Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 minute ago, AgroLaki said:

 

Ti bas sve ovo gledas kao neku CZV-PAR utakmicu, pa vagas kako je dobro sto je trener dobio tehnicku gresku, jer sta ima veze dodatno bacanje i lopta sa strane, kad ce igraci da se trgnu. Navijas za Ukrajinu, ali u sustini imas nula empatije prema ljudima kao zivim jedinkama koje pate. 

Ako je rat mogao biti izbegnut, pogotovo u slucaju kad ni Evropa ni Amerika nece da im pomogne vojno, trebalo je stremiti izbeci rat, razaranje i gubitak nevinih zivota. U WWII ceo svet se digao na noge, na kraju su cak i boljsevici saradjivali sa Amerikom i Engleskom, a ovde Evropa nece da im da ni status kandidata po hitnom postupku, dok su Bugarsku i Rumuniju primili sa 300 evra prosecnom platom u EU, jer im je strateski odgovaralo. 

Rat je mogao biti izbegnut samo da su se spustili na kolena. Kad bi moj zivot znacio da ce Srbija ziveti bolje, dao bih ga..jer ovo za gledati svakodnevno je jos gore.

 

Elem, od nastanka sveta ljudi su se zrtvovali za dobrobit buducu. Ti ljudi su istinski junaci....

 

Navijam za slabije i ugnjetane..ove putinove foremogu proci samo u Srbiji jer u Rusiji moraju da ih biju, zatvaraju medije itd...i opet ima dosta koje jedva cekaju da ovaj ode u qrac.

 

Bio sam jednom u Rusiji i siguran sam da mladi zeleprogres,ali ih te matore budale vracaju u 17 vek..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AgroLaki said:

 

Ti bas sve ovo gledas kao neku CZV-PAR utakmicu, pa vagas kako je dobro sto je trener dobio tehnicku gresku, jer sta ima veze dodatno bacanje i lopta sa strane, kad ce igraci da se trgnu. Navijas za Ukrajinu, ali u sustini imas nula empatije prema ljudima kao zivim jedinkama koje pate. 

Ako je rat mogao biti izbegnut, pogotovo u slucaju kad ni Evropa ni Amerika nece da im pomogne vojno, trebalo je stremiti izbeci rat, razaranje i gubitak nevinih zivota. U WWII ceo svet se digao na noge, na kraju su cak i boljsevici saradjivali sa Amerikom i Engleskom, a ovde Evropa nece da im da ni status kandidata po hitnom postupku, dok su Bugarsku i Rumuniju primili sa 300 evra prosecnom platom u EU, jer im je strateski odgovaralo. 

Te dve zemlje su barem teritorijalno celovite, sa jasnim granicama i bez teritorijalnih problema.

I to je isto bitan faktor. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Devil In My Pants said:

.jer od siromasne zemlje, postali su glavna svetska zvezda, a putin najvci zlocinac. Ok, izginuce mnogo ljudi, ali buducnst ceim biti znacajno svetlija. 

Pa ono jeste, dobili su puno vise lajkova i ok, izginuce mnogo ljudi.

 

Jebem mu misa Devile.

Edited by Clash
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

VKS su angažovane u Siriji još uvek ne baš beznačajnim snagama, ne mogu da verujem sam sebi u ovo što pišem ali kad oduzmem stratešku rezervu nije baš previše ostalo na strani VKS, to da je na strani Ukrajine ostalo nešto je čudesno po sebi...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, FrediB said:

Te dve zemlje su barem teritorijalno celovite, sa jasnim granicama i bez teritorijalnih problema.

I to je isto bitan faktor. 

 

Cini se da je to presudno, svako ko nema teritorijalni problem u Evropi odma' ulazi u EU... dzabe sva poglavlja i standardi.

 

A Kipar se samo smesi. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devil In My Pants said:

:Hail::Hail::Hail: Odakle mmmajstore vise izvlacis

Jos uvek nije smislio kako da objasni zasto su tih 90% "građana Srbije" ili koliko ih ima, svakako dosta preko 50%, najobicniji izdajnici koji bi odmah dali dupe Rusima, i u poslednje vreme Kjnezima, i zasto su opet na pogresnoj strani, gde su izgleda uvek i bili. A onih par puta kad nisu bili na pogresnoj strani, to je izgleda bilo slucajno.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Pa ono jeste, dobili su puno vise lajkova i ok, izginuce mnogo ljudi.

 

Jebem mu misa Devile.

Clash, zasto ne pokusas da razumes sta pisem. Ukrajna nece biti osvojena, ceka ih svetlu buducnost jer znaju sta zele i zelece u velikom broju 80%

 

Kod nas Srbonidi glasaju u 80% za vucica, voleputina i lukasenka..iz dupeta im viri praziluk a more su videli samo u Sutomoru..karikiram..i jos srecni i hoce ovaj put.

