Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

46 minutes ago, K.Dot said:

Devil još jednom da okači nešto sa Twittera i rat je gotov, Ukrajina je pobedila. Da ne znam da je u pitanju mator čovek pomislio bih druga srednje max. Manje se ljudi izlože kad prate neku utakmicu pbp.

 

Navijanje iz fotelje uz kokice i pivo nam je uvek bila omiljena sportska disciplina.

 

A o informacijama koje se ovde sipaju brzinom munje iz izvora a la "Rece mi jedan coek" bolje da ne govorim. Ima gore disclaimer i prva tacka. Cuj, Tviter+UA relevantan izvor podataka. Ista kategorija kao Telegram+RUS.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

To sto je potvrdila UA vojska je isto k`o i kad VJ onomad izobara svaki treci projektil ili avion nad Srbijom.

Sva sreca sto tada nisu postojali tviter, fejs, instagram......

Sreća da nisu jer bi USAF ostao bez 2x više aviona nego štp su ih imali pre rata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Mislio sam da ljudi zele da se informisu oko novih vesti jer nije ovo nesto sto se tice samo Rusije i Ukrajne.

 

Nema potrebe, jer svako moze sam da informise, a ti i ne informises nego uglavnom siris poluistine i dezinformacije, kao ono o 100 oborenih helikoptera.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ovo je klasicna relativizacija i pravdanje agresije na Ukrajinu. 

Nevezano za post na koji si reagovao, ovaj rat mora da se gleda iz dva aspekta. Primarni jeste da je ovo akt agresije i krsenja medjunarodnog prava zbog cega ce neki morati debelo da odgovaraju.

Drugi aspekt jeste analiza kako je doslo do toga da jednu super silu apsolutno boli kita za bilo ciju reakciju i da radi sta god hoce. Analiza koja pored odgovora daje i neki modus da se to vise ne desava.

Nazalost, to jebeno medjunarodno pravo je lešina. Crklo je 99., ali hajde da ga sklonimo u stranu jer mnogi od nas to subjektivno gledaju. Imamo rat u Iraku koji se prakticno ni po cemu ne razlikuje od ovoga sto radi Rusija u Ukrajini. Ruse zabole patka za polozaj i prava Rusa u Ukrajini, kao sto i Amere zabole za Kurde i ljudska prava Iracana. Da im je do tih prava, izorali bi Saudi Arabiju uzduz i popreko. Turska, Izrael...

Fakat je da su necije zrtve nebitne jer ih izazivaju oni kojima su puna usta zabrinutosti, saosecanja, a sustinski vecina sukoba im odgovara, pospesivali ih ili ne.

 

Edited by berti
  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, mmajstor said:

 

Opet ti ko i "oni" o tome ko je kriv. Nije uopste bitno ko je kriv, tako je kako je. Kome ne odgovara ovakvo stanje ono moze jedino nuklearnim ratom da se promeni. Tako da manite se vi te price o krivicama jer je to posebna tema - jel zelite nuklearni rat ili zelite da se ovo resi na najpragmaticniji nacin? 

Koji oni? Pa ti pričaš o krivici  ukrajinske vlade. 

Link to comment
Share on other sites

Evo da vam dam ''prave''informacije za vas neutralne,ne moraju ni navodnici. Rusi nisu ni hteli blickrig, vec je ovo smisljena akcija koja ce na tnkom ledu da lomi uzurpatora Ukrajnu. Gubici Ukrajne su 6-7x veci i ne znaju gde biju,vecih civilnih zrtvi nema jer je Putin jedan dobar covek koji ima empatiju prema po njemu samo laznog ukrajnskog naroda koji ne bi ni postojao da nije bilo Rusa.

 

Za sad nemavidljivih gubitaka i sve prolazi u najboljem redu i laz je da bi koristili NO, zli zapadje sve to smislio ali sad beze i ako su ovaj rat oni zapoceli. Nadam se da ce Ukrajna doziveti procvat sa Rusima bar da budu na nivou Belorusije.

