energenti mogu lako da se nadomeste, a onda potrosaci samo to plate malo vise i etoooo.

 

 

Elem da, plasim se da nam usled jake inflacije ide dizanje kamatnih stopa i pucanje balona nekretnina.

Nije ovaj Nemac čuo za forumske stručnjake koji bi ga brzinom svetlosti ubedili da energenti nisu nista značajno. Samo umesto dinar platiš pet dinara i teraj dalje.😄😄😄

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Ako dobro kapiram ideja je da zbog cene gasa treba da se Evropa nekako pravi da ne vidi da Putin bombarduje Ukrajinu. I da posledično zbog cene gasa nekako treba da zažmurimo na sve što Putin radi u Ukrajini, a posle Ukrajine gde god mu padne na pamet jer je cena gasa visoka.
I da Putin može manje više da radi šta hoće a svet to mora da trpi jer cena gasa.

Jesam nešto promašio?

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Jesam nešto promašio?

Sve.

 

Ovde vlada konsenzus da sankcije Rusiji ne znače krizu u celom svetu.

Svi se raduju , propada Rusija.Iskreno , briga me za Rusiju.

Ekonomsku oluju niko ne predoseća. Kao , neće baš nas.

Hoće.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, urosg3 said:

Ako dobro kapiram ideja je da zbog cene gasa treba da se Evropa nekako pravi da ne vidi da Putin bombarduje Ukrajinu. I da posledično zbog cene gasa nekako treba da zažmurimo na sve što Putin radi u Ukrajini, a posle Ukrajine gde god mu padne na pamet jer je cena gasa visoka.
I da Putin može manje više da radi šta hoće a svet to mora da trpi jer cena gasa.

Jesam nešto promašio?

 

I ako se ne složiš s tim, ne dopuštaš forumašima da izraze svoje mišljenje, a protiv toga se boriš tako što im govoriš da ne govore svoje mišljenje, jer oni samo posmatraju realno i mnogo se brinu za Zapad. 

 

Rusofilska histerija nije bila ovakva since NIKAD. 😍

Edited by McCarthy
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sasa965 said:

Sve.

 

Ovde vlada konsenzus da sankcije Rusiji ne znače krizu u celom svetu.

Svi se raduju , propada Rusija.Iskreno , briga me za Rusiju.

Ekonomsku oluju niko ne predoseća. Kao , neće baš nas.

Hoće.

 

Aha, okay. Jedino što bi nekako moglo da me obraduje je da rat prestane. Pa onda možemo da pričamo o svemu i o NATO i o etici i o ekonomskim posledicama i energetskoj krizi i o svemu.
Jedino  to može da me oraspoloži, dok ne prekine rat malo mi je glupo da pričam o posledicama to tera napadaču vodu na vodenicu  a iskreno ne sviđa mi se to.

Kad sam već mali i nebitan samopoštovanje mi ne dozvoljava da brinem o ceni dok ljudi ginu. Ima kad da brinem i o tome.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sasa965 said:

Sve.

 

Ovde vlada konsenzus da sankcije Rusiji ne znače krizu u celom svetu.

Svi se raduju , propada Rusija.Iskreno , briga me za Rusiju.

Ekonomsku oluju niko ne predoseća. Kao , neće baš nas.

Hoće.

 

 

Izmedju ekonomske oluje i ratne oluje koju bi ti licno izabrao?

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Just now, ters said:

Izmedju ekonomske oluje i ratne oluje koju bi ti licno izabrao? 

Taj izbor se ne pravi posle događaja već pre.

 

Imali su Evropski političari vremena da misle o tome pre rata.

 

Tako da ti je pitanje deplasirano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sasa965 said:

Taj izbor se ne pravi posle događaja već pre.

 

Imali su Evropski političari vremena da misle o tome pre rata.

 

Tako da ti je pitanje deplasirano.

Samo jedan (evroazijski) politicar je svojim trupama nalozio da pocnu sa ratnim dejstvima.

Ostali sa ratom i dalje nemaju apsolutno nista.

 

 

Edited by ters
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sasa965 said:

Sve.

 

Ovde vlada konsenzus da sankcije Rusiji ne znače krizu u celom svetu.

Svi se raduju , propada Rusija.Iskreno , briga me za Rusiju.

Ekonomsku oluju niko ne predoseća. Kao , neće baš nas.

Hoće.