 

Istinski sam iznenadjen da su Ukrajinci veci evropjci od samih evropejaca..:Hail: broj zrtava za normalnu ideologiju ce biti mali sta ce dobiti u buducnosti!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Jos uvek nije smislio kako da objasni zasto su tih 90% "građana Srbije" ili koliko ih ima, svakako dosta preko 50%, najobicniji izdajnici koji bi odmah dali dupe Rusima, i u poslednje vreme Kjnezima, i zasto su opet na pogresnoj strani, gde su izgleda uvek i bili. A onih par puta kad nisu bili na pogresnoj strani, to je izgleda bilo slucajno.

 

Moras meni da repliciras da bi mi stigla notifikacija. Drz' se ti teme nemoj da si stalno ko pokvarena ploca. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Clash said:

Pa ono jeste, dobili su puno vise lajkova i ok, izginuce mnogo ljudi.

 

Jebem mu misa Devile.

Pa dobro, nije bas bitan ton i stil, poenta je tu, a isto vazi i za onog NATO generala. Maske su pale, što je dobro, a normalan svet se trgnuo pa da kazemo ujedinio. Putler vise ne kenja o multipolarnom svetu dok rovari u mraku, nego otvoreno radi ono sto mu je prava priroda, to je isto dobro.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Clash, zasto ne pokusas da razumes sta pisem. Ukrajna nece biti osvojena, ceka ih svetlu buducnost jer znaju sta zele i zelece u velikom broju 80%

 

Kod nas Srbonidi glasaju u 80% za vucica, voleputina i lukasenka..iz dupeta im viri praziluk a more su videli samo u Sutomoru..karikiram..i jos srecni i hoce ovaj put.

 

Istinski sam iznenadjen da su Ukrajinci veci evropjci od samih evropejaca..:Hail: broj zrtava za normalnu ideologiju ce biti mali sta ce dobiti u buducnosti!!

Ma razumem covece, ali probaj malo otesati ovakav post. Ne mozes reci ok, izginuce mnogo ljudi tako hladno kao da je igrica pa imaju jos zivota. Majkama, deci, partnerima tih izginulih ljudi ne verujem da ce biti sreca u tome sto su postali svetske zvezde i sto su poginuli za neku ideologiju.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mmajstor said:

 

Moras meni da repliciras da bi mi stigla notifikacija. Drz' se ti teme nemoj da si stalno ko pokvarena ploca. 

Pa ti si rekao da ti ne odgovaram jer se cimas kad vidis moju poruku, a nemam ni sta da komentarisem. Maske su pale, sto je dobro, i to je to.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, nije bas bitan ton i stil, poenta je tu, a isto vazi i za onog NATO generala. Maske su pale, što je dobro, a normalan svet se trgnuo pa da kazemo ujedinio. Putler vise ne kenja o multipolarnom svetu dok rovari u mraku, nego otvoreno radi ono sto mu je prava priroda, to je isto dobro.

Putinu i tom Nato generalu rat i smrt je posao. Ako i svi mi ostali upadnemo u to da je smrt statisticki podatak i zrtva na oltaru ideologije onda jebiga, daj da se rokamo svi do kraja pa ko preostane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mmajstor said:

 

Cini se da je to presudno, svako ko nema teritorijalni problem u Evropi odma' ulazi u EU... dzabe sva poglavlja i standardi.

 

A Kipar se samo smesi. 

Da, Kipar je presedan, ali on je em majusan em solidno razvijen ekonomski tako da nije nikakav teret za EU. 

 

Sve suprotno Ukrajini koja je zivi raspad sa jedva 4000 $ po glavi stanovnika, neverovatnom korupcijom i kriminalom i krajnje nejasnim granicama (narocito nakon ovih dogadjaja). Takva zemlja ne treba niti ce trebati ni EU a ni ODKGB-u. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Jos uvek nije smislio kako da objasni zasto su tih 90% "građana Srbije" ili koliko ih ima, svakako dosta preko 50%, najobicniji izdajnici koji bi odmah dali dupe Rusima, i u poslednje vreme Kjnezima, i zasto su opet na pogresnoj strani, gde su izgleda uvek i bili. A onih par puta kad nisu bili na pogresnoj strani, to je izgleda bilo slucajno.

Eh, pa jes da je nas narod ovakav i onakav, ali u ta dva najveca svetska sukoba u istoriji jeste bio na pravoj strani. Sto se tice ove konkretne situacije, pa bilo najbolje ni da se ne mrdamo, da nas niko ne primeti. Ali ona podrska Rusima tome ne doprinosi. 

