Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Navijanje iz fotelje uz kokice i pivo nam je uvek bila omiljena sportska disciplina.

 

Postoji navijanje i "navijanje" - licno sam protivnik bilo kojeg oblika nasilja i ne mogu navijati za neku ratnu stranu, ali definitivno navijam za to da svijet prekine svaki, ali bas svaki,  oblik saradnje sa Putinovim rezimom i drzavnim aparatom sve dok se isti ne prizove pameti, ili dok ga sami Rusi ne privedu pameti. 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Nevezano za post na koji si reagovao, ovaj rat mora da se gleda iz dva aspekta. Primarni jeste da je ovo akt agresije i krsenja medjunarodnog prava zbog cega ce neki morati debelo da odgovaraju.

Drugi aspekt jeste analiza kako je doslo do toga da jednu super silu apsolutno boli kita za bilo ciju reakciju i da radi sta god hoce. Analiza koja pored odgovora daje i neki modus da se to vise ne desava.

Nazalost, to jebeno medjunarodno pravo je lešina. Crklo je 99., ali hajde da ga sklonimo u stranu jer mnogi od nas to subjektivno gledaju. Imamo rat u Iraku koji se prakticno ni po cemu ne razlikuje od ovoga sto radi Rusija u Ukrajini. Ruse zabole patka za polozaj i prava Rusa u Ukrajini, kao sto i Amere zabole za Kurde i ljudska prava Iracana. Da im je do tih prava, izorali bi Saudi Arabiju uzduz i popreko. Turska, Izrael...

Fakat je da su necije zrtve nebitne jer ih izazivaju oni kojima su puna usta zabrinutosti, saosecanja, a sustinski vecina sukoba im odgovara, pospesivali ih ili ne.

 

Crklo je prije 99'

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ters said:

 

Postoji navijanje i "navijanje" - licno sam protivnik bilo kojeg oblika nasilja i ne mogu navijati za neku ratnu stranu, ali definitivno navijam za to da svijet prekine svaki, ali bas svaki,  oblik saradnje sa Putinovim rezimom i drzavnim aparatom sve dok se isti ne prizove pameti, ili dok ga sami Rusi ne privedu pameti. 

 

 

 

 

 

 

Svet je mnogo širok pojam. Teško će se ova tvoja želja ostvariti. Mnogo bolja varijanta je bila da su mogli međosobno da se saslušaju i nađu neki dogovor. Ovako stradaće sirotinja raja, izginuće puno ljudi ali će određeni broj ljudi i da se obogati trgujući oružjem.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Klotzen said:

Konašenkov, PR ruskog ministarstva odbrane, reče sinoć, i ostade živ, da je jedan ruski tenk pogođen džavelinom, posada otresla prašinu sa sebe i nastavila borbu u kojoj su i sami uništili nekoliko tenkova.

 

Vojnickim zargonom receno, tenk je zaradio klasican buttplug.

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Ako se zaista vratio onda je budala na kvadrat, ako ovo CNN koristi kao propagandu onda nije budala. Baš kao i braća Kličko, nikad oni rova videti neće, slikaju se sa sigurne distance i glume Ramba.

 

Moj otac je nakon hapšenja, zatvaranja i deportacije odlučio da se vrati u zemlju i da se bori. Kansije mi je i sam rekao da je to najveće govno koje je ikad u životu pojeo! 

Oni brane svoje drzavu, mi smo napadali tudje, ako mislis na ratove 90ih. Svakako je svaki rat gadan, ali kad bi drzava bila casna, i zelela nesto vise, da zivi bolje i otarasi se tiranina, isao bih u rat bez problema. Milioni nasih djedova i pradjedova je dalo zivot za ovu drzavu sa casnim i pravim ciljem da odrzimo nas identitet i postojanje. Da su znali sta ce se desvati od 90tih,verovatno ne bi dizali ustanak protiv Turaka ili se borili protiv Austrougarske  vec bi ih pustili da udju bez ispaljenog metka.

 

Moja omiljena: ''Iz naroda sam ponikao,on me je nacinio ovim sto sam.Moram se pokoraviti njegovoj volji i sluziti mu do poslednjeg dana''.

