Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Neka... posto je sada Srbija osudila napad na Ukrajinu i nije se krila iza neutralnosti, sada ce tih 90 posto ljutitih srbo-rusofila da izadje na izbore i izglasa Mladena Obradovica i Damnjana Knezevica umesto Vucica, pa ce nam Milenko reci - I told you so! 

Ovo sa Mladenom je trebalo da ide ovde

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

@mmajstor

 

Da li si te gledao tu emisiju na koju se pozivaš :

 

 

 

Ili si negde samo pročitao neku rečenicu koja ti se svidela. Nije mi jasno zašto si ti ovo postovao kada čovek 95% stvari vidi drugačije od onoga što ti pišeš na ovoj temi. Inače Barić je odličan poznavalac situacije i baš sam se začudio zašto si ti to postavio a ne recimo Devil 🙂

Jedino što mislim da Barić preteruje sa ovim oko blata posle otopljavanja. To će uticati na operacije ali ne u smislu da više neće biti moguće. Inače je čovek napljuvao Rusiju gore nego mi ovde svi zajedno, čak je i preterivao u nekim slučajevima po mom mišljenju.

 

 

@all

 

Šolc nije rekao da neće uvesti sankcije Rusiji nego da ih neće uvoditi sada. Lepo ste mogli pročitati u prošlom njegovom obraćanju šta će sve da urade da bi smanjili uvoz gasa iz Rusije. A onog trenutka kada siđu ispod 20% ruskog gasa onda će i oni moći da im uvale sankcije. Nemačka trenutno nema nikakve LNG instalacije tek do kraja godine će završiti prvih 5 milijardi kubika kapacitet. Oni sada da daju sankcije sav gas bi morali da dopremaju kamionima sa zapada a to je najskuplji način. Zato ćemo gledati par godina smanjenja zavisnosti od ruskog gasa a posle toga će Rusija sama da shvati da mora da pravi ustupke da na popije sankcije i izgubi sav izvoz na zapad.

 

Ako je gas nerešiva enigma za zapad zašto se Putin odlučio da zapreti prvo nuklearkama pre nego sa tim gasom ? Očigledno je i on svestan da bi tim sankcijama samo antagonizovao zapad još više protiv sebe i ne bi ništa postigao. Čak bi olakšao zapadu jer u tom slučaju bi zapad bio žrtva i domaća javnost ne bi mogla zameriti svojim vladama prekid trgovine. Najveći zavisnik od ruskog gasa je Rusija, to vam je jedino što je 100% tačno.

 

I za kraj jedan lep događaj iz Ukrajine :

 

 

 

Ako neko zna jezik da prevede prvi deo, ovo kasnije možemo da pretpostavimo i bez prevoda.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Čudni su to putevi i odnosi Srba i Rusa, kako su se komšije iz CG iščupale iz tog kola ne znam ali bi mogli da prepišemo. Kako ono beše @Milenko Puzigaca "bolje Rusko govno nego Američka čokolada!" i na kraju bude to. Bolje.

Malopre sam čuo, hteo ne hteo, kako Putin ne može da bude zločinac, jer je Rus! I to je dokaz da ne može da bude zločinac, jer ko je kad video da je neki Rus zločinac.

Klimao sam glavom sa razumevanjem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sudeći kako je hladno napolju zima se produžuje kako i dolikuje ratnoj godini. U XX veku statistička anomalija je da su ratne godine istovremeno najhladnije godine u veku, pa da se XXI vek pridruži pattern-u i da ne bude anomalija nego pravilo.
E Marfi je to.

Link to comment
Share on other sites

Inače, priča se da su Ameri otputovali danas u Venecuelu kako bi započeli razgovore u svetlu aktuelnih događaja, a tiču se tržišta nafte.

 

Ako im ponude skidanje sankcija u zamenu za pojačnu proizvodnju i izvoz nafte, biće interesantno.

Edited by McCarthy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Gnusne lazi i najmorbidnija moguca propaganda su jednostavno osnovna nacela diplomatije Putinovog rezima. Svakim novim ispadom to samo potvrdjuju. 

 

Quote

FM #Lavrov: The goal of Russia’s special military operation is to stop any war that could take place on Ukrainian territory or that could start from there.

 

stari dobar doublethink   🙂

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sasa965 said:

Kakvo će raspoloženje biti kada nekretnine počnu da klizaju na dole .

 

6 hours ago, AgroLaki said:

Elem da, plasim se da nam usled jake inflacije ide dizanje kamatnihstopa i pucanje balona nekretnina.

 

6 hours ago, sasa965 said:

Inflacija ni po jada , deflacija je mnogo veća zverka.

A nekretnine će morati da koriguju.

 

6 hours ago, Gistro Bančo said:

A ovo na kraju sto kazes....vrlo moguc scenario. 


Šta za nekretnine predvidjate?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McCarthy said:

Inače, priča se da su Ameri otputovali danas u Venecuelu kako bi započeli razgovore u svetlu aktuelnih događaja, a tiču se tržišta nafte.

 

Ako im ponude skidanje sankcija u zamenu za pojačnu proizvodnju i izvoz nafte, biće interesantno.