36 minutes ago, Clash said:

Pa ono jeste, dobili su puno vise lajkova i ok, izginuce mnogo ljudi.

 

Jebem mu misa Devile.

Pritom, posto se ne trudim da trazim vesti koje gravitiraju ruskoj strani, neprestano sam izlozen tim nekim zapadnim informacijama. Razumem da su internet ratnici na strani Ukrajinaca, ali takva histerija i navijanje se pravi da to prosto prelazi u  morbidnost. Kakve bre ideologije pricas @Devil In My Pants, uveren sam da svaki obican Ukrajinac ne zeli da gine ni za kakvu ideologiju niti evropske vrednosti. Kakav rat druze i kakva pogibija za buduce generacije. Lako je pisati iz toplog doma ko zna koliko kilometara udaljen da se neko bori. Pritom to sto ti gledas je cista propaganda i dobro izfilrtrirane informacije, gledas bukvalno holivudski romantizovani film. To nije rat, isto tako se muce i ruski vojnici koji verujem da mnogi od njih ne zele da budu tu gde jesu. 

Edited by Dl91
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Devil In My Pants said:

Clash, zasto ne pokusas da razumes sta pisem. Ukrajna nece biti osvojena, ceka ih svetlu buducnost jer znaju sta zele i zelece u velikom broju 80%

 

Kod nas Srbonidi glasaju u 80% za vucica, voleputina i lukasenka..iz dupeta im viri praziluk a more su videli samo u Sutomoru..karikiram..i jos srecni i hoce ovaj put.

 

Istinski sam iznenadjen da su Ukrajinci veci evropjci od samih evropejaca..:Hail: broj zrtava za normalnu ideologiju ce biti mali sta ce dobiti u buducnosti!!

 

Ti si jednostavno nerealan. Sta su Ukrajinci cekali 30 godina pa da naprave sebi svetlu buducnost? Kada je nisu napravili do sada tesko ce to ici poslije rata.

Ja to kolega dobro znam, jer dolazim iz rata devastirane zemlje, poslije kojeg je tek nastala pljacka, a korupcija se razvila skoro kao u Ukrajini, a ako mislis na medjunarodnu pomoc, dosla je ogromna pomoc i u BiH, ali je mahom pokradena i narod je malo od toga osjetio. Jesu nikli trzni centri, nema govora, a vecina proizvodnh pogona je unistena tokom privatizacije.

Sasvim je moguce da se i Ukrajini dodijeli neki guvernator na neko neodredjeno vrijeme, kao sto se uradilo i u Bosni. To moze malo da pomogne, ali sve dok neko drustvo nije zrelo da samo donosi odluke, nema tu progresa nikakvog. Osi toga u BiH zivi nesto malo vise od 3 miliona ljudi, a u Ukrajini 40. Tu trebaju tek ogromne pare da to stane na neke svoje noge, cak i u idealnim uslovima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Da ne idemo predaleko, ovo je najbolje za Ukrajnu, ona izlazi kao pobednik u svakom slucju sem ako ih bukvalno ne porobe, jer od siromasne zemlje, postali su glavna svetska zvezda, a putin najvci zlocinac. Ok, izginuce mnogo ljudi, ali buducnst ceim biti znacajno svetlija. 

 

Ne znam sto mislis da ce ovaj rat dobiti Rusi, cak sumnjam da ce se ovaj rat zavrsiti 1 na 1...Pre ili kasnije neko ce uskociti jer ce se osetiti ugrozen a tu vidim poljake prve,isto velika i luda nacija. Onda sve ode u qrac krsni,a mislim da niko tamo gore nije lud da baci nasumicno atomsku bombu i ratuje sa celim svetom.

 

Bolje grob nego ruski rob...akoimaju bilo kakve evropske ideale, a idu do kraja koliko ja vidim. putin nikako ne moze dobiti ovaj rat, bas nikako...

Kad bi bilo tako kako kažeš, pa da ne bude uzaludna žrtva. 

Ja lično mislim da je ovo 5 minuta slave i uludo izgubljene glave i devastirana ionako siromašna država.

Po meni Ukrajina ovde ne može da dobije, ne rat , rat može da dobije, ali Pirova pobeda je to. 

I do sada im je otišao veliki broj ljudi, sad će i ove izbeglice da se rasele svuda po svetu, ostaće razrušena zemlja, podeljeno društvo, neprijatelji na granici...zvuči li ti poznato

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, FrediB said:

Da, Kipar je presedan, ali on je em majusan em solidno razvijen ekonomski tako da nije nikakav teret za EU. 

