Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

- Vučić je poslednji slobodni lider koji manje mari za svoj život, a više brine za trag koji će ostaviti u istoriji. Zato Evropska unija i NATO traže njegovu glavu i samo njegovu. Većina ostalih glava u Vladi Srbije i SNS-u ćute, da ne bi neko zatražio njihov nokat. Srbija je poslednja slobodna zemlja u Evropi zato što je vodi Aleksandar Vučić i tako će biti dok je on vodi i ni dana duže.

 

Also sprach Vulin.

 

  • Ha-ha 8
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Constantin said:

Neko veče ste pričali o Mikolaevu....zna li ko kakvo je stanje tamo ?

 

spacer.png

Sa te strane je ukrajinsko vojno prisustvo izgleda vrlo tanko i napredovanje Rusa je uslovljeno najviše njihovim logističkim kapacitetima.

Mikolajiv je dom 79. desantne brigade (ukrajinski VDV,, konkretno ova brigada su takozvani kiborzi sa Donjeckog aerodroma), ali po ovome koliko su Rusi lako uzeli Herson i okolinu može sa pretpostaviti da su oni odranije raspoređeni na istok.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Beonegro said:
Sa te strane je ukrajinsko vojno prisustvo izgleda vrlo tanko i napredovanje Rusa je uslovljeno najviše njihovim logističkim kapacitetima. Mikolajiv je dom 79. desantne brigade (ukrajinski VDV,, konkretno ova brigada su takozvani kiborzi sa Donjeckog aerodroma), ali po ovome koliko su Rusi lako uzeli Herson i okolinu može sa pretpostaviti da su oni odranije raspoređeni na istok.

 

Znači, na tu stranu bi ipak cilj mogao da bude "bar" Odesa. Onda ono malo parče ispod bude "podrazumevano"...možda ima istine o pikiranju Moldavije ( ja mislim malo verovatno) i onda sa Mariupoljem je tu sve "završeno"...??? 

 

 

 

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:
8 minutes ago, Beonegro said:
Sa te strane je ukrajinsko vojno prisustvo izgleda vrlo tanko i napredovanje Rusa je uslovljeno najviše njihovim logističkim kapacitetima.
Mikolajiv je dom 79. desantne brigade (ukrajinski VDV,, konkretno ova brigada su takozvani kiborzi sa Donjeckog aerodroma), ali po ovome koliko su Rusi lako uzeli Herson i okolinu može sa pretpostaviti da su oni odranije raspoređeni na istok.

Znači, na tu stranu bi ipak cilj mogao da bude "bar" Odesa. Omda ono malo parče ispod bude "podrazumevano"...možda ima istine o pokiranju Moldavije ( ja mislim malo verovatno) i onda sa Mariupoljem je tu sve "završeno"...???

To malo parče se inače zove Budžak 😁

Ono što meni sa vojnog stanovišta izgleda izvjesno je da Rusi moraju da idu do Pridnjestrovlja, da bi svoje vojno prisustvo tamo učinili održivim.

Za ostalo nemam pojma, ulozi su enormno povećani u poslednjih nedelju dana.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Konašenkov, PR ruskog ministarstva odbrane, reče sinoć, i ostade živ, da je jedan ruski tenk pogođen džavelinom, posada otresla prašinu sa sebe i nastavila borbu u kojoj su i sami uništili nekoliko tenkova.

 

Dečkić je izgleda odrastao na ww2 filmovima pa baroniše za medalju.

 

@urosg3

 

 

Juče je ugašen na sbb

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, deez nuts. said:

 

Kao i Srbija za Vukovar, Sarajevo, Dubrovnik, Zadar. Tu formulu su koristili.

Da nisam pitao, možda bih i mogao da kažem da imam jasnu sliku šta je ispravno i fer plaćanje.
Međutim Srbija jeste platila za to, sankcijama i raznima sranjima. Da li je to dovoljno bilo, vezee nemam....
Ovo ide ka tome da se skrene sa teme.

Poenta je da Ukrajincima neko mora da plati štetu, a to mora naravno da budu Rusi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BattleBender said:

Da nisam pitao, možda bih i mogao da kažem da imam jasnu sliku šta je ispravno i fer plaćanje.
Međutim Srbija jeste platila za to, sankcijama i raznima sranjima. Da li je to dovoljno bilo, vezee nemam....
Ovo ide ka tome da se skrene sa teme.