Jel to znači da je stigla demokratija i u Karakas?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Zamenik pomoćnika državnog sekretara u Birou za evropske i evroazijske poslove Stejt departmenta SAD Gabrijel Eskobar rekao je danas da bi zbog situacije u kojoj se našla Ukrajina trebalo udvostručiti napore za postizanje rešenja na KiM i stabilizaciju situacije u BiH.

https://www.rtv.rs/sr_lat/politika/eskobar-ukrajina-nas-uci-da-udvostrucimo-napore-za-kosovo-i-metohiju_1320763.html

 

Će otpriznaju Kosovo...:default_sofa:..... :smiley24:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Klotzen said:

@mmajstor

 

Da li si te gledao tu emisiju na koju se pozivaš :

 

 

 

Ili si negde samo pročitao neku rečenicu koja ti se svidela. Nije mi jasno zašto si ti ovo postovao kada čovek 95% stvari vidi drugačije od onoga što ti pišeš na ovoj temi. Inače Barić je odličan poznavalac situacije i baš sam se začudio zašto si ti to postavio a ne recimo Devil 🙂

Jedino što mislim da Barić preteruje sa ovim oko blata posle otopljavanja. To će uticati na operacije ali ne u smislu da više neće biti moguće. Inače je čovek napljuvao Rusiju gore nego mi ovde svi zajedno, čak je i preterivao u nekim slučajevima po mom mišljenju.

 

Onda si kao i masa drugih nakaradno tumacio moje postove. Gledao sam prvih 40 minuta i ovo nije prvi video, postovao sam ga vec i ranije. Inace ja nisam primetio to pljuvanje Rusije kao sto kazes, vec je objasnjavanje zasto im ne ide onako kako je planirano i naravno stvari oko propagande koje su nam svima znane. U ranijim emisijama je vrlo temeljno objasnjavao razloge zbog cega je do sukoba doslo a i pre nego sto je doslo - a to je zato sto im je Nato zakucao na vrata, sto je upravo ono sto vecina navijaca ovde ne zeli da cuje. 

 

Covek razmislja svojom glavom, ima informacije, u toj je tematici, nije navijac i govori samo onako kako vidi stvari, bez uplitanja emocija i prijanjanja na neku stranu. I pored svega kaze - mozda gresim sto cemo videti po narednim dogadjajima. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

A zašto bi to što on tvrdi uzimali za aksiom? Klasičan Argumentum ad verecundiam. 

A zašto  bi a priori odbacivali .

,,Putin je lud" je nedostojan argument , lenji odgovor na trenutnu situaciju.

Elem , ako si pogledao video  onda mi kaži gde je pogrešna interpretacija istorijskih činjenica.

Tamo ima hronološki poređan sled događaja od raspada SSSR pa do 2014.

Sad samo da napišeš šta nije tačno.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ridji said:

Šta za nekretnine predvidjate?

Globalno posmatrano inflacija će izvšiti blagi pritisak na cenu.Koliko će cene pasti zavisi od lokacije, uslova kupovine , jesu li kolaterali i slično.

Ali ako posle inflacije uletimo u deflaciju biće  čupavo i trajaće dugo.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ridji said:

Šta za nekretnine predvidjate?

 

Sve dok su aktuelna kataklizmicna scenarija (ww3, hiperinflacija, korona) cena ce ici gore jer su nekretnine u nesigurnim situacijama - safe heaven. Cena kao i na svim trzistima zavisi od ponude i traznje, a sa ovakvim scenarijima svi koji imaju veliki visak novca teze da pobegnu iz njega, dok prodaje samo onaj ko mora. 

Kada dodje do povecanja kamata, sto se ocekuje ove godine postepeno ce se smanjivati broj kreditnih kupaca sto je smanjenje traznje ali oni cine ne vise od cetvrtine kupaca. Dakle po mom misljenju cene ove godine nece padati nego rasti ili stagnirati kad dotaknu vrh a to cemo znati kada promet drasticno opadne. Mnogo ima ovih lovatora sa viskom love kao i dijaspore. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mmajstor said:

 

Onda si kao i masa drugih nakaradno tumacio moje postove. Gledao sam prvih 40 minuta i ovo nije prvi video, postovao sam ga vec i ranije. Inace ja nisam primetio to pljuvanje Rusije kao sto kazes, vec je objasnjavanje zasto im ne ide onako kako je planirano i naravno stvari oko propagande koje su nam svima znane. U ranijim emisijama je vrlo temeljno objasnjavao razloge zbog cega je do sukoba doslo a i pre nego sto je doslo - a to je zato sto im je Nato zakucao na vrata, sto je upravo ono sto vecina navijaca ovde ne zeli da cuje. 

 

Covek razmislja svojom glavom, ima informacije, u toj je tematici, nije navijac i govori samo onako kako vidi stvari, bez uplitanja emocija i prijanjanja na neku stranu. I pored svega kaze - mozda gresim sto cemo videti po narednim dogadjajima. 

Evo ja želim da čujem, Pa otvorenog uma i bez predrasuda da postavim teze i da te pitam  za savet kako da razumem to što vidiš

1, Da li je granica sa NATO po sebi vredna rata? Znam mnoge zemlje koje se graniče sa NATO pa ne kreću u rat
2. Znam da je i Rusija zemlja koja se pre ovog sukoba graničila sa NATO. Da li postoji neka tačno određena dužina granica koje se mogu tolerisati pa je Ukrajina prebacila taj limit? Koja je tačno ta granica imajući u vidu da Ukrajina nije u NATO?

3. Mi se graničimo sa dosta NATO zemalja zašto ne napadnemo neko od njih imajući u vidu da smo bili žrtva NATO pakta
4. Kako se casus belli (denacikacija i demilitarizacija) uklapa u slagalicu? 
5. Da li bi Rusija shodno casus beli pristala da Ukrajina bude u NATO ali bez vojske, samo da se na njih primeni član 5 i zašto ne?
6. Kakve tačno imaju veze politike svrstavanja i istorija sa celim kupusom? Jeftine paralele sa WW2. Ima otad 7 decenija kako se ništa nije promenilo i zašto svet merimo po aršinima WW2

Da probamo to licemerje malo da definišemo.

Edited by urosg3
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...