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Devil In My Pants said:

Treba da bude obavesteni i vi na drugoj strani da ne ide to bas tako lako. Odredjene drzave i ljudi bi kapitulirali jako brzo. Po Rusima oni imaju jedva gubitke niti bi ih rekli da Ukrajinci nesto ne snime.

Ne znam u kojoj si ti jedinici i na koje strane tačno misliš. Ja sam na ovoj strani što je protiv rata i navijam za pregovore i prekid rata a ne kao ti da što više ljudi izgine, nebitno sa koje strane su.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fillam said:

Udjem u nadi da cu da se informisem, a ono jos samo fali da procitam da Rusi napadaju iz 'pick and pop-a' , al Ukrajinci solidno iskacu ispred bloka...

 

 

Čekaj, što Rusi ne napadaju rollom, ako Ukrajinci agresivno brane šut spolja? 😮

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Čekaj, što Rusi ne napadaju rollom, ako Ukrajinci agresivno brane šut spolja? 😮

 

Kolko sam razumeo Djavola, gladni su, prodor vise trosi staminu..

 

Aj da ne kvarim diskusiju, al ako bi mogla odvojena tema sa isfiltrirano bitnim informacijama, nesto poput onoga sto su Erwin i Zoe radili na Covid temi:  ako ima zrtava iz ovog debilizma, koliko ih je, koji je udeo civila, i konkretno neko analiticarsko vidjenje kad i kako se ovaj debilizam privodi kraju.

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

Za temu nema potrebe, mi smo već popile uvredu da smo gore od muškaraca

 

Gde? A sve nakon generalizacije da su muškarci ti koji razaraju i vode ratove, a žene stvaraju. Mislim jbt, o čemu raspravljam sa tobom... 

 

3 hours ago, Helena said:

Napisala sam jedan post i imam utisak da sam odmah ...pokvarila ozračje, kako bi Hrvati rekli...

 

Šta da ti kažem, to se dešava redovno na svakoj temi koju posetiš... Mora da je do nas... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Osobe koje su učestvovale u banovanju ruskih mački, cela organizacija, cele organizacije koje podrzavaju tu organizacije, i cele nadležne organizacije koje nisu reagovale na tu odluku te organizacije, a mogle su...
Sve to do kraja života, te osobe ne zaslužuju da rade nikakav kvalifikovan posao, već samo neku najgoru operativu. Ajde da ne vređam ljude koji se bave određenim zanimanjima (poštujem sva zanimanja dok su poštena), ali maksimalno za šta su ti ljudi je istrisanje kanti i metlanje ulica.

Kakva je to scena, i koji je to kapacitet neinteligencije, da više osoba sednu za sto i donesu odluku da se zabrani određena vrsta mačke jer po nekoj nomenklaturi u sebi imaju naziv "Ruska".

Bukvalno ovako nešto nisam mogao da zamislim.

 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Kome skoro suze ne krenu taj je rusofil 1/1

 

Ako se zaista vratio onda je budala na kvadrat, ako ovo CNN koristi kao propagandu onda nije budala. Baš kao i braća Kličko, nikad oni rova videti neće, slikaju se sa sigurne distance i glume Ramba.

 

Moj otac je nakon hapšenja, zatvaranja i deportacije odlučio da se vrati u zemlju i da se bori. Kansije mi je i sam rekao da je to najveće govno koje je ikad u životu pojeo! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Navijanje iz fotelje uz kokice i pivo nam je uvek bila omiljena sportska disciplina.

 

A o informacijama koje se ovde sipaju brzinom munje iz izvora a la "Rece mi jedan coek" bolje da ne govorim. Ima gore disclaimer i prva tacka. Cuj, Tviter+UA relevantan izvor podataka. Ista kategorija kao Telegram+RUS.

Bas glede ovoga, jutros na telegramu jedan pro ruski kanal objavluje kako je u gradu koji su Rusi preuzeli (nije Herson, neki drugi, manji) normalizovana situacija i stanovnici su srecni jer su se oslobodili nacista. Sve to prati snimak ljudi kako setaju ulicama opusteno.

 

Kasnije ulazim na tviter, pro ukrajinski nalog, isti taj grad, snimak kako stanovnistvo protestuje protiv Rusa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...