 

Pa sta? Pređite svi na musli, to je zdravo, a i tako je ama bas sve sto se tu masovno zdere obicno đubre, počevsi od svetog bureka pa sve ostalo redom. Ne sedajte u kola kad treba da idete 100m do prodavnice jer to nije normalno. Gasite sijalice kad izađete. Itd. Stezanje kaiša i stabilizacija bato :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Pa sta? Pređite svi na musli, to je zdravo, a i tako je ama bas sve sto se tu masovno zdere obicno đubre, počevsi od svetog bureka pa sve ostalo redom. Ne sedajte u kola kad treba da idete 100m do prodavnice jer to nije normalno. Gasite sijalice kad izađete. Itd. Stezanje kaiša i stabilizacija bato [emoji38]_2:
Sve, sve, ali musli...pa kako možeš Milenko...[emoji33]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Constantin said:

Ruska vlada napravila je listu neprijateljskih država.

 

Prema Putinovom ukazu, ruske kompanije će kreditorima iz ovih zemalja moći da plaćaju dugove u rubljama.

 

Među neprijateljskim državama su: SAD, Ukrajina, Evropska unija, kao i Australija, Albanija, Andora, Velika Britanija, Island, Kanada, Lihtenštajn, Mikronezija, Monako, Novi Zeland, Norveška, Republika Koreja, San-Marino, Severna Makedonija, Singapur, Tajvan, Crna Gora, Švajcarska, Japan.

 

izvor B92

 

 

 

4 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Putko nas frendzonovao.



Sad kad i zbog toga najebemo, mada nije da nismo sami krivi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Perkos2 said:

Nije ovaj Nemac čuo za forumske stručnjake koji bi ga brzinom svetlosti ubedili da energenti nisu nista značajno. Samo umesto dinar platiš pet dinara i teraj dalje.😄😄😄

Niko nije to napisao nego da treba planirati i sprovesti alternativu, nuklearke najverovatnije, i raditi na tome, polako otkačujući ove. Oni hoće da budu izolovani, pa neka budu. Prodavaće gas Kini i ostalima, ali neće ucenjivati Evropu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sasa965 said:

Musli nisu zdrava hrana.

Tako da si isključen iz rasprave.

Svakako je bolje od korijenja i bureka i podriguša i mesa paljenog na vatri itd, a prezivećete. Ako nećete musli jedite kačamak i sir, svejedno. Nije u tome bila poenta, nego da se danas ekonomskom krizom naziva kad se ne širi dupe da se u njega zabija, a onda što se više zabija, ono bude sve šire, pa trazi još više. Samo ćete živeti normalno, to je sve. Nećete kao u reklama na onim flajerima iz banki "razvijati svoje želje" nego ćete živeti prema mogućnostima. To je dobro. To tako i treba. Ko to vi, pa svi koji su za suzbijanje Putlera i njegovog ludila, i sledbenika mu i uđiguza. Zato što su štetočine, svi. I oni proganjaju neke svoje Turke od pre 50 godina umesto da gledaju napred, a to nije normalno.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Ovi rusofili se čak i Henrija Kisindžera dohvatili u poslednje vreme, i sad im više nije zlikovac, nego mu vade neke izjave od pre deseg godina tipa "ne znam šta tacno radimo u Bosni koja nikad nije postojala kao drzava kakva je sada" ili ovo sa Ukrajinom sto je perkos poslao. Dotle to ide.

1 minute ago, mmajstor said:

Tako je... ucenjivace je neko drugi. 

Pa neće je ucenjivati, nego će je usmeravati, jer sama to ocigledno ne ume. Što reko pomenuti novi prijatelj i idol srbskih rusofila, koji je uopste pozivni broj za tu Evropu? Ni zajednicki broj telefona nema, a neki faktor hoce da bude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, urosg3 said:

Ako dobro kapiram ideja je da zbog cene gasa treba da se Evropa nekako pravi da ne vidi da Putin bombarduje Ukrajinu. I da posledično zbog cene gasa nekako treba da zažmurimo na sve što Putin radi u Ukrajini, a posle Ukrajine gde god mu padne na pamet jer je cena gasa visoka.
I da Putin može manje više da radi šta hoće a svet to mora da trpi jer cena gasa.

Jesam nešto promašio?

Pa žmuri se i to na oba oka na to što je Rusija pokrenula protiv Ukrajine. Da su svi ovi što osuđuju, uvide sankcije svemu i svačemu iskreni prema stanovnicima Ukrajine vec bi podigli avione i dopremili vojsku u Ukrajinu i pokazali da im je stalo da tamošnjih ljudi. Ali ne jednima je bitan gas, drugima nafta, treci bi da nema restrikcija i inflacije a najveći deo se plaši rata u svojoj kući. Evropa se po meni samo deklaritivno stavlja na stranu Ukrajine i to će najviše da košta same Ukrajince koji su već mnogo toga izgubili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...