Poenta je da Ukrajincima neko mora da plati štetu, a to mora naravno da budu Rusi.

 

Materijalna steta se placa onome ko je stetu pretrpeo. Nema nista levo-desno sankcije sloba bla bla.

Ne znam da li kapiras.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vilhelmina said:

 

Angie, ja sam govorila o moci da se upravlja svetom, da se donose odluke o ratu i miru, o zivotu i smrti, da se naredjuju pokreti trupa, da se podizu avioni i ispaljuju projektili, da se rusi, razara i ubija, da se preti i ucenjuje, da se ima pristup crvenom dugmetu.

 

Nisam govorila o angazovanju na humanitarnom planu. I sama kazes da su ukrajinci pokrenuli akciju da majke dolaze po svoje sinove. Pa super, ali ja bih vise volela da su ukrajinke i ruskinje pokrenule zajednicku akciju da se svi muskarci koji ucestvuju u ratu vrate svojim kucama, gde god im bile. Ne sumnjam da bi se one u roku od pola sata dogovorile, kad bi postojala i najmanja sansa da to sprovedu u delo, da ih neko poslusa. Ali ratove u danasnjem svetu pokrecu i vode muskarci. Nebitno da li su beli i sredovecni, ali svakako nisu zene. Zato one ne mogu ni da ih okoncaju, koliko god se angazovale u onim oblastima koje su im uopste dostupne i u kojima mogu nesto da urade.

 

U tim okvirima i ja kao zena mogu da pisem na ovom i slicnim topicima, sa sve rizikom da to pisanje bude proglaseno za emotivno, pa i histericno bacakanje po podu. Ne bi mi bio prvi put. Ali na temu da li je jedan grad bolje rusiti s istoka ili sa zapada, i da li ga treba odmah sravniti sa zemljom ili ga polako mrcvariti, o tome stvarno nemam sta da kazem. Zato i ne pisem ovde.

I ja sam govorila o moci a ne angazovanju na humanitarnom planu.  Eno nasa US vlada puna zena. Nisu nista bolje od muskaraca. 

5 hours ago, Helena said:

Ne bi...

 

Pogledaj tih par postova na temi-nigde ne pominju tenkove, sa koje strane ko napreduje, zašto je važno odbraniti koje mesto, zašto zauzeti drugo i slično... ...čak ni ne zalaze na podforum...

Proverila, zensko sam. A sto da pisem o strategiji kad mogu da citam? Po meni najbolja strategija za Rusiju bi bila U-turn I mars kuci.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Da, juče su ih sklonili, a pre toga su stavili dva ukrajinska kanala. Ovo važi za EON.

Da, očigledno da nisu sklonjeni sa satelita nego iz mreže. KBC net upravo gledam ima ga uredno. Ima i Russia 24 i RTR Planeta

Link to comment
Share on other sites

Just now, deez nuts. said:

 

Materijalna steta se placa onome ko je stetu pretrpeo. Nema nista levo-desno sankcije sloba bla bla.

Ne znam da li kapiras.

Kapiram taj princip, ali metod mi je foggy.
Ako ga pojednostavljuješ sa plaćanjem kazne kod slučaja običnih gradjana, i tu imaš sve te gimnastike, nekom pogasiš račune, uzimaš mu pare, menice itd itd. Pa se od tih para prosledjuje redu oštećenih itd itd.
Mislim, mora da ponovim, ovo što pricam je konceptualni approach, i moram da priznam da konceptualno pričanje o tim stvarima koje se tiču i prava nije baš vešto. Pravo je egzaktno, i ujedno pravo i uredbe i mehanizmi prava su prečesto konceptualno glupi. Ali to mora da ide tako.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, BattleBender said:

Je l postoji neki metod po kojem se izračunava ratna odšteta?

Postoji, obračuna se vrijednost fizičkog uništenja i na to se doda izgubljeni privredni rast nastao kao posledica agresije.

Ubijeni se sa finansijskog stanovišta kvantifikuju kao proizvod preostalih aktivnih godina u trenutku smrti i bruto nacionalnog proizvoda po stanovniku.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 
Da, juče su ih sklonili, a pre toga su stavili dva ukrajinska kanala. Ovo važi za EON.
Ja imam Net-net ( neka kombinacija sa Novosadjanima) i skinut je juče RT na engleskom, ali je RT dolumentarac ostao, RTR planeta....ima i neki beloruski 24...
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...