 

Naravno to za danas ne vazi, za ovog ne bih dao crno ispod nokta pa vanzemaljci da nas napadnu. 😁

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

Nakon telefonskog razgovora od sat i po vremena sa Putinom, Makron kaže da je najgore tek pred nama i da je Putin odlučio da zauzme cjelokupnu Ukrajinu.

Suludo....to treba sprečiti, bez ibzira na cenu. Ne zamlaćivati se više polemičnim oduzimanjem imovine pojedincima i zabranjivanjem izložbi mačaka, nego konkretno. Makar morao bajraktar da radi...šta god.

 

Link to comment
Share on other sites

Skoro 2/3 onih koji imaju izričit stav po poslednjoj anketi u Finskoj sprovedenoj 23-25.2. (dakle neposredno pre i na samom početku ruske invazije na Ukrajinu, koja je počela 24. rano ujutru) sada je za ulazak u Nato.

 

 

 

Treba li Finska da pristupi vojnom Nato savezu?

Kyllä (plavo) - da 53%
Ei (crveno) - ne 28%
EOS (sivo) - ne znam 19%

 

FMr_vKXXoAQ3ssW?format=jpg&name=medium

 

U Švedskoj je odnos među izjašnjenima 57-43, dok je čak trećina onih koji ne znaju žele li u Nato ili ne. Anketa je sprovedena u prvim danima invazije u februaru.

 

FMwHVa2WQAA5FFg?format=jpg&name=900x900

 

 

 

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Oni brane svoje drzavu, mi smo napadali tudje, ako mislis na ratove 90ih. Svakako je svaki rat gadan, ali kad bi drzava bila casna, i zelela nesto vise, da zivi bolje i otarasi se tiranina, isao bih u rat bez problema. Milioni nasih djedova i pradjedova je dalo zivot za ovu drzavu sa casnim i pravim ciljem da odrzimo nas identitet i postojanje. Da su znali sta ce se desvati od 90tih,verovatno ne bi dizali ustanak protiv Turaka ili se borili protiv Austrougarske  vec bi ih pustili da udju bez ispaljenog metka.

 

Moja omiljena: ''Iz naroda sam ponikao,on me je nacinio ovim sto sam.Moram se pokoraviti njegovoj volji i sluziti mu do poslednjeg dana''.

 

Naravno to za danas ne vazi, za ovog ne bih dao crno ispod nokta pa vanzemaljci da nas napadnu. 😁

Još samo da nam kazeš gde su sve naši prađedovi ginuli za oslobođenje Srbije, evo da se ja pohvalim da su babina dva brata poginula kod Jedrena.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

Još samo da nam.kazeš gde sj sve naši prađedovi ginuli za oslobođenje Srbije, evo da se na pohvalim da su babina dva brata poginula kod Jedrena.

Ne razumijem kakve veze ima ovo sa temom?

 

@Beonegrokoji je izvor za tu info o zauzimanju cijele Ukrajine?

 

Pa to zvuči suludo kao onomad Karlobag - Karlovac - Virovitica!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Koliko sam ja razumeo to je Macronov zaključak/utisak, a ne Putinove reči.

Da, da, u pravu si, mislio sam da je iz formulacije "Makron kaže" to jasno samo po sebi, ali sad vidi da i ne mora da bude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na RT uzgred ide neki dokumentarni film koji prikazuje koliko su građani Donbasa propatili pod ukrajinskom vlašću, sa posebnim osvrtom na zločine tokom sukoba u prethodnom ratu. Odjednom, ničim najavljeno i niotkuda, jedan dekica evocira svoja sećanja na doba SSSR i tvrdi da je KPSS prodala Ruse u Donbasu i to potkrepljuje tvrdnjom da je u nekom njihovom komitetu sekretar komiteta bio Ukrajinac, i više mandata valjda. 
Pa treba li veći dokaz bilo kome o nacističkoj Ukrajini hej, u Donbasu sekretar komiteta Ukrajinac!

Edit: evo ga ponovo dekica, mesto o kojem svedoči, koje je trpelo zulum Ukrajinca iz komiteta zove se Kominternovo kasnije preimenovano u Pikuzy, jer nacisti iz Ukrajine nisu hteli da se mesto zove po Kominterni.
Sad kad je slobodno od zuluma Ukrajinaca zove se Pikuzy.