 

Sve suprotno Ukrajini koja je zivi raspad sa jedva 4000 $ po glavi stanovnika, neverovatnom korupcijom i kriminalom i krajnje nejasnim granicama (narocito nakon ovih dogadjaja). Takva zemlja ne treba niti ce trebati ni EU a ni ODKGB-u. 

 

Za Ukrajinu se slazem, a presedana ce uvek biti cim ima i interesa. Mislio sam na neke druge koje vec dugo cekaju u redu. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Clash said:

Putinu i tom Nato generalu rat i smrt je posao. Ako i svi mi ostali upadnemo u to da je smrt statisticki podatak i zrtva na oltaru ideologije onda jebiga, daj da se rokamo svi do kraja pa ko preostane.

 

Pa dobro, necemo bas svi nego oni koji su za to placeni, ali recimo da je ovo tu blize Putleru, pa da je ovako upao, a onda ovi sto skidaju gace i vlazi im se međunozje na Putina pocnu da radosno aplaudiraju i kao sto izdajncima i dolikuje krenu da se pridruzuju okupatoru, a dr Antonic i njegovi sledbenici krenu da sprovode akcije kojima ovaj godinama preti, ne bih imao nista protiv. Jer nije smrt najgora, od toga je gore kad neko vise nema razlog da bude ziv, a na takvom mestu i među takvima bi to svakako definitivno bila situacija. Zato se Ukrajinci i opiru ovako, sto to znaju.

12 minutes ago, FrediB said:

Da, Kipar je presedan, ali on je em majusan em solidno razvijen ekonomski tako da nije nikakav teret za EU. 

Plus na Kipru ovi iz turskog dela bi se sad rado ponovo spojili sa Grckom, takozvani narod, nego im ne daje sultan.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Deepl prevod članka:

Quote

St. Petersburg politician wants dictatorship
Pinochet as role model

St. Petersburg (ND). Vladimir Putin, 2nd mayor of St. Petersburg and chairman of the Committee for Foreign Relations of the city of six million, has made it clear to German business representatives that a military dictatorship on the Chilean model would be the desirable solution to Russia's current political problems. This was reported by WDR in the TV feature "Aufbruch nach Osten" (Monday, January 3, 1994, WEST 3 from 9:15 to 9:45 p.m.). Putin answered questions from representatives of BASF, Dresdner Bank, Alcatel and others who met in the former GDR Consulate General in St. Petersburg.

Putin distinguished between "necessary" and "criminal" violence. He said that political violence is criminal if it is aimed at eliminating market-economy conditions, and "necessary" if it promotes or protects private capital investments. He, Putin, expressly approved of possible preparations by Yeltsin and the military to bring about a Pinochet-style dictatorship in view of the difficult private economic path. Putin's remarks were received with friendly applause both by the German company representatives and by the deputy German consul general who was present.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dl91 said:

Eh, pa jes da je nas narod ovakav i onakav, ali u ta dva najveca svetska sukoba u istoriji jeste bio na pravoj strani. Sto se tice ove konkretne situacije, pa bilo najbolje ni da se ne mrdamo, da nas niko ne primeti. Ali ona podrska Rusima tome ne doprinosi. 

 

Neka... posto je sada Srbija osudila napad na Ukrajinu i nije se krila iza neutralnosti, sada ce tih 90 posto ljutitih srbo-rusofila da izadje na izbore i izglasa Mladena Obradovica i Damnjana Knezevica umesto Vucica, pa ce nam Milenko reci - I told you so! 

Link to comment
Share on other sites



Kisindžer je uz Mearsheimer-a još pre 5-6 godina upozoravao da ovo može da se desi ako zapad nastavi sa politikom u Ukrajini koju ima.
U međunarodnim odnosima , na žalost, ne važi pravda i pravo , što vidimo na primerima Iraka, Palestine, SRJ i naposletku Ukrajine, a gledaćemo verovatno dok je sveta i veka.
Ako je to tako onda male zemlje u takvim odnosima trebaju biti pragmatične jer sukob sa velikim silama neće doneti ništa dobro jer će se veliki na kraju dogovoriti, a mali će da trpe štetu.
Zelenski i ekipa će da žive u nekom menšnu u Londonu, eventualno će cvikati da im se ne desi slučaj Škripalj , a narod će patiti i neće se oporaviti od ovog 50 godina.
Zbog čega jer je Zelenski ili glup ili korumpiran ili oboje. 
 
Ne pokušavam da sklonim odgovornost za ovo što se dešava sa Putina niti sa SAD, već samo prebacujem deo odgovornosti i na ukrajinsko vođstvo.


Ne pokušavaš da skloniš odgovornost sa putina ali ipak kriv je zelenski? Zato što mu je državu preorao neki iskompleksirani ludak? Kim Dzong Un je za putlera državnik kakav midzet neće nikad biti.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...