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Beonegro said:

Da, da, u pravu si, mislio sam da je iz formulacije "Makron kaže" to jasno samo po sebi, ali sad vidi da i ne mora da bude.

 

Baš krenuo da kucam edit, da nisam hteo da kažem da ti tvrdiš drugačije. Nego sam video da pojedini mediji (u svom stilu, senzacionalistički) ovu vest javljaju dosta umotano, da bi svako mogao da interpretira kako želi. Pa rekoh, da barem ovde odma to razjasnimo. 

 

Tako da all good 😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

To malo parče se inače zove Budžak 😁

Ono što meni sa vojnog stanovišta izgleda izvjesno je da Rusi moraju da idu do Pridnjestrovlja, da bi svoje vojno prisustvo tamo učinili održivim.

Za ostalo nemam pojma, ulozi su enormno povećani u poslednjih nedelju dana.

 

Po meni je to jako nategnuto. Taj deo jeste mahom rusofonski i razumeo bih ideju da se Ukrajina odsece od slane vode kompletno. Ali ceo taj deo od Dnjepra do Moldavije bi bilo jako tesko odbraniti. Plus time bi Rusi maltene izasli na kopnenu granicu Rumunije, dakle pritisak bi se pojavio na taj bok nato pakta, koji bi to verovatno counterovao Finskom ili necim vec drugim. 

Ako imaju ideju da prave Ukrajinu I i Ukrajinu II, trebali/morali bi da stanu na Dnjepru. Mada je po meni najbolji scenario (mada sto vise prolazi vreme, svaki scenario se pretvara u los) je celovita Ukrajina i neutralan status.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Zna li neko da li je RT banovan sa SBB mreže? Na KBC.net ga uredno ima

 

Pa skinut je sa skoro svih evropskih satelita, nema ga ni kod MTS-a. Ima ga samo na nekom ruskom.

 

https://www.broadbandtvnews.com/2022/03/02/russia-today-thrown-off-satellite-and-dtt-in-the-uk/

 

Imaju ga samo operateri koji su se prešaltali na strim.

 

Strimovi su dostupni na sajtu, a mogu se ubaciti i u VLC ili PotPlayer.

 

RT News:
https://rt-glb.rttv.com/live/rtnews/playlist.m3u8

RT America:
https://rt-usa.rttv.com/live/rtusa/playlist.m3u8

RT UK:
https://rt-uk.rttv.com/live/rtuk/playlist.m3u8

RT France:
https://rt-fra.rttv.com/live/rtfrance/playlist.m3u8

RT España:
https://rt-esp.rttv.com/live/rtesp/playlist.m3u8

RT Doc:
https://rt-rtd.rttv.com/live/rtdoc/playlist.m3u8

 

P.S. Izdao je SBB saopštenje o ovome:

Spoiler

 

Zbog prestanka emitovanja signala kanala Russia Today na satelitima kompanije Eutelsat, kompanija SBB nije u mogućnosti da reedistribuira ovaj kanal na platformama EON, Total TV i D3.

Savet Evropske unije doneo je odluku o zabrani emitovanja ruskih kanala Russija Today i Sputnik i suspenziji na svim platformama, kao što su kablovska, satelitska, IPTV platforme, web stranice i aplikacije.

Ukoliko dođe do drugih izmena, SBB korisnici će biti istog trenutka obavešteni.

https://sbb.rs/eutelsat-ugasio-signal-kanala-russia-today-na-svim-svojim-satelitima/

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Da budem iskren, višestruko sam više uplašen povodom ove situacije nego povodom Covid-a što sam bio ikada.
Virus jeste nevidljiv protivnik, i nepredvidiv je.
Ali sam shvatio da je domen ljudske gluposti meni nepojmiv.

 

I šta mislite, da li je ovo ludilo samo čin putina i njegove botoksirane, iskompleksirane glave, ili tu postoji šira logistika?

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Sistem navodnjavanja said:

Ne razumijem kakve veze ima ovo sa temom?

 

 

pitaj onog što je uvukao u ovu temu naše pretke a da nije pročitao barem jednu knjigu o ratovanju istih.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...